» »

Tribes: Ascend - free to play FPS

Tribes: Ascend - free to play FPS

Pebkac ::

Tribes: Ascend je nadaljevanje serije futurističnih multiplayer streljačin, ki se je začela že konec devetdesetih, le da je zdaj zastonj z možnostjo plačevanja za hitrejše odklepanje novih orožij in pripomočkov.
Posebnost te igre je način gibanja, namesto da bi večino časa hodil po tleh, lahko uporabljaš jetpack in letiš naokoli. Vendar pa ima ta omejeno zalogo energije, ki se počasi polni, tako da ponavadi z njim delaš le kratke polete. Ko si na tleh pa lahko "smučaš", imaš namreč neke posebne čevlje, s katerimi lahko brez trenja drsiš po podlagi - s smučanjem po hribu navzdol si pridobiš zelo veliko hitrost [:D]
Poleg tega so skoraj vsa orožja projektilna (izstrelki so npr. granate, leteči diski ali krogle, ki pa letijo dokaj počasi)

Igra je fokusirana na capture the flag način igranja. Tu ima vsaka ekipa v svoji bazi poleg zastave tudi generator in druge zgradbe, ki pomagajo pri obrambi. Poleg tega pa sta v igri tudi team deathmatch in arena gamemoda.
Igra je zdaj v beti, ampak je že praktično dokončana in se lahko kdorkoli pridruži. Uradni izid je enkrat aprila, tako da do takrat skoraj ne bo sprememb.

Pa še glede plačevanja za orožja: vse se da odklenit tudi z XP točkami, ki jih dobivaš z igranjem v igri, res pa je da traja kar dolgo da jih zbereš dovolj za nekatere stvari. So pa orožja dokaj dobro zbalansirana tako da se da tudi s tistimi, ki jih dobiš na začetku dobro igrat.

Skratka, meni se zdi tole ena boljših trenutnih multiplayer iger, igralnost ima popolnoma drugačno kot pri večini drugih streljačin. Splača se probat, glede na to da je zastonj. [:D]

Pa če se prijaviš, prosim uporabi link zgoraj, vsak igralec namreč dobi linke prek katerih lahko povabi nove igralce in s tem pridobi nekaj bonus XPjev v igri[:)]
  • spremenil: ahac ()

def0r ::

Daj ponudi tudi link brez refferja pa se laahko sam odloci :p

69charger ::

Igram že od zgodnje bete in je kar kul,tanovega patcha pa še nisem sprobal.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Gizm0 ::

Tribes je zame trenutno daleč najboljši first person shooter špil. Skill cap v tem špilu je zelo visok, tako da povprečen BF/COD igralec v tem špilu praktično ne naredi niti enega fraga :D

def0r ::

Gizm0 je izjavil:

Tribes je zame trenutno daleč najboljši first person shooter špil. Skill cap v tem špilu je zelo visok, tako da povprečen BF/COD igralec v tem špilu praktično ne naredi niti enega fraga :D


Ne vem ravno :p Jaz sem suicidal brute :D Grem ve generator pa pospamam fractal grenade okoli, danes je bilo 8 ljudi na kupu pa polno ammota naokoli sem nametal ene 5 fractalov in pobil sebe in vse okoli.

Pesimist ::

reje pocakam na ghost recon online.

Gizm0 ::

def0r je izjavil:


Ne vem ravno :p Jaz sem suicidal brute :D Grem ve generator pa pospamam fractal grenade okoli, danes je bilo 8 ljudi na kupu pa polno ammota naokoli sem nametal ene 5 fractalov in pobil sebe in vse okoli.

V mislih sem imel predvsem boj s spinfusorji pri visokih hitrostih, kar je nekako najbolj prepoznavno in tipično za tribes igro. Generator soba pa je velikokrat le meatgrinder ja :)
Mislim pa, da sem tokrat prvič zasledil, da je nekdo pohvalil brute-a. Na hi-rez forumih je ravno brute najbolj na udaru, ker naj bi bil v vseh pogledih slabši od doombringerja oz. juggernauta :D

Drugače pa trenutno več igram TDM kot pa CTF. Soldier spinfusor + eagle FTW :)

$%&/() ::

Huda špila ja. Sem juggernaut, najraje se zadržujem v enemy gen room :P

Guzzy ::

Če hočeste me dodajte: Guzzy

A se še komu zdi malo zoprno, da več rund igraš zaporedoma manj experienca dobivaš?

