» »

GTX 670

GTX 670

«
1
2

LordTado ::


http://www.hardocp.com/article/2012/05/...
To pa je konkurenca amdju...končno tudi v ceni.
  • spremenil: LordTado ()

freesty ::

Nvidia more se porihtat SLI scaling, ker tu jih amd se vedno scat pelje:)

LordTado ::

freesty je izjavil:

Nvidia more se porihtat SLI scaling, ker tu jih amd se vedno scat pelje:)

To že so pa se končno postavli v bok z njimi.
SLI/CF je za vzorec, tako da single šteje...

LordTado je izjavil:

freesty je izjavil:

Nvidia more se porihtat SLI scaling, ker tu jih amd se vedno scat pelje:)

To že so pa se končno postavli v bok z njimi.
SLI/CF je za vzorec, tako da single šteje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

_koki_ ::

Končno en dober test trenutno dveh najhitrejših kartic iz obeh taborov in potrditev tega kar nekaterim idiotom hočem že lep čas dopovedat, 7970 je OOTB najhitrejša single GPU grafična kartica, kdo tega ne vidi je ali SLEP ali pa GLUP, nekaj od tega ziher...

Tilen ::

_koki_ je izjavil:

Končno en dober test trenutno dveh najhitrejših kartic iz obeh taborov in potrditev tega kar nekaterim idiotom hočem že lep čas dopovedat, 7970 je OOTB najhitrejša single GPU grafična kartica, kdo tega ne vidi je ali SLEP ali pa GLUP, nekaj od tega ziher...


Power Consumption (Max TDP)
Geforce GTX 670 170 Watts
Radeon HD 7970 250 Watts

 x

x



 x

x



 x

x



 x

x



 x

x



 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

54j0 ::

No ja, če kdo samo citira tvoj post in zraven doda par "brez besed" slikc, izpade rahlo arogantno. Pa nočem zdaj branit kokija, ker je le pretiraval s svojim fan-boy trolanjem :D. Saj so v bistvu vse te kartice fine... le malo predrage. 300€ bi moralo "folgat" za neko kartico na repu visokega razreda :).

Dr_M ::

GTX 670 je trenutno top shit zadeva, AMD ji pa nima s cim konkurirat. :))
Kljub precej visoki ceni, se mene zelo mika, ampak nevem ce mi bo zneslo nov cpu in plata za 400e plus grafika za se toliko.
Pa da oklescen cip velikokrat pelje najhitrejsi AMDjev gpu scat, je kar malo zalostno. AMD se mi kar smili, na vseh frontah ga konkurenca tepe. :))

Nvidia je res zadela v polno s Keplerjem ze v prvo, za razliko od Fermija. :)

mr1two ::

Nvidia še vedno nima ničesar na trgu, ki bi bilo pod 400 evri. Hence ni v nobeni pravi prednosti. Govorim seveda o prodajnih številkah, ne o drugem. Mislim, da večina folka, ki uporablja pc za igre ponavadi odšteje med 200 in 300 evri za grafično vsake tolko časa, včasih še manj- amd točno ta segment pokriva, tudi z novo generacijo. Upam, da se nvidia spusti iz oblakov proti tlom in začne mešat štrene tudi v tem cenovnem in performančnem segmentu.

Tilen ::

369,90 € * Gainward GeForce GTX670 2GB GDDR5

Ne vem no. Men se zdi to kar OK ponudba. Glede na to, da je najcenejši R7970 - 385 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mr1two ::

Dej povej, ali se da dobit zadevo za tak denar v SLO. Oz prištej poštnino, kakor hočeš. 370+ vsaj 10ptt je 380 in je bl na strani 400 kot na omenjenem intervalu. Ne rečem, da ni vredna, ampak tolko za grafično ne bodo vsi dali.

Tilen ::

Kaj ima AMD za 200 EUR, ko že omenjaš? V tej temi se omenja R7970 kateri je pa v povprečju dražji od GTX 670.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

Jest sm tudi govoril, da bi dal za graficno max 300€, ampak tale 670 je tako dobra, da bi brez slabe vesti dal se 100€ zraven :)

Sicer pa naj bi bilo (ocenjeno) na svetu okoli 54 mio racunalnikov (gaming), katerih lastniki vlozijo vsaj $1000 letno (oz v nasem primeru 1000€ :)). Se pravi se najde prostor tudi za drage graficne kartice. :)

mr1two ::

Za 200 nima ničesar, ima pa za 230(če bi brskal v tujini, kot je to v modi, jo najdeš tudi za 210). Potem pridejo počasi še 7870, ki se začnejo pri 300...
Skratka zame, kot potencialnega kupca nima nvidia na žalost še ničesar. Ko bo imela bom pa precej vesel, ker bo verjetno tudi amd malo spihal cene.

