» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
137 / 183
»»

Malajlo ::

Hja, od biosa je odvisno, ali uspeš gor spraviti drug sistem. UEFI pa ta jajca. Imam eno tako na mizi, ki ima zdaj drug BIOS. In ja, prejšnji je bil zapečen tako močno, da je bilo potrebno čip odlotati.

diler515 ::

flyko je izjavil:

@Motion: Hvala za odgovor, tole mi zna prit prav, sedaj imam en mini pc in me moti šumenje ventilatorja, tole pa izgleda fanless

diler515 je izjavil:

flyko je izjavil:

Pozdrav

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje, kako bi se te kitajske Windows 10 tablice odnesle kot HTPC, torej uporabljal bi jo za predvajanje filmov preko KODI->hdmi na tv, predvajanje glasbe iTunes->USB DAC,..

Kako je z odzivnostjo, zbujanjem iz spanja, ...? Pripravil bi si nekakšen nosilec za na steno, tablica bi bila 24/7 priključena na napajanje.

zamenji itunes (kako maš na oknih to packarijo, na bruhanje mi gre že od branja), mpc-hc, prižgi hw decode in bi ti moglo delat vse... za kodi pa nism zihr, če podpira strojno dekodiranje ne bo težav, če ne pa odvisno od filma...


Meni je všeč, odličen remote na ipadu, dober search, cela družina ga je navajena,... Tako, da mislim zamenjat samo hardware, vseeno hvala za predlog.

nisi prej napisal da uporabljas se druge applove izdelke... ker ceprav ne maram appla je treba priznat da majo zelo dobro integracijo z lastnimi izdelki

globoko grlo ::

Kaj je pol s to hoferjevo tablico? Je za uzet al ne?
Ne rabil RealRacing 3 gont, pa 120 fpsjev videa tut ne bom gledal, ane.

Za kuharske recepte pogooglat bo ok, ali pač ne?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

scipascapa ::

za 40€ nimaš kaj falit, pač en vikend ne greš ven :)

jalovec09 ::

Je za vzet, ker tolk pocen ne boš nikjer dobil, razen če dodaš še 20-30 evrov potem se da dobit boljšo.

OK.d ::

In zdaj jo boš kupil samo zaradi tega ker je poceni, uporabniška izkušnja pa nič ne šteje8-O
LPOK.d

Mare2 ::

jalovec09 je izjavil:

Je za vzet, ker tolk pocen ne boš nikjer dobil, razen če dodaš še 20-30 evrov potem se da dobit boljšo.

Katero pa za 70 EUR?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jalovec09 ::

gledal sm ceneje in na hitro videl, da se da dobit za 70 evrov že boljšo.

Mare2 ::

jalovec09 je izjavil:

gledal sm ceneje in na hitro videl, da se da dobit za 70 evrov že boljšo.


N.pr.? :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jnovak ::

Mare2 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

gledal sm ceneje in na hitro videl, da se da dobit za 70 evrov že boljšo.
N.pr.? :)
Upam, da res ne čakaš na odgovor. Če pa že, potem boš moral pa še kar nekaj mesecev čakati :)

Še v Nemčiji so najnižje cene npr. Lenovo TAB2 A7-10 (slabši procesor, grafična in resolucija zaslona) in Amazon Fire HD 6 (slabši cpu, gpu in pa še neke verzija z reklamami je to?!) za 60 EUR. Pa oba na Android 4.4.

Z več kot 1 GB rama se začenejo pri 90 EUR.

