» »

Nujno prenosni računalnik

Nujno prenosni računalnik

oberskitona ::

Spet se obračam na vas, prijatelj ju3 tekom dneva nujno potrebuje prenosni računalnik, ker odhaja v tujino in se vrača komaj čez 3 mesece.
Najbolje bi bilo, če bi bil na zalogi v kakšni štajerski trgovini.
Zahteve bi bile naslednje I5 procesor, 4gb ali več rama, grafična kartica takšna,
ki bo omogočala igranje igric, računalnik se bo uporabljal za internet, in igrice, ni potrebe da igrice poganja na najvišjih nastavitvah ampak, da deluje tekoče (igrice ranga najnovejših COD, NFS) cenovni rang pa naj bo tam okrog 700 eu bolje manj kot več ampak tudi kakšen evro lahko dodamo če je smotrno.

Hvala in LP

theBill ::

Kupi ga v tujini, boš ceneje skozi prišel...

SLO_Matej ::

Npr. kaj takega: http://www.ceneje.si/racunalnistvo/pren...

Ima že nameščen Windows 7 Home Premium, tako da se lahko takoj prične z uporabo, kar bo verjetno kar priročno, glede na to da gre v tujino in bo sproti vzel še prenosnik. Sicer je nekoliko čez 700€, je pa na voljo v več trgovinah. Ima dokaj zmogljiv procesor i5 2430M, zmogljivo grafično kartico GeForce GT 540M 1 GB, 6 GB DDR3 RAMa in velik 750 GB disk, ki je hkrati tudi hiter (7200 RPM). Je pa kar velik, 17,3" LED zaslon v razmerju 16:9 s HD+ (1600 x 900) resolucijo.

OptimuZ ::

Sicer 50€ več, ampak vreden denarja :D
Toshiba Satellite L750

kmetek ::

oberskitona ::

kmetek ::

tudi dober...

SLO_Matej ::

Pri vseh zgoraj naštetih je disk počasen (5400 RPM), kar tudi zelo vpliva na hitrost delovanja. V Asusu, ki sem ga predlagal, se disk vrsti s 7200 RPM. Pa še ni toliko dražji, kot Toshiba in eden izmed Dellov. Imajo pa vsi tudi šibkejšo grafično kartico od Asusa, kar zna biti problem, glede na to, da bo uporabljen za igranje iger. Ter Della sta brez prednameščenega OS-a, kar zna vzeti še nekaj dodatnega časa (in denarja), sploh glede na to, da gre s prenosnikom takoj iz trgovine v tujino, če sem prav razumel.

Asus, ki sem ga predlagal je tako ali drugače najboljši nakup. :) Poleg vsega, pa je Asus še najcenejši prav v trgovini na Štajerskem, blizu Murske Sobote, kolikor sem na hitro pogledal na zemljevidu. Torej tukaj: http://www.partners.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Če gre v Nemčijo, Avstrijo ali celo ZDA, naj kupi tam. Bo prišparal tudi do 20% cene.

Janac ::

sploh v nemciji, samo nebo slovenskih windowsov

mr1two ::

Sklati slo winse s travnika in ponuca priloženo licenco, ki je prišla z laptopom. Lahko tudi angleške ali bilokakšne.
Čisto legalno in popolnoma delujoče. Preizkušeno.

oberskitona ::

Racunalnik je sel za kosovo, vojska :-)
Aja pa nobenga od nastetih ni bilo moc dobit v petek, tako da je v comshopu kolega vzel nekega acerja.

vseeno vsem vam hvala za pomoc in trud

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
394792 (4035) Blaz93
»

Prenosnik na obroke

Oddelek: Kaj kupiti
195011 (4527) GPUpoweR
»

Kateri procesor predlagate?

Oddelek: Kaj kupiti
313119 (2604) Mesar
»

Prenosnik za študij arhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
366515 (4905) Gerapa

Več podobnih tem