» »

AthlonXP 1800+

AthlonXP 1800+

Red_Mamba ::

Kupiti nameravam omenjeni procesor pa me zanima kako se ga da kaj naviti? Hlajenje po zračno? Jedro mislim da bo palomino. Kako težko mu je odkleniti multiplier?

Hvala

boštjan ::

mislim da se že Tbred 1800+ da dobit,raje vzami takega.

schurda ::

Boštjan, sej vem, daje neumno, ker sprašujem, ampak ne najdem kakšne strani, ki bi razložila točno razlike med Palominotom, T A in T B. A vsi T A laufajo na 266 in T B na 333? Moja plošča je namreč KT266A in če je default FSB od procesorja 333 potem bom težko dosegel že default frekvenco.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mile ::

Na plati s KT266A čipsetom ti morajo laufat tud TBred B s 166 MHz FSB-jem

schurda ::

Ne, hotel sem vedeti nekaj drugega. Če je default FSB 166 MHz in daš na ploščo KT266, potem se ti frekvenca procesorja zniža na 133, oz. lahko jo dvigneš na 166 s FSB-jem. Samo tu nastane problem. Te plošče imajo delilnik 4:2:1 in ne 5:2:1. To pomeni, da ti vse gre gor. AGP, PCI, ...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

mile ::

To pa zna bit problem, če res nima tega delilnika.
Sis735 ga ma (meni delujeje popolnoma stabilna na 166), pa je tvoj čipset še mal novejši :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

morphling1 ::

Dobra VIA 266A plata (beri 8kha+ ali KR7) brez težav delata tudi okoli 200 MHz z dobrimi komponentami oz. drugače 166 MHz je šala mala :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

schurda ::

Če ti praviš. Imam namreč KR7A-RAID in sem jo sprobal do 190MHz, pa sploh ni bil problem. Edino ne vem, kako se bodo obnašale kartice Creative live 5.1 in Matrox millenium G200.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Oddelek: Navijanje
201765 (1182) RookY
»

Močno navijanje z odklenjenim razmerjem System/PCI (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573908 (3160) R33D3M33R
»

Navijanje AMD1800XP-na QDI KT266A

Oddelek: Navijanje
331306 (954) schurda
»

Via Apollo KT333

Oddelek: Strojna oprema
111231 (1066) krucymucy
»

Kako sestaviti dober računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
61738 (1499) giuseppe

Več podobnih tem