» »

Nov računalnik za 1300€

Nov računalnik za 1300€

korenje3 ::

Prosim za mnenja za to konfiguracijo:


+ osnovna plošča na http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
+ ohišje na http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...


Predvsem ciljam na največjo stabilnost in zanesljivost, zato sem izbral najboljši možni napajalnik in rame.

bacnar ::

Cenejše rame, frekvenca naj bo okoli 1600 mhz, ker itak nimajo velikega učinka na zmogljivost. Zakaj ga bos pa uporabljal, za igrce ziher ne.
Klik prosim http://adf.ly/4vaxq

korenje3 ::

pri ramih se pozna, cca 15%. Bistvene razlike v ceni pa ni. Pri ramih ne mislim šparat, ker je poglavitni člen za stabilnost računalnika.
Računalnik bi uporabljal za CAD programe, kot je solidworks. Za igrice tudi... ta grafična je sigurno 2x hitrejša od moje stare ati radeon 4770.
Sicer če bi nekako spravil ceno na ciljnih 1000€ bi bilo tudi dobro. Po moje bo treba davek utajit ;)

sennheiser ::

Raj cenejš rame, pa dodaj za grafično. Sploh če se bodo igre igrale. Za CAD programe se pa splača razmisliti o namenski kartici, če ti je to delo za kruh :). Razlika med 1600 ali pa 2133 je samo za navijanje. Plata, če nimaš namena navijat je tudi cenejša v igri. Rabiš 240gb ssd? Pač cena je visoka, za sistemski disk pa par programov je 120 dosti, pa dokupiš še 1tb za storage. Napajalnik brez problema vzameš tudi cenejši. Ker velike razlike v stabilnosti in zanesljivosti ne bo. Hlajenje, če nimaš namena navijat pusti originalni hladilnik.

Isotropic ::

kupi potem se i7-3820, ce ze take rame kupujes. tista ima 4 kanale in 2x pasovno sirino (na teh ramih zih ene 60gb/s proti 30gb/s).
za tak dnar dobis ze (bolj poceni) plato lga-2011 in i7-3820

alpa bolj cheap proc, ram in mocnejso graficno, recimo 680gtx.
tale grafika ima verjetno zelo slabo vodilo (64-128bit recimo) do rama, kar ji orenk poslabsa zmogljivosti.

Zgodovina sprememb…

sennheiser ::

Sigurno raje lga 2011 in i7-3820 nekje tam tam s ceno. Ram ne bo nobene razlike če ne navijaš. Pa še tam samo v testih pride do razlike, razlike ki je ne zaznaš.

korenje3 ::

sennheiser je izjavil:

Raj cenejš rame, pa dodaj za grafično. Sploh če se bodo igre igrale. Za CAD programe se pa splača razmisliti o namenski kartici, če ti je to delo za kruh :). Razlika med 1600 ali pa 2133 je samo za navijanje. Plata, če nimaš namena navijat je tudi cenejša v igri. Rabiš 240gb ssd? Pač cena je visoka, za sistemski disk pa par programov je 120 dosti, pa dokupiš še 1tb za storage. Napajalnik brez problema vzameš tudi cenejši. Ker velike razlike v stabilnosti in zanesljivosti ne bo. Hlajenje, če nimaš namena navijat pusti originalni hladilnik.


grafično sploh ne bi kupoval, ker mi diablo 3 lepo dela na stari, LOL pa tudi dela v redu. pri 2560x1600 pa itak nimam namena igrat igric zaradi ghostinga.
Profesionalna grafična kartica da samo vizuelni učinek pri 3D CAD programih. S tem da ne dela nič hitreje, razen ko 3d model zavzame ves ram, imajo profi grafične zato več rama.

razlika med 1600 in 2133 je večja kot je razlika v ceni v %.

Plata mi je dobra, ker je navijalska in bom navijal, zato imam tudi tak hladilnik.
240GB SSD bi verjetno prav prišel... morda čez 3 leta, ko se nabere gor.

sennheiser je izjavil:

Sigurno raje lga 2011 in i7-3820 nekje tam tam s ceno. Ram ne bo nobene razlike če ne navijaš. Pa še tam samo v testih pride do razlike, razlike ki je ne zaznaš.


z več jedri ne pridobiš ničesar. če misliš da delajo cad programi hitrejši na večjedrnih procesorjih, se motiš. torej hitrost na jedro je še vedno 3770k v prednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Isotropic ::

pa se res kar fajn pozna http://www.tomshardware.com/reviews/ivy...
drgac bi se pa znal 3820 se bolj navijat kot IB, ki se ne lih dobro, kot si lahko bral na netu. 3820 gre pa lahko na 4.75ghz, sploh s tem vodnim.

i7-3820 ima 2mb vec cache (10mb l3), 4 core in vecjo memory sirino.
drugace pa, a delas kaj FEA in CFD ali samo CAD?

