» »

7970 ali gtx 680

7970 ali gtx 680

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
5

Senitel ::

Primoz78 je izjavil:

Pri ATI-ju bolj kot problem slabe graficne je bil problem slabih gonilnikov....najboljse gonilnike je vedno imel 3dfx...slava jim :'(

lp Primoz

Ker, ko si edini proizvajalec hardware-a in vsi developerji (ki jih niti ni veliko) pišejo software za tvoj hardware z enim samim driverjem, je pa res težko imet super gonilnike.

ABX ::

V bistvu je nemogoče imeti super gonilnike. Če gledaš nazaj je vsaka firma kje kaj zajebala, ampak to kar je delal ATI 1 leto nazaj je kriminal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kamuee ::

ja res je, sam so zdej poštimal s temi 12.11 driverji, men zdej laufa vse ko avion, pa še hydravision je zakon medtem ko nvidia tega sploh nima!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

D3m ::

ABX je izjavil:

Itak

Jaz sem toliko zameril ATI-ju da ne bom več kupil ene njihove kartice dokler ne bo Nvidia zajebala. In po eni strani mi je žal ker fizične kartice so super.


A tako. Precej čustveno si naravnan.
Meni je GeForce tudi delu preglavice.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

kamuee je izjavil:

ja res je, sam so zdej poštimal s temi 12.11 driverji, men zdej laufa vse ko avion, pa še hydravision je zakon medtem ko nvidia tega sploh nima!!


Ima pa Nvidia adaptive vsnyc ki je zakon.

Jaz sem si kupil plasmo zato da mi ni potrebno imeti vsnyc vklopljen. No, zdaj ki so to razvili sem ga spet vklopil, ker nima negativnih posledic od vsync.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Primoz78 ::

No na koncu sem si le premislil in spremenil narocilo....za isto ceno sem namesto Gigabyte 670 OC 3x vzel Asus 670 Direct CU II OC. Frekvence imata obe iste, a naj bi Asus bila tisja in hladnejsa, pa garancijo (morebitno) lahko uveljavljam v SLO, ker za Gigabyte bi moral v DE :D

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ABX ::

To za garancijo pride prav če gre kaj narobe, pa še lažje jo prodaš če se odločiš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Primoz78 ::

@ABX ravno zato sem tako naredil, pa se Asuske naj bi bile med najboljsimi...cena je tako ali tako bila enaka.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ABX ::

Ne vem na pamet, vendar Asus se ponavadi trudi da je najjači.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Sam bi raje vzel GTX 680 napram 7970... Ker pa ni dnarja, pa sem si omislil 7950.:D
Tako to gre.

D3m ::

galu je izjavil:

Sam bi raje vzel GTX 680 napram 7970... Ker pa ni dnarja, pa sem si omislil 7950.:D


Nekako nelogičen sklep?
|HP EliteBook|R5 6650U|

galu ::

Sklepa v prejšnjem stavku ni...
Tako to gre.

Primoz78 ::

Dane prispela kartica, zaenkrat spila vse takomkot jebtreba....v FC3 je razlika v fos ocitna, temperature so po 10min igranja pod 60 stopinj, je prakticno neslisna, skratka zadovoljen :D se enkrat hvala vsem za pomoc pri izbiri.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

stock ::

Ti, dej poglej z GPUZ kolko ti kaj žre rama v špilih..

r3dkv1c4 ::

Primoz78 je izjavil:

Dane prispela kartica, zaenkrat spila vse takomkot jebtreba....v FC3 je razlika v fos ocitna, temperature so po 10min igranja pod 60 stopinj, je prakticno neslisna, skratka zadovoljen :D se enkrat hvala vsem za pomoc pri izbiri.

