» »

Microsoft predstavil Windows Phone 8

1
2
»

Dr_M ::

Mene pa ravno nizka locljivost WP7 telefonov odvraca od nakupa.
Upam, da se to popravi, pa grem stran od androida.

KTr1sk ::

Zanimivo kako hitro MS hitro razvija,...ko so bili časi winxp pa telefoni wm ....ni pa ni bilo dooolgo nič novega...jaz imam tud wp7 in si bom spet želel imeti wp8, če bo res tako dober kot obljubljalo...ker iz firbca ne morem dolg ostati na starem hardwaru...če je seveda še kaj denarja...preden bo pa wp8 pri nas bo pa tako že zima :P...do takrat pa uživajte v wp7 in pozabite na wp8 :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Icematxyz ::

Temu se reče konkurenca.

enadvatri ::

Icematxyz je izjavil:

Temu se reče konkurenca.


Eno je zdrava, to, kar nas uporabnike pesti, je bolna. Brezglava tekma za "najnovejšim telefonom".

Bor H ::

Sem en prvih kupcev WP7 in morem reču, da sem v zadnjih mescih začel pogledovati proti Androidu, ta teden so me objave mal ruklne nazaj v WP8 smer, mogoče nekje čez kako leto tudi menjava netbooka za W8 tablet.

Za vse ki jamrate da je iPhone 3GS dobil iOS6...ja, stvar poimenovanja, mu pa fali dovolj stvari, da bi lahko komot rekl da je dobil iOS 5.8. Zdaj je samo vprašanje kaj vse bo v WP7.8, da bo start meni nov to vemo, bodo tudi nove mape al bodo rekl da to ne more laufat? Bodo dali nam bolje integriran Skype? Kaj pa IE 10? To je vse še v zraku, od tega je odvisno a bomo rekl da je to WP7.5 z novim skinom al je dejansko WP8 s starejšim kernelom.
Na nek način so odpr več novih vprašanj kot so jih odgovoril.

LuGi ::

Čas je za menjavo (HD7) in upam da bo kaksen soliden 4.3", ker večji = prevelik :|

Ciljam na Huawei = upanje da bo ceneje kot konkurenca ;)

Gregor P ::

Bor H je izjavil:

Za vse ki jamrate da je iPhone 3GS dobil iOS6...ja, stvar poimenovanja, mu pa fali dovolj stvari, da bi lahko komot rekl da je dobil iOS 5.8.
Samo to je pa res takšno dobro marketinško vprašanje, kaj se bolje proda med potrošniki? Verjetno, da jim rečeš, da je kar 8-ka; tako da je vsekakor bolj pošteno, da so rekli, da bo "le" 7.8, vsaj točno veš pri čem si.:8)

Seveda pa, če bi pred kratkim kupil kakšen WP7 oz. 7.5 mobilnik, sedaj ne bi bil preveč vesel, da že tako nove naprave ne bi mogel zares nadgraditi na novejši OS (ne glede na to, ali je res nujno da nadgradim, ali ne):(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Icematxyz ::

Eno je zdrava, to, kar nas uporabnike pesti, je bolna. Brezglava tekma za "najnovejšim telefonom".


"Bolna" konkurenca, dobro si rekel da. Verjetno si mislil na konkurenco, ki je torej ni. Ne hvala.

LuGi ::

HTC Plans "Zenith," "Accord," and "Rio" for Windows Phone 8 http://www.gottabemobile.com/2012/06/21...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Bor H ::

Bedno, 4.3" je že mal velko, 4.0" ma pa švoh resolucijo. Čakamo torej cca 4" s 720p

tac ::

Meni se zdi to "prijateljska" pomoč MS Nokii.
Ker zdaj pa bodo imeli kupci še en dober razlog več zakaj ne kupit njihovih modelov. Pa ravno sedaj, ko bi res rabili skok prodaje.
Ne vem, če je to naključje, očitno hočejo poceni kupit Nokio ;)

g. Oden ::

Zanimivo. Upam samo, da se bodo tefefoni z W8 pojavili tudi v nižjem cenovnem razredu. Jebiga, več kot 40 evrov pač ne dam...

andromedar ::

Jaz imam Android telefon, predstavljen avgusta 2011 (ko še Androida 4.0 ni bilo), ki je pred kratkim dobil uradno nadgradnjo na 4.0.4.
Eh?

