» »

Sin si je sest. PC-vaše mišljenje o tem

Sin si je sest. PC-vaše mišljenje o tem

1
2
»

Architect ::

še eno izjemno nesmiselnost sem našel:

NVIDIA ohišje in notri RADEON grafična?!? hahahah:D Kaki fejker :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dzinks63 ()

69charger ::

Mater ste smotani. Kaj ko bi kdo kdaj prebral poste v temi? Avtor je že stokrat napisal da išče novo konfiguracijo do max 800€ in da ve da je prejšna sestava bedna, vi pa še kar lapate o stari sestavi -.-
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mgermo ::

Sin pomoje še noče čisto priznati zmoto.
Koliko pa je sestava absurdna pa pove št. postov v tako kratkem časovnem obdobju.

Architect ::

69charger je izjavil:

Mater ste smotani. Kaj ko bi kdo kdaj prebral poste v temi? Avtor je že stokrat napisal da išče novo konfiguracijo do max 800€ in da ve da je prejšna sestava bedna, vi pa še kar lapate o stari sestavi -.-



Čisto možno vendar mimo tako neumne sestave enostavno ne moreš it brez da bi naredil tak obraz -> :O......:))

Nove sestave pa se nikomur ne da pisati, ker je tem ki opisujejo takšno sestavo za cca 800-1000 eur na najboljšem forumu v sloveniji OGROMNO.

Phantomeye ::

Samo modeeel. Ohišje za 200€, to 1/4 cene ene solidne mašine :D

dr.Akula ::

Tudi sam sem v srednji sestavil svoj komp, ki pa sem ga takrat sam plačal (počitniško delo). Problem je bil, da tega nikomur nisem povedal do takrat, ko je komp prišel in potem sva si bila predvsem s fotrom par dni v laseh. To je bilo pred dobrimi štirimi leti in takrat je bila skupna vrednost komponent nekaj čez 1100€. Do sedaj sem menjal samo grafično, ker je stara crknila.

Če bosta kupovala, kupujta nekje do 1200€, ker do 800€ je tista meja, ko komponente že po dveh letih začnejo kazati starost. Samo moje mnenje, seveda je odvisno od tega kdo plačuje, ampak če 3000€ ni bil problem...

Če bi sam sedajle kupoval bi za grafično izbral gtx670, procesor core i7, za sistemski disk (obvezno) ssd samsung 830 128GB ali več, 16GB rama (za današnje razmere je to sicer pretirano, ampak isto je bilo pred petimi leti 4GB). To je približno to, ostalo po želji (primerna matična, dovolj zmogljiv napajalnik,...)

Sinu pa povej, da nima kaj komentirat, ker tole kar je on zmetal skupaj ni podobno ničemur (xenon-a ne rabi, ker ni za igre; 32GB rama tudi ne; raid edition trdih diskov tudi ne + nista iste velikosti; predrag hladilnik za procesor; to je samo nekaj največjih napak v tejle konfiguraciji).
ni podatka

Mad_Lion ::

Pa še ena smešna stvar. A je že kdo opazil? Razen tega da je Xeon gre celo za staro Nehalem arhitekturo. Že večina Sandy bridge i5 ter i7 procesorjev za polovico cene ga že po benchmarkih poseka kaj še le pri igrah (Pri xeonih je zadnja stvar na katero bi pomislil nakup za igre), pa tudi drugih vsakdanjih opravilih.
Pa brez zamere, ko človek vidi tole konfiguracijo se najprej 5 minut smeji. :)) V bistvu ne najdem komponente ki nebi bila zgrešena. Sploh tisto z ohišjem in nabijanje z ramom je pokazatelj da človek nima pojma.

Pa če bi že hotel high end gaming komp, v tem cenovnem rangu (pa upam da se je tvoj sin do sedaj že streznil-800 do 1000 bo čisto dovolj) se da sestavit računalnik za 2000e ki bo tega tvojega po performansu posekal na celi črti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

Jinto ::

http://www.hofer.at/at/html/offers/2867...
Za 1000eur je to verjetno najboljša konfiguracija, če se jo še dobi (eni na forumu so pravili, da je bila na voljo tudi v Sloveniji.

ZaphodBB ::

Hofer mašina je top shit.

