» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
166 / 183
»»

slitkx ::

Han je izjavil:

Meni se ne zdi posebno ugodna. Slabša kvaliteta izdelave, slabši procesor, podpora, garancija...

Glede kvalitete izdelave in procesorja - slabše v primerjavi s čim?

Če imaš v mislih kakšno premium drago tablico, potlej itak. Ampak za tako niti nisem pogledoval.
Najprej sem upal na kakšno solidno z Windows 10, a ker se ni izšlo, sem postal pozoren na to, da ima že nameščen Android 9 ter podporo nadgradnji na vsaj še Android Q.
Zame pomembne tehnične performanse so pa baterija, interni pomnilnik, RAM (ne od GPU) ter vsaj 5MPx kamera (ja, piksli niso glavno merilo kvalitete).

Podpora LTE je pa bonus.

Izbrana tablica bo pa večinoma namenjena prebiranju dokumentov (lažje držim fokus kot na računalniku, ko je treba sedati v zicu) ter ogledu novic ter video vsebin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Edino, kar sem zasledil negativnega in omembe vrednega (za moje pojme), je nizka frekvenca osveževanja slike (54MHz), zaradi česar naj bi zaslon deloval zatikajoče.
Samo sem pa tudi na več straneh prebral dosti pohval kupcev, tako da ne vem, kaj naj si mislim.

kanarin ::

Po mojih izkušnjah, enkrat ko imaš oz uporabljaš iPad vidiš da je svetlobna leta pred ostalimi Android tablicami, da sploh ne omenjam te cenejše o katerih je tu večinoma govora. Pa tukaj ne gre za tehnične specifikacije, ampak predvsem za golo uporabniško izkušnjo. Da sploh ne omenjam znana dejstva o dolgi podpori in tekočem delovanju tudi po nekaj letih letih. Seveda za povsem nezahtevno uporabo in nezahtevne uporabnike (npr YT, preproste igrice, občasno surfanje) so še vedno uporabne, za malo zahtevnejše uporabnike pa ni debate. Da si kdo ne bo mislil, da sem kakšen Apple fan, imel sem že (in imam še) nekaj Android tablic in to sploh ne najcenejše. Pa tudi primarni telefon je Android , iPhone-a nisem še kupoval (in ga verjetno - vsaj novega- tudi nikoli ne bom).

Seveda iPadi so načeloma dražji ampak po mojih izkušnjah so zelo dobra naložba. Ko berem novice, da je trg tablic že več let v stagniranju, mi je predvsem pri iPadih jasno zakaj - ko ga kupiš deluje kot urca še po dolgih letih in ne čutiš prav nobene potrebe za zamenjavo z novim modelom ! Sam sem sicer mojega (danes kao "ostarelega") Mini 2 dobil pred leti v eni akciji za le 260 € (novega) - osnovni novi iPad se dobi danes nekaj čez 300 €. Danes bi za primerljivo ceno nedvomno vzel rabljen iPad, pa čeprav star 3-4 leta, kot kakšno novo Android tablico.

Han ::

Cenejše tablice imajo na splošno slabše (počasnejše) procesorje, slabše ekrane na dotik, s slabšim kontrastom in osvetlitvijo (osveževanjem), kar je večinoma glavni razlog za slabšo uporabniško izkušnjo. Npr. prijatelj ima Medion tablico za ca. 200 eur, ki je za dva razreda slabša kot npr. Huawei MediaPad M5 ali T5. Že med FHD in 'QHD' ločljivostjo je ogromna razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mihagr ::

