» »

Galaxy S III bo imel štiri jedra v SoC

1
2
»

matej_jack ::

Dober hardware je vreden praktično nič, če na njem teče zanič software...

smash ::

BosKo je izjavil:

floyd1 je izjavil:

next_byte je izjavil:

Večina končnih uporabnikov hoče telefon kateri enostavno gladko deluje, brez root-ja spreminjanja nastavitev tega da morajo karkoli nagrajevat.

Bere se kot Applova reklama za ajfon ;((. Ja, zakaj sploh kakršnekoli nastavitve? Prižgeš "i ima da radi baš tako, kako sam ja to želeo" (je rekel Mujo Fati).


Da še naredim malo reklame za Renault.
Grem v salon po nov avto. Kupim, dobim ključe, prižgem in se odpeljem, tako enostavno je to.


si predstavljaš, da kupš novga renoja z lag-om na volanu....in prvo kar nardiš k prideš domov, je da greš na ebay, kupš custom volan in ga zamenaš, da pol stvar končno dela tko kt more....sam u reklami pa ni nč pisal o tem lagu na volanu, ampak o tem, kako ima reno nov motor, ki ima 4 več kubikov kot predhodna verzija in da je tank za bencin 2x večji

carota ::

BosKo je izjavil:

Da še naredim malo reklame za Renault.
Grem v salon po nov avto. Kupim, dobim ključe, prižgem in se odpeljem, tako enostavno je to.

Hočeš reč, da je Android kot jugo - moraš sam prešraufat, da deluje tako kot bi moral že v startu? :D

Pa sej ne mislim, trollat, samo sem pred časom razmišljal, da bi svoj dumb phone zamenjal za kaj modernejšega, a se bojim, da bi se moral ukvarjat bolj s samim telefonom kot ga dejansko uporabljal. Če ne bi imel kaj delat, bi že preštudiral vse cigane (rome), bootloaderje, rute, mode ... Morda bo čez par let bolje.

floyd1 ::

carota je izjavil:

BosKo je izjavil:

Da še naredim malo reklame za Renault.
Grem v salon po nov avto. Kupim, dobim ključe, prižgem in se odpeljem, tako enostavno je to.

Hočeš reč, da je Android kot jugo - moraš sam prešraufat, da deluje tako kot bi moral že v startu? :D

Pa sej ne mislim, trollat, samo sem pred časom razmišljal, da bi svoj dumb phone zamenjal za kaj modernejšega, a se bojim, da bi se moral ukvarjat bolj s samim telefonom kot ga dejansko uporabljal. Če ne bi imel kaj delat, bi že preštudiral vse cigane (rome), bootloaderje, rute, mode ... Morda bo čez par let bolje.


Yugo? Neee. Bolj nebrušen diamant ;)

Šalo na stran, ti kar kupi (seveda če rabiš). Baterija res ne bo tako "dolga" kot na tvojem dosedanjem (če je res dumb), za vse ostalo pa ne bo primerjave. Če vzameš koliko - toliko soliden telefon, seveda. Sem imel pred SGS staro Nokio E65 s Symbianom pa sem vseeno preživel. In še večji hec je, da takrat nihče ni govoril o kakem lag-u.

PS: Jaz sem pred kratkim nekje založil tisto štoparico, s katero sem meril tisočinke sekunde razlike pri štartu programov na telefonu in od takrat je življenje veliko lepše. Priporočam.

Zero0ne ::

next_byte je izjavil:

Kaže da niso še skužili da strojna oprema v mobilnih telefonih (mislim konkretno procesor ram in ne kamera zaslon) nista tako pomebna kot programska oprema. Večina končnih uporabnikov hoče telefon kateri enostavno gladko deluje, brez root-ja spreminjanja nastavitev tega da morajo karkoli nagrajevat. To more bit skrito končnemu uporabniku da se ne zveda čarovnij kateri se dogajajo v ozadju. Pri telefonu je zelo važno da je odziven in stabilen, ter da deluje super! Ne pa je google tolk šlanpast, da google talk nedeluje pravilno in napake že 2 leti ne popravijo zaradi nastavitve časa. Wtf...


Če bi rad JUST WERKS, kupuj od jabuka. Večina uporabnikov Androida dejansko zanima, kako njihova naprava deluje, in so to sposobni tudi prilagoditi svojim potrebam. Meni sploh ne potegne ta paradigma, da morata biti strojna in programska oprema od istega proizvajalca.
uname -o

PrimozR ::

Zero0ne je izjavil:

next_byte je izjavil:

Kaže da niso še skužili da strojna oprema v mobilnih telefonih (mislim konkretno procesor ram in ne kamera zaslon) nista tako pomebna kot programska oprema. Večina končnih uporabnikov hoče telefon kateri enostavno gladko deluje, brez root-ja spreminjanja nastavitev tega da morajo karkoli nagrajevat. To more bit skrito končnemu uporabniku da se ne zveda čarovnij kateri se dogajajo v ozadju. Pri telefonu je zelo važno da je odziven in stabilen, ter da deluje super! Ne pa je google tolk šlanpast, da google talk nedeluje pravilno in napake že 2 leti ne popravijo zaradi nastavitve časa. Wtf...


Če bi rad JUST WERKS, kupuj od jabuka. Večina uporabnikov Androida dejansko zanima, kako njihova naprava deluje, in so to sposobni tudi prilagoditi svojim potrebam. Meni sploh ne potegne ta paradigma, da morata biti strojna in programska oprema od istega proizvajalca.

A po novem je 0,1% večina? :D

bajsibajsi ::

BosKo je izjavil:

Moj 3GS kupljen avgusta 2009, kmalu bo star 3 leta, je dobil 7 marca 2012 enakovreden nov operacijski sistem IOS 5.1, enako kot nov telefon 4S. In to na isti dan, brez pol letne zamude.
Moja punca z pol leta starim SII pa še vedno čaka na Ice Cream Sandwich, ki je bil izdan že pred dobra pol leta.
Ne vem zakaj ta Samsung rabi toliko časa pri updatih. Samsungu se že po enem letu slatko jebe za uporabnike glede updatov...