Lp Primoz

odlično....:)))

kok morjo bit amd fani užaljeni....

nastavi si msi afterburner in samo power limit daj na 100% pa ti bo samodejno boost povečal.

nič takega ampak malo pa že pomaga če ne želiš navijat.

lp

particle ::

Sej ma asus že priložen svoj klon afterburnerja - asus gpu tweak.

r3dkv1c4 ::

particle je izjavil:

Sej ma asus že priložen svoj klon afterburnerja - asus gpu tweak.

to je res ampak iz izkušenj sem bil vedno najbolj zadovoljen z msi-jem.

drugače pa izbira vsak po svoje..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

stock je izjavil:

Ti, dej poglej z GPUZ kolko ti kaj žre rama v špilih..

nekje cca. 1,5gb

Pro_moted ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Primoz78 je izjavil:

Dane prispela kartica, zaenkrat spila vse takomkot jebtreba....v FC3 je razlika v fos ocitna, temperature so po 10min igranja pod 60 stopinj, je prakticno neslisna, skratka zadovoljen :D se enkrat hvala vsem za pomoc pri izbiri.

Lp Primoz

odlično....:)))

kok morjo bit amd fani užaljeni....

nastavi si msi afterburner in samo power limit daj na 100% pa ti bo samodejno boost povečal.

nič takega ampak malo pa že pomaga če ne želiš navijat.

lp


Zakaj bi pa bil bilokdo užaljen ?

Lepo če je napravil dober nakup in pa da je zadovoljen! Ni pa treba provucirat, ker bo spet tema zašla way off. :)

Sicer pa Asus gpu tweak ni nekaj , je pa dovolj za osnovno uporabo. Afterburner je pa konkretno boljši.

@Primoz78, si probal kaj ventilatorje na grafi na malo večje obrate spustit ? Če se ti da prosim poskusi, pa mi povej če tudi začnejo bit glasni. Ker pri moji grafi so tudi neslišni, enkrat sem pa za hec hoto sprobat kdaj se jih začne slišat, pa me je presenetlo da kar hitro ratajo glasni ( sicer mi še v nobeni igri ali benchmarku ni uspelo spravi ventov na take obrate, niti grafe še nisem spravil čez 64 stopinj).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Janac ::

nažalost nisi vzel 7950.

eDDi ::

žalosten si sam ti :). kupec je zadovoljen :)

fr4nc ::

eDDi je izjavil:

žalosten si sam ti :). kupec je zadovoljen :)

Če ne bi bil zadovoljen bi pa bila res katastorfa... prvič zaradai ugodne ponudbe, drugič pa zaradi tega, ker je overall odlična kartica ;).

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Primoz78 ::

Glejte jaz sem predvsem gledal to, da mi bo kartica sla v ohisje...670 je mal manjsa od 7970 (ki je v isti stacuni le par € drazja) zato sem tudi vzel 670...in glej ga zlomka, se dobro da sem jo...ker za jo monitirat sem moral odstranit en del ohisja. Ja sem zadovolje, zelo zadovoljen! Temperature so do 64°C pri igranju FC3 na 720p vse na max nastavitve. Glede ostalega, kar je Pro moted spraseval bom pa se preizkusil a sem zelo na tesnem z casom tko da ob prvi priliki. eDDi in fr4anc prav mata :D....za 307€ dobit Asus 670 GTX OC mislim da je odlicen deal 8-)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DamnYall ::

Kje si to dobil?
Na 720p igraš..really?

Primoz78 ::

Tukaj sem jo kupil, ostale so mi nastavitve od 560ti zato na 720p...

Lo
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DamnYall ::

No,to bi pa moralo FHD lepo poganjat..

freesty ::

@Primoz

Kako pa kaj s to trgovino? Narocil si, placal po predracunu? Po kolkem casu si dobil? Komplikacije? Ali si sel iskat?

Ker vidim:
http://www.zetta-mall.de/computer-kompo...

In me malo srbi:)

EDIT:
zgleda, da tu prodajajo rabljene stvari(?). Costumer return. Kaj ti si dobil lepo skatlo in vse kot, da je novo? Al se je vidlo, da je ze bilo uporabljeno?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

ABX ::

Cene so smešno nizke.

