» »

7970 ali gtx 680

7970 ali gtx 680

Temo vidijo: vsi
1
...
3 4
5
»

D3m ::

Primoz78 je izjavil:

2002-2006 sem menjal tolk graficnih, CPU-jev ipd da se sam ne vem kolk...kupovalo pa se je v ITA, ker si dobil se davek back. Sigurno sem pa menjal vsak mesec vsaj eno komponento...tako da ne rect, da se je takrat pocasneje menjavalo. Sedaj sem imel 560ti skoraj 2 leti in se vedno so spili lepo teklo gor edino vseh bombonckov se ni dalo imet in pa 1080p resolucije...V starih casih pa si skoraj bo vsakem prihodu novega spila moral menjat graficno.

Lp


Si ziher? :D jaz sem menjal šele, ko so prišli ven Doom 3, Far Cry in Half-Life 2 (vzel sem Athlon 64 3000+ in GeForce 6600GT) takrat smo začeli menjati na veliko, prej ne oz. ni bilo smisla.

Vem da trollaš in sem neumen da sploh odgovarjam. Ampak ne, ko govorim o CPU-jih za igre mi je logično da AMD tu notri ne spada že dosti let. Ne cenovno ne performančno nimajo smisla.

Zadnji AMD za igre je bil Athlon XP.


:)) brihten nisi to ti priznam tudi po prebranem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

klinker je izjavil:

Si pozabil na Athlone64 namesko, al? Ti se dobesedno pometli z vsemi Inteli takrat.
Phenom2 je bil za spile tudi super izbira in se danes gonijo marsikaj.


Imaš res glede Athlon 64, jebiga malo mi spomin šepa. Ker takrat Pentium 4 je zaostajal za AMD.

Phenom2, žal ne. i5 ga pokopa.
Če zdaj gledaš za nazaj bi še enkrat dal 50E manj za AMD kot za i5 (če je bil sploh cenejši, se ne spomnim več)?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

fireX88 ::

ABX je izjavil:

klinker je izjavil:

Si pozabil na Athlone64 namesko, al? Ti se dobesedno pometli z vsemi Inteli takrat.
Phenom2 je bil za spile tudi super izbira in se danes gonijo marsikaj.


Imaš res glede Athlon 64, jebiga malo mi spomin šepa. Ker takrat Pentium 4 je zaostajal za AMD.

Phenom2, žal ne. i5 ga pokopa.
Če zdaj gledaš za nazaj bi še enkrat dal 50E manj za AMD kot za i5 (če je bil sploh cenejši, se ne spomnim več)?


ti maš resne probleme sam s seboj!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

klinker ::

ABX je izjavil:

klinker je izjavil:

Si pozabil na Athlone64 namesko, al? Ti se dobesedno pometli z vsemi Inteli takrat.
Phenom2 je bil za spile tudi super izbira in se danes gonijo marsikaj.


Imaš res glede Athlon 64, jebiga malo mi spomin šepa. Ker takrat Pentium 4 je zaostajal za AMD.

Phenom2, žal ne. i5 ga pokopa.
Če zdaj gledaš za nazaj bi še enkrat dal 50E manj za AMD kot za i5 (če je bil sploh cenejši, se ne spomnim več)?


Za spile definitivno...cim manj...v workstationu pa imam i5ko ja. Pravzaprav sem necaku kar Athlona2 X2 navitega na 3,7ghz z GTX560Ti SOC zabil za spile...in verjel al ne mu kar vse lavfa na 40FPS min, medtem ko avg je vse kar on spila na 60FPS na max nastavitvah. Je pa res da na 22" 1680x1050, pa vseeno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

r3dkv1c4 ::

D3m je izjavil:

Takrat je tudi nisi menjal komponente na par mesecev.

kdo ti je kriv da menjas tako pogosto...kupiš raketo in mas mir za 2 leti!

klinker ::

r3dkv1c4 je izjavil:

D3m je izjavil:

Takrat je tudi nisi menjal komponente na par mesecev.

kdo ti je kriv da menjas tako pogosto...kupiš raketo in mas mir za 2 leti!


Z vsakim top cpujem imas mir za min 4 leta. Tudi moj i5 750 ima ze leta, pa prav nic ne pogresam...Logic Studio in vse ostalo mi lavfa bp. Pravtako je ze v letih Ph2 X4/X6...pa se vedno poganjajo prav dobro vse kar jim das.

Janac ::

Xserces je izjavil:

D3m je izjavil:

Takrat je tudi nisi menjal komponente na par mesecev.

+1

Če se ne rab CUDA in physx potem je NV brezvezen nakup za 50EUR več... Glede driverjev pa je ATI naredu en velik korak naprej NV pa nazaj...

Ima pa tudi ATI neko vrsto GPU acceleration(ATIStream), eyefinity tako da če že gledamo + pa - ... za špilat je pa vsekakor brezveze plačevat 50-100EUR več za isti performance...


