» »

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja

Goljufive provizije, ki jih plača iskalec stanovanja

Temo vidijo: vsi
««
12 / 22
»»

2f4u ::

Invictus je izjavil:

@2f4u

Kaj si kupoval hišo? Novogradnjo?


Hiša 3tja gradbena faza hkrati prodaja stanovanja.

Preje 2x kupil/prodal v razmiku 4-5let.

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Jaz še vedno ne vem, ali obstaja oziroma zakaj ne obstaja agencija, ki bi namesto teh nategovalskih provizij za 10 min ogleda nekaj naredila za to. Se pravi da bi agencija imela ključe in skrbela za pridobitev najemnikov, pobiranje najemnine, vzdrževanja stanovanja, iskanje novih najemnikov ko gre nekdo ven itd. To obstaja v tujini že dolgo in od tega si agencija vzame recimo 10% najemnine vsak mesec. Tako da morebiten najemnik sploh ne bi rabil imeti kontakta z lastnikom, lastnik pa tudi ne bi rabil skrbeti kdo je notri in ali plačuje itd.

Obstaja. Samo ti ne poznaš.

Kasirajo pa 5% najemnine za svoje storitve. Večina Slovencev je preveč škrta da bi nekomu dala 5% denarja za storitev.


Dejmo jim potem mal reklame narediti, jaz podpiram tak sistem dela.
Quack !

mihaf ::

AndrejO je izjavil:



... ampak komentarji mi dajo misliti, da se še vedno redno dogaja, da se dogovoriš o zastopanju, potem ti pa "organizirajo" samo tiste nepremičnine, kjer hkrati zastopajo tudi drugo stran. Torej se še vedno igrajo posrednika. Tukaj se temu reče konflikt interesov.


Tudi moja izkušnja je taka, ko sem najel agencijo kot kupec. Škoda časa.


Invictus je izjavil:

Seveda bo vsak agent poskušal prodati/oddati nepremičnine, ki jih ima v svoji bazi.

Logično ...


Ne, ni logično, ker potem pride v konflikt interesov, saj ima prodajalec eno željo (čim višja cena), kupec pa drugo (čim nižja cena, urejeni papirji ...). Od agenta, ki ga najame kupec, bi pričakoval, da najde napake na nepremičnini, morebitne težave pri papirjih ipd. Takega agenta bi z veseljem kot kupec plačal, saj bi mi dejansko pomagal, da se pri nakupu nepremičnine ne opečem.

Invictus je izjavil:


Lahko pa si nepremilnino sam najdeš in mu rečeš naj se gre vse zmenit.


Ne. Če agenta kot kupec plačam, pričakujem, da bo za ta denar tudi kaj naredil. Kot prvo, da bo našel nepremičnino, ki ustreza mojim željam.

Invictus ::

mihaf je izjavil:


Ne, ni logično, ker potem pride v konflikt interesov, saj ima prodajalec eno željo (čim višja cena), kupec pa drugo (čim nižja cena, urejeni papirji ...). Od agenta, ki ga najame kupec, bi pričakoval, da najde napake na nepremičnini, morebitne težave pri papirjih ipd. Takega agenta bi z veseljem kot kupec plačal, saj bi mi dejansko pomagal, da se pri nakupu nepremičnine ne opečem.

Jebe se agentom za konflikt interesov ...

mihaf je izjavil:


Ne. Če agenta kot kupec plačam, pričakujem, da bo za ta denar tudi kaj naredil. Kot prvo, da bo našel nepremičnino, ki ustreza mojim željam.

Seveda. Ker očitno nepremičninski agent zna brati misli in posredovati željene nepremičnine telepatsko.

Gled ena to da je velina ljudi funkcionalno nepismena, in svojih želja sploh ne zna izraziti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mihaf ::

Invictus je izjavil:

mihaf je izjavil:


Ne, ni logično, ker potem pride v konflikt interesov, saj ima prodajalec eno željo (čim višja cena), kupec pa drugo (čim nižja cena, urejeni papirji ...). Od agenta, ki ga najame kupec, bi pričakoval, da najde napake na nepremičnini, morebitne težave pri papirjih ipd. Takega agenta bi z veseljem kot kupec plačal, saj bi mi dejansko pomagal, da se pri nakupu nepremičnine ne opečem.

Jebe se agentom za konflikt interesov ...


Seveda se jim jebe. Meni pa je še kako pomembno, da za nekaj tisočakov, ki jih moram plačati agentu, tudi nekaj dobim. Zato ne želim agenta, ki dela za prodajalca.