Limit-sky ::

andromedar je izjavil:

Jaz imam Android telefon, predstavljen avgusta 2011 (ko še Androida 4.0 ni bilo), ki je pred kratkim dobil uradno nadgradnjo na 4.0.4.

Faca.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Truga ::

enadvatri je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Temu se reče konkurenca.


Eno je zdrava, to, kar nas uporabnike pesti, je bolna. Brezglava tekma za "najnovejšim telefonom".

Saj ti ni treba kupt novga ce ga se ne rabis?

enadvatri ::

Truga je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Temu se reče konkurenca.


Eno je zdrava, to, kar nas uporabnike pesti, je bolna. Brezglava tekma za "najnovejšim telefonom".

Saj ti ni treba kupt novga ce ga se ne rabis?


Potem te pa udari z druge strani ... Ustavijo razvoj za tvojo različico OS-a, ne dobiš vseh želenih funkcionalnosti, ker se mudijo z novo! Palle ...

andromedar ::

Limit-sky je izjavil:

andromedar je izjavil:

Jaz imam Android telefon, predstavljen avgusta 2011 (ko še Androida 4.0 ni bilo), ki je pred kratkim dobil uradno nadgradnjo na 4.0.4.

Faca.


Nekdo zgoraj je omenil, da pri Androidu ni nič bolje z updati. Jaz sem pa hotel povedat, da je moj proizvajalec telefona le-tega updejtal z verzijo androida, ki ob splavitvi telefona še ni bila izdana.

...za razliko od WP7 telefonov, ki nikoli ne bodo videli WP8
Eh?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

...za razliko od WP7 telefonov, ki nikoli ne bodo videli WP8


So pa dobili WP7.5 (ce se ne motim, vsi), ki je bila kar konkretna nadgradnja. In dobili bodo WP7.8.

ahac ::

Eh, moje Nokie 5110 pa nočejo updatat niti na WP7! Ker ripoff!!!!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

3furious ::

enadvatri je izjavil:

Truga je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Temu se reče konkurenca.


Eno je zdrava, to, kar nas uporabnike pesti, je bolna. Brezglava tekma za "najnovejšim telefonom".

Saj ti ni treba kupt novga ce ga se ne rabis?


Potem te pa udari z druge strani ... Ustavijo razvoj za tvojo različico OS-a, ne dobiš vseh želenih funkcionalnosti, ker se mudijo z novo! Palle ...


Odvisno ali dejansko rabiš te nove funkcionalnosti ali pa te je marketing prepričal, da jih rabiš. Zaradi programske opreme se redko splača menjati telefon, saj si lahko namestiš kako podobno aplikacijo ali pa povsem nov rom.
In the age of information, ignorance is a choice.

Truga ::

enadvatri je izjavil:

Truga je izjavil:

Saj ti ni treba kupt novga ce ga se ne rabis?


Potem te pa udari z druge strani ... Ustavijo razvoj za tvojo različico OS-a, ne dobiš vseh želenih funkcionalnosti, ker se mudijo z novo! Palle ...

Aha, sepravi hoces novega samo dnarja noces placat. OK, samo da smo si na jasnem.

enadvatri ::

3furious je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Truga je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Icematxyz je izjavil:

Temu se reče konkurenca.


Eno je zdrava, to, kar nas uporabnike pesti, je bolna. Brezglava tekma za "najnovejšim telefonom".

Saj ti ni treba kupt novga ce ga se ne rabis?


Potem te pa udari z druge strani ... Ustavijo razvoj za tvojo različico OS-a, ne dobiš vseh želenih funkcionalnosti, ker se mudijo z novo! Palle ...


Odvisno ali dejansko rabiš te nove funkcionalnosti ali pa te je marketing prepričal, da jih rabiš. Zaradi programske opreme se redko splača menjati telefon, saj si lahko namestiš kako podobno aplikacijo ali pa povsem nov rom.


Ne. Nasprotno. Marketing me neuspešno prepričuje, da potrebujem nov telefon. Jaz sem pa prepričan, da moj stari telefon potrebuje le nekaj dodelav!

Še vedno ni podpore za slovenščino (kako češko, da moram uporabljati češko tipkovnico), naši razvijalci so prikrajšani, ker ne morejo Mikrosoftovi tržnici nič prodajati ... Vsi smo prikrajšani zaradi peskovnika in siromašnih API-jev. Še vedno pogrešam VPN odjemalec, ki ga vsa vesoljna konkurenca ima. Se moram res ponavljati?