Pesimist ::

$%&/() je izjavil:

Huda špila ja. Sem juggernaut, najraje se zadržujem v enemy gen room :P


te se na evil straniforca. Jaz sem pa inqusitor.

Boobiz ::

Malo sprobal pa zgleda zanimivo ampak mi kljub najnižjim detajlom laga miška in vse skupaj. Mogoče naložim na še desktopu in probam ponovno.
I'm drunk, what's your excuse?

flood ::

hmm nevem mogoče se morm navadit, ampak prmikanje miške mi zgleda precej leseno in nenatančno...
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

def0r ::

flood je izjavil:

hmm nevem mogoče se morm navadit, ampak prmikanje miške mi zgleda precej leseno in nenatančno...

Zakaj ti to zgleda? Meni je cisto v redu amo edino se je treba navadit na doloceno klaso da si nekako navadis na hitrost projektila od spinfuserja, ali se fokusiras na projectile weapone kakor assault rifle ce si dober :P

Lonsarg ::

Uuuuu sm igral eno staro verzijo te igre v singleplayer, zdel se mi je ful inovativen način shoterja, zaradi tega letenja, enostavno ni podobne igre temu.

bajsibajsi ::

Je podobna, celo nastajala je v istem casu kot prvotna Tribes (ali Tribes 2, se ne spomnim) kakih 10 let nazaj. Mam doma skatlo Giants Citizen Kabuto. Podobno letenje s temi jet packi.

Tribes Ascend sem imel na disku kake pol ure predno sem jo zbrisal. Premium paket 82 evrov za gold in exp. Best value, lol. Najbols da dajo kr orozja v store, pa imamo se en Combat Arms.

Gizm0 ::

Kje si ti videl ceno 82€? 50$ te pride premium pack, kjer imaš 6000 golda in 60 dnevni booster. V teh 60-ih dneh pa nabereš tolk XP-ja, da ne boš vedel kaj bi z njim počel.
XP z boosterjem + VIP statusem (vsak real money nakup golda ti prinese VIP status) pa zelo hitro raste, 3x hitreje kot če nisi VIP. Tako, da lahko že z unim packom za 30$ unlockaš praktično vse, kar boš potreboval.

Drugače pa lahko na njihovi facebook strani https://www.facebook.com/tribesascend?s... dobite 250 free golda. Tako da lahko potem kupite spinfusor od soldierja :)

Še ena koristna povezava:
http://www.reddit.com/r/Tribes/comments...

bajsibajsi ::

Dostop sem imel precej preden je bila igra v OB fazi in cena v shopu je bila nastavljena nekaj cez 80 evrov za Premium. Koliko je pa sedaj me pa niti ne zanima. :P

Gizm0 ::

Jaz sem približno pol leta nazaj naredil preorder in sem za 30$ dobil 6000 golda ter 30 dnevni booster pack, kar je celo boljši value kot je zdaj v open beti oz. kot bo po uradnem izidu.
Poleg tega pa so vsakič, ko so bili serverji par ur nedostopni zaradi update-a, nam dali kar precej extra boost dnevov. Moj zadnji 30 dnevni boost je praktično trajal 45 dni :)

jizzer ::

Sem zasledil to igro v eni drugi temi, pa sem mogo it probat, na youtubu je zgledalo impresive. In ja res je igra je odlična, zdaj že en čas nisem nekaj dosti časa posvečal igram sploh pa ne kakim FPSom in me je malo pritegnila nazaj tako da zdaj malo šola trpi ali ipak, ni mi žal, škoda le da negre ravno hitro :) Morm še tut povedat da od kar sem začel danes kakih štirih še nisem mel negativnega scora in ponavadi sem v top5 uporabljam pa pathfinderja, gre odlično skijat z njim pa ubiješ marsikoga v trenutku.