jazbec ::

jo že ima kdo ??
morem priznat da me ta zverinca zelo mika :D

stock ::

Tale 670 mika tudi mene, samo mi manka še enih 350€ :D

Isotropic ::

Dr_M je izjavil:

GTX 670 je trenutno top shit zadeva, AMD ji pa nima s cim konkurirat. :))
Kljub precej visoki ceni, se mene zelo mika, ampak nevem ce mi bo zneslo nov cpu in plata za 400e plus grafika za se toliko.
Pa da oklescen cip velikokrat pelje najhitrejsi AMDjev gpu scat, je kar malo zalostno. AMD se mi kar smili, na vseh frontah ga konkurenca tepe. :))

Nvidia je res zadela v polno s Keplerjem ze v prvo, za razliko od Fermija. :)

ker proc pa mas? pomoje, ce mas quad na 45nm (penryn+) in ga navijes, je ok. naceloma tut ce ti cpu bremza, se ni katastrofa, pac nabijes detajle do max.
je pa zanimivo, da so 670 sploh dali ven, ko v praksi ni veliko pocasnejsa od 680... pricakoval bi, da bi ji v tem primeru se malo memory wwidth okrnili...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Žal ne konkurira AMD-ju z ničemer razen high-end, kar je FAIL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Za nvidio ni fail, ker imajo tako velike marze, da kr glava boli :>

D3m ::

AMD ima pa kaj? 5% maržo?

Mal ga pokaš doktore.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

680 je bla cenovno namenjena v 7870 rang, potem se je pa po zmogljivosti rangirala visje, zato tako visoke cene in posledicno marze. :>

Treba mal logiko uporabit. Nic drugega :> Ampak mal prevec pricakujem od tebe.

Ok, mogoce sem se malo narobe izrazil, GK104 je bil namenjem v 7870 rang, potem je pa pristal precej visje :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

D3m ::

Ne skrbet, kako uporabljam logiko. Ampak poglej stvar še iz moje strani.
JUNIJA smo že, Nvidia zamuja s srednjim in nižjim razredom kartic.
Zaradi mene naj imajo večjo maržo ampak jo ima tudi AMD in za razliko od njih imajo pokrit VES segment.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Imas prav.
Ljudje se potem lazje odlocijo za konkretno grafico, torej GTX670 :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

D3m ::

Zdaj pa že izzivaš :>
|HP EliteBook|R5 6650U|

todman74 ::

Dr_M je izjavil:

Imas prav.
Ljudje se potem lazje odlocijo za konkretno grafico, torej GTX670 :>


Bi rekel,da se ljudje odločajo za 7850, konkretno boljši P/P, če sem prav seznanjen.

Dr_M ::

Ima, cca 10%. Ampak je tudi zmogljivost konkretno nizja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

stock ::

Sej danes izbire sploh ni, ali greš entry 7770 ali mid 7850 ali pa hi 670. Kaj drugega sploh ni smiselno.

Isotropic ::

Dr_M je izjavil:

680 je bla cenovno namenjena v 7870 rang, potem se je pa po zmogljivosti rangirala visje, zato tako visoke cene in posledicno marze. :>

Treba mal logiko uporabit. Nic drugega :> Ampak mal prevec pricakujem od tebe.

Ok, mogoce sem se malo narobe izrazil, GK104 je bil namenjem v 7870 rang, potem je pa pristal precej visje :>

ne, kolikor mi je znano, so precenili 7970 kartico in je bila danasnja 680 poznana kot 670 interno. nisem pa zih sicer.
je pa res skoda, da se obirajo z 660...

Zgodovina sprememb…

stock ::

Razlog že majo,sicer pa ob današnjem tempmu izdajanja kartic tudi ni nič čudno če kdo kdaj pač zamuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

freesty ::

Ja ce je bil gk104 mislen za 660 in nizje serije ter gk110 a 670 ter 680. Zdaj pa so vidli da je amd dal top serijo ven tako mocno kot so oni imeli mid. Je zdaj logicno da nimajo mid serije, ce so mid porabli za high end.

D3m ::

Sprenevedanje, :) da se le dobro počutite. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

todman74 ::

freesty je izjavil:

Ja ce je bil gk104 mislen za 660 in nizje serije ter gk110 a 670 ter 680. Zdaj pa so vidli da je amd dal top serijo ven tako mocno kot so oni imeli mid. Je zdaj logicno da nimajo mid serije, ce so mid porabli za high end.


Mid serija za 400+ €, zanimivo...

dzinks63 ::

Po toliko se prodaja, vredna je pol manj, pač so izkoristili ponujeno priliko.