Anyway, Hoferjeva ponudba je zelo dobra. Določeni komentarji tu so bili res odveč. Tudi, ko nekdo kupuje avto za 8k EUR, mu ne moreš težit, da s tem avtom pa ne bo niti 250 km/h dosegel, in da bo imel pospešek od 0-100 km/h več kot 5 sekund. Aaam, no shit Sherlock ;)

;-) ::

Ja jaz sem se vendarle odlocil in budilko nastavil na 7:50 pa grem v hofer zjutraj cene druga da mal posnamem kako dela in vidim kak dolg drzi baterija ce je kul za par ur muzike ostane drugace se sprobam ce je dobra namest navigacije ce se to ne pa jo bom podatil kakemu otroku... Itak pa dvomim da majo vec kot dve tri v posameznih trgovinah in da jih nebojo pokupli zaposleni

overklocker ::

Samsung t280 jaz sem ga dal na bolho za 70 eur
pa mi zvoni telefon kot zmešan

Prodal sem jo v eni uri
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

Zgodovina sprememb…

hipertija ::

Še enkrat dvigam mojo prošnjo, na katero ni nihče odgovoril.
Kaj se splača kupit nekje za 150€? Kupil bi neki rabljenega, npr. asus zenpad 10?

OK.d ::

LPOK.d

hipertija ::

Ujej, me je kar malo odvrnilo. Kaj pa kakšen ipad?

amacar ::

Za 150€ ne dobiš nič pametnega z apple tabora.

OK.d ::

Če iščeš 8" je tudi ta v reduhttps://www.bigbang.si/tablicni-racunal...
LPOK.d

hipertija ::

Iscem 10 skorajda

Mare2 ::

hipertija je izjavil:

Iscem 10 skorajda


Če iščeš rabljeno, imaš tule polno tega.

http://www.bolha.com/iskanje?q=tabli%C4...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mare2 ::

Če kdo ve kaj pomenijo oznake 10 F, 20 , 30 pri LENOVO TAB 2 A7-10F.

V čem je razlika.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

hipertija ::

Kaj pa ipad 4 generation? Se splaca kupiti?

4ever ::

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal... Iz te strani (http://www.jide.com/remixos/devices/cub... sem downloadal remix os image za mojo tablico Cube i10. Trenutno je na njej android 4.4 in windows 8.1 dual boot. S čim naj flasham remix os na tablico? Downloadana datoteka je zip, ko pa zip unzippam so v njem datoteke vidne na sliki:

I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

Ales ::

Le odpri novo temo, ker tole nima veze z nakupom tablice.

Mare2 ::

4ever je izjavil:

Da ne bom odpiral nove teme bom kar tukaj vprašal... Iz te strani (http://www.jide.com/remixos/devices/cub... sem downloadal remix os image za mojo tablico Cube i10. Trenutno je na njej android 4.4 in windows 8.1 dual boot. S čim naj flasham remix os na tablico? Downloadana datoteka je zip, ko pa zip unzippam so v njem datoteke vidne na sliki:



Po mojem skopiraš na štartni USB z fat 32.

Tule imaš, kako remix na chuwi tablice. Obstoja tudi natančen youtube step by step.
http://forum.chuwi.com/thread-1160-1-1....
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

neboben ::

Iščem Asus ZenPad 3, gre za 7.9 oz. 8" tablico. V Sloveniji se še ne prodaja, vsaj jest je ne najdem. Mogoče kdo ve kdaj pride v naše trgovine?

Zanime me tudi katero tablico bi mi vi priporočal.
Naj ima:
vsaj 3gb spomina
vsaj 2K zaslon
8"
namen je branje barvnih revij in branje e-knjig tudi barvnih, kakšni barvni grafi in tako naprej (zato e-ink e-reader odpade, kolker vem se ne dobi barvnih e-readerjev). Pa internet, preveriti mail-e, kakšna igra (naprimer šah).
OS naj bo Android ali pa Windows, Appla nočem.
budget je 400EUR

B plan. Počakam na novo samsungovo tablico galaxy tab s3 oz. karkoli jo bojo poimenovali ali pa čakam Asus, da pride v Slovenijo.
Kakšen predlog glede nakupa tablice, kaj se trenutno splača ?
lp

scipascapa ::

kateri model se gre? naročiš iz .de?

neboben ::

Ta dva modela, oba sta 8 inčna. Samo sem ravnokar opazil da Asus pride z 2gb spomina, potem Samsung ima pa 3gb kar mi je bolj všeč.
Asus zenpad 3 8
Samsung galaxy tab s2 8

