» »

7970 ali gtx 680

7970 ali gtx 680

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

r3dkv1c4 ::

primož

http://www.gainward.com/main/vgapro.php...

recimo tu imaš dimenzije in vse lepo pade tebi v škatlo

samo primer ene...

abx

"Jaz sem si nabavil MSI GeForce GTX 670 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC za 373E na dinokomp.si, ampak zgleda da so jo umaknili. "

dobro da so jo ker je res draga....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Primoz78 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

primoz.....a pa je dvd pomemben....?
danes se malo uporablja to komponento....


V bistvu ni...so pa trije diski noter, 2xSSD 1x navaden in je problem z prostorom...ker en SSD mam polege DVD enote. Pa cooler je tudi kar velik Noctua NH-C12P SE14 in je kar prostorska stiska.
@redkvica79 thx za link, tale more bit precej glasna kar bi me motilo v dnevni poleg TV-ja...zato gledam take, z aftermarket coolerji gor...

lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

r3dkv1c4 ::

Primoz78 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

primoz.....a pa je dvd pomemben....?
danes se malo uporablja to komponento....


V bistvu ni...so pa trije diski noter, 2xSSD 1x navaden in je problem z prostorom...ker en SSD mam polege DVD enote. Pa cooler je tudi kar velik Noctua NH-C12P SE14 in je kar prostorska stiska.
@redkvica79 thx za link, tale more bit precej glasna kar bi me motilo v dnevni poleg TV-ja...zato gledam take, z aftermarket coolerji gor...

lp Primoz

ja to si pa kar zadel...sam imam gainwardovo malo drugačno, in je bila kar glasna....v stock frekvencah.
zdaj ko je pa navita in dela fan na 80-90% pa ni za hvalit tišine.

ABX ::

r3dkv1c4 je izjavil:

primož

http://www.gainward.com/main/vgapro.php...

recimo tu imaš dimenzije in vse lepo pade tebi v škatlo

samo primer ene...

abx

"Jaz sem si nabavil MSI GeForce GTX 670 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC za 373E na dinokomp.si, ampak zgleda da so jo umaknili. "

dobro da so jo ker je res draga....


To je hitrejše od 680 stock. Najdi mi ti eno 670 ki gre do 1250 GPU core, brez spremenit napetost za nižjo ceno. Ne rečem, lahko da obstaja, jaz sem iskal 2 tedna po netu in nisem našel.
Za stock 670 so veseli če se navija na 1050 GPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

r3dkv1c4 ::

ABX je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

primož

http://www.gainward.com/main/vgapro.php...

recimo tu imaš dimenzije in vse lepo pade tebi v škatlo

samo primer ene...

abx

"Jaz sem si nabavil MSI GeForce GTX 670 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC za 373E na dinokomp.si, ampak zgleda da so jo umaknili. "

dobro da so jo ker je res draga....


To je hitrejše od 680 stock. Najdi mi ti eno 670 ki gre do 1250 GPU core, brez spremenit napetost za nižjo ceno. Ne rečem, lahko da obstaja, jaz sem iskal 2 tedna po netu in nisem našel.
Za stock 670 so veseli če se navija na 1050 GPU.

gainward 670 phantom 2gb 1236/1650 24/7 max 70 st

pa tudi 1250 jo z lahkoto ruknem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

ABX ::

Phantom je fenomenlana kartica če želiš tišino.

Meni je temperatura kartice bolj pomembna, tako da ne, kar se tiče navijanja in temperature kartice je MSI Frozen boljša. Je pa razlika majhna in tako tudi cena.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

r3dkv1c4 ::

abx pa to je prazno besedičenje....človek se bo odločil kar mu bo ljubse....nasi predlogi so mu lahko le v pomoč, ostalo je pa kot da bi prazno slamo mlatli

ABX ::

Jaz nikjer mu nisem priporočal moje kartice. Ne samo to, niti 670 nisem. Sam samo navedel par dejstev da se lažje odloči. Predvsem pa sem opozoril da stock kartice za 10E manj niso vredne nakupa.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

r3dkv1c4 ::

ABX je izjavil:

Phantom je fenomenlana kartica če želiš tišino.