D3m ::

Prej bi rekel, da ima njihov partner težave pri proizvodnji njihovega čipa. Za kar trpi vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Prej bi rekel, da ima njihov partner težave pri proizvodnji njihovega čipa. Za kar trpi vse.


Nevem zakaj bi se s tem tolazil. Kaj imas od tega?

Resnica je taka.

D3m ::

Se ne tolažim, samo mnenje sem podal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

todman74 ::

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Prej bi rekel, da ima njihov partner težave pri proizvodnji njihovega čipa. Za kar trpi vse.


Nevem zakaj bi se s tem tolazil. Kaj imas od tega?

Resnica je taka.



To ne pove prav dosti....postrezi s konkretnimi številkami, koliko čipov je letos prodal AMD in koliko nVIDIA.

Dr_M ::

todman74 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Prej bi rekel, da ima njihov partner težave pri proizvodnji njihovega čipa. Za kar trpi vse.


Nevem zakaj bi se s tem tolazil. Kaj imas od tega?

Resnica je taka.



To ne pove prav dosti....postrezi s konkretnimi številkami, koliko čipov je letos prodal AMD in koliko nVIDIA.


In kaj ima veze AMD z dobavljivostjo nvidia kartic?

D3m ::

Vprašal je koliko čipov je prodal AMD, koliko pa Nvidia.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

To verjetno ne bomo nikol izvedl, ampak vprasanje je bilo cisto izven konteksta.

D3m ::

Škoda, ker me matra firbec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

mene tudi.

todman74 ::

Dr_M je izjavil:

To verjetno ne bomo nikol izvedl, ampak vprasanje je bilo cisto izven konteksta.


Če gledaš striktno na tvoj graf, mogoče, če pa skupaj potegneš vse kar se je v tej temi pisalo, pa niti ne. Nekateri trdite, kolk je nVIDIA dominantna s to serijo, drugi pa trdimo obratno, dokler nimajo pokrit mid in low segment, so zadaj. Marže pri gtx 670, 680 so sigurno večje, kot pri 7850, če pa slednjih prodajo nekajkrat več, je pa "slika" drugačna, oziroma povedano bolj poenostavljeno, cvenka od AMDjeve kartice pade več.

fr4nc ::

Dr_M je izjavil:

D3m je izjavil:

Prej bi rekel, da ima njihov partner težave pri proizvodnji njihovega čipa. Za kar trpi vse.


Nevem zakaj bi se s tem tolazil. Kaj imas od tega?

Resnica je taka.



Hmmm... samo fora je, da so ljudje več kupovali GTX 570 kot pa 580... sedaj je pa kontra - več jih kupi 680-ko kot pa 670-ko IMO.
Nimam konkretrih številk/dokazov, samo se mi zdi, da je taka situacija ;).
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Senitel ::

fr4nc je izjavil:

Hmmm... samo fora je, da so ljudje več kupovali GTX 570 kot pa 580... sedaj je pa kontra - več jih kupi 680-ko kot pa 670-ko IMO.
Nimam konkretrih številk/dokazov, samo se mi zdi, da je taka situacija ;).

To, kaj se tebi zdi, ne zanima nobenega. GTX 580 je izšla mesec pred GTX 570 (torej 4 tedne prej), med GTX 670 in 680 pa je še nekaj tednov več razlike.
Prve 4 tedne tako ni nihče kupoval GTX 570, ker je ni bilo na trgu. Tako kot ni noben kupoval GTX 670, ker je tudi ni bilo na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

batista bomb ::

Katero nerefernečno gtx 670 mi priporčate. Hotel sem kupiti asus gtx 670 TOP vendar dinokomp ne more dobaviti, ker se v EU težko dobit. Katero priporočate tole http://www.dinokomp.si/product_info.php... ali tole http://www.dinokomp.si/product_info.php...

fr4nc ::

2... 1. preplačaš.

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

batista bomb ::

Referenčno se pa ne splača vzet ker za enak denar dobiš nerefernčno. Kako pa je kaj glasna nerefernčna?

Zgodovina sprememb…

cole-22 ::

Zakaj bi dal 450€ za 670 če dobiš za dobrih 30€ več 680?
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g...

Če misliš navijat..
AMP ima boljše jedro. Pri Gigabyte bo loterija. Lahko se bo navila dobro, lahko slabo oz. ne boš dosegel AMP frekvenc.

Vsakem primeru se pa ne splača dati 450€ za 670.

SkyNet ::

Na temle linku je cena 560€ :)
V tujini so GTX 670 že od 350€ naprej. Poglej malo na geizhals...
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

strup121 ::

tudi jaz se nagibam k 670ki :) samo, katera kartica primerna za gejming, ponuja najboljše razmerje P/P?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698897 (7982) fr4nc

Več podobnih tem