Saj to ni samo pri Samsungu. HTC ni nic boljsi. Sam pri android telefonih morebitno uradno OS nadgradnjo vzamem z rezervo. Razlogov za to je vec, po pol leta je se tako super (ex) top telefon ze skoraj pozabljen, firma dela vedno na novih in novih aparatih, konkurencnost firme sama sebi, zelijo da kupis njihov nov telefon, optimizacija razvojnega tima in supporta na nov prihajajoci aparat,...itd.

Isht ::

Ne kupim Samsunga. Trenutno imam 2 leti star HTC Desire, ki je še vedno fantastičen (edino spomina mu malo primanjkuje). Kdor ima okrog mene Samsunga, pa ima težave, predvsem pri pošiljanju in sprejemanju MMSov - pogosto moraš iz Samsunga poslati SMS, da ti potem potegne dol MMS ali pa ti tvojega dejansko pošlje... To je UX failure, ki si ga ne bi smeli privoščiti oziroma ga odpravljati s kasnejšimi updati (ki so pri Samsungu redki) - feature, kot je MMS in SMS, mora delati brezhibno 'out of the box'.

In zato bo moj naslednji telefon spet HTC, pa bloatware Sense gor ali dol: zadeva dela tako, kot se spada, saj HTC veliko naredi ravno na user experience, kjer so ostali izdelovalci ubogi (razen kakega Appla).

Telefon, za katerega daš 500€ in več, mora delati iz nule tako, kot uporabnik misli, da mora delati. Tu pa HTC zmaga pred Samsungom kateri koli dan v letu.

Zero0ne ::

Isht je izjavil:

Telefon, za katerega daš 500€ in več, mora delati iz nule tako, kot uporabnik misli, da mora delati. Tu pa HTC zmaga pred Samsungom kateri koli dan v letu.


Torej hočeš, da ti proizvajalec za €500 prebere misli in prikroji aparat tvojim potrebam?

Nobena firma ne more natanko predvideti potreb in pričakovanj vsakega uporabnika. Za €500 pričakujem osebni računalnik v form factorju mobilnega telefona, ki mu lahko OS po mili volji prikrojim svojim potrebam. Ne rabim nobene firme, da se odloča namesto mene.
uname -o

Lion29 ::

cisto tko btw... zakaj bi kdo sploh posiljal MMSe? za SMSe razumem, ampak MMSe???
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Isht ::

Mešaš potrebe in pričakovanja.
Moja 'potreba' v telefonu je velik zaslon, touchscreen, poganjanje hudih iger, gledanje filmov, brskanje po netu.
Moja 'pričakovanja' pa so, da ko uporabim na telefonu neko funkcijo, ki jo telefon omogoča, ta funkcija dela takoj, brez težav in brez zapletov. Recimo gladko 'listanje' med zasloni telefona, pinch-to-zoom, odziven zaslon za tipkanje besedil, soliden slovar in podobno. Če kupim telefon, pač pričakujem, da bom lahko poslal MMS, ne da bi rabil pri tem narediti še deset drugih stvari, da bi MMS šel skozi.

Če imaš zaposlene UX strokovnjake, lahko predvidiš 95% stvari, ki jih uporabnik pričakuje. Zadnjih 5% pa rešiš s temeljitim testiranjem uporabniškega vmesnika.

To, da lahko telefonu zamenjaš OS, je nerelevantno: proizvajalec prodaja telefon v paketu z OSom in mora telefon iz prve delati tako, kot se spada, ne da bi uporabnik rabil karkoli spreminjati. Sploh ker 98% kupcev smartfounov ne nalaga custom romov, ampak uporablja originalni OS.
Torej mora proizvajalec ustreči pričakovanjem 98% ljudi, ki bodo ostali na originalnem OSu, in ne tistim 2%, ki bodo OS zamenjali.


Lion29: Hja, ne vem, meni žena stalno pošilja MMSe najinega enoletnega otroka. In jaz jih pošiljam svojim staršem. Pač ne uporabljajo vsi twitpic ali instagrama, facebooka itd.

Lion29 ::

kaj pa mejle? a to uporabljate?

mislim ej MMSi :O
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Sam tudi poznam veliko ljudi, ki mi pošilja MMS-e (morda imajo navadne telefone, ali pa ne znajo drugače, kakorkoli); saj konec koncev lahko MMS dokaj hitro posreduješ nekomu: slikaš, izbereš pošlji preko MMS, nato kontakt in pošlješ; torej je dokaj trivialno opravilo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Isht ::

Lion29, nimajo vsi s smartfouni zakupljenih velikih paketov interneta. Moja žena ga ima 100mb (kolikor ga je v originalnem paketu zraven), ker pač več ne rabi.

Pa ne vem, kaj jamraš: poslati MMS na smartfounu je popolnoma isti postopek, kot poslati mejl (na HTCju tapknem dvakrat, pa imam fotko pripeto v mejl ali pa v MMS). Prednost pa je, da ti MMS samodejno zmanjša fotko in je temu primerno manjša poraba zakupljenih kilobajtov, mejl pa pošilja fotko as-is (torej recimo 2MB velika fotka iz 8 megapikslov kamere). Mejl za hitro šeranje fotke je butasta izbira, saj samo denar mečeš stran. Če pa bi hotel po mejlu poslati pomanjšano fotko, bi jo moral najprej poeditirati. A ni potem bolj enostavno vreči v MMS, ki to naredi samodejno?

Ko bo prenos podatkov po mobilnikih tako poceni, kot na stacionarnih linijah, bo vse to nerelevantno. Dokler pa je prenos podatkov tako drag, so MMSi poceni rešitev za navadnega uporabnika, kako hitro šerati fotko z nekom (sploh ker ima večina naročniških paketov že vključeno '100 mmsjev' ali '1000 mmsjev' ali kaj podobnega).

nUUb ::

Lion29 je izjavil:

kaj pa mejle? a to uporabljate?

mislim ej MMSi :O

Saj nimajo vsi, katerim pošiljaš smartphone?