Sam sem nekaj podobnega (po rangu in ceni) nabavil 2008, letos sem naredil upgrade za 250EUR, pa mi win benchmark nakaže 7,1 - sem še dober za nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

gendale ::

Tudi sam sem v srednji sestavil svoj komp, ki pa sem ga takrat sam plačal (počitniško delo). Problem je bil, da tega nikomur nisem povedal do takrat, ko je komp prišel in potem sva si bila predvsem s fotrom par dni v laseh. To je bilo pred dobrimi štirimi leti in takrat je bila skupna vrednost komponent nekaj čez 1100€. Do sedaj sem menjal samo grafično, ker je stara crknila.

tega pa ne zastopim

zakaj bi ga motilo, da si kupil računalnik, če si ga plačal z lastnim denarjem:|
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

dr.Akula ::

@gendale Ker je pač tak tip človeka + nima veliko pojma o področju informatike. On je takrat mislil in misli še sedaj tako, da je kompa pač komp in je dober dokler ne crkne. Pred tem ko sem dobil svojega, sva si z bratom delila skupnega, ki ni bil več za nikamor (tudi OS ni več dobro deloval na njem). Saj sami veste, da dobiš popizditis, če moraš čakati par sekund, da se izvede en simple task v explorerju...
ni podatka

lopov ::

Ker je dal *ogromno* denarja za nekaj, kar očetu ni pomenilo prav veliko ... Oče bi dal manj :)

Glede windows -- če kupujeta original bo dovolj "professional", ni treba da je "ultimate" ker razen da lahko namestiš jezikovne pakete za običajnega uporabnika nekih opaznih razlik ni.

Furbo ::

marjanmb je izjavil:

Pozdravljeni

Sin ima željo za sestavo PCeja,in si je sestavil tole;
http://www.mlacom.si/konfigurator

Edin razlog zakaj je to naredil navaja da bi imel vsaj pet let mir z PCejem.
Prosim za Vaše misljenje saj je to po mojem absurd.

LP


Fantje tukaj se prehitro razburijo.

Računalnik za 5 let je sicer mogoče kupiti, vendar samo v smislu tega, da bo pač deloval 5 let. Ni pa mogoče kupiti računalnik, ki bo naslednjih 5 let med zmogljivejšimi.
- Če sin rad igra igre, potem lahko na 5let kar pozabimo

Za 1,000€ se dobi spodoben računalnik, ki mu bo zadoščal za do dve leti, potem bo (MORDA) zadoščala menjava grafične kartice, za kako leto podaljška, nakar bo potrebno kupiti nov računalnik.

Če se zdajle za računalnik zmeče 3-5x več denarja, bo to dodalo morda eno leto. Pa še to dvomim.

Bolj smotrno bi bilo mulcu čez poletje najti kako zaposlitev, da dobi občutek, koliko je vreden denar, potem naj pa trdo prislužene € kar sam vloži v (pre)drag računalnik, če bo to še želel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Architect ::

več različic operacijskega sistema Windows obstaja z dobrim razlogom. Za gaming se kupi home različica, ki je najcenejša in to je to.

Naj nekdo najde 1 samo uporabno razliko med home premium in ultimate... (razen da za profesionalne programe za programiranje in grafično oblikovanje in še kaj drugega potrebuješ pač vsaj Pro različico).

Bernardio ::

Ali si lahko se sam izsposodim temo in vprasam, kaj si mislite o tej sestavi (uporaba za igranje igric):
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
Zanima me, ali se vse pase skupaj ter ali se splaca kupiti?

blackbfm ::

Naj nekdo najde 1 samo uporabno razliko med home premium in ultimate..


Pri ultimate lahko izbiraš jezik:))

gendale ::

Bernardio je izjavil:

Ali si lahko se sam izsposodim temo in vprasam, kaj si mislite o tej sestavi (uporaba za igranje igric):
http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...
Zanima me, ali se vse pase skupaj ter ali se splaca kupiti?

jst bi dal še tistih 15 več in vzel k verzijo procesorja

ali pa i5 3450 in slabšo matično če ne misliš navijat
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

bluefish ::

Architect je izjavil:

Naj nekdo najde 1 samo uporabno razliko med home premium in ultimate...
Tu imaš tabelo in presodi, kaj so zate uporabne razlike: Windows 7 editions @ Wikipedia

Jasno pa, da za domačo uporabo Home Premium ponuja dovolj funkcij.

gendale ::

podopora več kot 16gb rama bi znala bit pogojno uporabna čez par let
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Architect ::

Bluefish, manjka morda edino windows XP mode, saj vsak pravi gamer z veseljem obrne tudi kakšno starejšo igro, ki je delovala na windows XP. Če temu ni tako, je pač Eye candy addict, ne gamer.

Več kot 16 gb rama igričarji še vsaj 10 let ne bodo potrebovali. Takrat pa bodo zunaj že windows 10.

Ostale reči pa so za gamerja povsem nepotrebne.

Zgodovina sprememb…

particle ::

Mislim da bodo grafe tipa GTX670 v kombinaciji z sandy/ivy bridge sposobne prežvečit vse, kar bodo v naslednjih 5++ letih naredili za Playstation 4(Itak bomo špilal samo še porte iz konzol). Tako da pri kompu za 1k eur ni za skrbet, da ne bi zadostoval za igre, ki pridejo ven v prihodnjih 5ih letih.