Truga je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Truga je izjavil:

Saj ti ni treba kupt novga ce ga se ne rabis?


Potem te pa udari z druge strani ... Ustavijo razvoj za tvojo različico OS-a, ne dobiš vseh želenih funkcionalnosti, ker se mudijo z novo! Palle ...

Aha, sepravi hoces novega samo dnarja noces placat. OK, samo da smo si na jasnem.


Ne bluzi, uporabi možgane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Bor H ::

Osebno menim da bodo nove jezike dali tudi v WP7.8, to je res zadeva za katero ne morejo z resno faco trdit da je omejitev HWja. Kot vem je Market odprt sloveniji po novem? Je pa res neumno da ko enkrat nastaviš telefon na US/UK market ga morš formatirat da to spremeniš...
Peskovnik je dosegel, da so zadeve laufale kot so, če bi odprl preveč APIjev si ne bi mogli ustvariti sloves hitrega sistema, z novim HWjem bodo dali na voljo več APIjev, meni se zdi dost logično, čeprav je res da nepodpora nekaterim apijem je blesava (dostop do aparata v realnem času recimo).

Dokler MS ne pove kaj bo v WP7.8 in kaj le v WP8 se ful težko upravičeno bunimo..

enadvatri ::

Bor H je izjavil:

Osebno menim da bodo nove jezike dali tudi v WP7.8, to je res zadeva za katero ne morejo z resno faco trdit da je omejitev HWja. Kot vem je Market odprt sloveniji po novem? Je pa res neumno da ko enkrat nastaviš telefon na US/UK market ga morš formatirat da to spremeniš...
Peskovnik je dosegel, da so zadeve laufale kot so, če bi odprl preveč APIjev si ne bi mogli ustvariti sloves hitrega sistema, z novim HWjem bodo dali na voljo več APIjev, meni se zdi dost logično, čeprav je res da nepodpora nekaterim apijem je blesava (dostop do aparata v realnem času recimo).

Dokler MS ne pove kaj bo v WP7.8 in kaj le v WP8 se ful težko upravičeno bunimo..


Market še ni na voljo za naše razvijalce.

Moti me tudi, da so iskanje in druge funkcije odvisne od lokalnih nastavitev.

VPN odjemalec bi lahko MS izdal! S siromašnimi API-ji in peskovnikom je situacija absurdno butasta, pač niso konkurenčni tudi zaradi tega. Za druge platforme je cel kup uporabnih in preprostih aplikacij, ki jih tu ni (npr. call firewall, wardriving ipd. aplikacije).

Se strinjam, da se o OS-ih, ki jih še nismo videl ne preizkusili ne moremo pritoževati ...

Bor H ::

No, sam verjetno se strinjaš da tudi če bi dodali VPN opcijo bi najverjetneje strokovnjaki ostali na Androidu, ker ni VPN edina stvar ki jim fali. Torej bolje da migajo v drugo smer.

Backup22 ::

Ima kdo kakšne informacije, kdaj bodo W8 telefoni dejansko na voljo v Sloveniji?
//

darkolord ::

Ne.

Bor H ::

Sej tut ni informacij kdaj bodo WP8 telefoni na voljo kjerkoli.

enadvatri ::

Bor H je izjavil:

No, sam verjetno se strinjaš da tudi če bi dodali VPN opcijo bi najverjetneje strokovnjaki ostali na Androidu, ker ni VPN edina stvar ki jim fali. Torej bolje da migajo v drugo smer.


Zagotovo. Sej pravim, da pogrešam veliko aplikacij, ki jih sedaj razvijalci NE morejo izdelati za WP 7 ...

Bor H ::

Ampak samo odprtje parih APIjev tega ne bi rešilo, (žal) je tako da če ne uspeš v consumer delu pol ti tudi poslovneži/resni uporabniki ne pomagajo kaj dosti. Kot lep primer tega se lahko BB izpostavi... Je pa z WP8 nakazano, da se grejo resnejo tudi ta del trga.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919593 (15922) Jst
»

Mnenje o telefonu

Oddelek: Mobilne tehnologije
102575 (2287) Tilk
»

Windows Phone 8 nared

Oddelek: Novice / Windows Mobile
228680 (7100) s51as
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7929740 (25803) Bor H

Več podobnih tem