Tudi Nvidia ima nekaj pdoobnega kot eyefinity...

PARTyZAN ::

3D Vision je pri nvidii prišel šele z zadnjo generacijo grafičnih kartic in ima še dolgo pot, da bo ekvivalenten Eyefinityju.

Janac ::

No shit.

Pri Nvidi nerabiš pretvornikov iz DP za eyefinity.

PARTyZAN ::

3D Vision podpira maksimalno tri monitorje na eni grafični kartici, Eyefinity 6. Pretvornikov ne rabiš, če imajo monitorji DP input.

Primoz78 ::

....in spet se je ena tema o vprasanju ali eno ali drugo kartico prelevila v boj RDEČIH proti ZELENIM...;((

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

PARTyZAN ::

Sploh ne. Nisem na nobeni strani, samo dejstva izpostavljam. Multi monitor setup pač ni domena s katero bi se lahko nvidia hvalila, ker so v zaostanku v primerjavi s konkurenco.

Primoz78 ::

@PARyZAN saj nisem mislil tocno tebe ampak na splosno. Jaz sem ze povedal zakaj sem izbral 670 GTX....gledal sem predvsem price/performance in pa velikost graficne kartice.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

mihco ::

Primoz78 je izjavil:

@PARyZAN saj nisem mislil tocno tebe ampak na splosno. Jaz sem ze povedal zakaj sem izbral 670 GTX....gledal sem predvsem price/performance in pa velikost graficne kartice.

Lp

Jaz nevem zakaj se moras tolaziti z buckami, ce si zadovoljen z nakupom???
Imel si na izbiro gtx670oc in hd7970 za isto ceno. Dolzina obeh kartic je identicna!
http://www.gigabyte.eu/products/compari...
Odlocil si se za gtx670. Fine. Over. P/p pa nakup to zal ni bil! gtx670 ne pride blizu 7970 niti v eni igri.

klinker ::

Kar jst vidim ste lih amd haterji tu najbolj tecni. Tako kot zadnjic frend ki kupuje iPhone ze od 3ke dalje...da kaj ta Android ki steka non stop...a ga se v zivljenju niti poskusu ni in trobi kar se je troblo par let nazaj...sem mu pokazal photosphere na mojem briznem Nexus S pa je kar utihnu.
Sam sem imel ze vse... AMDje, Atije, Nvidije, Intele...nikoli posebnih problemov prav z nobenim in nobenega ne bom ne sklincal ne hvalu ker vsak od njih ponuja svoje za svoj namen in svoj cenovni rang. Pac se prestudira namen uporabe in glede na sredstva sestavi optimalen sistem. Za 90% uporabnikov je itak vsak trenutni cpu/apu na trgu dovolj...za namenske kiste pa se oblikuje hw glede na sw...pac pri igrah preveris kaj najvec igras in kera grafa ti ponuja najvec...za ene bo to nvidia za druge amd. Prepiranje je tu nesmiselno ker ljudje smo si razlicni in imamo drugacne zahteve. Pac AMD je vedno bil in vedno bo za folk ki hoce kaj prisparat in mu ni e-tic najpomembnejsa zadeva pod soncem...za ostale ki se merijo v e-ticih in pa vsekakor workstatione za delo (kjer se sluzi od tega), je pa Intel/Nvidia se vedno top opcija.
Primoz je pac dobu GTX670 ugodno, je zadovoljen in mu ne rabi nabijat da je kaj falil, ker ni...za 5FPS vec v eni igri in 5FPS manj v neki drugi mu pa ocitno dol visi ker se clovek ne meri v e-ticu ampak ceni ki je placal in predvsem velikosti njegovega HTPC ohisja, pa seveda da stvar dobro dela.

Primoz78 ::

mihco je izjavil:

Primoz78 je izjavil:

@PARyZAN saj nisem mislil tocno tebe ampak na splosno. Jaz sem ze povedal zakaj sem izbral 670 GTX....gledal sem predvsem price/performance in pa velikost graficne kartice.

Lp

Jaz nevem zakaj se moras tolaziti z buckami, ce si zadovoljen z nakupom???
Imel si na izbiro gtx670oc in hd7970 za isto ceno. Dolzina obeh kartic je identicna!
http://www.gigabyte.eu/products/compari...
Odlocil si se za gtx670. Fine. Over. P/p pa nakup to zal ni bil! gtx670 ne pride blizu 7970 niti v eni igri.


