» »

Windows Phone 8

Windows Phone 8

««
76 / 83
»»

Modri dirkač ::

Meh, fantje zamujajo s SW in HW, predstavili so milijon low-end lumij, ki jih nobeden ne potrebuje, nasledniki 735, 830, 930 itd. pa čakajo na ugodno biovremensko napoved ...
Everybody lies!

s51as ::

Se strinjam, vse taglavno je pokrito, to nimam pripomb, ampak hkrati, vse pike na i manjkajo :)
It's just me myself and I

Anney ::

Sej ne rabijo štancat telefonov kot samsung in drugi, če enostavno ti delajo in odlično opravljajo svojo funkcijo glede na ekosistem. High end telefona pa sta že napovedana za konec oktobra oz. Ob izidu WP10. (L950, L950XL)

Lonsarg ::

s51as je izjavil:

Kako pa kaj uredite z aplikacijami ki jih ni za WP? Ponavadi so kake bolj specifične ampak jih ni malo...
mvrtec, eleclerc, zoo ljubljana,... sej niso ravno življenske ampak vseeno ogromno razvijalcev oz. naročnikov windowse izpusti iz ponudbe.

Mah te specificne, imam skoraj vedno raje www, tudi na androidu. Recimo abanka www z certifikatom na mobitelu delam vse. Dolocene strani imajo sicer res bolj bedne www strani pa super aplikacije, ampak imam filing da je to bolj izjema kot pravilo.

boolsheat ::

Modri dirkač je izjavil:

s51as je izjavil:

Kako pa kaj uredite z aplikacijami ki jih ni za WP? Ponavadi so kake bolj specifične ampak jih ni malo...
mvrtec, eleclerc, zoo ljubljana,... sej niso ravno življenske ampak vseeno ogromno razvijalcev oz. naročnikov windowse izpusti iz ponudbe.


www, drugo ti ne preostane, zato tudi opuščam misel na nakup lumie, ker nič ne kaže na izboljšanje...



Na windows10 tečejo android aplikacije tako, da neke panike v nadaljevanju ne bo. Tudi, če avtor ne naloži appa na windows store si lahko sam naložiš program, pač potegneš iz playstora. Želijo isto narediti tudi za ios appe.

Sicer pa za večino stvari je še vedno najbolj zanesljivo in zagotovo ažurno, če greš na spletno stran.

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Na windows10 tečejo android aplikacije tako, da neke panike v nadaljevanju ne bo. Tudi, če avtor ne naloži appa na windows store si lahko sam naložiš program, pač potegneš iz playstora. Želijo isto narediti tudi za ios appe.


To že deluje ali bo nekoč?

Motion ::

Do neke mere deluje sam je še vedno v beta fazi kot sam OS. Prav tako aplikacije ki potrebujejo Google service ne delajo.

lopov ::

Win 8.1 sporočilo o dostavi SMS prikaže v kot nov SMS thread "Mobilni operater".

Ali zna Win 10 mobile tovrstna potrdila o dostavi prikazati skupaj s poslanim sporočilo, tako kot vsi ostali mobilni sistemi? IMO je to ena bolj annoying stvari pri WinMo.

clix ::

Menda ne, nisem pa 100%.

Se pa strinjam, da je to res ena izmbed večjih debilnosti...

Netrunner ::

Obstaja kakšen windows phone z max 4" zaslonom? Oz... Kateri je najmanjši telefon z win8?

Anney ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

boolsheat ::

Netrunner je izjavil:

Obstaja kakšen windows phone z max 4" zaslonom? Oz... Kateri je najmanjši telefon z win8?


Lumia 532 je najboljši 4inčni WP telefon.

Kaj ::

Zakaj hudiča moram vsak dan gledat ta mehki ć, ko bi komot lohk dal kak bolj uporabm šumnik na tipkovnico. Resda skor nikol ne uporabljam šumnikov na mobitelu, ker pač niso vredni tiste sekunde več, a vseeno... Zakaj ravno Ć??
http://shrani.najdi.si/?2O/E/200SOlbg/w...

Ne želim pa neke sekundarne tipkovnice ali tipkovnike, kjer je VSE gor nabasano, ker s tem je pa sam križ.

mat11 ::

Mene je to tudi motilo, tako da sedaj raje uporabljam angleško tipkovnico.
mat

Machete ::

Kaj je izjavil:

Zakaj hudiča moram vsak dan gledat ta mehki ć, ko bi komot lohk dal kak bolj uporabm šumnik na tipkovnico. Resda skor nikol ne uporabljam šumnikov na mobitelu, ker pač niso vredni tiste sekunde več, a vseeno... Zakaj ravno Ć??
http://shrani.najdi.si/?2O/E/200SOlbg/w...

Ne želim pa neke sekundarne tipkovnice ali tipkovnike, kjer je VSE gor nabasano, ker s tem je pa sam križ.


