» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
112 / 183
»»

boolsheat ::

Windows tablice so ok, tudi na W10 v tabličnem načinu.

Mare2 ::

igor0203 je izjavil:

Hvala, torej Hi8 it is :)


Kje najbližje SLO se dobi tole?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

igor0203 ::

Najbližje... HK oz. Kitajska. Sicer strani kot so Gearbest, Banggood imajo tudi EU skladišča, vendar iz le teh ne pošiljajo v SLO.

SumTingWong ::

Priporočam Banggood over Gearbest. Gearbest imam že 4 delovne dni processing, pri Banggood pa če imajo in stock je maximalno 2 delovna dneva, ponavadi samo en da odpošljejo.

sthep ::

Katero 8 inčno tablico naj vzamem. Budget okoli 150€, raje manj.
Kolebam med:
-Acer Iconia A1 840
-LENOVO Miix 3 W8.1

Še vprašanje, Win 8 ali Android?
Se splača vzeti tablico z 2GB rama? Rabil bi nekaj za dlje časa, predvsem osnovne za stvari (internet, you tube, maili, glasba), občasno urejanje dokumetnov, slik,...
Dobrodošle še druge alternative v tem cenovnem razponu.

mtosev ::

windows tablic z manj kot 2gb rama ne kupuj. 1gb je joke no razen, če misliš v brskalniku imeti samo en tab odprt, multitasking na tablicah z manj kot 2gb je nemogoč
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sthep ::

Ok. Potem iščem raje tablico z Androidom. Je še kakšna boljšega za tak denar?

Lonsarg ::

Chrome na Androidu žre ram isto kot Windows tablica...

mtosev ::

v nemčiji se dobi 8", win 8.1, 2gb, 32gb tablica za 140e, je pa brez hdmija btw
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

chrispy ::

link?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sthep ::

Bolj kot gledam, bolj ugotavljam, da v Sloveniji za 150-200€ ni dobre 8 inčne tablice.
Še najbolj Acer Iconia A1 840 (zaslon FHD, 2GB ram, 16GB spomina).

A res ni boljše variante...razen prej omenjene?

Pjer13 ::

odločam se med nexus 9 in ipad air 1
pa me zanimajo mnenja od tistih ki jih imate kaj priporočate
primarno bi jo uporabljal pa za net, pošto, filme

Oldi ::

Samo za medklic, moja Onda 989 in tudi druge, ima problem s stabilnostjo WiFi povezave, hitrost hitro pade na cca 200kb/s. Sem na wrt45 z dd-wrt, pomagal je edino preklop routerja na osnovni wifi standard z 11Mb/s, realno je to do 5Mb/s in tako dela stabilno.

chrispy ::

pjer, če imaš telefon android, daj nexus9, sicer pa ipad air 1

Mare2 ::

Oldi je izjavil:

Samo za medklic, moja Onda 989 in tudi druge, ima problem s stabilnostjo WiFi povezave, hitrost hitro pade na cca 200kb/s. Sem na wrt45 z dd-wrt, pomagal je edino preklop routerja na osnovni wifi standard z 11Mb/s, realno je to do 5Mb/s in tako dela stabilno.

Potem v drugih omrežjih ne bo delalo? A ti imaš več Ond?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Lenovo miix 3 8" upgrejdana na windows 10. Vse deluje odlično, tekoče in brez zatikanj. Podaljšal se je tudi čas delovanja za nekje 30 minut (gledanje risank). Pa ker sem staro inštalacijo osmice potem pobrisal kompletno, pridobil še 3GB prostora, ker je 10-tke toliko manj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CyberPunk ::

A to si naredil upgrade skozi obstojec sistem (in je potem opcija, da pobrise staro kramo) ali pa clean install?
Samo verjetno ostane recovery particija s prejsnjim sistemom in povrnitev tovarniskih nastavitev postavi nazaj na Win8x?

AvtoR ::

Je že kdo nadgradil Asus T100 na Windows 10? So kaki problemi pri nadgradnji?

Okapi ::

Nadgradil, nobenih problemov.

mihec87 ::

igor0203 je izjavil:

Najbližje... HK oz. Kitajska. Sicer strani kot so Gearbest, Banggood imajo tudi EU skladišča, vendar iz le teh ne pošiljajo v SLO.

Banggod iz eu skladišča bp pošlje v slo

krneki0001 ::

CyberPunk je izjavil:

A to si naredil upgrade skozi obstojec sistem (in je potem opcija, da pobrise staro kramo) ali pa clean install?
Samo verjetno ostane recovery particija s prejsnjim sistemom in povrnitev tovarniskih nastavitev postavi nazaj na Win8x?


Naredil sem upgrade in potem zbrisal vse ostanke prejšnjega sistema, kasneje pa sem pobrisal še 5GB veliko recovery particijo, tako da imam sedaj na 32GB flashu 18GB prostora.