Kot je bilo omenjeno, v času symbiana ni bilo govora o lagih. Nekateri so zadovoljni z počasnim delovanjem recimo HTC Wildfire-ja, jaz nikakor ne morem preživet na stock firmware-u. Na SGS-u mi laufa ICS 4.0.4, edino kar trenutno pogrešam je kernel, ki je stabilen, ima podporo OC, fast charge-a in color tuninga ter voodoo control, recimo Devil2 v tem primeru, le da imam težave s tem kernelom.

Omenjeni ROM (ICS Slim 3.4 @ XDA) je na voljo tudi za SGS2, na katerem pa mora dobesedno leteti. Pri meni deluje hitro, predvsem pa stabilno.

In ja tukaj so 4 jedra bolj kot ne za bahanje pred sosedom.

edit:
@Isht
Pri prenosu podatkov se šteje download in ne upload, kateri se uporablja za maile.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nUUb ()

bajsibajsi ::

@Isht
Ravno (vsaj) pri HTC Desire je problem s pravilnim MMS posiljanjem. O tem sem precej pisal na ST forumu leto/dve nazaj. Kar poslji komu MMS (ali sebi) in nato prejemnika prosi, ce ti pogleda "details" in pove kaksno kvaliteto slike je dobil oz. koliko je prejeta slika velika.

Prav za popizdit je, ko pri Mobitelu zatrjujejo, da MMS podpira kapaciteto 1MB, prejemnik pa dobi 70Kb veliko sliko. Z raznimi nastavitvami (Hancent, in GO SMS Pro), mogoce kdaj rata 250k (ce se prav spomnim celo cca. 600 kilo z matranjem).

edit/ MMS ti ne odzira zakupljeno kolicino bandwidtha
edit/ jao moram ponovno editirat, ko pisete neumnosti. Pri prenosu podatkov se steje tako DL kot tudi UL oz. vsota obeh.

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

para! je izjavil:

Ja, napaka, GT-I9100 (Galaxy SII) je zunaj že od začetka 2011, torej več kot eno leto.

Poraba energije bo zato za 20 odstotkov nižja

Bi lahko torej naredili šibkejši, dvojedrni CPU v 32nm tehnologiji izdelave in s tem bistveno podaljšal avtonomijo smartphoneov? Tale SIII je sicer korak v to smer, ampak sklepam, da na račun manjšega procesa pridobljeno avtonomijo, skurita dve dodatni jedri?

lp

Če ima 4 jedra, še ne pomeni večje porabe. Poleg tega se jedra posamezno ugašajo, nastavljajo frekvence in napetosti... Če so to stvar zrihtali pravilno, bo verjetno največ teklo samo eno jedro overclockano (zaradi neoptimiziranega software-a, kateri se noče ali se ne da večnitno spisati)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Isht ::

HTC programček za pošiljanje MMSov samodejno fotko resiza. Ja, na kakih 70kb, bo držalo. Preverjeno tudi Samsung Galaxy S in pa Samsung Spica resizata na isto velikost.
Za hitro sharanje fotk je to dovolj.

EDIT: mimogrede, HTC te pri tem resizanju tudi opozori, da bo sliko pomanjšal za MMS pošiljanje.

In ja, prenos podatkov se šteje download IN upload. Je pa res, da MMSi ne odžirajo zakupljene količine podatkov, kar pravzaprav še bolj spelje vodo na moj mlin, da so MMSi bistveno cenejši od mejlov na telefonih. Kdor ima torej naročnino med 10 in 15 evri mesečno, bo pošiljal MMSe, takih pa je veliko - ti ljudje ne brskajo s telefoni po internetu (vsaj ne toliko), ampak imajo telefone za to, da kličejo, pošiljajo SMSe in MMSe, sem in tja kako novico, pa kako igrico.
Nekateri imamo pa pač zakupljene prenose podatkov, ker telefone uporabljamo tudi za druge namene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

bajsibajsi ::

Delno imas prav, ampak v resnici lahko nastavis v stock SMS/MMS aplikaciji pri HTC Desire na 300KB. Tako da je vprasanje, kdo tocno tukaj resnicno pomanjsa na borih 60 kilo... V boljsih aplikacijah pa imas celo moznost, da se z malo igrackanja forca tudi npr. 900KB velik MMS, ki pa se pri naslovniku ponovno pojavi v freakin 40-100KB. Ceprav se tebi to zdi fino, je v resnici tole vse prej kot prednost in precej sumljivo. Saj opcija, da pomanjas preprosto deluje z omejitvijo, ampak auto minus crop/resize nekje med posiljanjem (sumim MMScenter/point) pa ni kul. Ne bi se cudil, ce so ponudniki to skrivoma naredili za zmanjsevanje stroskov oz. za lasten profit (nekateri paketi nudijo npr. 1000 MMSov, kar bi dejansko v teoriji lahko pomenilo blizu 1GB prenosa na uporabnika z ene strani).

gendale ::

Lion29 je izjavil:

kaj pa mejle? a to uporabljate?

mislim ej MMSi :O

zato k tisti, ki jim hocm posiljat mmse ne gledajo mailov na telefonu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Lion29 ::

Isht je izjavil:

Lion29, nimajo vsi s smartfouni zakupljenih velikih paketov interneta. Moja žena ga ima 100mb (kolikor ga je v originalnem paketu zraven), ker pač več ne rabi.


Ok,

kot prvo... zakaj ima smart phone z zakupljenimi le 100mb?? to je isto, kot da bi kupilnovega BMWja le s 5 litri bencina.

gendale je izjavil:

zato k tisti, ki jim hocm posiljat mmse ne gledajo mailov na telefonu


no shit, a racunalnika nimajo? Mejl je veliko bolj versatieln, pogledas ga lahko na vecini platform, ponavadi fajn arhiviran, maiil clienti pa ponujajo tudi fajno iskanje, sharanje, dol pobiranje, etc..



