» »

a8-3870k vs i3-2100

a8-3870k vs i3-2100

puma982 ::

Zdravo, folk.
Pomagajte mi, prosim, pri izbiri cpu-ja.
Rad bi nekaj karseda poceni. Z a8 mi znese 270€. Sem povprečen uporabnik, ne uporabljam zahtevnih programov,kjer je glede na benče i3-2100 hitrejši in rad igram igre. Zaenkrat pa ne potrebujem najvišjih resolucij in kvalitete. Glede na videno na youtube je a8 povsem soliden in prav lepo poganja igre in taka kakovost mi je zaenkrat prav dovolj. Nekaj bi rad še posebej razčistil in to je ta bench:

http://www.anandtech.com/show/4476/amd-...

in tu( z radeon 5870 ):

http://www.anandtech.com/show/4524/the-...

Tu je vidna nekam velika razlika v vplivu cpu-ja na kakovost igre.
A to pomeni, da če bi imela oba cpu-ja isti 'dedi' gpu, npr. 5870, da bi bila razlika lahko tudi 30fps ? Ali i3 res lahko tako močno zviša fps? Če je to res potem bi bil kasneje, ko bom mel dnar za boljšo grafično, precej prikrajšan.
Še to bi rad razčistil, potem pa dost. :) Vsak benč ma neke drugačne rezultate...

Hvala pa lep dan
Jan
  • spremenil: puma982 ()

opeter ::

Res je. i3 je dosti hitrejši v večini opravil.

Zdaj kar se moraš vprašati je: ali boš imel ločeno grafično ali pa ti je dovolj CPU+GPU kombinacija, ki jo ponuja AMD.

Če boš imel ločeno grafično se po mojem bolj splača investirat v i3, pozneje pa, če boš imel denar oz. boš potreboval kaj hitrejšega, pa čez 2-3 let investiraš v kakšen i7 iz serije Ivy Bridge (oz. karkoli se bo dalo takrat maksimalno vstaviti v tvojo matično).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

puma982 ::

Hvala za odgovor. Ja, saj vem. Odločit se bom moral. Matr jim, ko je tolko različnih modelov za vsako komponento, da je človek ves čorav. :) Rad bi kasneje eno močnejšo ločeno GPU, ranga 6770 oz. tam nekje. Za CPU mam variante g630, i3-2120 in a8-3870k. Z a8 lahko takoj spodobno špilam vse živo, z i3 in hd2000 jamrno, g630/850 prav tako. Tu je benč, ki primerja omenjene CPU-je in zmogljivosti njihove integrirane grafične:

http://www.anandtech.com/show/4524/the-...

Z boljšo grafično pride i3 najbolj do izraza. Predvsem pri višji ločljivosti in višji kakovosti, ni pa take sile. Tu sem našel en benč, ki primerja i3-2120 in a8-3870k z ločeno gtx460 :

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...

Saj pravim. Preveč izbire, denarja bolj malo, rad bi pa karseda dobro.
Glede na to, da nisem ne vem kako zahteven uporabnik in bi bil zadovoljen že low/medium grafiko in ker ne uporabljam nekih zahtevnih aplikacij tudi tistega presežka v hitrosti i3 bržčas nebi pogrešal in bi mi bil A8 dovolj.

A8 stane 110€. Če bi vzel i3-2120, ki stane isto, bi moral vzet še gpu za okrog 50€, da bi lahko takoj imel isti učinek.
Kaj pravite, naj stisnem še teh 50 evričev, al ne ?

dzinks63 ::

Nove grafične za igranje iger za 50€ ne kupovat, ker so totalni krš, (rabljena mogoče GF250-260, ati HD4870-90). Grafična za igranje, da da vsaj nekaj od sebe =100€+.

TOP ::

puma982 je izjavil:

Hvala za odgovor. Ja, saj vem. Odločit se bom moral. Matr jim, ko je tolko različnih modelov za vsako komponento, da je človek ves čorav. :) Rad bi kasneje eno močnejšo ločeno GPU, ranga 6770 oz. tam nekje. Za CPU mam variante g630, i3-2120 in a8-3870k. Z a8 lahko takoj spodobno špilam vse živo, z i3 in hd2000 jamrno, g630/850 prav tako. Tu je benč, ki primerja omenjene CPU-je in zmogljivosti njihove integrirane grafične:

http://www.anandtech.com/show/4524/the-...

Z boljšo grafično pride i3 najbolj do izraza. Predvsem pri višji ločljivosti in višji kakovosti, ni pa take sile. Tu sem našel en benč, ki primerja i3-2120 in a8-3870k z ločeno gtx460 :

http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...