Meni je temperatura kartice bolj pomembna, tako da ne, kar se tiče navijanja in temperature kartice je MSI Frozen boljša. Je pa razlika majhna in tako tudi cena.

jo imam in vem....:)

ABX je izjavil:

Jaz nikjer mu nisem priporočal moje kartice.

tudi jaz moje ne....lahko mu pa pomagamo z nasveti in mnenji.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

ABX ::

Da in moj nasvet je bil ne-referčna kartica.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Primoz78 ::

Kaj pa Gigabyte kartice? Te mislim, da niso na referencnem PCB-ju ane? Trenutno imam 560ti od Gigabyte in sem zelo zadovoljen z tisino in vsem...

lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

r3dkv1c4 ::

Primoz78 je izjavil:

Kaj pa Gigabyte kartice? Te mislim, da niso na referencnem PCB-ju ane? Trenutno imam 560ti od Gigabyte in sem zelo zadovoljen z tisino in vsem...

lp

kar se mene tiče sem imel hd 6950 2gb od gigabyte-a in je zadeva delala bp....
bila je tiha in zmogljiva.

ABX ::

Na začetku so vse referenčne, potem ATI/Nvidia da zeleno luč in začnejo vsi čarat po svoje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Primoz78 ::

Hvala se enkrat za info...tale Gainwardova zgleda kar ok zadeva....tiha, hladna in dosega ok frekvence...cena z postnino pa 322EUR...je pa Gigabyte 3x se vedno tisja in se dobro navija. Bom se mal "prespal" cez noc pa se potem odlocil pocasi...

lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

ABX ::

Off topic trollanje:
@redkvica79

Če je Phantom zakon, potem dej link do Slo trgovine in postaj rezultat v https://slo-tech.com/forum/t524637/0 (GPU benachmark). Tako da če sem se jaz zajebal pri nakupu vsaj ostali se ne bojo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

r3dkv1c4 ::

ABX je izjavil:

Off topic trollanje:
@redkvica79

Če je Phantom zakon, potem dej link do Slo trgovine in postaj rezultat v https://slo-tech.com/forum/t524637/0 (GPU benachmark). Tako da če sem se jaz zajebal pri nakupu vsaj ostali se ne bojo.

redko katero stvar kupim v nasi predragi dezelici.....
to sem pa slučajno kupil od kolega.....ze kar dolgo nazaj.

pa se to....mene benchmarki ne zanimajo...mene zanima performance v špilu, ki po mojih izkušnjah veliko odstopajo od raznih bechmarkov....

pa rezultate tvojih želja imas na veliko straneh.....pa kaj mislis da bom jaz tvojo lenobo podpiral z iskanjem statistike al kaj?

pa res ne razumem zakaj bi se zajebal pri tvojem nakupu.....za par % razlike pa ja ni pametno objokavat nakupa se eno leto potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

ABX ::

Marsikdo lahko trobi kako lahko navije kartico, redki pa objavijo rezultate. Benchmark je zato da se ugotovi katera kartica se najboljše stabilno navija.

Rezlutate pa je za jemat z rezervo, ker benchmark, glede tudi na nastavitve, bo favoriziral ATI ali Nvidio.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

r3dkv1c4 ::

ABX je izjavil:

Marsikdo lahko trobi kako lahko navije kartico, redki pa objavijo rezultate. Benchmark je zato da se ugotovi katera kartica se najboljše stabilno navija.

Rezlutate pa je za jemat z rezervo, ker benchmark, glede tudi na nastavitve, bo favoriziral ATI ali Nvidio.

moji rezultati so v image obliki na strani tech power up in ne drgni mi več!!

ABX ::

Daš link?

P.S: Osebni fetish na zmogljivost raznih proizvajalcev.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Janac ::

660 ti za 330eur je močno sfaljen nakup

r3dkv1c4 ::

ABX je izjavil:

Daš link?

P.S: Osebni fetish na zmogljivost raznih proizvajalcev.

najdi si ga sam....imas tip kartice pa se potrudi in si ga poišči!!!!!

mihco ::

7970Ghz(z novimi gonilniki) je boljsa ali enaka gtx 680 v vseh igrah pri vseh resolucijah. ob dejstvu, da je vsaj 50EUR cenejsa je nadaljna debata nekako brez pomena...