Maš prov ja, lahko bi nehu komplicirat in nabavu iz Nemčije ali države EU. Samo me malce skrbi potem garancija in komplikacije v primeru da mi pošljejo nedelujočo tablco. Bom pa razmislil ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

BigFoot ::

Sam sem ravno nabavil 10" (oz. 9,7") verzijo Galaxy Taba S2. Imam slab teden, zaenkrat sem full zadovoljen.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

neboben ::

Kaj pa teža te tablice, si poskusil brati kak pdf ? A ni pretežka ? Recimo da greš na kavč posteljo in to primeš v roke. Kakšna se ti zdi iz tega vidika ?

BlackMaX ::

Lenovo Yoga Tablet 10 so hude tablice.

Zdj jaz imam prvo serijo, zuni so 2 in 3.

Glavna prednost te tablice je BATERIJA in oblika.

Poglej si tole preden se odločiš.

m0LN4r ::

Mimogrede, kaj pravite na Acer Switch Alpha 12, ki je vodno hlajen in zmozna drzat skos visoke frekvence?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

neboben ::

BlackMaX je izjavil:

Lenovo Yoga Tablet 10 so hude tablice.

Zdj jaz imam prvo serijo, zuni so 2 in 3.

Glavna prednost te tablice je BATERIJA in oblika.

Poglej si tole preden se odločiš.

Hvala.
A pa je uporabna kot bralnik pdf knjig (razumem da odpres pad pdf in beres, bolj me skrbi da ni praktična oz. da je pretežka), teza je 665g, a se ti zdi to se sprejemljivo?
Yoga Tablet 3 Pro 10

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neboben ()

OK.d ::

Saj lahko bereš na steni in ti je ni potrebno v roki držat;)

To mislim zaradi projektorja in ne zataknjeno na žebelj:P
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

neboben ::

:) ja sej ta projektor me matra, pa cena hmm.

BigFoot ::

neboben je izjavil:

Kaj pa teža te tablice, si poskusil brati kak pdf ? A ni pretežka ? Recimo da greš na kavč posteljo in to primeš v roke. Kakšna se ti zdi iz tega vidika ?

9,7" verzija je 380g... se pravi full lahka. Sklepam da je z 8" verzijo podobno. V glavnem, sam svojo redno berem v postelji pa ni problemov. Sprobano tako na hrbtu, kot na boku (sam obračanje orientacije izklopiš).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

dottor ::

Gledam malo za nakup v prihodnje. Je na trgu kakšna Windows tablica z vsaj intel dual corom (HT zaželjen ni pa nujen) pri 2GHz, 4GB rama, 32+GB internega spomina, 2x USB + SD (ne micro) čitalec kartic oz. 3xUSB in HDMI out, pa velikosti 10-12"?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Invictus ::

Če koga zanima...

https://www.cyberport.de/cybersale?APID...

Meni se zdi v redu palet...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Twixz ::

Katero tablico priporočate (lahko tudi rabljeno) za šolske obveznosti, malo igrovja ter surfanje po internetu?
Asus mi najbolj paše, ker sem imel laptopa in mi je bil čudovit, toda odprt sm za druge predloge.

AvtoR ::

Če kje dobiš rabljen Nexus 10, ne moreš falit.

CyberPunk ::

Se da še kje kupiti kakšno spodobno novo 7" tablico? Kar sem gledal, je bila samo še krama s perverzno slabimi lastnostmi (npr. 1 GB RAM, 16 ali celo manj GB placa itn.).

