» »

Katero tablico izbrati?

Katero tablico izbrati?

Temo vidijo: vsi
««
2 / 183
»»

tejci ::

A more bit ob tem ipad jailbreaken al ni potrebe? Sicer če mi gdo točno razloži kaj sploh pomeni jailbreak, bi bil zelo hvaležen. :D

Invictus ::

Najprej te bomo naučili uporabljati Google ...

https://www.google.be/search?q=jailbrea...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SLO_Matej ::

tejci je izjavil:

A more bit ob tem ipad jailbreaken al ni potrebe? Sicer če mi gdo točno razloži kaj sploh pomeni jailbreak, bi bil zelo hvaležen. :D

Tukaj imaš obrazloženo. Lekcija sicer narejena na iPod Touchu, vendar se verjetno za iPad ne razlikuje kaj preveč: http://www.zmaga.com/ucenje.php?id=2367

Vrzi uč še na konkurenta, Transformer Prima: http://eee.asus.com/en/eeepad/transform...

OK.d ::

Gibbs007 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Gibbs007 je izjavil:

Kateri pa je boljši: LINK
LINK

Sem nabavil T75, kaj naj rečem za 100€ tudi nisem ne vem kaj pričakoval:
+ -ima 1GB notranjega in ne 512 kot piše pod lastnostmi
-zaslon,resolucija, svetilnost v redu
-flash deluje
-market prav tako
-hitrost zadovoljiva
-wi-fi deluje solidno

- -3g senzor ne deluje najbolje ali pa slabo(speedex igro se ne da igrati, rotira kar po svoje, druge tudi nisem probal)
-imam en dead pixl na levem robu v kotu, sploh ne vem če se mi splača reklamirati
-baterija zdrži po prvem polnjenju 4-5 ur nonstop _rkarije po njem, sicer ne vem kakšen je to velik minus ker je to moja prva tablica

no toliko zaenkrat


Kako pa kaj igre delujejo?

katere?
LPOK.d

medenko ::

za 100€ ne pričakuješ čudežev.

gregyk ::

V Špar-ovem letaku danes tablica z IPS za 199€:

 Xplore

Xplore

plavko61 ::

gregyk je izjavil:

V Špar-ovem letaku danes tablica z IPS za 199€:

 Xplore

Xplore




kakšna je pa resolucija?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

gregyk ::

plavko61 je izjavil:

gregyk je izjavil:

V Špar-ovem letaku danes tablica z IPS za 199€:

 Xplore

Xplore




kakšna je pa resolucija?


1024x768 sodeč po podatkih (PDF) zastopnika: http://www.sendspace.com/file/bhq1ny

FlyingBee ::

nateg, 399 eur ni nikoli vredno to bilo in potem kao 50% popust, da zgleda veliko popusta ... 400 eur so dvo-jederne tablice priznanih proizvajalcev

Yossarian ::

FlyingBee je izjavil:

nateg, 399 eur ni nikoli vredno to bilo in potem kao 50% popust, da zgleda veliko popusta ... 400 eur so dvo-jederne tablice priznanih proizvajalcev

Saj se ne gre tu za to, ali gre za nateg ali ne. Gre se za to, ali je vredna teh 200 EUR. Jaz se namreč odločam med to Sparovo in med Prestigio 5080C. Katero bi vzel?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Magic1 ::

Vseeno dnevno nategnejo na tak način n ljudi... Zavajanje, zgleda da pri nas ne deluje zveza potrošnikov kaj preveč dobro.
Magic

Alamar ::

Ti popusti so itak vedno nateg. Drugače se tablico verjetno splača vzeti sploh, če ima mogoče 2 letno garancijo. Ima 16GB spomina in 1 GB rama. V katalogu piše, da je 10 točkovni, po podatkih zastopnika pa 5 točkovni zaslon. Podobna zmeda, kot v online kitajskih štacunah.:))
Na netu ne najdem podatkov o tej tablici.