Sem uporabnik izključno win10, tako pc-jev, kot tablice z windowsi. Pa sem pred let dobil ipad, mislim da dvojka, v glavnem obe tablici letnik konec 2013. Soproga mi je zaplenila win tablico, meni je ostal ipad. Danes približno enako zdrži baterija pri obeh (tri do štiri ure), je pa treba pri win tablici večkrat pregledat in očistit kakšno navlako, pri ipadu ni treba dobesedno nič. Je pa win tablica daleč bolj prilagodljiva z ozirom kaj in kako bom delal, gledal in kar se tiče pregledovanja in brskanja po sistemu. Tega pri ipadu ENOSTAVNO NI!
Torej se popolnoma strinjam z "kanarinom".
Po naključju pa sem dobil tudi Android tablico, morda kakšni dve leti novejša kot prvi dve.
In kaj naj rečem, za 6 in 4 letna otroka za najbolj enostavne igrice, o kvaliteti ekrana in ostalih stvareh raje ne bom govoril, pa je bila takrat med dražjimi (Prestigio V700).

Han ::

Prestigio ni niti srednji razred...

mihagr ::

Zanimivo, na kaj se obesiš (Prestigio ni niti srednji razred...). Ha, ha!

MrStein ::

slitkx je izjavil:

Edino, kar sem zasledil negativnega in omembe vrednega (za moje pojme), je nizka frekvenca osveževanja slike (54MHz), zaradi česar naj bi zaslon deloval zatikajoče.

Noben drug nima niti blizu 50 MHz, tako da... si verjetno kaj narobe prebral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

balluf ::

Rabil bi novo tablico ker je trenutni Samsumg galaksy tab 4 postal star( android 5.0.2 ) .
Kaj bi bila alternativa?

kanarin ::

balluf je izjavil:

Rabil bi novo tablico ker je trenutni Samsumg galaksy tab 4 postal star( android 5.0.2 ) .
Kaj bi bila alternativa?


Samo kateri Samsumg galaksy tab 4 sploh imaš - 7.0, 8.0 ali 10.1 inčni ?

Samsung Galaxy Tab series @ Wikipedia

Sam si lastim Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 je je bil izdal istega leta kot tvoj model, vendar je to višji rang. A je razlog za zamenjavo samo stara verzija Androida ? Moj je obtičal celo na 4.4.2 pa to sploh ni bil razlog za menjavo... Glavni razlog je bil zaradi problema z baterijo in predvsem ker se je tablica začela nenadzorovano ugašati. Pa ekran je počil na enem mestu. Kot alternativo sem jaz kupil iPad 2 Mini in sem super zadovoljen lastnik že cca 3 leta

slitkx ::

MrStein je izjavil:

slitkx je izjavil:

Edino, kar sem zasledil negativnega in omembe vrednega (za moje pojme), je nizka frekvenca osveževanja slike (54MHz), zaradi česar naj bi zaslon deloval zatikajoče.

Noben drug nima niti blizu 50 MHz, tako da... si verjetno kaj narobe prebral.

Ja, popravek - 54Hz.

MrStein ::

In praviš da ljudje opazijo teh 10% razlike?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slitkx ::

MrStein je izjavil:

In praviš da ljudje opazijo teh 10% razlike?

Pravim, da je bilo omenjen v enem od člankov (testu) ter da naj bi se občasno opazilo pri odzivnosti zaslona.
Tudi na GearBest je to zadevo omenil eden od komentatorjev.

balluf ::

kanarin je izjavil:

balluf je izjavil:

Rabil bi novo tablico ker je trenutni Samsumg galaksy tab 4 postal star( android 5.0.2 ) .
Kaj bi bila alternativa?


Samo kateri Samsumg galaksy tab 4 sploh imaš - 7.0, 8.0 ali 10.1 inčni ?

Samsung Galaxy Tab series @ Wikipedia

Sam si lastim Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 je je bil izdal istega leta kot tvoj model, vendar je to višji rang. A je razlog za zamenjavo samo stara verzija Androida ? Moj je obtičal celo na 4.4.2 pa to sploh ni bil razlog za menjavo... Glavni razlog je bil zaradi problema z baterijo in predvsem ker se je tablica začela nenadzorovano ugašati. Pa ekran je počil na enem mestu. Kot alternativo sem jaz kupil iPad 2 Mini in sem super zadovoljen lastnik že cca 3 leta