Isht je izjavil:

Pa ne vem, kaj jamraš: poslati MMS na smartfounu je popolnoma isti postopek, kot poslati mejl (na HTCju tapknem dvakrat, pa imam fotko pripeto v mejl ali pa v MMS). Prednost pa je, da ti MMS samodejno zmanjša fotko in je temu primerno manjša poraba zakupljenih kilobajtov, mejl pa pošilja fotko as-is (torej recimo 2MB velika fotka iz 8 megapikslov kamere). Mejl za hitro šeranje fotke je butasta izbira, saj samo denar mečeš stran.


a se ti salis al zanalasc trolas? MMSi so precej drazji kot emaili. ponavadi moras MMS kot storitev zraven zakupit in placujes na poslani MMS.

Kako je lahko samodejno zmanjsanje fotke prednost? ta fook :8) Celotno svoje obnasanje podrejas in opravicujes z dejstvom, da ima zakupljenih le 100MB (kar je seveda zadosti za veliko stevilko fotk btw)...

Torej, ce ti je point prisparat KBte in hitrost si omisli cloud resitev ala histogram oz. FB.

Za vse drugo je email veliko bolj primerna izbira. MMSi so bili aktualni 5 in vec let nazaj kot maili na telefonih niso bili izbira
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Isht ::

Lion29 je izjavil:

kot prvo... zakaj ima smart phone z zakupljenimi le 100mb?? to je isto, kot da bi kupilnovega BMWja le s 5 litri bencina.


Kot prvo, danes drugega kot smartphone praktično ne moreš kupit. Obstajajo pa smartphoni BMW/mercedes razreda (HTC One, Samsung Galaxy S2 oz. S3; ko sem jaz kupoval ke bil to recimo HTC Desire), in pa smartphoni Renault razreda (recimo izpred dveh let Samsung Spica, ki ga ima moja žena). Je razlika, ali telefon stane 500€ ali pa 100€, pa je oboje kategorizirano kot smartphone, aneda?

In če verjameš, nekateri telefonov (ja, tudi smartphonov) ne uporabljajo pretežno za internet. Vem, da se to sliši absolutno neverjetno, mi boš pač moral verjeti na besedo.

Lion29 je izjavil:

no shit, a racunalnika nimajo? Mejl je veliko bolj versatieln, pogledas ga lahko na vecini platform, ponavadi fajn arhiviran, maiil clienti pa ponujajo tudi fajno iskanje, sharanje, dol pobiranje, etc..


Ne bodi žaljiv. Koliko si sploh star? MMS je izjemno uporaben: posnamem fotko, ki jo hočem TAKOJ delit s kolegom, družino. Pošljem jim MMS, ker ga dobijo TAKOJ, če jim pošljem fotko na mejl, pa jo dobijo, ko se logirajo na mejl, kar je mogoče šele čez pol dneva.
To je point MMSov: so INSTANTNA večpredstavnostna sporočila. Vsak od nas ima telefon pri sebi praktično 24/7, mejla pa pač ne (razen naprednih uporabnikov, ki imajo mejl tudi na telefonu).

Lion29 je izjavil:

a se ti salis al zanalasc trolas? MMSi so precej drazji kot emaili. ponavadi moras MMS kot storitev zraven zakupit in placujes na poslani MMS.

Kako je lahko samodejno zmanjsanje fotke prednost? ta fook :8) Celotno svoje obnasanje podrejas in opravicujes z dejstvom, da ima zakupljenih le 100MB (kar je seveda zadosti za veliko stevilko fotk btw)...

100MB - ne uporablja interneta REDNO, ga pa OBČASNO. In sto mega pokuriš mimogrede, kot je vsakemu, ki ima smartphone, jasno. Torej ne, 100MB ne zadošča za veliko število fotk.

In ne, MMSi niso dražji, kot emaili, če imaš paket naročnine, ki vključuje recimo 1000 minut klicev, 1000 SMSov in MMSov - takih paketov pa je na tržišču dovolj. To pomeni, da v enem mesecu lahko pošlješ 1000 fotk preko MMSa, ZASTONJ.
Pa recimo, da imaš 100MB podatkov in slabši smartphone s 3MP fotoaparatom, ki posname fotko, težko 500KB.
Za 100MB torej lahko pošlješ 200 fotk, obenem pa ne moreš uporabljati nobenih internetnih storitev, ker si ves zakupljen prenos pokuril za fotke.
A se ti ne zdi bolj smiselno, da teh 100MB prišparaš za tiste trenutke, ko rabiš internet, vmes pa uporabljaš 1000 MMSov, ki so ZASTONJ?

Lion29 je izjavil:

Torej, ce ti je point prisparat KBte in hitrost si omisli cloud resitev ala histogram oz. FB.
Za vse drugo je email veliko bolj primerna izbira. MMSi so bili aktualni 5 in vec let nazaj kot maili na telefonih niso bili izbira

Je malo zgodnja ura? Storitev se imenuje Instagram, ne Histogram.
In ja, vse to velja, če si napreden uporabnik, ki na telefonu uporablja Instagram in FB. Pa kot sem že napisal, niso vsi uporabniki smartphonov napredni uporabniki.
In še enkrat: ker so MMSi vključeni v naročniški paket, je prenos podatkov bolje prišparati za internet, ko ga rabiš, fotke pa pošlješ preprosto in hitro po MMSu.

V glavnem, ne boš verjel, ampak nekateri ljudje ne plačujejo 50€ naročnine za telefon+prenos podatkov. Nekaterim ljudem čisto lepo znese s 15€ naročnine, telefon pa uporabljajo v okviru svojih želja, potreb in sposobnosti oz. znanja.

Lion29 ::

1. ce napisem no shit, sem ze zaljiv? omg, si pa obcutljiv
2. kmalu 35 let
3. instagram ja in ne histogram, trenutni lapsus pac
4. jap, za uporabljat instagram moras biti res blazno napreden uporabnik
5. emaili so skoraj hipni, ce vkljucis potisno posto
6. razlika med smart telefoni za 500 in 100 tukaj ni bitna, obojni so sposobni instagrama, FBja, flickerja, emaila in MMSa
7. Zakaj pa bi sploh kupil novi telefon, ce ne uporablja naprednih funkcij? Starejsi so trpeznejsi, baterija traja dlje, etc. Ce pa se kupi "napredni" telefon, pol se naj nauci tudi naprednih funkcij
8. Se enkrat, ce se ti gre za omejitev na 100mb, si zrihtaj omenjene storitve, def. bolj poceni drugace pa mejli...MMSi so zelo omejeni
9. vsakemu svoje, kakor je kdo pac navajen. Meni je pac smesno, da nekdo uporablja napredni telefon in gor MMSe
10. ne da se mi vec. ti bos itak skozi trmasto trdil, da je MMS idealna resitev.

lp... pa sorry, ce sem bil spet zaljiv. se bom potrudu, da ne bom vec, prisezem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

pegasus ::

Sama jajca, sama jajca ... telefon ti pade po tleh, pa je za v kanto. Bog ne daj, da pade v kako tekočino. Koliko ur (dni, tednov, mesecev) vam zdrži baterija?

