» »

Nov računalnik / zabava, renderiranje, CAD...

Nov računalnik / zabava, renderiranje, CAD...

bmatko ::

Pozdravljeni!

Čas je da po petih letih zamenjam svoj odslužen Q6600.... comp za novega:). Kot je že v naslovu omenjeno bo računalnik poleg osnovnih stvari namenjen tudi renderiranju, CAD programi, Photoshop, Premier....

Glede na to da večina teh programov potrebuje čimveč procesorskih jeder sem izhajal iz i7 3930K in glede na to dodal ostale komponente. Spodaj je seznam komponent, za katere mislim da se bodo dobro ujemale s sistemom. Pri nekaterih komponentah sem v dilemi, zato so kritike in mnenja dobrodošla. Kaj spremmeniti, dodati, odstraniti...

CPU: Intel Core i7 3930K 3,2 GHz Box
CPU VENT: Noctua NH-D14 2011
GPU: Sapphire Radeon HD 7850 2GB ali Asus GeForce GTX560 Ti, 1 GB, PCI-E
MATIČNA: Asus P9X79 PRO
RAM:Corsair Vengeance Low Profile DDR3 4 x 4 GB 1600 MHz x2 (32GB)
DISK: WD Caviar Black 2 TB ali Seagate Barracuda 7200.12 2 TB, 7200 rpm, 64 MB,
OHIŠJE: Cooler Master Silencio RC-550-KKN1 ali Fractal Design Define R3 Black ATX Mid Tower

SSD disk bom vzel iz starega računalnika (Crucial m4 128GB)
pri PSU sem tudi mislil uporabiti obstoječega LC6650GP3 650W ( bo to dovolj moči za tak sistem ali bi moral kaj drugega izbrati?)

vsi odgovori so dobrodošli

lp

69charger ::

Konfiguracija je dobra samo če bi se jaz spustil v nakup takšne zadeve bi kupil en boljši napajalnik(Corsair,Eneremax,...).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bmatko ::

Glede na PSU kalkulator porabi tak sistem (+ hdd +dvd/rw +2x usb naprave...)cca. 450W. Vsaj tko naj bi blo v teoriji:) Zdej nevem a bo mojih 650W dovolj?

Napajalnikov nisem še naštudiru. Kaj je trenutno bestbuy oz. kaj priporočate za tak sistem?

Janac ::

bo dovolj ce je to realnih 650w

ohisje vzemi 690 2 advanced

maticno gigabyte ud5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

Vrži ta napajalnik stran; če daš tolk $$$ v komp, potem pa laufaš vse na 50€ jajcu.

Lepo nabav en kvalitetn 650-750w napajalc neke priznane firme (corsair, seasonic...)

OStalo zgleda kul..
#brezpodpisa

bmatko ::

Sem že tud gledu UD5 matično ampak je EATX, kar pri meni ne pride v poštev, ker imam omejeno višino pri ohišju (prostor pod mizo je visok 47cm). Torej tudi 690 2 advanced ne pride v poštev ker je višina 51cm.

Ok bom še mal napajalnike pregledu.

Janac ::

atx je

bmatko ::

bmatko ::

kaj pravte na te napajalnike? Dovolj dobri za ta sistem? Kej preveč čez 100€ za napajalnik ne mislim dat, ker sem že tko šel čez budget.

Seasonic S12II Bronze 620W
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Corsair "Gaming Series™" 600W
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Corsair "Enthusiast Series™"V2 650W
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik??

Oddelek: Pomoč in nasveti
212187 (1630) Brias
»

Kvaliteten napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151959 (1689) klinker
»

Nov napajalnik - cca 100€

Oddelek: Kaj kupiti
171454 (1273) axee
»

Koliko W napajač?

Oddelek: Kaj kupiti
171626 (1191) Calligulla
»

Corsair VX 550W

Oddelek: Kaj kupiti
112248 (1997) RC14

Več podobnih tem