Model SM-T530 10"
Kaj predlagate?

slitkx ::

Teclast T30, review na YT:
Rajiv Bisseru
pred 2 mesecema
I've had this tablet for about 2 weeks, the touch sensitivity has made me stop using it, I really hope they come out with a firmware update to fix this and other minor issues, wifi reception is quite meh. I have a T10 and the sharpeness of that panel makes thea T30 look blurry. Speakers are slighty better on the T30. I mainly use tablets for media consumsion and this one is just OK. The free teclast case is abimsal u cannot swipe from the corners as the crappy pu leather on the bezels gets in the way. The battery life is quite amazing though.

Tomson ::

@balluf:
kakšen pa imaš max budget v mislih? in kje so prioritete, za kaj se bo tablica največ uporabljala?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

slitkx ::

Zdajle mi je tale padla v oči: Huawei Mediapad M6
Je pa še malo za pobrkljati, da vidim, kje se jo da dobiti najugodneje.

Pri nas je sicer ne prodajajo (vsaj ne zasledim je po naših spletnih štacunah).

balluf ::

Tomson je izjavil:

@balluf:
kakšen pa imaš max budget v mislih? in kje so prioritete, za kaj se bo tablica največ uporabljala?


Največ se bo uporabljala za gledanje videa (tv to go, youtube, filmi, risanke..) ker jo bom jemal tudi na službena potovanja bi rad možnost Sim-LTE.
Od 2014 uporabljam samsung model SM-T530 in sem zelo zadovoljen vendar je počasi zastarela.
Budget....nisem posebno razmišljal vendar ne več kot 500€,(če bi se res navdušil) raje manj do 400€ .

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Tomson ::

@balluf:
pri takšnem budgetu se spogleduješ s top tablicami kot so Samsung Galaxy S6, ki je sicer malo na budgetom a trenutno ena najboljših tablic, pa tudi odlična in ugodnejša modela Galaxa Tab S5E (dobro razmerje med ceno/kvaliteto/zmogljivostjo) in Galaxy Tab S4, odličen je tudi npr. Asus ZenPad 3S 10" a nima SIM, omenjeni Huawei MediaPad M6 je odličen, se ga tudi že pod 400€ dobi, še vedno top tablica tudi Huawei MediaPad M5 Pro, sicer pa tudi precej ugoden Samsung Galaxy A 10.1 (2019) sploh ni slab za ceno ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Lonsarg ::

Ko prides v 500EUR teritorij je res ze malce za razmislit ce gres v profi vode z Surface Go, zadeva seka. Android tablice niso primerljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kanarin ::

V rangu 500 € bi se sam brez dvoma odločil za iPad Air 10.5:

https://www.electronic4you.si/apple-ipa...

Primerljiv androidov konkurent Samsung Galaxy S6 je tukaj precej nad zastavljeni budgetom, tako da mislim da ne pride v poštev v tem primeru.

Okoli 400€ oz nekaj pod pa so odlične izbire "navaden" iPad 10.2 ter omenjeni Galaxa Tab S5E.

Sicer se dandanes da dobiti povsem spodobno uporabno tablico že v rangu 200 € oz celo manj (podobno kot velja že pri današnjih telefonih) - sam sem recimo pred nekaj meseci nabavil (sicer 8 inčni) Xiaomi Mi Pad 4. Zaenkrat nimam posebnih pripomb. Predvidevam, da podobno velja za že omenjeni Samsung Galaxy Tab A 2019 (oz na splošno A serijo). Potem pa obstaja seveda še cela plejada Huawei modelov... kot pri vsaki zadevi je izbira odvisno od potrebe iz želja vsakega posameznika,od prejšnjih izkušenj, seveda od zastavljenega budgeta, nenazadnje od navezanosti na nek brand,...tako da več kot je nekega inputa, boljši in koristnejši so lahko nasveti oz predlogi.

balluf ::

Ker že imam samsung, in sem zadovoljen.....
Kakšna je razlika med tema dvema, jaz je ne najdem, razdn cene

https://www.amazon.de/gp/product/B07NR3...

https://www.amazon.de/dp/B07NR5MMW8

buttcrack ::

barva?

