» »

Zaključni račun za društvo.

Zaključni račun za društvo.

Go-ahead ::

V našem manjšem društvu bi morali pripraviti dokumentacijo o poslovanju za posredovanje ustreznim organom.
A kdo ve kaj vse je potrebno, da ne bomo po nepotrebnem plačevali kakšnih kazni?
Knjiga prihodkov in odhodkov, za statistični urad,...

gzibret ::

To bi morali narediti do konec februarja, napoved za davkarijo pa do konec tega meseca. Kakšno dokumentacijo pa morate narediti, pa je odvisno od tipa knjigovodstva, ki ga imate, ter, ali, imate blagajno, ali ne.

Mi (en manjši sindikat) imamo enostavno knjigovodstvo in smo brez blagajne. Narediti smo morali:
- knjigo odhodkov in prihodkov
- knjigo prejetih računov
- poročilo
- pojasnila k izkazanim prihodkom/odhodkom

To vse za AJPES. Pol pa še neke obrazce za davkarijo. Sicer ni tako veliko dela, je pa duhamorno opravilo...

IMO bolje, da pošljete vsaj nekaj, da vas ne bodo štrefnili. Štrafnejo pa tako društvo, kot tudi njegovega zakonitega zastopnika.
Vse je za neki dobr!

Go-ahead ::

Kjigovodstvo je enostavno, imamo blagajno.

Go-ahead ::

gzibret je izjavil:


Mi (en manjši sindikat) imamo enostavno knjigovodstvo in smo brez blagajne. Narediti smo morali:
- knjigo odhodkov in prihodkov
- knjigo prejetih računov
- poročilo
- pojasnila k izkazanim prihodkom/odhodkom

To vse za AJPES. Pol pa še neke obrazce za davkarijo. Sicer ni tako veliko dela, je pa duhamorno opravilo...

IMO bolje, da pošljete vsaj nekaj, da vas ne bodo štrefnili. Štrafnejo pa tako društvo, kot tudi njegovega zakonitega zastopnika.


Ali imate kake predtiskane obrazce?

gzibret ::

Ne, nimamo nobenih obrazcev. So pa neki obrazci na internetu, kjer oddajaš poročilo. Poglej na strani davčne!
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824001 (21602) Mavrik
»

Društvo-denar iz njega + zaračunavanje

Oddelek: Loža
144460 (3849) St235
»

Enostavno knjigovodstvo za popoldanski sp in ostale obveznosti

Oddelek: Loža
2616053 (15336) St235
»

Zastonj program za računovodstvo ?

Oddelek: Loža
1410515 (7875) ZePe
»

Racunovodski servis

Oddelek: Loža
102174 (1281) matej12xx

Več podobnih tem