Invictus je izjavil:

mihaf je izjavil:


Ne. Če agenta kot kupec plačam, pričakujem, da bo za ta denar tudi kaj naredil. Kot prvo, da bo našel nepremičnino, ki ustreza mojim željam.

Seveda. Ker očitno nepremičninski agent zna brati misli in posredovati željene nepremičnine telepatsko.


O čem govoriš? Če kot kupec najamem agenta, se seveda z njim prej dobim in mu povem svoje želje.

Invictus ::

mihaf je izjavil:

[
Seveda se jim jebe. Meni pa je še kako pomembno, da za nekaj tisočakov, ki jih moram plačati agentu, tudi nekaj dobim. Zato ne želim agenta, ki dela za prodajalca.

Za pogajanja še nisi slišal? Vendo se da zbiti ceno posredovanja, sploh v tem času. Večina agencij dela bolj na hlape ...

mihaf je izjavil:


O čem govoriš? Če kot kupec najamem agenta, se seveda z njim prej dobim in mu povem svoje želje.

O čem govorim?

O izražanju želja, ki z nakupom nepremičnine ponavadi niti nimajo smisla. Ker folk ima neke čudne predstave kako bo dobil poceni stanovanje na dobri lokaciji, z dobro razporeditvijo, parkiriščem in masivnim pohištvom za bagatelno ceno.

Ko tega ni, je pa agent kriv.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mihaf ::

Invictus je izjavil:


Za pogajanja še nisi slišal? Vendo se da zbiti ceno posredovanja, sploh v tem času. Večina agencij dela bolj na hlape ...


Ali naj ti še narišem? Ne želim plačevati agenta, ki dela kot kao posrednik za oba! Ne 2.000 €, ne 200 €, ne 20 €. Nič. Tak agent mi je vsiljen, nisem si ga jaz izbral in ne želim ga plačevati.

Brez težav pa plačam agenta, ki ga bom sam izbral, ki mi bo našel stanovanje po mojih željah, preveril stanje nepremičnine ... skratka, ki bo vodil cel proces nakupa v skladu z mojimi interesi. Ampak po mojih izkušnjah je to pri nas bolj kot ne misija nemogoče.

Ja?

In če se postavim v obratno vlogo. Če bi stanovanje prodajal in bi najel agenta, bi vsekakor želel, da mi agent ne odganja potencialnih kupcev s papirčki o proviziji. Seveda bi od njega pričakoval, da iztrži najvišjo možno ceno. In seveda bi ga plačal. Sam.

mihaf ::

Invictus je izjavil:


O čem govorim?

O izražanju želja, ki z nakupom nepremičnine ponavadi niti nimajo smisla. Ker folk ima neke čudne predstave kako bo dobil poceni stanovanje na dobri lokaciji, z dobro razporeditvijo, parkiriščem in masivnim pohištvom za bagatelno ceno.

Ko tega ni, je pa agent kriv.


Oprosti, ampak spet bluziš. Če pridem jaz kot kupec do nepremičninske agencije, povem, da bi rad najel agenta kot kupec in povem svoje nerealne želje, mi mora agent povedati, da to žal ne gre in adijo. Ja? Zakaj kupce označuješ kot neuke kretene, ki živijo v oblakih?

Kupci so navadno bolj informirani od prodajalcev, ker poznajo ponudbo, poznajo cene, ogledajo si več nepremičnin. Prodajalci so navadno tisti, ki živijo v nerealnem svetu. Govorim o tistih, ki v življenju prodajo eno nepremičnino. In takih je ogromno.

Ko sem sam kot kupec najel agenta, nisem imel nobenih nerealnih želja, na spletu je bilo veliko nepremičnin, ki so ustrezale mojim kriterijem. In kaj je naredil agent? Nič, bil je poln lepih besed, predlagal mi je pa samo tiste nepremičnine, s katerim je imel že pogodbo z druge strani. Hvala lepa za nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

Invictus ::

mihaf je izjavil:


Oprosti, ampak spet bluziš. Če pridem jaz kot kupec do nepremičninske agencije, povem, da bi rad najel agenta kot kupec in povem svoje nerealne želje, mi mora agent povedati, da to žal ne gre in adijo. Ja? Zakaj kupce označuješ kot neuke kretene, ki živijo v oblakih?

Kupci so navadno bolj informirani od prodajalcev, ker poznajo ponudbo, poznajo cene, ogledajo si več nepremičnin. Prodajalci so navadno tisti, ki živijo v nerealnem svetu. Govorim o tistih, ki v življenju prodajo eno nepremičnino. In takih je ogromno.