Do sedaj sem samo ene dobre telefone opazil ...

gendale ::

1. dosti ljudi ma 100MB omejitev, ker nas/jih je mobitel nategnil s spremembo đabest paketa

2. instagram? nimam želje uporabljat iste aplikacije kot takšni bedaki - http://www.ipodnn.com/articles/12/04/19...

3. da ti razlozim uporabo mmsa:
slikam neko stvar

posljem mms 'hej, prid pogledat X, pic related'

nimam nobene zelje se ukvarjat s tem, ce prejemnica gleda maila na telefonu (oziroma cakat da jih doma pogleda), mms pa pride takoj in na prakticno vsakem telefonu dela enako kot sms

to je fora mmsa

(seveda pa bi, če bi hotel poslat 10 slik v polni ločljivosti, uporabil mail)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Boobiz ::

smash je izjavil:

ja prou smešno je, da ne morejo pri androidnih telefonih oz tablicah poštimat tega lag-a



Še bolj smešno je multitaskanje. Ni čudno da tako hitro one upajo hardware, če ne znajo uštimat /end threada. Več kot kaš aplikacij na telefonu, bolj bo štekal, pa ne zaradi zavzetega prostora ampak zaradi tega ker vsak še nek najbolj nepomemben app ki ga zalavfaš enkrat mesečno, da se znebiš addov hoče lavfat svoj proces/service, da to rešiš rabiš pa še 5 drugih appov z SU dovoljenjem da ti vodjo kontrolo nad vsem. Začarani krog, ki se nikol ne konča.
I'm drunk, what's your excuse?

WamPIRe- ::

Pa čak.. a vam MMSi ne delajo na telefonih?
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Boobiz ::

WamPIRe- je izjavil:

Pa čak.. a vam MMSi ne delajo na telefonih?


Meni SGS še jebenega 3Gja ne vleče tam, kjer ga ostali telefoni vedno (e.g. E63, iP4, EVo3D)

In v 15 letih bi lahko na prste ene roke preštel število mmsjev ki sem jih prejel. Če pa že sem ga pa takoj zbrisal ker itak ni blo pol kurca vidno kaj se dobil zaradi omejitev. Mail all teh way, tak frik pa nisem, da bi rabu bit on-line 24/7 oz. da bi dobil jebeni mail še ko sedim na sekretu in bil ves navdušen, pa ne zaradi tega ker sem se ravnokar kraljevsto usral.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

Jaka83 ::

Hmmm, očitno sem čuden, ker svoj pametni telefon večino časa uporabljam v okoljih, kjer je normalno dostopna kakšna WiFi povezava (odprta ali pa zaščitena in poznam password). Če pogledam statistiko porabe za tekoči mesec, sem imel preko WiFi povezave nekaj čez 4 GB prenešenih podatkov (maili, aplikacije, itd.), preko podatkovnega prenosa pa le 30 MB (v tistih mrtvih točkah brez WiFi povezave sem najbrž na hitro pogledal mail ali pa na spletu iskal kakšno nujno informacijo), SMS-ov/MMS-ov sem pa poslal/prejel magičnih 69. Ne vem, enostavno mi je lažje mail napisat, kot pa se spraševat, če je prejemnik na drugi strani sposoben prejet MMS ali ne (kot ste že nekateri v tej diskusiji omenili, ima kar nekaj uporabnikov težave z MMS-i).

Je pa res, da imamo v službi normalno dostopno WiFi povezavo skoraj povsod, tako da sem tam vedno priklopljen na WiFi, ko pridem domov, imam seveda svojo WiFi povezavo in skoraj povsod, kjer se gibljem, je dostopna WiFi povezava. Tako da meni zaenkrat povsem zadošča 100 MB podatkovnega prenosa na mesec in tistih sto SMS-ov al kolk jih je že.

Gregor P ::

Jaka83 je izjavil:

Ne vem, enostavno mi je lažje mail napisat, kot pa se spraševat, če je prejemnik na drugi strani sposoben prejet MMS ali ne (kot ste že nekateri v tej diskusiji omenili, ima kar nekaj uporabnikov težave z MMS-i)

To je po svoje res, ni pa neka huda težava, ker take uporabnike čaka potem MMS na portalu njihovega uporabnika. Ampak potem je res vseeno, če mu kar pošlješ e-pošto (ker bo tako ali tako potreboval dostop do spleta).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Jaka83 ::

Gregor P je izjavil:

Jaka83 je izjavil:

Ne vem, enostavno mi je lažje mail napisat, kot pa se spraševat, če je prejemnik na drugi strani sposoben prejet MMS ali ne (kot ste že nekateri v tej diskusiji omenili, ima kar nekaj uporabnikov težave z MMS-i)

To je po svoje res, ni pa neka huda težava, ker take uporabnike čaka potem MMS na portalu njihovega uporabnika. Ampak potem je res vseeno, če mu kar pošlješ e-pošto (ker bo tako ali tako potreboval dostop do spleta).


Ne čisto vedno. Če ima telefon, ki naj bi bil zmožen sprejeti MMS, pa zaradi nastavitev nekaj zašuštra, mu bo med sporočili pisalo, da je prejel MMS, odpreti ga pa ne bo mogel (se je tudi meni že zgodilo, ko sem preizkušal različne custom ROM-e).

Isht ::

Koliko telefonov je danes v uporabi v Sloveniji, ki nimajo vgrajene funkcije MMSa? Mogoče 5%? 8%?