On topic: Sinu pa 2 okol kepe k se norca dela iz sebe in iz fotrovega denarja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

Utk ::

In zakaj bi sploh hotel imet mir 5 let? Če smo realni, čez 2 leti bo itak hotel novega. Največ 3.

Architect ::

Izgovor pač, da bi mu očka kupil komp za 3000 eur. Čez 2 leti pa bo očka lepo gledal da bi mu kupil avto. Kmalu zatem pa nov računalnik. In registracijo verjetno tudi.

whitefish ::

Kupiš za 1000e in potem sprotoma nadaljuješ :)

ZaphodBB ::

Ja mulc misli, da mu bo kera žemljico pokazala zato ker bo za mašino zapravil 3k fotrovega denarja. Saj smo bli vsi na tem, nekaterim so se želje uresničile, večini pa ne. Smo pa eventuelno vsi zvedeli, da kazanje žemljič nima kaj dosti z računalniki. Ima pa lahko veliko s fotrovim denarjem.

JesusChrist ::

bo prišel čas ko bo glavno da bo mel računalnik, ki glavno da lepo poganja osnovne zadeve, za igre pa mu bo vseeno. jaz se tudi svojemu bratrancu smejem kako zapravlja denar za računalnik, pa ohišje pa vsak mesec neke nove komponente, samo da je "kul". meni pa glavno da mam en laptop z hdmi izhodom za ekran in TV. vsak rabi čas da odraste :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Architect ::

JesusChrist je izjavil:

bo prišel čas ko bo glavno da bo mel računalnik, ki glavno da lepo poganja osnovne zadeve, za igre pa mu bo vseeno. jaz se tudi svojemu bratrancu smejem kako zapravlja denar za računalnik, pa ohišje pa vsak mesec neke nove komponente, samo da je "kul". meni pa glavno da mam en laptop z hdmi izhodom za ekran in TV. vsak rabi čas da odraste :D


S tem pa se niti približno ne strinjam. "Odrasli" ljudje recimo cele dneve zabijejo na facebooku in slo-techu, medtem ko gamerji uživajo v igrah. Če ima nekdo veselj igrati igre, namesto da gleda povsem brezvezne mehiške nadaljevanje, zakaj ne? samo pametno je treba izbrazi komponente, da čez 2-3 leta zamenjaš le grafično in stvar funkcionira normalno naprej. Kdor je pametno sestavil c2d sistem nekaj let nazaj, mu ga še danes ni treba zamenjati.

JesusChrist ::

to je meni čisto vseeno kaj si ti misliš. meni je dovolj laptop, ki korektno laufa razvojna okolja, brskalnik, fullhd izhod in kako nezahtevno igro. če pa hočeš igrati igre pa kupiš konzolo. amen.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Architect ::

konzola za igre je bedna odločitev. MAnj detajlov, občutek je bistveno slabši, strelske igre so na konzoli povsem trapaste, vožna avtov pa še toliko bolj.

Dober pc + dobra miš za strelske in volan za dirkačine je epic win.

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

LOL. takega butastega komentarja na konzole pa še nisem slišal. ti si že sploh kdaj igral na konzoli kaj? igre delujejo dosti boljše/tekoče, s kontrolerjem je to čisto drug svet. ko boš enkrat mel konzolo pa igral več ko 5 minut lahko tukaj pametuješ.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Architect ::

Pokaži mi 1 samo igro ki na bilokateri konzoli danes deluje lepše kot na pametno sestavljenemu pcju. Najlepša slika ki jo zmore bilokatera konzola ima identično sliko kot igre na pc ki z grafičnimi nastavitvami na medium. Če daš na pc na high ali ultra pa se slika ne more primerjati sploh. nikjer.

Tipkovnica + miš je epic win kakorkoli pogledaš. Za noobe pa so pač poenostavljeni kontrolerji.

Zgodovina sprememb…

JesusChrist ::

zdaj pa res: nehaj si delat sramoto. na tej točki bom nehal s svojimi komentarji in ti pustil, da si vzameš en ali dva dni časa ter malo pregledaš in poguglaš po konzolah. potem pa si kupi kaki xbox pa probaj igre tam in tu. ko boš to naredil pa pridi nazaj pa boš videl, kaj pišeš.

 :)

:)

remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bluefish ::

Tema se je očitno izpela. Avtor naj odpre novo, nastavi budget in bo morda več konkretnih nasvetov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5610779 (9062) hojnikb
»

Računalnik za aCad 3d modeliranje + Adobe Master CS5

Oddelek: Kaj kupiti
374066 (3165) Vanadium
»

Računalnik (600-700 evro)

Oddelek: Kaj kupiti
494304 (3568) Brias
»

Iščem gamer računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8313609 (10242) lanula41
»

Kupujem namizni računalnik, pomoč.

Oddelek: Kaj kupiti
162669 (2419) mirancar

Več podobnih tem