Ko sem sam kot kupec najel agenta, nisem imel nobenih nerealnih želja, na spletu je bilo veliko nepremičnin, ki so ustrezale mojim kriterijem. In kaj je naredil agent? Nič, bil je poln lepih besed, predlagal mi je pa samo tiste nepremičnine, s katerim je imel že pogodbo z druge strani. Hvala lepa za nič.

Glede na poste tukaj, bi težko rekel da so kupci kaj informirani ...

Takih je zelo malo ... Večina kupuje nepremičnino, ko postanejo kreditno sposobni in na trenutni navdih ...

Racionalnih odločitev tukaj ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihaf ::

Invictus je izjavil:



Večina kupuje nepremičnino, ko postanejo kreditno sposobni in na trenutni navdih ...

Racionalnih odločitev tukaj ni.


Na trenutni navdih? 100.000 evrov in več je trenutni navdih?

Racionalnih odločitev ni? Že ta tema o provizijah je pokazatelj tega, da se kupci obnašajo bolj racionalno kot prodajalci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

Invictus ::

mihaf je izjavil:

Že ta tema o provizijah je pokazatelj tega, da se kupci obnašajo bolj racionalno kot prodajalci.

Ta tema je samo pokazatelj da za Slovenca storitev ni vredna nič. On zna vse bolje in ceneje kot nekdo ki se profesionalno ukvarja s tem.

Predvsem kaže na prislovično slovensko škrtost. Vsak idiot ti lahko proda voz peska za jurja ali 2, ne more ti pa prodati storitve za jurja.

Če ste vsi toliko proti agentom, pa jih ne koristite. Saj niste v to prisiljeni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihaf ::

Invictus je izjavil:

mihaf je izjavil:

Že ta tema o provizijah je pokazatelj tega, da se kupci obnašajo bolj racionalno kot prodajalci.

Ta tema je samo pokazatelj da za Slovenca storitev ni vredna nič. On zna vse bolje in ceneje kot nekdo ki se profesionalno ukvarja s tem.

Predvsem kaže na prislovično slovensko škrtost. Vsak idiot ti lahko proda voz peska za jurja ali 2, ne more ti pa prodati storitve za jurja.

Če ste vsi toliko proti agentom, pa jih ne koristite. Saj niste v to prisiljeni.


Sumim, da si agent. Če nisi, si pa, oprosti, funkcionalno nepismen.

Želim plačati, pazi, plačati agenta, ki mi bo našel stanovanje. Razumeš? Ki bo delal samo zame in ne hkrati za prodajalca. Ja? Pa ga nisem našel. Bi ti najel odvetnika, ki zastopa tudi tebi nasprotno stranko?

Veš, kako poteka tipičen ogled? Pokličeš na oglas, javi se agent, poveš, da bi šel na ogled. Odgovori, da ti sporoči termin jutri. Drug dan ne duha ne sluha od njega. Ga pokličeš, celo najde termin.
Greš na ogled.
Vprašaš, kakšni so mesečni stroški. Ne ve.
Vprašaš, kakšno ogrevanje ima stanovanje. Ne ve.
Želiš pogledati klet stanovanja. Nima ključa od kleti.
itd
itd

In na koncu bom jaz tega človeka plačal? Nekaj tisoč evrov? Kako naj mu zaupam, da bo cel proces speljal kot je treba, če je tako nesposoben, da niti osnovnih podatkov o nepremičnini nima?

Še enkrat, ne bluzi o škrtosti. Nihče nima težav s plačevanjem storitev, imamo pa velike težave s plačevanjem vsiljenih agentov, ki za kupca ne naredijo nič.

Invictus ::

mihaf je izjavil:


Sumim, da si agent. Če nisi, si pa, oprosti, funkcionalno nepismen.

Želim plačati, pazi, plačati agenta, ki mi bo našel stanovanje. Razumeš? Ki bo delal samo zame in ne hkrati za prodajalca. Ja? Pa ga nisem našel. Bi ti najel odvetnika, ki zastopa tudi tebi nasprotno stranko?

