» »

sortiranje fajlov v DOS okolju v FAT tabeli?

sortiranje fajlov v DOS okolju v FAT tabeli?

Alen T 1978 ::

kako naredit, da v DOS okolju sortiram fajle po abecedne mredu? - da ko stisnem DIR so fajli avtomatsko sortirani po abecedi? torej brez parametra /ON. torej, če se prav spoznam na te zadeve, da je FAT tabela reorganizirana.

kako to naredit?


PS: gre za to, da imam mini stolp ki bere mp3je iz USB ključkov po principu date created ne pa sorted by file name. tisti ki se spomnite DOS okolja DIR ukaz ne pokaže fajlov avtomatsko po abecednem redu ampak po redu kako so bili kronološko zapisani na disk. če si hotel spisek po abecedi si uporabil parameter /ON.

LP
  • spremenil: Mavrik ()

tx-z ::

In kaj ti bo to pomagal? Sej dir je samo za prikaz, ne bo nič spreminju....Ti bi v tem primeru če ti dela po date created, mogu narest neko skripto k ti na novo kreira vse fajle, tko da ti jih kopira po abecednem vrstnem redu in bi s tem lahko "zaobidu" to omejitev k jo ma stolp...
tx-z

Alen T 1978 ::

ja pa porkamadona sej ti pravim pa ne sam teb da DIR ni pravi ukaz. DIR je samo za prikaz dejanskega stanja - pomojem v FAT tabeli. jaz bi rad, če prav razmišljam, to FAT tabelo reorganiziral.

to kar si ti rekel ima Total Commander pa pomojem tudi Windows Explorer ko daš copy from source do destiny :). jih kopira po abecednem redu. torej so kreirani po abecednem redu.

mene moti ko nasnemavaš mp3je na ključek, ker te ta novi fajli so kasneje kreirani in so po FAT tabeli za unimi ki so bili prej posneti. torej če stisneš DIR bo ž,f. torej bi za user friendly situacijo potreboval parameter /ON. kar ta blesavi od Quelle mini stolp nima. jao koja debiliana...

gendale ::

a ti stolp podpira playliste?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Alen T 1978 ::

sem našel. sem se spomnil, da bi lahko obiskal dobrega starega googla. tole sem našel: http://mympxplayer.org/viewtopic.php?t=... ... in stvar dela.

hvala vseeno za trud pri odgovarjanju.

LP!

NTFS pa mislim, da ima to že avtomatsko po defaultu sortirano po imenu fajlov.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

http://www.anerty.net/software/file/Dri...
DriveSort sorts the directory tables of a volume formated in FAT12/FAT16/FAT32. This sort orders the files in each folder according to their short or long names alphabetic order.

Alen T 1978 ::

//deleted.

prosim, admin, če pobrišeš tale moj odgovor. hvala, lp.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla zaznamki

Oddelek: Pomoč in nasveti
81506 (1236) Invictus
»

Razvrščanje v Excelu

Oddelek: Šola
10647 (529) Math Freak
»

Pomankljiva zaščita e-identitete Univerze v Ljubljani

Oddelek: Informacijska varnost
51024 (762) fizikalac
»

Outlook Express: določanje vrstnega reda računov?

Oddelek: Programska oprema
121005 (873) TinkaPinka
»

slabo zapecen CD

Oddelek: Pomoč in nasveti
161093 (889) Han

Več podobnih tem