ABX ::

Dej kakšen link. Ker če ne je gostinska debata.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Janac ::

Sem jih že dal, drugič spremljaj temo.

ABX ::

Sem ciljal na mihco.

Ker na podlagi tistega ki si ti dal mihco laže.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pro_moted ::

ABX je izjavil:

Sem ciljal na mihco.

Ker na podlagi tistega ki si ti dal mihco laže.


http://www.hardwarecanucks.com/forum/ha...

http://alienbabeltech.com/main/?p=32344...
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

ABX ::

Tudi na podlagi teh rezultatov mihco laže.

P.S: Ne pravim da je ATI ali Nvidia boljša.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

D3m ::

Kaj točno je Mihco zatrjeval?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

D3m je izjavil:

Kaj točno je Mihco zatrjeval?


mihco je izjavil:

7970Ghz(z novimi gonilniki) je boljsa ali enaka gtx 680 v vseh igrah pri vseh resolucijah. ob dejstvu, da je vsaj 50EUR cenejsa je nadaljna debata nekako brez pomena...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mihco ::

vav, toliko enih pametnjakovicev na kupu pa nihce ni sposoben poiskati nekega reviewa, ki je nastal v zadnjih mesecih? Raje nekoga oznacite za laznivca?? In potem ti isti "strokovnjaki" dajete nasvete kaj kupiti? Pff, smesni ste.

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/...

ABX ::

Impresivno.

Čeprav še vedno so izjeme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

r3dkv1c4 ::


abx da se slučajno ne zjokaš ponoči brez spanca....pa ti to pot izpolnim
željo.
Zadovoljen??

ABX ::

Nope, cel benchmark.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Primoz78 ::

Sem prespal zadevo a se vedno nisem 100% preprican...bom danes zmeril moje ohisje, da vidim kaj mi gre noter in se potem odlocil. Zanimiva mi je tudi 7950, ki je "relativno" poceni in ima dobre performanse z novimi gonilniki...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Pro_moted ::

Primoz78 je izjavil:

Sem prespal zadevo a se vedno nisem 100% preprican...bom danes zmeril moje ohisje, da vidim kaj mi gre noter in se potem odlocil. Zanimiva mi je tudi 7950, ki je "relativno" poceni in ima dobre performanse z novimi gonilniki...

Lp



http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Tole verjetno spraviš noter. Je pa 7950 res sweetspot. Cena ni pretirana, ponuja pa veliko. Sam sem mislil tudi lani kupit 7970, pa enostavno nisem videl smisla (za en monitor).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Primoz78 ::

Ma meni deli vse ok samo tistih "bonbonckov" ne morem imet vkljucenih in pa FC3 mi kar steka obcasno ceprav imam na 720p nastavljeno in to je znak, da bodo prihajajoce igre mal problem za mojo graficno....sprva sem mislil 660 ti ampak potem ste me premamili z 670-ko :D zdaj sem pa v dilemi, ker 660 ti se mi zdi da res mal premal ponuja za tako ceno.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DamnYall ::

Primoz78 je izjavil:

Ma meni deli vse ok samo tistih "bonbonckov" ne morem imet vkljucenih in pa FC3 mi kar steka obcasno ceprav imam na 720p nastavljeno in to je znak, da bodo prihajajoce igre mal problem za mojo graficno....sprva sem mislil 660 ti ampak potem ste me premamili z 670-ko :D zdaj sem pa v dilemi, ker 660 ti se mi zdi da res mal premal ponuja za tako ceno.

Lp

GTX 660 Ti je odlična kartica ampak je kr velika napaka da so dali 192bit vodilo tako da bi jaz vzel GTX 670.

r3dkv1c4 ::

DamnYall je izjavil:

Primoz78 je izjavil:

Ma meni deli vse ok samo tistih "bonbonckov" ne morem imet vkljucenih in pa FC3 mi kar steka obcasno ceprav imam na 720p nastavljeno in to je znak, da bodo prihajajoce igre mal problem za mojo graficno....sprva sem mislil 660 ti ampak potem ste me premamili z 670-ko :D zdaj sem pa v dilemi, ker 660 ti se mi zdi da res mal premal ponuja za tako ceno.