Sam takega agenta nimam problem dobit. Zastonj ti pa nihče ne bo delal.

mihaf je izjavil:


Veš, kako poteka tipičen ogled? Pokličeš na oglas, javi se agent, poveš, da bi šel na ogled. Odgovori, da ti sporoči termin jutri. Drug dan ne duha ne sluha od njega. Ga pokličeš, celo najde termin.
Greš na ogled.
Vprašaš, kakšni so mesečni stroški. Ne ve.
Vprašaš, kakšno ogrevanje ima stanovanje. Ne ve.
Želiš pogledati klet stanovanja. Nima ključa od kleti.
itd
itd

Glede na to da ponavadi niti lastnik tega ne ve, tega ne moreš pričakovati od agenta. Poleg tega so to precej nepomembne stvari, če ti je všeč lokacija in samo stanovanje. To pove več o prodajalcu kot o agentu.

mihaf je izjavil:


In na koncu bom jaz tega človeka plačal? Nekaj tisoč evrov? Kako naj mu zaupam, da bo cel proces speljal kot je treba, če je tako nesposoben, da niti osnovnih podatkov o nepremičnini nima?

Še enkrat, ne bluzi o škrtosti. Nihče nima težav s plačevanjem storitev, imamo pa velike težave s plačevanjem vsiljenih agentov, ki za kupca ne naredijo nič.

Nekaj tisoč evrob? Kdo pa danes lahko kupi nekaj za 300k - 400k? Ali pa obstaja kak nov zakon za večje provizije?

Nič ne naredijo za kupca? To, da si na koncu legalni lastnik z vsemi potrebnimi papriji, je tebi nič? Očitno ti transkacija pri prodaji stanovanja ni čisto jasna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihaf ::

Invictus je izjavil:


Nič ne naredijo za kupca? To, da si na koncu legalni lastnik z vsemi potrebnimi papriji, je tebi nič? Očitno ti transkacija pri prodaji stanovanja ni čisto jasna.


Če želim postati legalni lastnik z vsemi potrebnimi papirji, ne rabim agenta. Bi pa z veseljem plačal agenta, ker se mi ne ljubi:
- dnevno pregledovati ponudbe nepremičnin,
- hoditi na oglede, kjer se na koncu izkaže, da je stanovanje čisto nekaj drugega kot v oglasu,
- preverjati ZK stanovanja, zemljišč, lastništva parkingov pred blokom, OPN-ja, če so predvideni kakšni posegi na lokaciji,
- preveriti, kaj se dogaja v bloku (investicije, možni spori na sodiščih ...),
- se pogajati za ceno
in še in še

Če misliš, da je meni dovolj samo lokacija, potem pa bo, kar bo, se motiš. Je še veliko drugih stvari, ki so pomembne pri nakupu.

St235 ::

In zato lahko najameš in palačaš agenta. Pika. Kaj točno se pa pizdiš pa samo ti veš.

Invictus ::

St235 je izjavil:

In zato lahko najameš in palačaš agenta. Pika. Kaj točno se pa pizdiš pa samo ti veš.

Točno to.

Če pa najameš glupo agencijo, pa malo prej preveri katera ima res dobro boniteto. Pa idi v kako lokalno gostilno. Tudi zveš marsikaj.

Poleg tega moraš pa plačati notarja. Brez tega pa res ne gre.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mihaf ::

St235 je izjavil:

In zato lahko najameš in palačaš agenta.


Sem bil tudi jaz prepričan v to, pa se je v praksi izkazalo, da je misija nemogoče.

St235 je izjavil:

Kaj točno se pa pizdiš pa samo ti veš.


Plus še ogromno potencialnih kupcev, ki ne želijo plačevati slovenskega posredništva - agenta, ki je vsiljen od prodajalca in ki ne dela v interesu kupca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaf ()

St235 ::

daj se najprej izobrazi o zadevah pa ne bluzi. Sistem posredništva ni niti pod razno "slovenski".

Kar se pa agencij tiče bo pa problem v tem, da pač nisi bil sposoben najti ustrezne.

Mavrik ::

St235 je izjavil:


Kar se pa agencij tiče bo pa problem v tem, da pač nisi bil sposoben najti ustrezne.


Glede na tvoj argoganten in žaljjiv ton sigurno poznaš kakšno, ki zna narediti to kar hoče mihaf. Namreč jaz sem mel isti problem - a nam prosim predlagaš kakšno ugledno?
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Lahko, če se to ne šteje za reklamo? Konkretno sem imel z eno agencijo oziroma agentom v ljubljani odlično izkušnjo, ko sem dve leti nazaj kupoval stanovanje.