Pobrisati pa se da vse stare zadeve.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CyberPunk ::

A kdo ve, če se pri Windows tablicah lahko, enako kot pri laptopih in ostalih računalnikih, naredi na začetku image celotnega "diska" s Clonezillo na zunanji disk, potem pa z Gparted particionira na novo in instalira po želji stvari? Ali pa je kakšen haklc?

krneki0001 ::

Lahko narediš. Sam imam 128GB SD kartico, pa lahko kar nanjo naredim image. Pa štartat sistem se tudi da iz sd kartice, samo v bios moraš priti (lenovo ima to porihtano, medtem ko asus nima najboljše)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Oldi ::

V Sparu imajo Xplore 8103 za 149EUR, 10,1", 3G z dvema SIM. Ločljivost IPS ekrana skrbno skrivajo, tablice ni na xplore.si

Mare2 je izjavil:

Potem v drugih omrežjih ne bo delalo? A ti imaš več Ond?

Ondo imam samo eno, drugi lastniki se pritožujejo nad enakim problemom.
Kako moja Onda dela v drugih omrežjih ne vem, je vedno doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

4ever ::

Kaj mislite o Cube i10 tablici? http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_2...

CyberPunk ::

krneki0001 je izjavil:

Lahko narediš. Sam imam 128GB SD kartico, pa lahko kar nanjo naredim image. Pa štartat sistem se tudi da iz sd kartice, samo v bios moraš priti (lenovo ima to porihtano, medtem ko asus nima najboljše)

A pa ni na UEFI sistemih od Win8x naprej tako, da moras iti najprej v Windows nastavitve in Advanced Startup in tam nekje izbrati, da v naslednjem rebootu boota iz zunanje enote? Kako prides to tega takrat, ko je vse wipano?

Mare2 ::

Tipka ESC? :!
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Lonsarg ::

CyberPunk je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Lahko narediš. Sam imam 128GB SD kartico, pa lahko kar nanjo naredim image. Pa štartat sistem se tudi da iz sd kartice, samo v bios moraš priti (lenovo ima to porihtano, medtem ko asus nima najboljše)

A pa ni na UEFI sistemih od Win8x naprej tako, da moras iti najprej v Windows nastavitve in Advanced Startup in tam nekje izbrati, da v naslednjem rebootu boota iz zunanje enote? Kako prides to tega takrat, ko je vse wipano?

V primeru UEFI fast boota pride v UEFI bodisi tako kot si opisal bodisi tako, da je boot enkrat ali dvakrat zapovrstjo neuspešen in te da avtomatsko v UEFI takrat. Skratka vsilit se da UEFI tudi na silo z držanjem power tipke med prižiganjem windowsa, da mu enkrat ali dvakrat sesuješ uspešni boot in potem te vrže v UEFI, kar pride prav v primeru napol sesutega windowsa, je pa zadeva malce odvisna od implementacije posameznega proizvajalca. Zgoraj opisani postopek sem naprimer za moj windows tablet uporabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

SumTingWong ::

https://www.alzashop.com/lenovo-miix-3-...
+ 6€ se mi zdi da je poštnina. Če kdo kupuje poceni Windows tablico trenutno.

stiper7 ::

Katero tablico za okoli 170€?
Uporabljala se bo za gledanje filmov, brskanje, fb...

vrossi46 ::

Jaz si pa želim eno 8" tablico,raje Android,ker ne poznam Windows na tablicah,pa še kako je z igrami na Winsih ne vem.

CyberPunk ::

Kako se pa nadgradi na Win10 po redni poti na Win8.1 tablici? Je res potrebno prej instalirati vse obstojece apdejte za Win8x pred tem?

Lonsarg ::

Prvic kako mislis instalirati vse updajte, saj menda nisi izklopil Windows Updajta al res nic na varnost ne,pazis?

Kot drugic pa ne ni treba imeti vseh updajtov, to je potrebno zgolj v primeru ko hoces vse programe instalirane ohranit.

CyberPunk ::

Pozabil sem napisati - na novi Win8.1 tablici. Torej gre kako direktno na Win10 ali je treba skozi vse Win8 apdejte najprej?

krneki0001 ::

CyberPunk je izjavil:

Kako se pa nadgradi na Win10 po redni poti na Win8.1 tablici? Je res potrebno prej instalirati vse obstojece apdejte za Win8x pred tem?


Sam sem na tablico dal iso in štartal setup.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Lonsarg ::

CyberPunk je izjavil:

Pozabil sem napisati - na novi Win8.1 tablici. Torej gre kako direktno na Win10 ali je treba skozi vse Win8 apdejte najprej?

Aha ok, odgovor pa obstaja isti, updajti niso potrebni, če nimaš namena programov ohranjat.

1309976 ::

Za otroka kupujem tablico. Katero bi mi priporočali, v rangu okrog 100 eur (max 150 eur)? Medionovo, ki se prodaja v Hoferju (ne vem kako dobre so kaj specifikacije za tablico, a ima 3 letno garancijo, kar je plus - še posebej ker bo v uporabi otrok:))?

Kaj je best buy v tem cenovnem rangu (do kitajcev sem malo skeptičen, po fiasku s telefonom, a če bi bila razlika v kvaliteti res drastično na strani kitajskega proizvoda, bi ponovno posegel tudi po njem). Torej, da ne bom dolgovezil, kaj priporočate?

