» »

Igra ne deluje po namestitvi nove grafične kartice

Igra ne deluje po namestitvi nove grafične kartice

einstein :P ::

Pozdravljeni,

Torej imam težavo, da ko odprem igro "Halo" od Microsofta se pokaže samo logo, potem pa ko bi se moral prikazati še menu pa je večji del ekrana črn z enim belim pravokotnikom vmes. Zvok se predvaja ampak je ekran nekako 3:4 črn (imam 16:9) se pravi, da samo ob robovih vidim namizje, ostalo pa je črno z belim pravokotnikom nekje na robu. Imam HD6850 in WIN. 7 64bit. Prej ko sem imel še Nvidio NVS285 mi je delalo brez problema. Pa ko zaprem igro se pokaže okno: "Gathering exception data"... in da "Halo" ne deluje več. Torej, težava se je pojavila po zamenjavi graf. kartice.

L.p., Hvala za pomoč.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

tsatthoggua ::

Na daljavo je tesko biti pameten, vendar zacnimo z banalijam. Si uninstaliral Nvidia driverje in potem instaliral ATI driverje?

einstein :P ::

Seveda, gledal sem že med programi in ne najdem nobene stvari več, ki bi imela kakšno vezo z Nvidio. Pa tudi s priloženim DVDjem sem instaliral ATI driverje.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Cold1 ::

Halo ima najbrž težave z novimi nastavitvami zaslona ipd., kazalo bi jih ponastaviti, a so žal (se mi zdi) združene z profilom, ki si si ga ustvaril v igri (le ta vsebuje nastavitve tipkovnice, miške, zaslona, zvočnikov itd.).

Možnosti, ki jih imaš so tri:

a) Preimenuješ mapo, ki vsebuje profile; Halo bo ustvaril novo, ti pa boš v igri naletel na ponastavljene nastavitve, ne bo profilov, ne bo shranjenega stanja, ne bo shranjenih iger.

Mapa je: C:\Uporabniki\Tvoje Uporabniško Ime\Moji Dokumenti\My Games\Halo

b) Poženeš igro in nato na slepo ponastaviš grafične nastavitve (vse se da narediti s tipkovnico s smernimi tipkami in tipko enter) samo vedeti moraš kakšno zaporedje je potrebno pritisniti.

c) Halo poženeš v varnem načinu tako da v ukazno vrstico bližnjice do Hala dodaš postavko -safemode, to ukazno vrstico vidiš če desno klikneš na bližnjico in v meniju klikneš na Lastnosti, zanima te polje poimenovano "Cilj:".

Primer: "C:\Program Files\Igre\Halo\Halo.exe" -safemode
(Opomba: pred dodanim parametrom -safemode mora biti presledek)

-----------------------------------------------

Sicer pa imaš najbrž zgolj problem z nastavitvami ločljivosti, ukazna vrstica "C:\Program Files\Igre\Halo\Halo.exe" -width640 bi ti morala omogočiti, da poženeš igro in nastaviš primerne nastavitve za grafiko.

-----------------------------------------------

In ko sem že ravno pri tem, tule imaš delno vsebino datoteke Readme.rtf (ki se sicer nahaja v mapi v katero si namestil Halo), specifično, seznam postavk, ki se jih doda v ukazno vrstico, namenjenih reševanju takihle problemov:

D. Command Prompt

You can run Halo from a Windows command prompt (e.g., C:\Program Files\Microsoft Games\Halo\Halo.exe). The following is a list of arguments you may use running Halo from a command prompt entering "halo.exe -argument."

-?
Displays a list of all arguments.

-nosound
Disables all sound.

-novideo
Disables video playback.

-nojoystick
Disables joystick/gamepads.

-nogamma
Disables adjustment of gamma.

-useff
Forces the game to run as a fixed function card.

-use11
Forces the game to run as a shader 1.1 card.

-use20
Forces the game to run as a shader 2.0 card.

-safemode
Disables as much as possible from the game.

-window
Runs the game in a window.

-width640
Forces the game to run at 640x480.

-vidmode w,h,r
Forces the game to run at width, height, refresh rate.

-adapter x
Forces the game to run fullscreen on a multimon adaptor.

-port x
Server port address used when hosting games.

-cport x
Client port address used when joining games.

-ip x.x.x.x
Server IP address used when you have multiple IP addresses.

-screenshot
Enables the "Print Screen" key to generate screenshots

-timedemo
Runs four movies and writes out timedemo.txt.

-console
Enables the debugging console.

einstein :P ::

Uhhh, hvala za tvoj trud, ker si si vzel toliko časa, da si napisal vse to "Cold1" in mi je le uspelo pognati igro. Šel sem v mapo "Halo" in od tam nekaj zaganjal v safe mod-u in sem ugotovil, da je bila res ločljivost kriva kot si rekel, če sem spremenil na določeno ločljivost so nastale te težave. Potem pa, ko sem nastavil malo drugače pa je bilo vse v redu.

Hvala še enkrat, L.p.
STAY OUT OF MY TERRITORY!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HALO 6 in druge Halo igre(Halo 5 in Halo Wars 2 )

Oddelek: Igre
394260 (1473) simnov
»

Novi windows in stari podatki

Oddelek: Pomoč in nasveti
111405 (1261) Cold1
»

setup.exe se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
5591 (523) lommmp
»

Dober Singleplayer campain FPS špil?

Oddelek: Igre
354591 (3765) Bor H
»

halo 2 za XPje

Oddelek: Igre
61394 (1083) jperc21

Več podobnih tem