Naredilo so v bistvu vse našteto razen zadnje točke, za ceno sem se pač dogovrajal sam. Izpeljali so osnoven pregled, mi ponudili ustrezno nepremičnino. Že pred ogledim so preverili tudi informacije o lastništvu (vpis v ZK, morebitna bremena) kakor tudi o objektu (investicije v zadnjih par eltih, stanje rezervnega sklada in načrtovane investicije). Ravno tako so izpeljali osnovni ogled tako, da ni bilo diskusij v smeri kje so kluči od kleti, odkloplneno elektriko (kar sem tudi doživel).

moj žaljiv ton se pa nanaša na tipičen slovenski odnos v se je "slovensko" in je zanič, pa čeprav samo zato ker sem preneumen, da bi videl čez lasten plot in je najlažje generalizirat in pljuvat v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Ziga Dolhar ::

Lakotnik29, zate 'vemo', da zelo verjetno ne delaš v kaki nepremičninski družbi, in da ne bo šlo za samopromocijo :).
https://dolhar.si/

St235 ::

konkretno sem delal s temle gospodom http://www.erjavec.org/

mihaf ::

St235 je izjavil:


moj žaljiv ton se pa nanaša na tipičen slovenski odnos v se je "slovensko" in je zanič, pa čeprav samo zato ker sem preneumen, da bi videl čez lasten plot in je najlažje generalizirat in pljuvat v tri dni.


Slovenski trg nepremičnin oz. nepremičninske agencije so, žal moram to reči, v veliki večini zelo slabe. Verjetno je to posledica stanja nekaj let nazaj - nepremičninskega balona, visokih cen in dobrega zaslužka. Tako je nepremičninski agent postal vsak, ki je imel 5 minut časa.

Ogledal sem si že veliko stanovanj. Pred vsakim ogledom sem pridobil informacije in tako na ogledih z grozo ugotavljal, kako mi agenti lažejo v obraz. Lagali so tudi o stvareh, ki so bile zlahka preverljive. Da o nepoznavanju nepremičnine, ki je bila predmet prodaje, sploh ne govorim. Seveda pa niso pozabili na papirček o posredovanju in proviziji.

Takim ljudem bom plačeval provizijo?

Da ne bom samo kritiziral - kot kupec sem naletel tudi na nekaj agentov, ki so vso komunikacijo in ogled vodili zelo korektno. Zato sem tri take agente poskušal najeti zase, seveda za nakup kakega drugega stanovanja. Vsi poskusi so se izkazali kot klavrni.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

In zato lahko najameš in palačaš agenta. Pika. Kaj točno se pa pizdiš pa samo ti veš.

V Sloveniji so takšni agenti nekaj takšnega kot Jetiji. Menda obstajajo, ampak nihče ga še ni uspel ujeti.

Invictus pa sam nekaj non-stop skače ven s tem, ko vsakih nekaj objav čisto normalno in "kapitalistično" željo, da človek, ki ga plačam, da dela zame, dejansko dela samo zame, vedno znova razglaša za neko fikcijo "ne želite plačevati storitve". Ne vem kje sicer živi, ampak razumevanje mu dela resne težave, če zahtevo po ustrezni storitvi sprevrača v "socializem".

Marsikdo želi plačati za storitev, ki je na trgu (še) ni. Vsaj videti ni, da bi bila. Bo bolje, ko bo.

Lahko pa ti pojasniš kako je kaj s plačilom odvetnikov, ki sočasno delajo za toženo in tožečo stranko. Sav načeloma lahko to počno tako, da ni nobena stran prizadeta, mar ne?

St235 ::

jao kake primerjave, dajmo vsaj pogledat v slovar kaj pomeni beseda posrednik...

Nikjer nisem trdil, da je nepremičninski trg v Sloveniji kak presežek niti, da so vsi ali vsaj večina agentov dobra. Ravno obratno sem mnenja, da je večina prej obratno. Ampak to ne spremeni, da dobri so in da se jih da dobit. Samo je za kaj takega potreben pozitiven IQ namesto jokanja po forumih in vsesplošne negativne generalizacije.

Samo kaj ko to krepko presega intelekt uporabnikov foruma (/generalizacija off)

AndrejO ::

Agent je lahko zastopnik, lahko pa posrednik. Sam si želim zastopnika, ki jih je v Sloveniji še vedno težko najti. Posredniki pa so zame specifika in odstopanje od moje normale, kjer pričakujem, da bo strokovnjak, ki ga najamem, delal zame in ne za "naju".

Je pa res, da nekateri ne znajo brati in potem mojo skrb za moje interese prekrstijo v "socializem" in podobne nevmesne puhlice.