Da ni ta roba padla iz kamiona? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Janac ::

Kak je pa z garancijo?

Primoz78 ::

To so stvari, ki jih stranke vrnejo v zakonsko dolocenem roku 14 dni (kot v SLO) pri nakupu preko spleta. Plačal preko paypala, potem sem si celo premislil in namesto Gigabyte vzel Asusko in vse brez problema so mi zamenjali pa poslali. Stacuna ima kot po zakonu v DE 24mesecev garancije, ce pa proizvajalec nudi EU garancijo (Gigabyte NE! ..in moras poslat v reklamacijo prodajalcu) lahko uveljavljas tudi v SLO. Jaz imam z njimi super izkusnje pri eni prodaji...drugace pa si oglejte njihovo ebay stran, kjer je neki cez 800 zadovoljnih kupcev, in mislim da 100% ali 99,9% feedback. Kartice preden gredo v prodajo so vse stestirane, jaz sem dobil poleg vse kar bi moral in ni bilo vidnih sledi uporabe na kartici.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kamuee ::

D3m je izjavil:

ABX je izjavil:

Itak

Jaz sem toliko zameril ATI-ju da ne bom več kupil ene njihove kartice dokler ne bo Nvidia zajebala. In po eni strani mi je žal ker fizične kartice so super.


A tako. Precej čustveno si naravnan.
Meni je GeForce tudi delu preglavice.


Jes tut ne maram Ge Force, kr folk misli da so to roba, ampak na žalost to ni, jo mam na šihtu, slabo slabo, bratranc od ženske je ima gtx280 pa morm rečt da ni glih neki, tut za prejšnje cajte ne, pa še drage so in ne dam 100eur več za izdelk, ki ni bolši niti za 1%!!
Zdej mam 7970 DCU II od asusa OC 1100MHz in morm rečt da trga gate!!

z gonilniki res da so bli problemi na štartu, zdej so jih pa zlo dobro porihtal in zadeva laufa ko puška!!
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

DamnYall ::

Kaj je s tabo kamuee? kako sploh lahko primerjae 280 in hd 7970?

kamuee ::

ok nismo se razumel, nism primerjal 280ko z 7970.

daleč od tega, hotu sm sam povedat da že v unem cajtu ko jo je kupu ni bla nč posebnga, le da je bla občutnoi dražja ot ATI-ja.

hočem samo povedat da so Geforce GPU-ji zlo precenjeni.

Sam pač folk je po ne vem kteri logiki dubu fetiš na geforce, ne vidi pa cele slike ob tistem momentu ko gre kupovat high-end GPU. Ne rečem sej je bil geforce neki cajta boljši od ATI-ja ko je ati-ju malo spodletelo, sam zdej majo pa to zadeve, in morm rečt da ne zaostajajo niti za malo za geforce-om, za razloko da so cca skor 100eur cenejše grafične.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

ABX ::

Ker smo pripravljeni plačat več za zanesljive gonilnike?

Meni zdaj končno dela slika na TV brez uporabljat rescaning v ATI tray vsakič ko menjam resolucijo (neke igre prešaltajo na drugačno interno resolucijo za filme) ali kadar posodobim gonilnike. Že samo to je zame vredno tistih 30E premium cene.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D3m ::

Lahko bi spustili cene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Se strinjam, vsaj za 200E na kartico.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Primoz78 ::

Ce se prav spomnete kolk so bile graficne pred recimo 5-7 leti?...so se cene kar krepko spustile od takrat. Mislim na kartice visjega ranga...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

D3m ::

Takrat je tudi nisi menjal komponente na par mesecev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Xserces ::

D3m je izjavil:

Takrat je tudi nisi menjal komponente na par mesecev.