Saj pravim. Preveč izbire, denarja bolj malo, rad bi pa karseda dobro.
Glede na to, da nisem ne vem kako zahteven uporabnik in bi bil zadovoljen že low/medium grafiko in ker ne uporabljam nekih zahtevnih aplikacij tudi tistega presežka v hitrosti i3 bržčas nebi pogrešal in bi mi bil A8 dovolj.

A8 stane 110€. Če bi vzel i3-2120, ki stane isto, bi moral vzet še gpu za okrog 50€, da bi lahko takoj imel isti učinek.
Kaj pravite, naj stisnem še teh 50 evričev, al ne ?

Poglej malo drugače.Neglej na trenutno stanje tvoje denarnice,čeprav lih to moramo,glej na tole da tale PC ne boš imel samo eno leto pa potam za okras,ampak da ti bo služilo še nekaj časa.Zato enostavno in jedrnato,po prosi starše naj ti posodijo še tistih 50 ejvrov in kupi solidni stroj od I3,lahko boš še kaj čez čas zamenjal,ker pri A8 nimaš kaj dosti,pa še A8 je bolj namenjen za HTC,če mene uprašaš.

krneki0001 ::

V anni imajo akcijo I3-3125 (s HD3000 grafiko in 3.3GHz) in je pod 160 evrov, tako da mislim, da je to odlična ponudba.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ABX ::

HD3000 grafična toliko pomaga kot pomožna pedala na cestnem motorju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krneki0001 ::

ABX je izjavil:

HD3000 grafična toliko pomaga kot pomožna pedala na cestnem motorju.


Ni ti pa treba kupit druge grafične, ker zadeva deluje in za normalno delo je dovolj (tut za kake starejše igre je dovolj - stalker garant deluje brez problemov (vsi trije deli)).
Vzameš mašino brez grafike, ker je ta že v procesorju in prišparaš. Če pa kupuješ amd-ja, je pa treba vključit v nakup še grafično.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

JC Denton ::

Če boš kupoval neki za pod 300€ ti bo lahk čez 3 mesece žal. Poskusi zbrat mal več dnarja in si že vštartu kupi neki boljšega. Po možnostii Intelovim procesorjem in grafiko za več k 100€.

Za 270€ si pa umisli kakšno rabljeno sčipano konzolo, če računalnik ni huda nuja.

ABX ::

krneki0001 je izjavil:

ABX je izjavil:

HD3000 grafična toliko pomaga kot pomožna pedala na cestnem motorju.


Ni ti pa treba kupit druge grafične, ker zadeva deluje in za normalno delo je dovolj (tut za kake starejše igre je dovolj - stalker garant deluje brez problemov (vsi trije deli)).
Vzameš mašino brez grafike, ker je ta že v procesorju in prišparaš. Če pa kupuješ amd-ja, je pa treba vključit v nakup še grafično.


Če ciljaš tako nizko, potem raje poglej na bolho, boš dobil bistveno več za ta denar. Bilo katera grafična za 50E je daleč, ma daleč, pred tem sranjem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fosil ::

Če pa kupuješ amd-ja, je pa treba vključit v nakup še grafično.

Ravno obratno.
AMD ima precej boljšo integrirano grafiko.
Če boš kupoval zraven še grafično vzemi intel, če grafike ne boš kupoval vzemi amd.
Tako je!

puma982 ::

ABX je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

ABX je izjavil:





Če ciljaš tako nizko, potem raje poglej na bolho, boš dobil bistveno več za ta denar. Bilo katera grafična za 50E je daleč, ma daleč, pred tem sranjem.


Ja, ravno to sem šel gledat včeraj. 4850 oz. 4870 za ca. 50€ bi bilo super za začetek.
Za okrog 30€ dobim 7800gt in 8800gt, kar je prav tako dovolj solidno.
Ta i3 me fejst srbi in najverjetneje se bom za to odločil in zraven dodal še eno poceni rabljeno, pa bo super za začetek. A8 je sicer zelo ok CPU, a z boljšo, ločeno grafično bi mi i3 bolje laufal.

Hvala vsem za odgovore
Lp, Jan

x45 ::

test:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

A8 je pač boljši, navijat gre , dva jedra več, veliko boljša grafika ...

bluefish ::

Ponekod je boljši, drugje slabši. Nič posebnega. Itak pa bi si lahko prebral zaključek, ki ni tako navdušujoč.