Koliko uporabnikov mobilnih storitev zna uporabljati napredne storitve, kot je email, push mail, instagram in podobno? 30%?

Samo iz teh dveh številk lahko razberemo, da:
1. je uporabnikov, ki lahko berejo MMSe, vsaj 90%, če ne še več
2. je uporabnikov, ki znajo uporabljati na telefonu mejl, manj kot 30%
ERGO: MMS je, statistično gledano, med uporabniki telefonov absolutno glavni način instantnega deljenja fotk.

Gremo dalje:
od telefonov, ki so trenutno na tržišču, koliko jih je smatranih za 'pametne telefone'? Če naredim hiter pregled Simobilove strani, je 'smartfounov' vsaj 80%.

Če naredimo preprosto presečišče množic A (število uporabnikov, ki znajo uporabljati smartfoune v vsej zmogljivosti) in B (odstotek smartfounov na tržišču), lahko ugotovimo:
DA POVPREČEN SLOVENEC KUPI SMARTFOUN, KI GA NE IZKORISTI V VSEJ ZMOGLJIVOSTI. Zakaj? Ker hoče touchscreen, fotoaparat in Angry Birds, pa mu to omogoča samo smartfoun.

Ali so torej vsi kupci smartfounov, ki jih zanima nekaj specifičnih 'featurejev', ostale funkcionalnosti pa jih ne zanimajo, neumni? Ali naj ti kupci torej kupujejo predpotopne telefone, ko pa hočejo imeti touchscreen?


Čisto simpl je: smartfoun ima 1001 funkcionalnost. Nekateri jih uporabljajo 500, drugi 100, nekateri pa 5. Njihova izbira, njihova želja.
Jaz recimo na HTC Desire ne uporabljam Facebooka in Twittra, čeprav je Desire bil narejen ravno za to. Uporabljam pa mejl, internet, SMS in MMS, in pa cestno navigacijo Sygic, kar mi telefon omogoča.
Če bi razmišljal na način, kot nekateri drugi tukaj, bi rekel: a ti pa nimaš na telefonu cestne navigacije? A si zmešan? Zakaj kupuješ smartfoun, če ne uporabljaš cestne navigacije?!?!

zee ::

V Sloveniji pametnega telefona sploh ne mores v polnosti izkoristit. To je potrebno razcistiti najprej. V Singapurju imam vsak mesec zakupljenih 12 GB podatkov za ~35 € (vkljucuje se SMS, klice). Te podatke uporabljam za FB, Twitter, Skype (!), VoIP s Slovenijo (!), email, surfanje. Push notifikacije za vse tri email racune laufajo. Obcasno si pretocim kaksno aplikacijo ali podcast.

To je uporaba pametnega telefona, ne pa to kar ponujajo slovenski operaterji. Lepo vas prosim, no.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zero0ne ::

zee je izjavil:

V Sloveniji pametnega telefona sploh ne mores v polnosti izkoristit. To je potrebno razcistiti najprej. V Singapurju imam vsak mesec zakupljenih 12 GB podatkov za ~35 € (vkljucuje se SMS, klice). Te podatke uporabljam za FB, Twitter, Skype (!), VoIP s Slovenijo (!), email, surfanje. Push notifikacije za vse tri email racune laufajo. Obcasno si pretocim kaksno aplikacijo ali podcast.

To je uporaba pametnega telefona, ne pa to kar ponujajo slovenski operaterji. Lepo vas prosim, no.


In koliko od 12GB dejansko porabiš? In koliko časa, ko uporabljaš mobilno internet povezavo, bi lahko uporabljal wifi, ki za delovanje porabi konkretno manj energije?
uname -o

para! ::

zee je izjavil:

V Sloveniji pametnega telefona sploh ne mores v polnosti izkoristit. To je potrebno razcistiti najprej. V Singapurju imam vsak mesec zakupljenih 12 GB podatkov za ~35 € (vkljucuje se SMS, klice). Te podatke uporabljam za FB, Twitter, Skype (!), VoIP s Slovenijo (!), email, surfanje. Push notifikacije za vse tri email racune laufajo. Obcasno si pretocim kaksno aplikacijo ali podcast.

To je uporaba pametnega telefona, ne pa to kar ponujajo slovenski operaterji. Lepo vas prosim, no.

No no, zee, da ne boš pregorel od kritiziranja. Tudi v Sloveniji poznamo zakup podatkov (simobil 4GB mesečno za slabih 40 EUR) in določeno število sporočil in klicev, ki spadajo v to ceno. Vse aplikacije, ki si jih naštel, vključno s push mailom, delujejo tudi pri nas, kot tudi prenos aplikacij in podcastov. A sem kaj spregledal? :)

lp

Zero0ne je izjavil:

zee je izjavil:

V Sloveniji pametnega telefona sploh ne mores v polnosti izkoristit. To je potrebno razcistiti najprej. V Singapurju imam vsak mesec zakupljenih 12 GB podatkov za ~35 € (vkljucuje se SMS, klice). Te podatke uporabljam za FB, Twitter, Skype (!), VoIP s Slovenijo (!), email, surfanje. Push notifikacije za vse tri email racune laufajo. Obcasno si pretocim kaksno aplikacijo ali podcast.

To je uporaba pametnega telefona, ne pa to kar ponujajo slovenski operaterji. Lepo vas prosim, no.


In koliko od 12GB dejansko porabiš? In koliko časa, ko uporabljaš mobilno internet povezavo, bi lahko uporabljal wifi, ki za delovanje porabi konkretno manj energije?