Okapi ::

V Sloveniji so takšni agenti nekaj takšnega kot Jetiji. Menda obstajajo, ampak nihče ga še ni uspel ujeti.
Točno tako. Pred leti sem takega 2x iskal, enkrat, ko sem stanovanje najemal, in drugič, ko sem ga kupoval. Obakrat sem hotel dobiti nekoga, ki bi namesto mene pregledal vso ponudbo, ampak čisto vsi so mi ponujali samo tisto, kar je posamezni nepremičninar imel "na zalogi" (se pravi, za kar jih je nekdo že prej najel, da mu najdejo najemnika/kupca). Včasih je bilo tako, da je celo pri isti agenciji vsak agent operiral samo s "svojimi" stanovanji in se je bilo treba menit z dvema, čeprav sta delala za isto firmo. Za povrhu še tiste svoje "zaloge" praktično nihče ni dobro poznal, ampak sem moral vse iti osebno pogledati. Da bi mi kdo prej pokazal 10 fotk stanovanja, ni bilo šans, oziroma redka izjema.


Lahko pa ti pojasniš kako je kaj s plačilom odvetnikov, ki sočasno delajo za toženo in tožečo stranko
Takemu se reče sodnik in je plačan iz proračuna:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BorutO ::

No, danes oz. zdaj že včeraj, sem si najel stanovanje po pogodbi, da sem mogel prvo plačati 300 eur najemnine, 300eur za akontacijo in 300 agentu, da mi je povedal pa pokazal to, ker bi mi lahko sam lastnik. Res žalostno no ... na koncu pa rabiš pol 900 eur za vselitev.

thramos ::

St235 je izjavil:

konkretno sem delal s temle gospodom http://www.erjavec.org/


Če ni skrivnost, kako pa je bilo s ceno storitve? Ne zanima me cifra, ampak verjetno ni šlo za odstotek cene nepremičnine, kot pri ostalih posrednikih?

St235 ::

ja, je šlo. in sicer 2% brez da se karkoli zaračunava prodajalcu. Je pa bil dogovor, da gre za ekskluzivno zastopanje in se sam z zadevo do praktično zadnjega momenta nisem ukvarjal.

Teh 2% sem pač prištel k ceni stanovanja, ko sem se pogajal za končno ceno (neposredno s prodajalcem).

2f4u ::

Mavrik je izjavil:

St235 je izjavil:


Kar se pa agencij tiče bo pa problem v tem, da pač nisi bil sposoben najti ustrezne.


Glede na tvoj argoganten in žaljjiv ton sigurno poznaš kakšno, ki zna narediti to kar hoče mihaf. Namreč jaz sem mel isti problem - a nam prosim predlagaš kakšno ugledno?


Se strinjam in dam glas zate Mavrik

Ne pozabite v pogodbe:
izveden vpis v zemnljiško knjigo, zapisati kazensko odgovornost ob najdenih napakah ali zamudah, dedovanja, solastništvo skupnih prostorov in na KONCU - uporabno dovoljenje za hiše...

Še podobno;
zaposlitvene agencije... zastopajo iterese naročnika/ponavadi podjetij! ... tukaj sem našel samo v tujini podjetje, ki je prodajalo mene in zastopalo moj interes! POMISLITE, logika je identična! Rabimo portal, kjer bomo spremljali agencije in našli sožitje.. brez strank/inžinirjev/operaterjev ni menedžerjev ali lastnikov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

2f4u ::

AndrejO je izjavil:

St235 je izjavil:

In zato lahko najameš in palačaš agenta. Pika. Kaj točno se pa pizdiš pa samo ti veš.

....
Lahko pa ti pojasniš kako je kaj s plačilom odvetnikov, ki sočasno delajo za toženo in tožečo stranko. Sav načeloma lahko to počno tako, da ni nobena stran prizadeta, mar ne?


Mediacija.

thramos ::

St235 je izjavil:

ja, je šlo. in sicer 2% brez da se karkoli zaračunava prodajalcu. Je pa bil dogovor, da gre za ekskluzivno zastopanje in se sam z zadevo do praktično zadnjega momenta nisem ukvarjal.

Teh 2% sem pač prištel k ceni stanovanja, ko sem se pogajal za končno ceno (neposredno s prodajalcem).


Okej ... sam, a ni imel tako agent motiva, da ti najde čim dražje stanovanje, za katerega boš plačal čim več? :)

[edit] Aja, sam si se pogajal. No, zgornje vseeno mal drži.

