» »

Kaj je najboljša alternativa kompresorju za čiščenje notranjosti pc-ja ?

Kaj je najboljša alternativa kompresorju za čiščenje notranjosti pc-ja ?

puma982 ::

Zdravo, rad bi počistil notranjost svojega pc-ja, pa me zanima kaj je najboljša alternativa kompresorju.
Pločevinka stisnjenega zraku, mogoče ?

http://www.mimovrste.com/artikel/379027...

Samo mi je kar malo odveč dajat 10€ za to.
Katere so ostale varne variante ?

Hvala pa lep dan
Jan

PINki ::

Fen za lase, odnesi PC na pumpo in tam spihaj, posesaj, pihaj z usti...

mihec87 ::

Fen za lase pogojno saj boš z njim teško dobro spihal hladilna rebra saj je enostavno premalo pritiska..Mogoče kombinacija za rebra zrak v tej piksni za ostalo pa fen..

puma982 ::

Hvala. Ja sem ravno hotel vprašat, če bi blo primerno na pumpi. Najbrž ni nevarnosti, da mi kaj z matične dol odleti, če bom pihal z razdalje, ne ?

solatko ::

Kompresorji na pumpi, niso primerni za spihavanje računalnikov, ker izpihani zrak vsebuje olja in vodo. Če hočeš kvalitetno očistit cel računalnik je najbolje, da ga razstaviš in počistiš vsako komponento posebej. Stisnjen zrak je v redu, za prenosnike, za namizne pa ga je premalo. Odlični so tudi sesalci, ki imajo možnost izpihavanja (batagel in podobni), vendar je potrebno delat brez vode.
Tudi fen je lahko pripraven, če ima na prvi stopnji pihanje, brez gretja.
Za silo so tudi pumpe, ki se dobijo zraven nekaterih blazin, vendar je nujna pomoč kakšnega čopiča.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Jezst doma ponavad čistim kar z ročno pumpo za gume. Itaq je važno, da je zrak usmerjen na majhno točko in ko zadevo nahitro stisnešje sunek, ki spiha marsikaj. Ni isto kot kompresor ampak deluje. Al pa enostavno sam pihneš v rebra iz druge strani in gre prah ven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jericho ::

Če druzga ne pa un "zoompainter" al kaj je že, k so ga reklamiral na tv-ju in ga je naša kupila za štrihanje, probal enkrat nkol več:)). Na šihtu mam kompresor, sam se mi ne da vedno vlačt komp do šihta in pol doma z tem zoompainterjem spiham. Je kr dost močn, sam je pa res, da piska ko sam hudič. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje PC-ja na bencinski postaji s kompresorjem?

Oddelek: Loža
141623 (1091) Mesar
»

S cim cistiti prah/PC v studentski sobi

Oddelek: Pomoč in nasveti
467450 (6351) Unknown_001
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311115 (5635) ...:TOMI:...
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495009 (4171) bond007
»

stisnjen zrak

Oddelek: Kaj kupiti
198991 (8442) DMX

Več podobnih tem