Podatkov ne zakupiš zato, ker bi jih potreboval točno toliko, kot jih kupiš, ampak zato, da imaš internet vedno na voljo, kolikor ga pač rabiš/želiš. Praviloma vedno kupiš več, ne manj ane.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

boiler ::

Ego Wars!!! Hahahaha ste smešni vsi skupaj. Brezpredmetne debate so zelo in danes, važno je da smo v konfliktu. 4 jedra so neuporabna? Hmm... kaj noben ne vidi potenciala v teh gizmotih? Za povprečnega uporabnika bo v bližnji prihodnosti že sam telefon ali naprava v velikosti telefona dovolj hitra za glavni hišni računalnik. Surfanje po internetu, multimedija in tudi igre bodo delovale gladko, sploh Tegra čipi. Dobro kakšni hardocore gamerji, grafični oblikovalci itd. bodo še vedno potrebovali kakšno zmogljivejšo in večjo zadevo amapak za večino populacije bo to dovolj. Zadevca bo lahko vgrajena v lcd ekran in bo cel računalnik požrl ca 20-30W. Zmanjšana poraba energije pri uporabi, manj porabljene energije in materiala za izdelavo - manj onesnaževanja. Aja pa to, kakšen paket kdo vzame se vas totalno ne tiče in je izključno njegova stvar. Če konstantno preseže omejitve paketa ali ne porabi stvari, ki jih je zakupil bo sam te zadeve moral poravnati, v čem je problem? Če njega ne moti zakaj bi motilo vas?

Podatkov ne zakupiš zato, ker bi jih potreboval točno toliko, kot jih kupiš, ampak zato, da imaš internet vedno na voljo, kolikor ga pač rabiš/želiš. Praviloma vedno kupiš več, ne manj ane.


Če imaš sklenjeno naročnino itak nimaš nobenih omejitev glede porabe. Vsak pa naj sam presodi kateri paket se mu cenovno najbolj splača glede na njegovo potrošnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()

boiler ::

Aja pa če si nekdo kupi smartphone, ki ga ne uporablja v popolnosti, kaj se to vas tiče? Je pač padel na finte oglaševanja ali pa ima probleme z samozavestjo in se brez take napravce ne počuti dobro. Lahko da mu je pa zadeva preprosto všeč. Če bi ljudje kupovali samo stvari in storitve ki jih V RESNICI POTREBUJEJO bi ta sistem že zdavnaj padel in potem bi vsi jamrali zaradi tega, ker nimajo služb in ne morejo kupovat stvari ki jih ne rabijo (vključno s tistimi ki jih) :) Geesus.
Se pa morate zavedati da vsak, ki kupi smartphone (če ga rabi ali ne) prispeva k razvoju takšne tehnologije.

FireSnake ::

pleomax je izjavil:

jaz tudi nisem za 4 jedra. Ampak enojedrni,če bi bili recimo tako kot atom(1,6 gigaherca),bi še šlo,1 giga pa bi bili za high end telefone preslabi. Po mojem. 4 jedra so dobra "šminka" in če pogledaš an fb,ljudje nonstop sprašujejo za htc one x in sgs3. ZAkaj? KEr ma sosed dvojedrnega,on pa ma lahko zdaj 4. Bedarija. Pol pa nekoga z galaxy s 2 v roki vidiš pa ga vprašaš: si si že potegnil kaj aplikacij z android marketa,pa mu ni nič jasno. Pol mu rečeš,da ima android OS,pa mu še bolj ni nič jasno. Zakaj si pa vzel tako drag telefon potem? JA vlki ekran je,pa nihče nima tak dobrega. To pa je res katastrogfa. lumia ne deluje bolj gladko kot s2. ZAgotovo si lastiš lumio,ali pasi jo vsak čas boš. ;) Polovica ljudi ima staro verzijo androida na telefonu...tudi to je razlog. čez leto bo pa lumia že mogoče prešvohna za windows 8...


Ti imaš pa res inteligentne prijatelje...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

pleomax ::

FireSnake je izjavil:

pleomax je izjavil:

jaz tudi nisem za 4 jedra. Ampak enojedrni,če bi bili recimo tako kot atom(1,6 gigaherca),bi še šlo,1 giga pa bi bili za high end telefone preslabi. Po mojem. 4 jedra so dobra "šminka" in če pogledaš an fb,ljudje nonstop sprašujejo za htc one x in sgs3. ZAkaj? KEr ma sosed dvojedrnega,on pa ma lahko zdaj 4. Bedarija. Pol pa nekoga z galaxy s 2 v roki vidiš pa ga vprašaš: si si že potegnil kaj aplikacij z android marketa,pa mu ni nič jasno. Pol mu rečeš,da ima android OS,pa mu še bolj ni nič jasno. Zakaj si pa vzel tako drag telefon potem? JA vlki ekran je,pa nihče nima tak dobrega. To pa je res katastrogfa. lumia ne deluje bolj gladko kot s2. ZAgotovo si lastiš lumio,ali pasi jo vsak čas boš. ;) Polovica ljudi ima staro verzijo androida na telefonu...tudi to je razlog. čez leto bo pa lumia že mogoče prešvohna za windows 8...


Ti imaš pa res inteligentne prijatelje...

Čisto vredu so,samo na telefone se pač toliko ne spoznajo. Malo še pa bomo že vedeli kakšen je sgs3 :) Čeprav me ne mika nekaj preveč. s2 se mi je zdel večja novost :)
Nikoli bada OS!!!!!
Danes je težko bit nor,ker je konkurenca enostavno prevelika :)

MrStein ::

nUUb je izjavil:

Ne razumem, zakaj tlačijo 4 jedra na telefon. Nebi bilo boljše eno/dvojederni CPU z čimveč MHz (ranga vsaj 2GHz).

Je že nekdo omenil. Poraba.
Podvojitev frekvence (približno) početveri porabo/gretje. Podvojitev števila jeder pa le podvoji porabo.

JerryP je izjavil:


Predstavljajte si da boste v prihodnje imeli samo eno napravo, ki bi nadomestila tako pc kot vse vmes. Ko boste prišli domov dali v dock in vam bo poganjal desktop os na zunanjem monitorju z dodatno periferijo(miška, tipkovnica, zvočniki itd...), one device to rule them all? ;-)

Težko. Podobno so rekli že za PC, pa imamo danes vseeno:
- PC zraven pisalne mize
- laptop v nahrbtniku
- netbook v potovalki
- tablet v torbi
- media player v dnevni sobi
- zraven igralno konzolo
- itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Zero0ne je izjavil:

BosKo je izjavil:

Moja punca z pol leta starim SII pa še vedno čaka na Ice Cream Sandwich, ki je bil izdan že pred dobra pol leta.
Ne vem zakaj ta Samsung rabi toliko časa pri updatih.