Yossarian ::

Nategnejo te, če res misliš: opa, ta je stala prej 400, zdaj pa 200 ojrof, torej mora biti dobra. Ja, to je nateg. No naj ponovim, da izbiram med:

- Xplore XP 710 (stran 21)
- Prestigio 5080C
- GoClever A 103

Kakšen nasvet?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

medenko ::

Yossarin: Prestigio 5097 PRO.

Alamar ::

Odvisno za kaj jo misliš v glavnem uporabljat.

Yossarian ::

- surfanje po internetu
- gledanje filmov (720p brez zatikanja, drugače vsaj divx, branje srt podnapisov)
- HDMI izhod za priklop na TV za gledanje filmov
- USB vhod za nalaganje filmov
- čimveč GB
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Alfonzo ::

Enake želje kot Yossarian. Mislim da bo zadostovala tudi GoClever A103. Ali se motim?

lmorgh ::

konc junija naj bi v prodajo prišel 7 inčni googlov nexus tablet...poganjala naj bi ga tegra3, cena pa tam okoli 200€... mislim da bo to daleč najboljši nakup.

kmetek ::

Alfonzo: motiš se, pri tablici se vzame IPS matrika in konec debate....Imorgh, tujina morda? 7'' je premajhen.

Alfonzo ::

Če pogledaš za kaj ga misle uporabljat se mi zdi da za 160€ ne bo dobil boljšega.

gregyk ::

Pa še TUŠ je "udaril" s skoraj identično ponudbo kot špar, tokrat za 189.99€:

Tablični računalnik TPad IPS97
o procesor: Boxchip A10, CortexA8, 1.2 Ghz
o operacijski sistem: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
o zaslon: 24,6 cm (9,7") Multi-touch
o loËljivost: 1024 x 768 zaslon na dotik
o ohi je: kombinacija plastike in aluminija
o povezljivost: Wi-Fi 801.11 b/g/n
o sprednja/zadnja kamera: 0,3/2 MP
o baterija: 6000 mAh li-polymer
o 3G: podpira zunaji 3G vmesnik, internet
o podprti formati e-knjig: PDF/EPUB/TXT/PDB/RTF ...
o podprti audio formati: MP3/WMA/WAV/AAC
o podprti video formati: Full HD, AVI/3GP/MP4/
MKV/MOV /WMV/DiVX ...
o podprti slikovni formati: JPEG/BMP)/PNG ...
o aplikacije: Gmail, spletni brskalnik, Skype,
Multimedia, Facebook, igre
o oprema: slu alke, USB kabel, napajalnik, navodila
za uporabo

kixs ::

To so kar dobre cene. Se posebej ko gre za IPS kapacitiven zaslon.

Edino Bluetooth-a ne vidim?

lp

medenko ::

blueetooth pa res ne moreš pričakovati za tak denar?

darkolord ::

Bluetooth stane en dolar.

floyd1 ::

Pri milijonu prodanih pa je to že milijon ;).
Marketa verjetno nima nobeden od teh dveh (Tuš, Špar)?

gregyk ::

floyd1 je izjavil:

Pri milijonu prodanih pa je to že milijon ;).
Marketa verjetno nima nobeden od teh dveh (Tuš, Špar)?


Špar-ov oglašuje "GetJar", torej predvidevam da nima GooglePlay-a (marketa) ... Naš "proizvajalec" Xplore mi na vprašanje glede marketa ni odgovoril.

medenko ::

še vedno mislim, da je bolje kupiti "priznano" zadevo PRESTIGIO 5097PRO, kjer dobiš še lepo usnjeno torbico, res pa da je dražji 249€.

kixs ::

medenko je izjavil:

blueetooth pa res ne moreš pričakovati za tak denar?


Tud IPS zaslona ne mores pricakovati za tak denar...

medenko ::

can't have them all :D

plavko61 ::

Ravno sem gledal primerjavo Acer a510 in Galaxy tab2 10.1, in brskalnik dela precej lepše v Galaxy.