Gizm0 ::

Negativni score? Pri CTF-ju število smrti ne igra čisto nobene vloge. Če igraš primarno nalogo pathfinderja, torej flag capping, potem boš praktično vedno imel več smrti kot pa killov. Pa tudi, če igraš vlogo chaserja s pathfinderjem, je najbolj optimalno takoj, ko ti uspe vrniti domačo zastavico, stistini suicide tipko, da se čimprej vrneš v domačo bazo. Kar bo spet prineslo več smrti kot pa killov.

Drugačna zgodba pa je seveda pri TDM-ju, kjer ima KDR statistika precej bolj pomembno vlogo. Tukaj bi bilo fino, da bi hi-rez dodali tudi število smrti v score screen, tako da se vidi kdo najbolj "pomaga" nasprotnem teamu :)


Btw katere perke najraje uporabljate pri posameznih classih? Pri soldierju sta meni safety third in egocentric najljubša. Egocentric je super za pridobivanje hitrosti, tako da lahko tudi s soldierjem potem cappaš zastavice. Pa še kadar si v zraku in spustiš blue plate special nekomu zelo na blizu, te lastni disk ne poškoduje preveč :D

Še moja statistika

Moram še preučiti, kam bi vložil vse tiste XP pike, zanekrat imam toliko unlockano:

SuperKobeD ::

Gizm0 je izjavil:

Moram še preučiti, kam bi vložil vse tiste XP pike, zanekrat imam toliko unlockano:

Lahko jih meni pošlješ če so ti odveč :P
[With the lights out]

jizzer ::

Gizm0 je izjavil:

Negativni score? Pri CTF-ju število smrti ne igra čisto nobene vloge.


zaenkrat sem igral samo TDM :D
Rad bi se se naučil dobro skijat na youtubu sem videl en odličen video, ded se sploh ne vstavi.

Kaj je najboljše naret z 250 golda ko sem dobil na fbju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

D3m ::

Gizm0 je izjavil:

Tribes je zame trenutno daleč najboljši first person shooter špil. Skill cap v tem špilu je zelo visok, tako da povprečen BF/COD igralec v tem špilu praktično ne naredi niti enega fraga :D



hahahahaahah muzika iz Dead island :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

dezman ::

Ja res je iz dead island-a mal je spremenjena pa tudi scene so na isti princip.

Gizm0 ::

jizzer je izjavil:


Kaj je najboljše naret z 250 golda ko sem dobil na fbju?

Kupi soldier spinfusor - najbolj prepoznavno orožje in ikona celotne tribes serije. Zelo neumna poteza hi-reza tukaj, da so pri soldierju za default orožje dali Assault Rifle in Thumperja.

Fino bi bilo, da bi na TDM-ju odstranili vse auto orožja oz. da se bo na privatnih serverjih dalo to narediti. Ker kadar se na serverju nabere preveč takih igralcev, ki whorajo ta auto orožja, se igra preveč spremeni v nekakšen call of duty...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizm0 ()

Gizm0 ::

Free soldier spinfusor giveaway - http://massively.joystiq.com/2012/04/12...
Pohitite predno zmanjka zaloge :)

Guzzy ::

To! hvala da si povedal :)

def0r ::

Danke :P Sem unovcil pa se eno kodo imam za kolega ce jih bo zmanjkalo:D Ce najdes se kaksno promocijo prosim daj gor, ker skoda ker soldierja skoraj nic ne igram :)

Gizm0 ::

In yo face BF3 :D



Če kdo slučajno še ni videl rendezook videa iz bf3:

jizzer ::

Se splača kaki nov klas kupit? Dopade se mi doombringer :D

Meizu ::

Hmm Spinfusor za soldierja... Kaj pa vem. Tista puška pride še kako prav v določenih momentih, thumper je pa več kot zadosti za spwnat praktično bilokaj.

Sam ko maš recimo opravk s kakšnimi pathfinderji in podobnimi light klasami in ga s thumperjem zadaneš recimo 2x je najboljše pograbit mitraljez in ga zrešetaš dokončno. Ker se zna zgodit da pol zletijo nad tabo in te zjebejo.

Al pa recimo ko loviš zastavonošo. Najboljše met takšn mitraljez s sabo.

Edit: Mimogrede če ma kdo še kakšno kodo za spinfusor se toplo priporočam :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ziga Dolhar ::

Ajde, po vzoru BF3 teme, napište še tule notr svoje nicke, da se bomo lahko našli v igri :).