Se strinjam glede ć, da je fail.
Ampak meni pa je vredno sekunde vec za čžš. A ni lepo da jih mamo v nasem jeziku, pa da do prejemnika pokazes s polno oblikovanim smsom, odnos do njega. (Ne ciljam na knjiznost zapisanega, ampak cisto celostno, kako posredujes misel).

;)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stalker ::

A vam pošilja smse s šumniki? Ker meni jih na moji 925 ne pošilja. Če pošljem ČŠŽ dobi prejemnik CSZ. Je to stvar telefona ali operaterja?

Machete ::

LOL pa res. Zdajle sem stestiral (L930). Dejansko pridejo brez strešic.. O.o
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

clix ::

to se lahko nastavi v nastavitvah:

"network+" -> "SMS character set" -> "full" ali "reduced"

reduced vam ČŠŽ zamenja za CSZ

Machete ::

Pa res. Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stalker ::

Hvala ti clix 8-)

Bramac ^^ ::

Screenshot z Windows 10 Mobile ;)

Zgodovina sprememb…

Anney ::

Kako se obnese tista modra pikica? To mi zdaj manjka.

Kaj ::

Machete je izjavil:

Kaj je izjavil:

Zakaj hudiča moram vsak dan gledat ta mehki ć, ko bi komot lohk dal kak bolj uporabm šumnik na tipkovnico. Resda skor nikol ne uporabljam šumnikov na mobitelu, ker pač niso vredni tiste sekunde več, a vseeno... Zakaj ravno Ć??
http://shrani.najdi.si/?2O/E/200SOlbg/w...

Ne želim pa neke sekundarne tipkovnice ali tipkovnike, kjer je VSE gor nabasano, ker s tem je pa sam križ.


Se strinjam glede ć, da je fail.
Ampak meni pa je vredno sekunde vec za čžš. A ni lepo da jih mamo v nasem jeziku, pa da do prejemnika pokazes s polno oblikovanim smsom, odnos do njega. (Ne ciljam na knjiznost zapisanega, ampak cisto celostno, kako posredujes misel).

;)


Moja aktivnost na tem forumu večinoma poteka preko mobitela in vedno uporabljam šumnike.
Ko pa s kom domacim nekaj na hitro tipkaš, se mi zdi pa neumno komplicirati + smsi so s šumniki precej krajši. Ker imam majhen mobilni paket in predvsem z ženo veliko tipkam, se pozna. Tako na času, kot porabi.

Ta klinčev ć pa samo kvari izgled tipkovnice.

Bramac ^^ ::

Ta modra pikca je joystick, zlo fajn za premike blizu trenutne pozicije.
Na 8.1 uporabljajte strešico (desno od ć) v kombinaciji z željeno črko za hitrejšo sestavo šumnikov.

jizzer ::

Machete je izjavil:


Se strinjam glede ć, da je fail.
Ampak meni pa je vredno sekunde vec za čžš. A ni lepo da jih mamo v naSem jeziku, pa da do prejemnika pokazeS s polno oblikovanim smsom, odnos do njega. (Ne ciljam na knjiZnost zapisanega, ampak Cisto celostno, kako posredujeS misel).

;)

Ni mišljeno nič slabega ampak dejansko you made my day.
:))

chesn ::

Pred nakupom WP me zanima par zadev...in sicer ali original browser na wp8/10 podpira adblock in ali je mozen ogled online tv tvin/d3go v browserju (mogoce ze obstaja podpora za to ker verjetno app na wp se ni supported?), tnks!

Anney ::

Zaenkrat aplikacije za mobilno tv še ne obstajajo, naj bi pa v prihodnje uredili. Kako je z adblockom ne vem ker se v to nisem pogljabljal in ga ne potrebujem.

chesn ::

ok to verjamem do takrat bi hotu nekak kej pogledat zato me zanima ce deluje tv stream v browserju (tvin/d3go) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

Sc0ut ::

tvin dela na app preverjeno na lumii 820.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

servo ::

Ja, tvin ima app, prek browserja (Edge na wp10) pa ne deluje

chesn ::

ok tks, long live WP with no fu*kups :)

miko22 ::

Kaj to je novo da na amazonu prodajajo Lumio 640 dual sim, enojni sim LTE in dodatno dual sim LTE?

STASI ::

Problem:

V kontaktih imam osebo X z 0038640xxxxxx. Ko dobim klic v domačem omrežju mi na mojemu Windows Phone 8 ne izkaže da kliče oseba X ampak da kliče 040xxxxxx.

Malce neprijetno je ker je to služben telefon in ko me kličejo sodelavci ne vem da so to oni. Ali kdo pozna rešitev da mi telefon pove kdo kliče ne da bi šel spreminjati cca 100 kontaktov?

lp
g
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Modri dirkač ::

+386
Everybody lies!