Han ::

Izbiraš lahko med tremi barvami hrbtišča...

Še top ovitek za Galaxy S5e:

https://www.amazon.de/dp/B07NND73LC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Skylord ::

Moj glas za Galaxa Tab S5e. Za 300-400€ ni boljše tablice.

Han ::

V določenih primerih je MediaPad M5 boljši. Pri Samsungu S5e najbolj grajajo WiFi in želatinast efekt pri gledanju akcijskih filmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

balluf ::

Tomson je izjavil:

@balluf:
pri takšnem budgetu se spogleduješ s top tablicami kot so Samsung Galaxy S6, ki je sicer malo na budgetom a trenutno ena najboljših tablic, pa tudi odlična in ugodnejša modela Galaxa Tab S5E (dobro razmerje med ceno/kvaliteto/zmogljivostjo) in Galaxy Tab S4, odličen je tudi npr. Asus ZenPad 3S 10" a nima SIM, omenjeni Huawei MediaPad M6 je odličen, se ga tudi že pod 400€ dobi, še vedno top tablica tudi Huawei MediaPad M5 Pro, sicer pa tudi precej ugoden Samsung Galaxy A 10.1 (2019) sploh ni slab za ceno ...



Kaj pa Teclast M16 ?

kanarin ::

Poglej si kakšen YT review, sam kar pogosto spremljam TechTablet kanal, se mi zdi kar verodostojen:



Pro & Cons je na 14:05. V oči mi je padel predvsem ta Cons zapis "Bezels look nothing like the ufficial press images". Ko sem pogledal predstavitvene slike te tablice in dejanski izgled v tem review-ju, mi je bilo vse jasno - samo v opozorilo in za primer kako marketing pogosto "namerno" zavaja potencialne kupce, še posebej pri kitajski robi - potem pa jim ti zaupaj... :8)

Skylord ::

Han je izjavil:

V določenih primerih je MediaPad M5 boljši. Pri Samsungu S5e najbolj grajajo WiFi in želatinast efekt pri gledanju akcijskih filmov.

A to spet na pamet ali preko youtuba?
Lahko povem iz prve roke da z wifijem ni nobenih problemov.
Za gledanje filmov je pa to tud kr neki.
Odvisno preko česa gledaš.
Preko EONa tega ne opazim. No res da ravno akcijskih filmov ne gledam veliko.
Ostalo je pa stvar kvalitete filma in pa veliko da player.
Kakorkoli to kar omenjaš so take malenkost, ki jih večina sploh ne opazi ti pa tukaj na podlagi česa širiš te "govorice" ki si jih nekje prebral.

Han ::

To je zgolj povzetek uporabniških izkušenj in recenzij na Amazonu, SiOL, NetBookCheck, Trusted Reviews itd. Nekateri določene stvari opazijo, drugi ne, nekaterim resnično nagaja WiFi, drugim ne, eni so impresionirani nad zvokom in OLED sliko, drugi ne...

https://siol.net/digisvet/vtisi/nova-sa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kanarin ::

Bolj kot morebiten "želatinast efekt" mene pri tej tablici moti dejstvo, da nima običajnega izhoda za slušalke. Bi pa me tudi zanimalo kako se v praksi pri tablici obnesejo ti tanki bezli (ko jo recimo držiš z obema rokama).

Glede tega SiOL-ovega članka pa bi omenil predvsem komentar na koncu - ker identično sem razmišljal tudi sam ob prebiranju tega članka:

"Resno si primerjal tablico iz leta 2019 z ipadom iz leta 2014? Ti pa si novinar. res bi ti rad roko podal" :))

V podobnem času kot S5E je bil namreč predstavljen iPad Air 2019...