Katera tablica pa je najboljša za brskanje?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

FlyingBee ::

medenko je izjavil:

še vedno mislim, da je bolje kupiti "priznano" zadevo PRESTIGIO 5097PRO, kjer dobiš še lepo usnjeno torbico, res pa da je dražji 249€.


je še komu ta tablica več kot v redu za ta denar, ampak robovi so preostri in daje beden občutek ... počaka je treba na tegra 3 cenejše tablice

floyd1 ::

Tegra 3 pa bodo po mojem še nekaj časa kar precej dražje. Nekaj se je govorilo o neki poceni Asus tablici, potem pa le še Googlovi, ki pa žal ne bo tegra 3.
V bistvu pa bi danes že solidna tegra 2, 9,7" IPS tablica precej dobro razdrmala konkurenco. S ceno okrog tega Prestigia mislim.

lopov ::

V firmi mam možnost dobiti nov telefon sgs3/ifon, a sem popolnoma zadovoljen z Nokio in bi namesto tega vzel tablico.

O androidih nimam pojma, ipad sem pa celo malenkost uporabljal, vendar nekako ni to. Želel bi nekaj podobnega kot (sicer telefon) Nokia N900, kjer imam dostop do terminala, sistema in je v bistvu tablični računalnik (telefone z androidom nenako ne prištevam vmes, sry če delam krivico :P)

Predvsem rabim terminal, vnc/rdp/ssh, pdf reader in če obstaja kakšna tablica, katero se dobi pri mobitel/simobil na katero je možno namestiti linux (mer, maemo, meego, itd.), prosim za predloge.

sulaco ::

Google nexus bo imel tudi že AGPS vgrajen (zame zelo pomemben podatek-navigacija) pa Android 4.1 (JellyBean)

floyd1: Nexus bo IMEL Tegra3 CPU!! http://www.engadget.com/2012/05/30/goog...

In obstaja cela kopica ljudi, ki zagovarja 7" tablice-tablice, ki jih imaš vedno s seboj...kar pa 10" niso. Zato naj o velikosti vsak razmisli zase, zakaj bo rabil, ni pa treba govorit, da je 7" premajhen (ali pa ste tudi pri tem nekateri obremenjeni z velikostjo?!)

Vsekakor pa počakajte z nakupom vsaj do konca junija (Googlov dogodek)!!

floyd1 ::

Že če bo notri en spodoben dual core bo super, če pa bo tegra 3, pa bo itak "best buy" za kar nekaj časa.

Se pa spomnim tistih napovedi, ko je Asus nekje okrog poletja? napovedal poceni Android tablico s Tegro 3 in se je kasneje izkazalo, da bo zunaj šele konec leta (če sploh bo, zdaj ko bodo delali te googlove). Tako so tudi za "Google tab" nekaj časa napovedovali blazne specifikacije zadnje čase pa se mi zdi da so se malo umirili pri napovedih. Kaj naj rečem, če bo, bo super.
Bolj pa me skrbi reža za mSD, ki je po mojem kar nujna, a do zdaj Google tega ni ravno imel rad na telefonih...

Glede 7" pa je tako, da ima tako prednosti kot slabosti. Ena večjih prednosti pa je zame teža.

Alfonzo ::

Ali bi za navadnega uporabnika bila dovolj dobra tablica GoClever A103. Z navadnim uporabnikom mislim:
branje knjig, brskanje po internetu, gledanje filmov, e-mail, ... Ali se bolj splača dat še ne vem 50 ali pa 100€ več.

Gibbs007 ::

Kateri od teh čipov je najboljši:
RockChip 2918 1 GHz (Cortex A8, GPU GC800) - 100€
TeleChips 8923 1,2GHz (Cortex A5, GPU Mali400) -100€
Allwinner A10 1GHz (Cortex A8, GPU Mali400) -115€
Vprašanje je, če se splača dat 15€ več za A8 namesto A5?

Alfonzo ::

Kaj pa kakšna takale? http://www.dinodirect.com/9-7-tablet-pc...

Je že kdo kupoval preko te strani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alfonzo ()

forplan ::

Malo berem vaše poste pa ne razumem zakaj imate takšno veselje do teh kitajskih tablic po možnosti iz špara, merkatorja...