Netrunner ::

Koliko verzij Lumia 640 obstaja ?? 640, 640 dual sim, 640 XL ?? ... kaj pa je LTE ? in kakšne so razlike če mogoče kdo ve ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

modelno1 ::

Gsmarena. Pa si naklikaj še za XL.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Netrunner ::

modelno1 je izjavil:

Gsmarena. Pa si naklikaj še za XL.

hvala

borisk ::

imam manjše težave z L920 in imam ena vprašanje. Trenutno imam vklopleno varnostno kopiranje v "oblak". Če ponastavim telefon na tovarniške nastavitve in ponovno nastavim račune, se mi bodo fotografije in aplikacije ponovno namestile?

Anney ::

Fotografije in posnetke imaš na One drive (če imaš vklopljen backup), to se ne namesti ponovno, aplikacije in nastavitve telefona pa pridejo vse nazaj.

ncc2000 ::

Lumia 735 nova z Wphone 8.1. update 2 za teto, prehod iz androida...

Ali se da in kako:

1. Disejblat celular prenos podatkov tako, da bi MMS-i delovali in nič drugega. Teta mora v svojem paketu dodatno plačevati prenos podatkov, tega pa itak ne rabi. Če se onemogoči prenos podatkov v nastavitvah, potem tudi mms-i ne delajo oz. jaz ne znam tega nastavit drugače. Se da?

2. Omogočit ponavljajoča zvočna in vibracijaska opozorila pri zgrešenam klicu ali prejetem SMS-u ob zaklenjenemu zaslonu. WinPhone notification led tako ali tako menda ne podpira..

Za pomoč vnaprej hvala.

Bor H ::

1. nisem nikoli v real life probal, sem pa zdaj šel v nastavitve, cellular+sim, sim settings in vklopil manual internet APN
ker sem vse pustil prazno ni uspel iti na internet, ne vem pa kako je potem z MMSji...

2. WP10 bo baje podpiral notification LED, kar pa ti ne koristi, če ga tvoj telefon fizično nima...

ncc2000 ::

Bor H je izjavil:

1. nisem nikoli v real life probal, sem pa zdaj šel v nastavitve, cellular+sim, sim settings in vklopil manual internet APN
ker sem vse pustil prazno ni uspel iti na internet, ne vem pa kako je potem z MMSji...

2. WP10 bo baje podpiral notification LED, kar pa ti ne koristi, če ga tvoj telefon fizično nima...


Add.1 Dela MMS, ce povozis rocno apn za internet ob vkljucenem prenosu podatkov, tako da hvala za ta tip.

Add.2 ta Nokia naj bi lucko imela, kaj pa bo ce bo ob WP10 bomo pa videli. Kaj pa kak notification app, ki bi vsake par minut zacivkal ob zgresenem klicu, ze kdo naletil nanj?

Netrunner ::

Zanimam se za Lumio 640 pa opažam po različnih trgovinah da je verzija z dual sim cenejša kot ona z single sim? .. mogoče kdo ve zakaj, ker bi pričakoval kvečjemuj obratno.

Greghorian ::

Single sim ima podporo za LTE omrežje, dual pa samo 3G

Netrunner ::

Greghorian je izjavil:

Single sim ima podporo za LTE omrežje, dual pa samo 3G

aha .. hvala

3g mi je načeloma dovolj tako da se ne bom oziral na to.

Netrunner ::

Še eno vprašanje če mogoče kdo ve... po nadgradnji na 8.1 je WP dobil možnost da direkt vklopiš wireless ipd preko zgornjega menija. Nikjer pa nisem zasledil kako tja dodati vklop mobilnega interneta ?? .. moral sem si namestiti drugo aplikacijo preko katere lahko dokaj hitro vklapljam in izklapljam !! ..

se da dat v tgornji meni ?

issak ::

Netrunner je izjavil:

Še eno vprašanje če mogoče kdo ve... po nadgradnji na 8.1 je WP dobil možnost da direkt vklopiš wireless ipd preko zgornjega menija. Nikjer pa nisem zasledil kako tja dodati vklop mobilnega interneta ?? .. moral sem si namestiti drugo aplikacijo preko katere lahko dokaj hitro vklapljam in izklapljam !! ..

se da dat v tgornji meni ?



mobile data se da dodat tja ja, ampak mislim da je to še en update po 8.1.
settings - lock screen - in tam izbereš hitre kontrole
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Netrunner ::

ah točno ... pri prvi nadgradnji na 8.1 tega še ni bilo, potem pa nisem več gledal.

hvala

Dami ::

issak je izjavil:

mobile data se da dodat tja ja, ampak mislim da je to še en update po 8.1.
settings - lock screen - in tam izbereš hitre kontrole

Jaz tega nimam na moji 820 pa imam updatano (8.10.14234.375)?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

fireX88 ::

Pa bi moral imet. Imam isto verzijo kot ti in imam to moznost.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
76 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Windows Phone 8X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34688220 (53209) berlusconi
»

Windows Phone 8.1 že kmalu, tudi na novih telefonih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
10229468 (23837) traxxas
»

Sony Xperia GO vs. HTC Windows Phone 8S

Oddelek: Mobilne tehnologije
114787 (4499) jizzer
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919790 (16119) Jst
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499526 (8225) SLO_Matej

Več podobnih tem