» »

IIS ftp/web server varen?

IIS ftp/web server varen?

Cokolesnik ::

Uporabljam WinXP in imam namescene vse varnostne popravke. Kljub temu me zanima, kaj mislite:

sta spletni in ftp streznik, ki ga lahko vkljucite v Internet Information Services, ki so del WinXP, dovolj varna ali je boljse uporabljati kaksen drug namenski program, npr. za ftp - Serv-u-ja ali npr. za web Apache-ja.

Dilema je vecja se zato, ker je IIS del oper. sistema in z uporabo le-tega ne zaganjate novih programov-streznikov, npr. serv-u, kar omogoca hitrejsi zagon os-ja, manjso porabo sistemskih sredstev.

darh ::

afaik IIS NI del OSja... in če hočeš da laufa MORAŠ zagnat nov program... al kako ?

če si zadovoljen s tem kar ti IIS nudi... don't bother...
Excuses are useless! Results are priceless!

Ziga Dolhar ::

IIS ni del operacijskega sistema (ala IE). Je pač Microsoftov spletni strežnik ter takisto zmogljiv... v WinXP si omejen na en web in en ftp site.

Glede varnosti: pebkac.

Sicer pa, cokolesnik, tebi se nikakor ne da malce pogledat po tem forumu po že obstoječih temah... se motim?

Cokolesnik ::

Ziggga: glede tega da ne iscem po obstojecih temah, se ne strinjam. Clovek vpise v iskalnik /iis/ pa ne najde nic ustreznega, razen lastne teme. Clovek vpise v iskalnik /iis varnost/ in ne najde prav nobene teme. Kaj ste razmisljali kdaj o tem, da bi dolocene teme povzeli in jih integrirali v spletne sklope ala hardware guide, iis guide, internet explorer guide... Zelo tezko je namrec nekaj iskati, ko pa folk uporablja tako razlicne besede pri pisanju tem v forumu.

Kaj si mislil, ko si omenil besedo PEBKAC.

Bug ::

Dober firewall si nabavi pa kar koristi IIS, saj zakaj ne bi izkoristil tisto kar si placal?:)

gazda ::

Glede na to da veliko stevilo velikih podjetjih vkljucno z bankami uporablja win2000 platforme mislim, da lahko tudi ti uporabljas WinXP. Samo necesa se moras drzat - windows update kliki kolikor redno lahko, pa preberi si kaksne tutoriale na internetu o IIS varnosti.

andrej ::

ce je v XP vgrajen IIS ne motijo omejitve - en site, potem je IIS kar ql. Glede varnosti pa je zadeva tolko varno kolko dober admin si. ce redno patche dajes potem se nimas cesa bat. pri vseh programih je tak. vendar roko na srce se vec hackajo winsi kot pa ostali sistemi. to pac moras vzet v zakup:D ce pa mas firewal pa izklopis servise, ki jih ne rabis in redno sistem vzdrzujes se nimas cesa za bat...

morphius ::

Hm...andrej, vidim da si zelo samozavesten, glede vdirljivosti v (tvoj) sistem. A nam zaupaš svoj IP ? >:D >:D

Lp, morphius

andrej ::

sem ni dial upu tako da malo tezko. glavna masina pa je tudi za dvema firewaloma tako da ni ravno dosti sans. Me bom reko, da je nemogoce, ker je vse mogoce, samo bi prej dobil podatke, ce bi me kdaj vlovil pa lopno po glavi ko nesem prenosnika kot pa ce bi mi hekno ko bi bil na mrezi:D

morphius ::

deam :D , sicer pa navaden modem ni ovira....ti samo na mreži bodi nekaj časa, da bo enak IP....kr drugače bo svizec prišo. Za njega pa vsi vemo kaj naredi....dodeli drugi IP :D :D

Lp, morphius

andrej ::

hehe, tudi ce bi ti povedal IP, ki ga uporabljam ko sem na LAN-u neposredno povezan na net, ti cisto nice nebi koristil, ker je privatni IP:D

andrej ::

ma evo ti ga: 192.168.0.95. no cakam...8-) :D

sasox ::

andrej hehe se ze sprehajam po vsebini tvojega diska :D zanimive stvari imas gor ;)


lol

andrej ::

saj jih ne rabim, daj kar format tistega kar vidis;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri FTP?

Oddelek: Programska oprema
121055 (909) Dr_M
»

KKS res blokira porte?

Oddelek: Omrežja in internet
232761 (2033) fizolcek
»

FTP strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
181612 (1315) SubOrbit
»

kater web server

Oddelek: Izdelava spletišč
211396 (1132) darh
»

Program za web server?

Oddelek: Omrežja in internet
92212 (2071) Hojne

Več podobnih tem