Moj je: Ziggga
https://dolhar.si/

jizzer ::

Moj: maj3Ric

Guzzy ::

IGN: Guzzy

Truga ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Ajde, po vzoru BF3 teme, napište še tule notr svoje nicke

Truga.

SuperKobeD ::

Lahko še mene dodate: SuperKobeD

A je že oz. bo kak slovenski server?
[With the lights out]

Truga ::

Serverji so kolikor jaz vem samo zakupljivi, in kosta 24 eurov za 3 mesece, kar se mi zdi rahlo drago.

HighBane ::

Meni je ta FPS(?) zakon. Všeč mi je da se moraš potrudit, da koga ubiješ. Kar je meni zakon, ker te ne more vsak ubit v 1 sekundi. Pa tudi ni toliko poudarka na tem, da zapravljaš denar napram "Blacklight"-u. Trenutno igram TDM s Pathfinder, Soldier ali Brutom. Pa ker je boj tako dinamičen, mi je velikokrat zakon, ko koga ubijem. Npr.: Kot flag carrier ubijem 4-5 preganjalcev, Blue Plate Special..., "Backstabbinng Sentinale", Kakšen te kar tako preganja prek cele mape, samo da mu izstrelim "plate" v fris, "Shriek Pathfinder Launch"...
Upam, da bodo še kaj dodali gameplay-u.

Jaz večina časa igram v 3. osebi pa ostali?

Meizu ::

Ko enkrat "nadrkaš" sistem te igre, lahko ravno tako vsakogar fentaš v sekundi ;)

SuperKobeD ::

Jaz pa igram samo CTF. Če imas srečo in najdeš dve izenačeni ekipi, ki vesta kaj delata, so ponavadi runde zelo intezivne 20+ min. Trenutno največ igram PTH chaser in je zakon, z največim veseljem pa lovim "lame" :D
[With the lights out]

Bananovec ::

Meizu je izjavil:

Ko enkrat "nadrkaš" sistem te igre, lahko ravno tako vsakogar fentaš v sekundi ;)

Sem probal zadevo in lahko rečem, da bo vsaki ki je kdaj malo drkal surf mape v CSju ali pa nabijal Quake ali Warsow zadevo obvladal s svetlobno hitrostjo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

swiftpwns ::

HighBane je izjavil:

Meni je ta FPS(?) zakon. Všeč mi je da se moraš potrudit, da koga ubiješ. Kar je meni zakon, ker te ne more vsak ubit v 1 sekundi. Pa tudi ni toliko poudarka na tem, da zapravljaš denar napram "Blacklight"-u. Trenutno igram TDM s Pathfinder, Soldier ali Brutom. Pa ker je boj tako dinamičen, mi je velikokrat zakon, ko koga ubijem. Npr.: Kot flag carrier ubijem 4-5 preganjalcev, Blue Plate Special..., "Backstabbinng Sentinale", Kakšen te kar tako preganja prek cele mape, samo da mu izstrelim "plate" v fris, "Shriek Pathfinder Launch"...
Upam, da bodo še kaj dodali gameplay-u.

Jaz večina časa igram v 3. osebi pa ostali?


V 3. osebi je manj efektivno bit, ko dejansko nekoga pokaš, ko pa samo derpaš naokol, pol pa pride 3. oseba super, ker maš hiter vpogled naokol in hitro opaziš če ti je kdo za ritjo in na takšen način jaz tudi spreminjam med 1. in 3. osebo.

edit: moj nick pa je swiftpwns, rank sem okol 24.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: swiftpwns ()

Halfdead987 ::

Se splača downloadat? Kako se vem zdi?
Btw ima igra chat? Ker brez njega je brezveze:)

Truga ::

Igra ima text chat ja, ce to mislis.

IMO, ne splaca se downloadat. Dodal so prevec brzostrelk, pa flag drag, in podobne kozlarije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smite

Oddelek: Igre
353339 (147) oo7
»

Prihaja Counter Strike: Global Offensive (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014005 (8996) hojnikb
»

Kako zjebat g33ke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8712802 (9538) Mesar
»

Call of Duty : Black Ops (PS3) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
31118101 (11828) Galileo98

Več podobnih tem