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

Isotropic je izjavil:

pa se res kar fajn pozna http://www.tomshardware.com/reviews/ivy...
drgac bi se pa znal 3820 se bolj navijat kot IB, ki se ne lih dobro, kot si lahko bral na netu. 3820 gre pa lahko na 4.75ghz, sploh s tem vodnim.


poglej koliko kuri 3820, sploh navit.
3770k navita kuri 250W max pri polni obremenitvi. 3820 pa 2x več. tako da 3820 odpade. Sploh tudi zarad grafičnega procesorja.

Z virtu mpv nameravam izkoristit bonus pri pohitritvi.

Isotropic je izjavil:

pa se res kar fajn pozna http://www.tomshardware.com/reviews/ivy...
drgac bi se pa znal 3820 se bolj navijat kot IB, ki se ne lih dobro, kot si lahko bral na netu. 3820 gre pa lahko na 4.75ghz, sploh s tem vodnim.

i7-3820 ima 2mb vec cache (10mb l3), 4 core in vecjo memory sirino.
drugace pa, a delas kaj FEA in CFD ali samo CAD?


samo cad. za CFD imam v službi 24 jedrni računalnik. samo že tam vidim, da solidworksova simulacija kuri max 6 jedr. tko da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Isotropic ::

ja to glede porabe je res, res pa je tudi, da ni polno obremenjen skos.
drugace pa, a delas kaj FEA in CFD ali samo CAD?

korenje3 ::

ok 7770 je jajc. bom raje 6870.

Janac ::

ne

raje vzemi 7850

korenje3 ::

Janac je izjavil:

ne

raje vzemi 7850


ta je skoraj 2x dražja.

Janac ::

pa sparaj drugje, vodnega ziher nerabis itd.

Isotropic ::

janac kuk bi ocenil q9550

lahko nabavis tut mal cenejso plato, korenje. vec kot enega pcie tadolgega itak ne rabis.

a se ukvarjas kaj s fea simulacijami

Zgodovina sprememb…

enTuzjast ::

SSD manjši/cenejši, vodnega hlajenja ne rabiš (sem istega mnenja kot Janac) stock cooler bo dovolj. Raje boljšo grafično. Na napajalniku (pomoje) ni za šparat.

onitam ::

korenje3 si prišel sem po pomoč? Ker skoraj vsak predlog takoj negiraš.

Ostanimo pri stvari. Za SSD bi priporočal 120GB verzijo Corsaira Forse 3 serije pa zraven nek 1TB HDD.
Grafična 6870 za CAD programe je kot, da bi čim več kroma na avto tiščal, da bi bolje potegnil in se hitreje peljal. Nikamor ne boš prišel. Vidiš moj podpis. Najraje bi si dobavil kak FireGL ali Quadro. Saj maš na SolidWorksovi strani seznam graf, ki jih slednji program podpira in tudi vsi ostali CAD. Mogoče bi kombiniral lahko 4770 z kako namensko grafo za modeliranje. Pri RAM-ih je tistih 15% povsem nerealnih. Za navijanje si nabavi Noctuo NH-D14 ne pa cheapsh*t vodno hlajenje kot sem se jaz brcnil v tazadnjo. Napajalnik lahko dobiš za enako ceno bol močnega ( ali pa še nekaj zraven tam 750W+) za kake morebitne modifikacije v prihodnosti.
bleh

sennheiser ::

Heh vem kako pa kaj kuri. Ampak pri takšni ceni, razlika je dobrih 50€ v plati bo sigurno lga 2011 bolje delal. SSD je tako velik pomoje nesmiselno dajat ta moment. Windows ti uzame cca 50 giga :) autocad, solidworks itd pa ti skupaj ne bosta zavzela še preostali prostor. Če se spravljaš v vodno dodaj še 100€ pa vzami od ek-ja. Drugače raje zračno. Ram se v živo ne pozna, pozna se samo na testih. Ni mogoče da me prepričaš da tistih 5 ms opaziš razlike, ki nastanejo zaradi ramov. Druga stvar pa je, če si se v svoji glavi že odločil da od tega ne odstopaš :) potem ti pa ne bo noben nasvet tukaj pomagal.

korenje3 ::

a mi kdo najde primerjavo med ASUS P8Z77-V PRO in ASUS maximus V gene.

A se maximus bolje navija?

moti me predvsem to, da maximus nima PCI slota, kar pomeni da mi TV kartica ne bo delala...

ABX ::

i7 za igre nima smisla.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

dogo ::

korenje3 je izjavil:

a mi kdo najde primerjavo med ASUS P8Z77-V PRO in ASUS maximus V gene.

A se maximus bolje navija?

moti me predvsem to, da maximus nima PCI slota, kar pomeni da mi TV kartica ne bo delala...


http://www.hardwaresecrets.com/article/...

http://forums.overclockers.co.uk/showth...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Steinkauz ::

korenje3 je izjavil:



razlika med 1600 in 2133 je večja kot je razlika v ceni v %.


Kaj ti bluziš? V samem performancu ne bo niti 1% razlike

Janac ::

seveda bo

to je isto kot bi primerjal 1GHz cpu pa 1,5 GHz cpu!