As a result, the main hero of our today's article, AMD A8-3870K processor, left a very controversial overall impression. It is a very interesting product for experiments, which can be overclocked and at the same time has the best integrated graphics of all processors existing today and supports very interesting Dual Graphcis technology. However, despite its seemingly promising future, we can't come up with a niche for it, where it could be considered undefeated. Of course, there are individual situations when it beats Intel products and they could be, in fact, quite numerous, but unfortunately, we are unable to give any general recommendations in its favor at this time.

x45 ::

če zraven v razmislek daš še cene in upoštevaš vse funkcije ki jih ima AMS ssitem intel nima več konkurenčnosti

bluefish ::

V določenih situacijah je tale AMD super, ne bi pa ravno trdil, da je oh in sploh.

Sssaga ::

Pred pol leta sm se odločil za i3 2100 namesto PII 965 BE in ga sparil s 560 GTX Ti. Ni mi bilo žal. Frend ima veliko špilov gor in ni nič jamral-pa saj tudi če bi imel PII X2 ne bi (pač razliko vidimo le geeki-freaki)
Prejšnji teden sem se odločil za i3 2120 namesto AX serije in ga sparil s 7770. Benchi pridejo. Pač ceneje skoz prišel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Zheegec ::

A8 je price-performance boljša stvar, če gledamo i3 + ločeno grafično za iste performance bo i3 dražji in imel višjo porabo skupaj z ločeno grafično. Če se pa vzame kakšno boljšo ločeno grafično je pa načeloma i3 boljši, čeprav procesor spet ne vpliva veliko na končne performance, dokler ni kakšna boljša grafična.
Načeloma je vedno bolje vzeti cenejši procesor in kupiti SSD, končne performance bodo bistveno boljše.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Isotropic ::

kdaj pa pride trinity v trgovine?

D3m ::

V Funtech-u imaš A8-3870K za 114 eur. 8-) Imaš prov, drag je za 4 eur in se ga verjetno ne splača imeti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sssaga ::

Jah, jaz sm dubu 2120 (200Mhz+ napram 2100) za 109€ :-P

Koliko pokuri sistem:

- i3 2120
- 2x4GB DDR3
- Gigabyte D2V H61
- Gigabyte HD 7770
- Seagate Barracuda 1TB
- Corsair Force 3 60GB
- LC600W 2x20A +12v liniji
- Optična enota
- 2x12cm venta na sprednji strani LC ohišja (zakon)

Včeraj sm mau testiral sistem v idle in load (max grafika BF3, F1 2011, MW3, DiRT3).

IDLE = 50W
IDLE + inštalacija igre + download win7 updates = 60W
LOAD = Najvišja zabeležena trenutna poraba = 168W

Imam števec SilverCrest in nanj priključen kabel iz napajalnika. Igre so laufale več kot 2 uri skupaj in za boljšo predstavo sem preizkusil več tipov iger.
Zdej pa povejte, če to ni ''green'' dovolj medtem ko igramo BF3 na Ultra 1080p 30 fps average :))

Za primerjavo bom obremenil še moj sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

D3m ::

Vredu vredu. Ampak Fusion je na koncu cenejši. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

x45 ::

A8 3870k je 108 eur pr AGT ju, ploščla z več funkcijami - primerljiva z 1155 je tud cenejša, idle poraba ki je relevantna je tud manjša.

še grafi novi za Trtinity:

http://amdfx.blogspot.com/

D3m ::

Zraven dokupiš HD 6670 za Crossfire in si zmagal :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sssaga ::

Sssaga je izjavil:

Jah, jaz sm dubu 2120 (200Mhz+ napram 2100) za 109€ :-P

Koliko pokuri sistem:

- i3 2120
- 2x4GB DDR3
- Gigabyte D2V H61
- Gigabyte HD 7770
- Seagate Barracuda 1TB
- Corsair Force 3 60GB
- LC600W 2x20A +12v liniji
- Optična enota
- 2x12cm venta na sprednji strani LC ohišja (zakon)

Včeraj sm mau testiral sistem v idle in load (max grafika BF3, F1 2011, MW3, DiRT3).

IDLE = 50W
IDLE + inštalacija igre + download win7 updates = 60W
LOAD = Najvišja zabeležena trenutna poraba = 168W


Imam števec SilverCrest in nanj priključen kabel iz napajalnika. Igre so laufale več kot 2 uri skupaj in za boljšo predstavo sem preizkusil več tipov iger.
Zdej pa povejte, če to ni ''green'' dovolj medtem ko igramo BF3 na Ultra 1080p 30 fps average :))

Za primerjavo bom obremenil še moj sistem.


Upam, da ni preveč off-topic.