Kakorkoli že, ker kot kupec v vsakem primeru (če je vmes agencija) plačaš 2 %, potem je seveda edino smiselno, da narediš tako kot ti ... in agent vsaj dejansko naredi nekaj zate.

[edit2] em še neki, je prodajalec prodajal prek agencije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

AndrejO ::

St235 je izjavil:


Teh 2% sem pač prištel k ceni stanovanja, ko sem se pogajal za končno ceno (neposredno s prodajalcem).

Kul. Še kakšen nasvet za nas, ki nismo spretni pogajalci in bi tega radi najeli? Verjetno ni smisla, da ga plačam po sistemu "deleža", saj bi z njgovo uspešnostjo njegov zaslužek padal.

2f4u je izjavil:

AndrejO je izjavil:

St235 je izjavil:

In zato lahko najameš in palačaš agenta. Pika. Kaj točno se pa pizdiš pa samo ti veš.

....
Lahko pa ti pojasniš kako je kaj s plačilom odvetnikov, ki sočasno delajo za toženo in tožečo stranko. Sav načeloma lahko to počno tako, da ni nobena stran prizadeta, mar ne?

Mediacija.

Seveda. Ampak mediacija ni nekaj, kar si izberem jaz, ti pa to moraš sprejeti, temveč je nekaj, za kar se dogovorno odločiva oba.

Invictus ::

AndrejO je izjavil:


Kul. Še kakšen nasvet za nas, ki nismo spretni pogajalci in bi tega radi najeli? Verjetno ni smisla, da ga plačam po sistemu "deleža", saj bi z njgovo uspešnostjo njegov zaslužek padal.

Ponudiš mu nagrado v deležu procenta za kolikor zbije ceno.

Ni sicer uradno, ampak keša na roko se nihče ne brani. Samo ne bit preveč škrt.

Obljubi mu 5% nagrade za znesek, ki ga bo zbil od objavljene cene.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Kje pa piše da ne smeš tega dat v pogodbo? Vse je stvar dogovora. Še vedno je pa agentu v inveresu, da ti najde usterzen objekt in pobere % od objekta ne glede na vrednost. Če ti nič ne najde tudi nič ne zasluži.

BorutO ::

2f4u je izjavil:


Ne pozabite v pogodbe:
izveden vpis v zemnljiško knjigo, zapisati kazensko odgovornost ob najdenih napakah ali zamudah, dedovanja, solastništvo skupnih prostorov in na KONCU - uporabno dovoljenje za hiše...


Jaz tega nimam nikjer napisano v pogodbi, mam pa pogodbo iz uradnega lista Stanovanjskega zakona (Najemna pogodba za stanovanje).

Ziga Dolhar ::

Mau težko je kazensko odgovornost dogovarjati v pogodbah.

(Verjetno 2f4u niti nima v mislih kazenske odgovornosti, ampak kar lepo civilno, npr. odškodninsko, morebitne pogodbene kazni ipd...)
https://dolhar.si/

St235 ::

Ta dikcija je bolj kot ne sama sebi namen. Namreč odgovornost ne nastane zato, ker je to zapisano v pogodbi ampak nastane s pogodbo samo. Oziroma z drugimi besedami posrednik ni nič bolj odgovoren za napake in zaplete, če je to v pogodbi kot, če tega ni v pogodbi. Edini efekt tega je zastraševanje.

Kazenska odgovornost je pa sploh neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Kje pa piše da ne smeš tega dat v pogodbo? Vse je stvar dogovora. Še vedno je pa agentu v inveresu, da ti najde usterzen objekt in pobere % od objekta ne glede na vrednost. Če ti nič ne najde tudi nič ne zasluži.

Sam si se odločil za pristop, kjer si se o ceni pogajal sam in je iz tega vidika res vseeno, če je plačilo vezano na delež ali ne. Vse, kar si napisal je res in v pogodbo se lahko (v mejah zakonitega) zapiše karkoli. Še vedno pa so to za Slovenijo izjemni pogoji in, ker nas je kljukecv, ki nas zanima storitev "na ključ" veliko premalo, je tudi zelo težko najti nekoga, ki se mu bi dalo normalno delati.

In, če smo že pri temu, iz vidika kupca ali najemnika je veliko bolj logično in smisleno plačevati zastopnika po pavšalu oz. po dejansko porabljenih urah, ker ni nikakršne razlike med nakupom hiše za 100.000 in nakupom hiše za 1.000.000. Kolikor vem so zavarovanja letna z vnaprej določeno zavarovalno vsoto, ki nima nič za opraviti s tveganjem pri konkretnih poslih in je tako občasno omenjen argument o "večjem tveganju" iz trte izvit.