+1

Če se ne rab CUDA in physx potem je NV brezvezen nakup za 50EUR več... Glede driverjev pa je ATI naredu en velik korak naprej NV pa nazaj...

Ima pa tudi ATI neko vrsto GPU acceleration(ATIStream), eyefinity tako da če že gledamo + pa - ... za špilat je pa vsekakor brezveze plačevat 50-100EUR več za isti performance...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Machete ::

D3m je izjavil:

Takrat je tudi nisi menjal komponente na par mesecev.

Ravno pred leti se je komponente menjalo pogostoje kot danes. Dlje nazaj ko greš, pogosteje so bile 'up to date' menjave.. ?

stock ::

Ja in ne. Lahko bi menjal pogosteje ker so bile pohitritve mnogo večje, kar se pa špilov tiče ti je pa ena grafa zdržala dlje..

D3m ::

@Machete
Ne. Ravno nasprotno, BOOM se je začel s prihodom AMD Athlon 64 in grafične serije Geforce 6. To je bilo 2003-2004 leto je bilo v polnem razmahu in igre tudi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

ABX ::

Igre se preveč naslanjajo na GPU in premalo na CPU.

Danes high end grafična je 300-400Eur, to je isto kot high end CPU+plata+RAM. S tem da CPU menjaš na 3-4 leta, grafično pa 1x na leto če želiš ostat na TOP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

particle ::

Kaj to 15 letniki govorijo, da se je včasih komponente menjavalo počasneje? lol? Preden so izdali prekleti ps3, je bila krivulja razvoja mnogo bolj strma kot pa zdaj, ko stagniramo z isto grafiko že 6+ let..

D3m ::

@ABX
Kaj zdaj? A zdaj boš spremenil mnenje in se strinjal, da je AMD dovolj za igre? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Res je...spomin na 7900GT za 120k tolarjev ostaja :D
6600GT je bla ob prihodu 85k tolarjev...tolko sedaj staneta 7950 in GTX670

D3m ::

particle je izjavil:

Kaj to 15 letniki govorijo, da se je včasih komponente menjavalo počasneje? lol? Preden so izdali prekleti ps3, je bila krivulja razvoja mnogo bolj strma kot pa zdaj, ko stagniramo z isto grafiko že 6+ let..


Boš rekel, da si menjaval komponente na vsak mesec? Jaz sem z AMD Duron 1200+ in GeForce 2 Ti (64 MB RAM) igral dovolj dolgo na high end nastavitvah.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Primoz78 ::

2002-2006 sem menjal tolk graficnih, CPU-jev ipd da se sam ne vem kolk...kupovalo pa se je v ITA, ker si dobil se davek back. Sigurno sem pa menjal vsak mesec vsaj eno komponento...tako da ne rect, da se je takrat pocasneje menjavalo. Sedaj sem imel 560ti skoraj 2 leti in se vedno so spili lepo teklo gor edino vseh bombonckov se ni dalo imet in pa 1080p resolucije...V starih casih pa si skoraj bo vsakem prihodu novega spila moral menjat graficno.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

ABX ::

D3m je izjavil:

@ABX
Kaj zdaj? A zdaj boš spremenil mnenje in se strinjal, da je AMD dovolj za igre? :)


Vem da trollaš in sem neumen da sploh odgovarjam. Ampak ne, ko govorim o CPU-jih za igre mi je logično da AMD tu notri ne spada že dosti let. Ne cenovno ne performančno nimajo smisla.

Zadnji AMD za igre je bil Athlon XP.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

klinker ::

Si pozabil na Athlone64 namesko, al? Ti se dobesedno pometli z vsemi Inteli takrat.
Phenom2 je bil za spile tudi super izbira in se danes gonijo marsikaj.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274980 (4169) Nejcos
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101587 (1472) fr4nc
»

Gigabyte HD7950 ali GTX670

Oddelek: Kaj kupiti
334452 (4032) Zeratul ^^

Več podobnih tem