"iPad Air 2 je v primerjavi deloval, kot bi držali opeko" a to resno (437g proti 400 g) ?Kakšna cigla je potem šele S5e proti mojemu 331 g težkemu (lahkemu) iPad 2 mini ! "Opeke" so bile kvečjemu prvi modeli iPad-ov (s težo 600g +). Zaradi manj kot 10% večje teže ne moreš nekaj proglasit kar za cegel..

Han ::

Držanje tablic brez ovitka je podobno kot držanje tankih zaobljenih pametnih telefonov. Skratka, brez dobrega OVITKA ne gre, pa še v primeru padca imaš vsaj delno zaščito...

SlimDeluxe ::

Kupujem tablico za branje knjig in občasno pisanje. Ima kdo kakšen predlog?
Verjetno nekaj z AMOLED zaslonom?
Android 10 bloatware-free, ali Windows 10?
Želim si tudi dobre baterije in možnosti ovitka s tipkovnico.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

SlimDeluxe ::

Malo sem pregledal situacijo in verjetno bom vzel Samsung Galaxy Tab S5e, na mindfactory imajo dobro ceno. Dodatno bi kupil še ovitek s tipkovnico in anti-glare screen protector.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

SlimDeluxe ::

Cool, bom probal, če mi kot firmi rata kupiti brez DDV na amazonu.
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

balluf ::

Han je izjavil:

Amazon ima boljšo ceno...

https://www.amazon.de/dp/B07NR4CGPL

https://www.amazon.de/dp/B07VWGQ5DD

https://www.amazon.de/dp/B07P5GZLVG

Samo ovitek, brez tipkovnice:
https://www.amazon.de/dp/B07NND73LC



Kaj pa zaščitno steklo, je potrebno?
Priporočate katerega ?

Han ::

Če imaš tablico v ovitku, nisi super neroden in tipkovnica ne praska po ekranu, dodatne zaščite ne potrebuješ.

Djole ::

Zdravo, katero tablico za cca 100-150€,da je tanka, za osnovne zadevr, par zavihkov chroma, google drive, maili, itd. Morda je se zazeljeno da je windows?

legion ::

Tudi mene zanimajo priporočila, tam do približno 200€.
Zaenkrat mi je precej všeč https://www.mimovrste.com/tablice/huawe...

Han ::

MediaPad T5 je preslab za 230 eur. Če ne rabiš LTE, dobiš za dobrih 200 eur MediaPad M5 Lite.

https://www.amazon.de/dp/B07G6PNH6W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

legion ::

Han je izjavil:

MediaPad T5 je preslab za 230 eur. Če ne rabiš LTE, dobiš za dobrih 200 eur MediaPad M5 Lite.

https://www.amazon.de/dp/B07G6PNH6W

ah kje pa, nobenega LTE mi je wifi čisto dovolj. hvala, si bom pogledal

pravnik ::

Mogoče poglej za tega. Electronic4you ga ima za 241€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pravnik ()

legion ::

pravnik hvala, počekiram! :)

teja89 ::

Vidim, da zelo pohvalite tole tablico, me samo zanima, če garancijo se potem brez problema uveljavlja v SLO?

Tomson ::

@teja89:
garancija se vedno (razen kakšne svetle izjeme) uveljavlja zgolj pri trgovcu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kripto mesi ::

Samsungovo tablico iz tujine sem bp poslal na servis v sloveniji.

mare_ ::

Moj Nexus 10 se je po 7 letih poslovil :(
Tablico uporabljam izključno za branje PDFov, tako da zahteve so samo velikost okoli 10'', dober zaslon in čim boljši battery life.
Kaj dosti več kot 200 eur ne bi dajal in sem tudi gledal tale MediaPad M5 Lite. Bi blo to kul ali ima kdo kakšen boljši predlog?

jero_no1 ::

Han je izjavil:

MediaPad T5 je preslab za 230 eur. Če ne rabiš LTE, dobiš za dobrih 200 eur MediaPad M5 Lite.

https://www.amazon.de/dp/B07G6PNH6W


Kaj pa ta model?
««
166 / 183
»»