Isotropic ::

Steinkauz je izjavil:

korenje3 je izjavil:



razlika med 1600 in 2133 je večja kot je razlika v ceni v %.


Kaj ti bluziš? V samem performancu ne bo niti 1% razlike

cist odvisno KJE ane.

VelikiTun ::

Ob dejanskem delu ne bo niti malo razlike. Drugo je seveda, če bo cele dneve poganjal take in drugačne sintetične teste.

Steinkauz ::

Janac je izjavil:

seveda bo

to je isto kot bi primerjal 1GHz cpu pa 1,5 GHz cpu!


Daleč daleč od tega

fr4nc ::

Steinkauz je izjavil:

Janac je izjavil:

seveda bo

to je isto kot bi primerjal 1GHz cpu pa 1,5 GHz cpu!


Daleč daleč od tega


+1 - razlika je dejansko zanemarljiva glede performanca če gledamo kakšna razlika je v ceni...
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

stock ::

Odvisno je tudi od samih tajmingov rama, glede na to da gre za malo dražjo zadevo bi mogli bit kul. Seveda pa realno še pri benčih ne boš opazil razlike. Spomnimo zgodbo ob predodu DDR na DDR2..

korenje3 ::

Steinkauz je izjavil:

korenje3 je izjavil:



razlika med 1600 in 2133 je večja kot je razlika v ceni v %.


Kaj ti bluziš? V samem performancu ne bo niti 1% razlike


samo v igrah, kjer so visokoločljivostne teksture, ki se nalagajo v ram, se bo poznala velika razlika. ok no tistih 20%.

Kupil sem sledeče:



+ ohišje http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Tk da 1 cela plača kot ponavadi. Za naslednjih 5 let mislim da bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

kmetek ::

1500€ plača? :P

korenje3 ::

tam tam brez malice.

kmetek ::

kje podpišem? :D

Janac ::

kaksen poklic imas?

korenje3 ::

inženir strojništva, konstruiranje.

onitam ::

Kaj si sploh prišel na ta forum, če nimaš namena poslušat nasvetov.
bleh

Robi :P ::

onitam je izjavil:

Kaj si sploh prišel na ta forum, če nimaš namena poslušat nasvetov.

ej tu mu svetuješ ne pa določiš oz vsiliš kaj more kupit!!! zamisli si da tebe nekdo prisili kupit neki za tak dnar kar ti nočeš! pač lj mi mu damo nasvet če ga bo upoštevo al ne je pa njegov in ne tvoj problem!!

Janac ::

onitam je izjavil:

Kaj si sploh prišel na ta forum, če nimaš namena poslušat nasvetov.


se strinjam

g33make ::

kupi to!
 slika

slika




lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: g33make ()

Robi :P ::

g33make je izjavil:

kupi to!



lp

link ne dela :8)

zdj pa dela supr sestava sam i5 2550k bi jaz zamenjal z i5 3570k ker je le 5EUR dražji je pa le ivy pa plato bi dal neko z Z77.... ampak korenje3 je že naročil če se ne motim je napisal "Kupil sem sledeče"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

korenje3 ::

onitam je izjavil:

Kaj si sploh prišel na ta forum, če nimaš namena poslušat nasvetov.


želim smao svetovanje, zakaj je to bolje, zakaj ni bolje, kakšne so prednosti ipd... ne pa komentar: kupi to pa to, ka že brez razmišljanja veš da je cena na fps 2x večja.

Robi :P je izjavil:

g33make je izjavil:

kupi to!



lp

link ne dela :8)

zdj pa dela supr sestava sam i5 2550k bi jaz zamenjal z i5 3570k ker je le 5EUR dražji je pa le ivy pa plato bi dal neko z Z77.... ampak korenje3 je že naročil če se ne motim je napisal "Kupil sem sledeče"


sem že naročil. ciljal sem na procesorsko moč, namreč to je ozko grlo pri solidworksu. performance/jedro.

manipulacija je bila kvečjemu možna pri osnovni plošči, napajalniku, ramu in trdemu disku. sam pri vseh teh lahko prišparam max 300€, kar res ni veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

TechBeats ::

korenje3 je izjavil:

a mi kdo najde primerjavo med ASUS P8Z77-V PRO in ASUS maximus V gene.

A se maximus bolje navija?

moti me predvsem to, da maximus nima PCI slota, kar pomeni da mi TV kartica ne bo delala...


Je ena varjanta,
http://www.amazon.fr/Startech-adaptateu...
AciD TriP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o Matični Plošči in Procesorju (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
689534 (8842) touchspeed
»

Nakup PCja za cca 1600€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
606930 (6302) kamuee
»

Nov komp za max 1700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586092 (5461) AlienRR
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627162 (25364) lololmaker
»

Intel LGA 2011 CPU, Socket R

Oddelek: Kaj kupiti
102173 (2005) TechBeats

Več podobnih tem