A spodnji link, je dober deal (za cca 86 eur + poštni stroški)?
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Ima mogoče še kdo link do katere izmed kitajskih trgovin, ki imajo skladišče v EU in pošiljajo v slovenijo (brez extra +25 eur handling fee)?

Kaj bi bilo vsaj primerljivega zgoraj navedeni tablici sploh mogoče dobiti pri nas?

matobeli ::

Ja ta Chuwi je kar dober deal, še bolje bo če vzameš Vi8, nima sicer fullHD displaya ki pa na 8" itak ne bo prišel do izraza. Ima pa hitrejši flash (naj bi imel Hi8 precej počasnega), boljšo svetilnost displaya in nekaj boljši batter life (I guess zaradi manjše resolucije). Aja, pa HDMI out konektor ima tako da jo lahko kam priklopiš.

Sta pa oba Vi8 in Hi8 zdejle tudi na bolhi, bolj ali manj nerabljena. Ponudiš tako ceno kot bi jo plačal iz kitajske (cca 100EUR za Vi8, 10EUR več za Hi8) pa ti ni treba čakat 3 tedne.

Ne, najcenejša varjanta je direktno iz kitajske. Za kakšnih 20EUR več (20% več!!) pa bi se že kaj dobilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

boolsheat ::

krneki0001 je izjavil:

Lenovo miix 3 8" upgrejdana na windows 10. Vse deluje odlično, tekoče in brez zatikanj. Podaljšal se je tudi čas delovanja za nekje 30 minut (gledanje risank). Pa ker sem staro inštalacijo osmice potem pobrisal kompletno, pridobil še 3GB prostora, ker je 10-tke toliko manj.


Medion Akoya 10" z Atom Z3735F in 2GB RAM-a tudi, po vseh W10 posodobitvah deluje zelo lepo, tudi baterija se mi zdi, da je boljša.

1309976 ::

matobeli je izjavil:

Ja ta Chuwi je kar dober deal, še bolje bo če vzameš Vi8, nima sicer fullHD displaya ki pa na 8" itak ne bo prišel do izraza. Ima pa hitrejši flash (naj bi imel Hi8 precej počasnega), boljšo svetilnost displaya in nekaj boljši batter life (I guess zaradi manjše resolucije). Aja, pa HDMI out konektor ima tako da jo lahko kam priklopiš.

Sta pa oba Vi8 in Hi8 zdejle tudi na bolhi, bolj ali manj nerabljena. Ponudiš tako ceno kot bi jo plačal iz kitajske (cca 100EUR za Vi8, 10EUR več za Hi8) pa ti ni treba čakat 3 tedne.

Ne, najcenejša varjanta je direktno iz kitajske. Za kakšnih 20EUR več (20% več!!) pa bi se že kaj dobilo.


Ja sem videl oba na bolhi, a mislim da nista bila ravno navdušena nad predlagano ceno, saj še nisem dobil odgovorov:)
Sem tudi sam nato opazil, da je mogoče celo Vi8 boljša izbira kar se uporabnosti tiče...vseeno hvala za opombo...Se dobi pri nas kaj primerljivega, za vsaj okvirno primerljivo ceno?

Lp

matobeli ::

Govoričenje omenja da bodo kitajčki septembra splavili nove Atom Cherry Trail tablice, 64GB eMMC, 4GB ram.
Omenjeno naj bi veljalo za Chuwi Vi10, možno (oziroma povsem verjetno) pa je da bodo nadgradili tudi 8" model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

SumTingWong ::

http://www.geekbuying.com/item/Teclast-...

Je ža kakšne dva tedna gor.

matobeli ::

To že, ampak lahko pričakujemo da bodo kmalu na voljo tudi tablice ki bodo okoli 100€-150€ in ne samo tiste ki se že spogledujejo z 300€ (Telecast je 280€ po davkih).

Bolj čakam na Chuwi Vi10 mk2, ali pa Hi10, če jo bodo splavili (oziroma podoben rang tablic).
Vi10 ima namreč eno funkcionalnost ki jo danes redko zasledimo v tablicah -dva USB vhoda polnih velikosti!

ervin34 ::

Katero Windows tablico se splača kupiti na tej strani? Cena okrog 150€ in 10inch.

http://www.everbuying.net/wholesale-8-1...

igor0203 ::

Cube i6. Sicer pa raje še malo počakaj, ker v kratkem pridejo tablice z novimi Intel procesorji.

1309976 ::

A tole je dober deal?

Chuwi Hi8 za 80 eur (s poštnino vred)

http://www.everbuying.net/product108198...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

scipascapa ::

Kako lahko te kitajske tablice kupujete? Pa so kvalitetne, % garancij nihče ne javi + sranje z carino ipd?
Poceni pa so, nič čudnega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Mare2 ()

krneki0001 ::

1309976 je izjavil:

A tole je dober deal?

Chuwi Hi8 za 80 eur (s poštnino vred)

http://www.everbuying.net/product108198...


Za ta denar imaš 2gb rama in 32gb diska. Odlično.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
««
112 / 183
»»