Lonsarg ::

Od kar so phableti je 7" trg umru. Boš mogu al 6" phablet al pa 8" tablet izbrat, če hočeš kaj konkretnega kupit.

borutz ::

neboben je izjavil:

Ta dva modela, oba sta 8 inčna. Samo sem ravnokar opazil da Asus pride z 2gb spomina, potem Samsung ima pa 3gb kar mi je bolj všeč.
Asus zenpad 3 8
Samsung galaxy tab s2 8

Maš prov ja, lahko bi nehu komplicirat in nabavu iz Nemčije ali države EU. Samo me malce skrbi potem garancija in komplikacije v primeru da mi pošljejo nedelujočo tablco. Bom pa razmislil ja.


tudi mene interesira tablica ASUS ZenPad 3 8.0
sem sel gledat na asusovo stran in tam pise 4GB rama
https://www.asus.com/Tablets/ASUS-ZenPa...

bo treba pogledati kaksen review , da vidimo kaj je res
lahko pa da vec verzij te tablice obstaja oz. da verzija z 4GB pride kasneje ven

kurjač ::

Rabim nasvet. Tablico bi uporabljal samo doma za brskanje po netu (brez iger). V lokalni trgovini sem preizkusil dva Samsungova modela galaxy tab s2 9.7(2015) in tab A 10.1(2016) Slika je dobra na obeh, sicer je amoled za odtenek boljši internet dela hitro... Razlika je v notranjem prostoru in ramu. Sprašujem ali je vredno plačati več za tab s2 in zakaj? Na posodobitve itak ne računam po enem letu. Morda alternativa?

poper ::

Jaz sem bil v enaki dilemi pa sem se odločil za tab A 10.1. Razlog je bila cena, format zaslona, velikost baterije. Močnejši procesor v S2 pri moji uporabi (gledanje filmov/serij/Youtuba, splet) ne bi prišel do izraza.

Tablico si lastim približno en mesec in sem zadovoljen z njo. Baterija zdrži dolgo, zaslon je soliden, deluje brez zatikanja. Notranjega spomina je uporabniku na voljo ~10GB in ga je dovolj za nalaganje aplikacij, nekaj slik in glasbe. Za celotne sezone serij ga pa seveda ni dovolj (vedno lahko dokupiš SD kartico). Za mojo nezahtevno uporabo je tudi 2GB RAM-a povsem dovolj. Zaslon je za notranjo uporabo super, zunaj na soncu pa bi si želel da je svetlejši. Kvaliteta zvoka je dobra, glasnost povprečna, položaj zvočnikov (so na spodnjem robu) pa slab. Baterija ima po 10 urah screen on time še približno 30%. Kamere ne uporabljam tako da je ne morem komentirati. Uporabna se mi zdi tudi Samsungova funkcija, ki ti omogoča da razdeliš ekran na dva dela in imaš odprti dve aplikaciji hkrati (mislim da bo to po defaultu vključeno v Android 7).

Če bi znova kupoval bi se odločil enako. :)

kurjač ::

Tab s2 ima cca 20% svetlejši zaslon in je verjetno še vedno premalo na soncu. Zvok realno ni noben dober niti tisti, ki ga opeva Lenovo Yoga Tablet 2 Pro z JBL ozvočenjem. Razdelitev ekrana imajo verjetno vsi z androidom 6. Mal me mika funkcija pri Tab S2 - MHL (povezava na TV) sam ne vem kako deluje iz razmerja stranic 4:3 na 16:9 Upam, da bo še kak komentar na tole kolebanje, sicer se nagibam cenejši varianti.

BigFoot ::

Sam sem imel podobno dilemo kakšen mesec nazaj. Zaradi močnejšega hardwarea sem se odločil za S2 in mi ni žal.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

BigFoot ::

A ja, pa še to sem hotel dodati da sem zadevo dobil za kar ugodno ceno in sicer 390€. 500€ kot je na nekaterih koncih sigurno ne bi dal.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Yossarian ::

Se to da že kje dobit za Slovenijo?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

OK.d ::

LPOK.d

CyberPunk ::

Lonsarg je izjavil:

Od kar so phableti je 7" trg umru. Boš mogu al 6" phablet al pa 8" tablet izbrat, če hočeš kaj konkretnega kupit.

Xiaomi Mi Max? >:D
««
137 / 183
»»