....pa glasnost in poraba tudi....gre se za gaming HTPC...thats it.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Riff ::

če men daš eno ali drugo se nebi branil ali 7970 ali gtx 680 :D, lahko pa obe

UssE ::

sem si lastil in 7970 in gtx680. obdržal slednjo. zakaj? ker je ati driver redno kreširal v 2d in to si pač pri high end mašini si enostavno ne morem in nočem privoščit.

drugače navite sta obe fenomenalne, mogoče ati za rahel oddetenek boljši.

klinker ::

Dosti krat je za take napake kriv izkljucno sam uporabnik oz. zasvinjan sistem oz. kaki ultra duper spimpani winsi iz partisa oz kak spil s partisa, itd itd ;)

UssE ::

Pa kaj misliš da sem iz prve obupal? Al pa da si najbolj pameten? Se razume, da sem probal večkrat na več različnih sistemih, tako winsi, kot gonilniki, predno sem jo prodal in seveda sorazmeren delež vrednosti izgubil.

D3m ::

Ok, bom postal, kar tukaj.

Gonilniki za Radeon HD 2000 do HD 4000 gonilniki.

Verzija 13.1

http://support.amd.com/us/gpudownload/w...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Gapi182 ::

najnovejši benchmarki se mi zdi:http://uk.hardware.info/reviews/3714/ra...

7970 GHz edition prekaša v vseh pogledih.

Meizu ::

UssE je izjavil:

Pa kaj misliš da sem iz prve obupal? Al pa da si najbolj pameten? Se razume, da sem probal večkrat na več različnih sistemih, tako winsi, kot gonilniki, predno sem jo prodal in seveda sorazmeren delež vrednosti izgubil.


Res, zanimivo, da se meni to ni še zgodilo imel pa sem AMDjeve (stare ati radonke):

Radeon 9000Pro
9200SE
9500
9550
X800GT
X1600Pro
X1950XT
X1950XTX
HD2600Pro
HD3870
HD4850
HD4870
HD5850
HD5770

Zanimivo ampak niti pri eni nisem imel večjih problemov, sploh pa se mi ni dogajalo da bi se 2d driver sesuval. Še nikoli.

Nvidij sem imel ravno toliko, pa je tudi blo vse ok. Pošteno bi blo rečt, da je kvaliteta driverjev enega in drugega tabora tam tam. Lahko se razpištolite kakor vam paše, dejstvo je da občasno krešajo in driverji Nvidije kot tudi AMDjevi.

klkkkkkkkkkk ::

Lep Pozdrav...
Sem novi uporabnik na slotech-u
Glede 7970 ali GTX 680... Odločil bi se za7970GHz, menim da je boljša in cenejša v naših krajih. Vendar se po tako ali tako obeh nesplača kupiti, za tiste, ko imate denar greste pa po 7970x2, GTX690 ali GTX Titan. Za 1080p ali 1440p je dovolj 7950Boost ali GTX 670 (zame ostaja moja 5870 čisto dovolj za nekaj časa)

Moje mnenje glede AMD-ATI vs Nvidia
Zdej glede AMD (Ati) in Nvidia, sem bil prav zadobvoljen z obema... no razen, kar se bil jezen da se je GT ali GTX 8800 pri 89C pregrela, verjetno sem imel nesrečo .... Potem kupil 5870 in jo še zmeraj imam... res lepa deluje... no včasih malo zacvili (tudi 8800 je), malo sem tudi probal naviti, a kekec nisem spreminjal voltaže... igral sem se tudi z FAN-Contol in med Crysis-om prebil 96C in še zmeraj lepo dela :D

Mislim, da tudi če imaš nevem kakšno mašinco, moraš vedeti, da je teh čipov izdelanih "več kot preveč", tako, da če si dobil slab čip uveljavi garancijo :D

Glede "performanc", pa mislim, da je AMD v prednosti zaradi APUjev, 7750, 7870 XT, 7850, in 7950 BOOST... in verjetno BO tudi pri dual GPU 7990 Matla.

Glede driver-jev pa mislim, da je tu najmanj problemov zaradi "slabih driverjev". Če vam povem, da sem imel, probleme z AMD-jem, kakor tudi Nvidio... dokler nisem na novo naložil Win7 x86, install-av vse win-update, potem win-update onemogočil naložil še najnovejše driverje in vse je delovalo prfektno...Na kratko, če imaš dober windows, potem si se izognil številnim težavam...

Lep Pozdrav

gslo ::

ati 7970 je no-brainer, da jo lahko še malo pokuri za pridelovanje bitcoinov. ziher bo dobil več dnarja nazaj, kot če kupi karkoli od nvidie. ;-)

particle ::

V Dinokompu imajo te dni Club 3D 7950 za 268EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

nightbird ::

http://www.ebay.co.uk/itm/121167128605?... --> zanimiv DEAL na eBayu! pohiti, če te zanima, ker je 30 min do konca dražbe.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274980 (4169) Nejcos
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101587 (1472) fr4nc
»

Gigabyte HD7950 ali GTX670

Oddelek: Kaj kupiti
334452 (4032) Zeratul ^^

Več podobnih tem