Lp

GTX 660 Ti je odlična kartica ampak je kr velika napaka da so dali 192bit vodilo tako da bi jaz vzel GTX 670.

to ni napaka...to je marketinška poteza...kdo bi pa potem kupoval 670/680, če bi imeli pri 660 vse kar imajo velike.....
Tudi porscheja ne dobiš za isto ceno kot hondo.

Primoz78 ::

Evo ravnokar sem odpru ohisje in vidim da placa kolikor hocem tako da kar bom dobil ugodneje bom vzel...ali 670 ali 7979...ceprav so mi bolj pri srcu Zeleni tabor :)

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

D3m ::

Mihca ima prav. Pri ceni je nvidia slaba.

Sapphire Radeon HD 7970 3GB GHz Edition Vapor-X dobiš že za 400€ (dinokomp.si) če ne vzameš GHz edition jo dobiš že za 350€.

Medtem, ko se najcenejša GTX680 začne pri 440€.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DamnYall ::

AMDju so kr ornk padle cene..Kaj bo šele ko pride 8xxx.. Se spomnim ko je bla GTX 670 mal dražja kot HD 7950 in 680 malo dražja kot 7970..

r3dkv1c4 ::

Mihca ima prav. Pri ceni je nvidia slaba.

preberi malo poste se 1x pa boš videl fa nikoli nihče ni trdil drugače.

D3m ::

Jaz sem samo napisal, da se strinjam z zadnjim postom od Mihca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

x45 ::

za kako koli resno delo in računske zadeve ( GPU Compute ) ja premoč v 7970 velika:

http://www.computerbase.de/artikel/graf...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

bluefish ::

Definiraj resno delo aka. kateri programi so to. Na linku je namreč le kup sintetike.

Primoz78 ::

Moje zahteve so igranje na Full HD z cim vec bonboncki in tekoce delivanje COD fransize, FC3, ipd...ter seveda primerna cena. Trenutno gledam 670 OC 3x od Gigabyte, ki se iz DE da dobit ze za 310€...7970 je istveno drazja...razmisljam pa se o 7950, idejo o 660 ti sem pa opusil.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Janac ::

Navita 7950 je gladko boljša od 670...

GrimReaper ::

DamnYall je izjavil:

Primoz78 je izjavil:

Ma meni deli vse ok samo tistih "bonbonckov" ne morem imet vkljucenih in pa FC3 mi kar steka obcasno ceprav imam na 720p nastavljeno in to je znak, da bodo prihajajoce igre mal problem za mojo graficno....sprva sem mislil 660 ti ampak potem ste me premamili z 670-ko :D zdaj sem pa v dilemi, ker 660 ti se mi zdi da res mal premal ponuja za tako ceno.

Lp

GTX 660 Ti je odlična kartica ampak je kr velika napaka da so dali 192bit vodilo tako da bi jaz vzel GTX 670.

Za svojo ceno je 660Ti čist ok, men delata Far Cry 3 ter Hitman Absolution na 2560x1440 Ultra pri 30FPS. Če imaš 1920x1080 je pa sploh več kot dovolj.
Pomoje vseeno bolje 100€ v žepu pa da potrpiš tistih 5-10FPS manj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

DamnYall ::

HD 7950< GTX 670< HD 7970< HD 7970.
Naj omenim še to,da HD 7970 v nekaterih igrah še GTX 670 poje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 6151 ()

Primoz78 ::

GrimReaper je izjavil:

Za svojo ceno je 660Ti čist ok, men delata Far Cry 3 ter Hitman Absolution na 2560x1440 Ultra pri 30FPS. Če imaš 1920x1080 je pa sploh več kot dovolj.
Pomoje vseeno bolje 100€ v žepu pa da potrpiš tistih 5-10FPS manj.


V SLO je vsaj 270€+postnina...kar je "le" 40€ razlike od 670 iz DE...,560Ti imam ze od aprila 2011 in je do docene mere se vedno ok..a bo 660Ti zdrzala tg spilov tolk casa kot tale je pa tezko napovedat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274750 (3939) Nejcos
»

Gaming računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
101497 (1382) fr4nc
»

Gigabyte HD7950 ali GTX670

Oddelek: Kaj kupiti
334352 (3932) Zeratul ^^

Več podobnih tem