Ne vem, zakaj nekateri uporabniki Samsungovih aparatov še vedno uporabljajo uradne ROMe, če razni custom ROMi nudijo boljši performance in tako rekoč takojšnji upgrade na nove različice Androida.

"Ne vem, zakaj folk kupuje kruh v trgovini, če pa doma spečen kruh ima te in te prednosti..."
Če ne veš, ti lahko povem: Ker folki kupi telefon zato, da ga bo uporabljal, ne pa igral IT support v prostem času.
Eni sicer to radi počnejo in s tem ni nič narobe. Narobe je, če svoje želje in pričakovanja projicirajo na druge ljudi.
(en sošolec v srednji šoli je vsak vikend razstavil svoj moped, spucal vse dele, malo zbrusil, malo občudoval in spet sestavil. Drugi so se s svojimi mopedi vozili. S tem, da ta sošolec ni bil mnenja, da če ne razstavijo moped vsaj enkrat na mesec, da potem delajo nekaj narobe.)

floyd1 je izjavil:

next_byte je izjavil:

Večina končnih uporabnikov hoče telefon kateri enostavno gladko deluje, brez root-ja spreminjanja nastavitev tega da morajo karkoli nagrajevat.

Bere se kot Applova reklama za ajfon ;((.

Ne, to so dejanska pričakovanja 90% ljudi.

Lion29 je izjavil:

Isht je izjavil:

Lion29, nimajo vsi s smartfouni zakupljenih velikih paketov interneta. Moja žena ga ima 100mb (kolikor ga je v originalnem paketu zraven), ker pač več ne rabi.


kot prvo... zakaj ima smart phone z zakupljenimi le 100mb?? to je isto, kot da bi kupilnovega BMWja le s 5 litri bencina.

Kot že rečemo, tvoje želje in potrebe so tvoje. Moj stric pa ima svoje. Drugačne.
(drugače bi jaz lahko trdil, da je vsak ki uporablja drug računalnik namesto Amige, čuden)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Dr_M ::

V Sloveniji pametnega telefona sploh ne mores v polnosti izkoristit. To je potrebno razcistiti najprej. V Singapurju imam vsak mesec zakupljenih 12 GB podatkov za ~35 € (vkljucuje se SMS, klice).


Cisto odvisno, kako se znas prilagodit situaciji.
Ucasih sem komot prezivel s 100MB. Zdej sem se navadil na 500MB. Ce bi imel vec, bi porabil vec. Pac veckrat iscem wifi omrezja.
Ce se nebi znal prilagodit, bi jokal tako kot ti.

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

nUUb je izjavil:

Ne razumem, zakaj tlačijo 4 jedra na telefon. Nebi bilo boljše eno/dvojederni CPU z čimveč MHz (ranga vsaj 2GHz).

Je že nekdo omenil. Poraba.
Podvojitev frekvence (približno) početveri porabo/gretje. Podvojitev števila jeder pa le podvoji porabo.

JerryP je izjavil:


Predstavljajte si da boste v prihodnje imeli samo eno napravo, ki bi nadomestila tako pc kot vse vmes. Ko boste prišli domov dali v dock in vam bo poganjal desktop os na zunanjem monitorju z dodatno periferijo(miška, tipkovnica, zvočniki itd...), one device to rule them all? ;-)

Težko. Podobno so rekli že za PC, pa imamo danes vseeno:
- PC zraven pisalne mize
- laptop v nahrbtniku
- netbook v potovalki
- tablet v torbi
- media player v dnevni sobi
- zraven igralno konzolo
- itd...

Ne, podvojitev frekvence podvoji porabo. S kvadratom poraba raste pri višanju napetosti. Itak pa porabo prav tako podvoji dvakratno število tranzistorjev oz. podvojena površina čipa. Ki je nekako nuja za štirijedrnika (v primerjavi z dual core).

MrStein ::

Je kar blizu kvadratne:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/pr...
http://www.tomshardware.com/reviews/bul...

S tem da potem še ponavadi pride zraven višja napetost in je moč potem še večja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Je kar blizu kvadratne:
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/pr...
http://www.tomshardware.com/reviews/bul...

S tem da potem še ponavadi pride zraven višja napetost in je moč potem še večja.

Mja, linearen graf je RES blizu kvadratne funkcije, ja. Poglej dobro podatke, pri 3,8 GHz so z 1,4 na 1,5 V še povišali volatžo, zato se tako ukrivi navzgor. (pri prvem procesorju, pri ostalih je zgodba podobna) Do tja je pa graf praktično raven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Kaj če bi številke prebral? Jaz namreč sem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Si prepričan? Če bi jih, bi videl višjo napetost na mestu,kjer se graf obrne navzgor. Oz. ves čas enako, kjer je graf linearen. Lep primer ti dajo tudi Intelovi procesorji, ki imajo 'stopničke', ker je bilo treba napetost višati večkrat, ne samo na zadnjem koraku.

Itak ti pa že zdrava logika pove, da dvig frekvence povzroči enak dvig porabe - če frekvenco podvojiš, podvojiš število menjave stanj in s tem podvojiš število 'izmetov' energije v obliki toplote. Torej se poraba, glej ga zlomka, podvoji.

EDIT: pa ker vem da mi ne boš verjel (in očitno tudi nimaš zdrave logike): CPU power dissipation @ Wikipedia

"The power consumed by a CPU, is approximately proportional to CPU frequency, and to the square of the CPU voltage"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI na telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
244500 (4247) bosmla
»

Samsung galaxy s3. si res toliko vreden?

Oddelek: Mobilne tehnologije
136490 (5572) Wolvi
»

Samsung GALAXY Beam 2012

Oddelek: Mobilne tehnologije
153723 (3358) CaqKa
»

kupiti samsung galaxy s2 ali počakat s3 - 2012?

Oddelek: Kaj kupiti
278056 (6331) TOP
»

Samsung bo osvežil Galaxy S

Oddelek: Novice / Android
105349 (4523) PrimozR

Več podobnih tem