Kolega je kupil za 120€ kitajsko tablico (Apad se spomnem prav...), občutek dela z njim je res bil kot z neko leseno tablo...
Po 2 mesecih se mu je vžgal med polnjenjem, ima srečo da se ni vžgalo še kaj drugega kot pa to ker ga ni bilo zraven...
No to ga je izučilo pa je kupil Ipad! :D

Drugače pa sem jaz prejšnji teden kupil Samsung Galaxy tab 2 in je res majka, drag vendar dela kot mora.

lp
da se strinjam

Alfonzo ::

Za to da grem mal po netu pobrskat pa kakšen film pogledat se mi pa zdi neumno dat 350€+

whitefish ::

Ta Googlov Nexus se bo splacal :) Upam da bo 4.1 kaj boljsi...

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Gibbs007 je izjavil:

Kateri pa je boljši: LINK
LINK

Sem nabavil T75, kaj naj rečem za 100€ tudi nisem ne vem kaj pričakoval:
+ -ima 1GB notranjega in ne 512 kot piše pod lastnostmi
-zaslon,resolucija, svetilnost v redu
-flash deluje
-market prav tako
-hitrost zadovoljiva
-wi-fi deluje solidno

- -3g senzor ne deluje najbolje ali pa slabo(speedex igro se ne da igrati, rotira kar po svoje, druge tudi nisem probal)
-imam en dead pixl na levem robu v kotu, sploh ne vem če se mi splača reklamirati
-baterija zdrži po prvem polnjenju 4-5 ur nonstop _rkarije po njem, sicer ne vem kakšen je to velik minus ker je to moja prva tablica

no toliko zaenkrat


+ z naložitvijo chrome beta browserja srfanje leti, proti originalnem brskalniku za primerjavo

- parkrat je tablica tudi zmrznila, pomaga dolg pritisk na on/off in se potem resetira in ponovno naloži
LPOK.d

Yossarian ::

Mislim, da bom šel kar po onega v Tuš.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Alfonzo ::

Kje si pa to videl da majo? V trgovini al na internetu?

Yossarian ::

Danes smo dobili katalog. Velja pa od 13.6. - 26.6.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

medenko ::

Jaz sem tole Šparovo videl danes, solidna...dajte še Tušovo pogledat.

trnvpeti ::

Ce nima android marketa(google play), pol nimas kaj iskati.
Ti tudi kaksen tv2go ne bo delal recimo.
Itn, sama jeba na kratko

Alfonzo ::

In kako več če ima ta tuševa market oz GoClever A130?

gregyk ::

Na kratko potestiral Xplore Spar-ovo tablico, moji vtisi:
- očitno sem dobil v roke defektno, ker je spuščala cvileče zvoke ob vsakem kliku (nekako tako kot se je slišalo nalaganje iger na ZX Spectrumu)
- ekran je res IPS in slika je lepa, ostra in močnih barv
- ohišje je plastično, tudi prvo "steklo" in se močno udaja pod malo močnejšim pritiskom, na določenih točkah poka ko ga bolj trdo primeš
- med delom občasno za par sekund zmrzne (ko je bolj obremenjena)
- ima nameščen PlayStore (bivši Market)
- odzivnost ekrana je dobra (testiral čez zaščitno folijo)

Mimogrede: v Hofer-ju na Jesenicah sem opazil da imajo znižano Medion Lifetab tablico P9514 na 300€ (Tegra2, IPS, 3G, itd ...)

djordjevic ::

gregyk je izjavil:

Na kratko potestiral Xplore Spar-ovo tablico, moji vtisi:
- očitno sem dobil v roke defektno, ker je spuščala cvileče zvoke ob vsakem kliku (nekako tako kot se je slišalo nalaganje iger na ZX Spectrumu)
- ohišje je plastično, tudi prvo "steklo" in se močno udaja pod malo močnejšim pritiskom, na določenih točkah poka ko ga bolj trdo primeš
- med delom občasno za par sekund zmrzne (ko je bolj obremenjena)

In za tak performance ste pripravljeni nekateri odcolati 200 bruseljčanov? Kaj ste malo smešni? ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.
««
2 / 183
»»