Če smo že pri temu, mnogo višji je strošek, če je nepremičnina v "dvomljivem" položaju. Npr. več solastnikov, neurejena ZK, ipd... Tam, kjer bo zatopnik dejansko pokuril veliko več časa, cena nepremičnine pa bo verjetno že v izhodišču nižja zaradi njenega slabšega stanja.

Skratka provizije za prodajalce in lastnike absolutno. Provizije za kupce in najmnike, IMO WTF.

BorutO ::

pomota.

Je možno, da pride do natega oz. goljufije pri najemni pogodbi? Z agentom, ki mi je razkazal stanovanje ipd, sva podpisala najemno pogodbo. To je bilo v četrtek, za v ponedeljek smo se zmenili za predajo ključa, ker lastnik prej ni mogel, ure pa se nismo mogli zmenili. Zdaj ... kličem lastnika v včeraj parkrat, pa danes parkrat, se mi niti ne oglasi. Mu pošljem sms pa je ista pesem.

Glede na to, da sva naredila pogodbo, jaz sem njemu dal denar, je možno, da me nategne, pol pa če bi zahteval nazaj denar, bi ga sploh dobil, glede na to, da še nimam ključa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Okapi ::

Vse je možno, ampak po mojem je še prezgodaj za paniko. Mogoče je šel v hribe in ima izklopljen telefon.;)

O.

BorutO ::

ne, mu kar lepo zvoni. ;)

LeQuack ::

A se ne podpisuje najemne pogodbe z lastnikom?
Quack !

St235 ::

BorutO je izjavil:

ne, mu kar lepo zvoni. ;)


al je pa čez vikend na morju in se mu ne da zajebavat z paranoikom, ker je pogodba podpisana in sta zmenjena, da se v ponedeljek dobita?

LeQuack ::

BorutO je izjavil:

pomota.

Je možno, da pride do natega oz. goljufije pri najemni pogodbi? Z agentom, ki mi je razkazal stanovanje ipd, sva podpisala najemno pogodbo. To je bilo v četrtek, za v ponedeljek smo se zmenili za predajo ključa, ker lastnik prej ni mogel, ure pa se nismo mogli zmenili. Zdaj ... kličem lastnika v včeraj parkrat, pa danes parkrat, se mi niti ne oglasi. Mu pošljem sms pa je ista pesem.

Glede na to, da sva naredila pogodbo, jaz sem njemu dal denar, je možno, da me nategne, pol pa če bi zahteval nazaj denar, bi ga sploh dobil, glede na to, da še nimam ključa?


Kakšen je razplet zgodbe?
Quack !

LeQuack ::

Če agencija oglašuje stanovanje brez energetske izkaznice, ali dobijo kazen oni ali lastnik?
Quack !

solatko ::

Agencija ne sme ponujati stanovanja brez tega dokumenta. Plača ponudnik.
Delo krepa človeka

LeQuack ::

Še nekaj zanimivega za branje:
Mojca Marš: Večina nepremičninskih agentov le odpre vrata in že zaračuna

Sicer pa na trgu nič novega, še zmeraj se presenetljivo veliko stanovanj prodaja preko agencij, najbrž imajo lastniki preveč denarja oziroma so radi nategnjeni, mogoče navajeni biti nategnjeni ker živijo v Sloveniji? Kdo bi vedel. Na najemniškem trgu se mi zdi je malo bolje in je kar precej fizičnih oglasov.
Quack !

Invictus ::

Lastniki ne marajo kretenskih kupcev. Zato najamejo agencijo. In da pravilno uredi vse papirje. Ter predvsem, kar je glavno, razloži kupcem kako gre postopek. Ker marsikdo niti ne ve kako poteka prodaja nepremičnine ...

Komu se ljubi kazati stanovanje nepotencialnim kupcem ? In zabijati čs z njimi ?

Najemniški trg pa živi precej od oddajanja na črno ... Zato fizični oglasi ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
12 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374428 (3397) Invictus
»

Cene nepremičnin - pogajanje

Oddelek: Loža
236129 (5071) 2f4u
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710331 (7808) Telbanc
»

Najem stanovanja

Oddelek: Loža
183946 (3630) Invictus
»

Plačilo provizije nepremičninskemu agentu

Oddelek: Loža
285298 (1761) mat xxl

Več podobnih tem