Moj sistem

- i7 920 C0
- 4x1GB DDR3
- Gigabyte EX58 UD5
- Gigabyte GTX 470
- WD Caviar Black 1TB x2
- Corsair 750W 60A +12v liniji
- Optična enota
- 6x ventilatorjev na ohišju
- EK Kit H30 360 Kit hlajenje (črpalka...)

i7 2.66 Default power savings etc. \\\ Navit 4 Ghz power savings off...
GTX 470 default (607Mhz 0.937v) \\\ (800Mhz 1.0v)

IDLE = ~165W \\\ ~215W
LOAD = 397W Peak \\\ 529W Peak


Metro 2033, BFBC2, Crysis 2, Skyrim. Vsync OFF.

trnvpeti ::

x45 je izjavil:

A8 3870k je 108 eur pr AGT ju, ploščla z več funkcijami - primerljiva z 1155 je tud cenejša, idle poraba ki je relevantna je tud manjša.

še grafi novi za Trtinity:

http://amdfx.blogspot.com/

lahko en link, poraba i3 in a8/3870k
ce to zere manj kr kupim

D3m ::

Mal težko primerjati, še posebej, ker ima AMD močnejši GPU. Drugače porabi A8-3870K več, kakor i3 2100.
|HP EliteBook|R5 6650U|

x45 ::

žal ( za intel ) a8 z boljšo graf in dvema jedroma več žre manj v idle. Idle pa je emrodajna poraba ker ful load je samo 2 do 3 % vse uporabe PC ja večina je idle. v load pač porabi več. Celo navit A8 v CF kuri manj od intela

LInk: x bitlabs:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

trinity pa tukaj postavlja povsem nova merila ( perf. / wat ) in bo kr nekja časa v veliki prednosti
( upajmo da ne predlogo )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Sssaga ::

Hmm,za vsakodnevno košnjo travnikov in za LAN Party, da mi ne bo treba merkat na gaming sistem. Je pa dovolj dobra integrirana za vse špile? DiRT3, Blur fluid gameplay? FIFA12, WaW Zombiji in podobno je enostavno rendat. Če ne pa let's benchmark it! :D

fr4nc ::

Sssaga je izjavil:


IDLE = ~165W \\\ ~215W
LOAD = 397W Peak \\\ 529W Peak



Kje to vidiš/preveriš? A je to kak program ali kako veš?
Zanima me zato, ker hočem vedet kolk porabi moj sistem... da vidim če je kaj rezerve.

Lp in hvala
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

bluefish ::

Je napisal:

Sssaga je izjavil:

Imam števec SilverCrest in nanj priključen kabel iz napajalnika.

Dober dan ::

Tudi jaz sem bil v tej dilemi in sem izbral i3-2120. Kupil sem ga okrog 3. maja letos. Tudi sam nisem imel ravno veliko € in sem za mali denar sestavil sistem. Svetovali so mi ravno ta procesor za moj budget, AMD-ja pa so mi nekako odsvetovali čeprav bi dobil za manjši denar več jeder. S tem procesorjem ne boš zgrešil, če za kaj več nimaš €. Večino časa ga gonim z igrami in zadeva deluje. Tako da če si boš umislil ločeno grafiko ti kasneje zagotovo ne bo žal. Procesor je hiter, odziven, sam ga še nisem uspel obremeniti na 100%. Do sedaj se mi še ni izneveril. Mislim da sem glede na pc/denarnica izbral odličnega naslednika mojega prejšnjega E2180. Za naslednji 2 leti bo super, ko pa se izkopljem iz faksa na kakšno delovno mesto, si pa bom privoščil stroj za mojo dušo :D Predlagam ti, da si kupiš kar si sam najbolj želiš, če nisi neki g33k oz. se ne samozadovoljuješ na vsak FPS ti bo kateri koli procesor služil več kot zadovoljivo.

x45 ::

Jasno z nobenim ne zgešiš, z AMD jem pa si veliko bolje kupil. je FX unlocked 2 jedra več pa platforma ima neke prednosti npr hybrid CF, sma grafa pa je dosti boljša tud.

s tega stališča si zgrešil z intelom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD zaradi nizke prodaje zmanjšuje proizvodnjo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10916084 (13175) FireSnake
»

AMD Trinity (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8011386 (8808) D3m
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112827 (10853) bajsibajsi
»

Rač. za igre do max 500€

Oddelek: Kaj kupiti
183142 (2701) Voluhar88
»

zmogljiv pc z malo porabo fusion/i3/atom

Oddelek: Kaj kupiti
81073 (772) amigo_no1

Več podobnih tem