» »

Kateri router?

Kateri router?

««
108 / 127
»»

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

Openwrt je dober.

Nutella je boljša!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

blackbfm ::

ni

SeMiNeSanja ::

blackbfm je izjavil:

ni

Na kruhu JE!

Pa namaž OpenWRT na kruh, če moreš!
Ali pa pomoči prst v OpenWRT in ga poliži!

A? A? Kaj je boljše?

Še najbolj crappy router postane okusnejši, če ga premažeš z Nutello.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

scipascapa je izjavil:

Zakaj se tok hvali openwrt?

Kje se pa dobi Gl.inet Flint?

Amazon.de


https://store.gl-inet.com/products/flin...

Tukaj?

Je pa catch da ima zgleda custom openwrt gor ker kakor je meni znano AX še ni uradno na openwrt podprt (lahko se motim)

l0g1t3ch ::

Kateri wifi router do 100eur?

Gor bo nekaj telefonov in nekaj laptopov preko wifi in stacionarc ter nas na kablu.

l0g1t3ch ::

TP-LINK ARCHER AX50 - AX3000

ali

Asus RT-AX55

bajsibajsi ::

Tega, ce ga kje dobis do 100 eur.

bajsibajsi je izjavil:

TP-Link Archer AX73 za 92 eur (+ 7 eur dostava) https://edigital.si/usmerjevalnikiroute...

scipascapa ::

pod 100 ga ne bo dobil nikjer.

Boobiz ::

https://threatit.com/articles/226-vulne...

Slaba so ta off the shelf jajca za mastne denarje, če jih niti up to date ne morajo držat z varnostnimi posodobitvami.
I'm drunk, what's your excuse?

SeMiNeSanja ::

Boobiz je izjavil:

https://threatit.com/articles/226-vulne...

Slaba so ta off the shelf jajca za mastne denarje, če jih niti up to date ne morajo držat z varnostnimi posodobitvami.

Ma to ni važno.
Glavno da ima veliiiko anten (izgleda ful cool), da je čim cenejši (100€ je že hudo drago), pa da podpira WiFi x+1 in seveda, da WiFi pokriva tri štuke bajte, vrt in še garažo.

Ampak j* ga... za doma si marsikdo komajda privošči tista jajca, ki jim jih ISP postavi na mizo. Taka je pač realnost.
Hujši problem je, če isti kriteriji obveljajo pri poslovni rabi....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mat xxl ::

Pri poslovni rabi, pa poleg dobrega ruterja vzamešše dobrega ponudnika interneta, ki, kot vem vsaj poslovne uporabnike že nekaj mesecev ščiti pred vdori, tako, na koncu še Asus ostane skoraj brez dela.

Ja kateri ponudnik, eden na 2 črke, eden na Tele...., pa vem, da tega ne dela, ker imam ob podobnem ruterju doma dnevno, kar nekaj poskusov napadov.., pa jih Trend micro ustavi, vsaj tiste, za katere vidim, da jih, za one, ki ne vem, pa pač ;) Sem tole zadnje dodal, da bo SeMiNeSanja zadovoljen . :)

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

Pri poslovni rabi, pa poleg dobrega ruterja vzamešše dobrega ponudnika interneta, ki, kot vem vsaj poslovne uporabnike že nekaj mesecev ščiti pred vdori, tako, na koncu še Asus ostane skoraj brez dela.

Ja kateri ponudnik, eden na 2 črke, eden na Tele...., pa vem, da tega ne dela, ker imam ob podobnem ruterju doma dnevno, kar nekaj poskusov napadov.., pa jih Trend micro ustavi, vsaj tiste, za katere vidim, da jih, za one, ki ne vem, pa pač ;) Sem tole zadnje dodal, da bo SeMiNeSanja zadovoljen . :)

Bog varuj, da se mi kakšen ISP vtika v promet in mi nekaj 'filtrira'!!!
Kadarkoli mi nekaj ne bo delovalo, da moram potem še tuhtat, če mi je spet ISP zaj* stvar? Hvala, tako 'zaščito' si lahk nekam zatakneš.

Poleg tega, to kar ti govoriš, da so 'napadi' niti pod razno niso 'napadi'.
IP/port scan pač ni 'napad'. Izgleda pa ful cool in 'efektivno', če te opozori na vsak ping, ki je priletel mimo......

Tisto 'zaščito' od Asusa pa kar imej. Koliko ranljivosti že ima, glede na tisti članek? Temu ti rečeš ZAŠČITA ?!? Resno ??? Sicer pa smo že enkrat razglaljali o tem, kako zelo 'efektivna' je lahko taka 'zaščita', kot ti jo nudi Asus. A kaj, ko nočeš nič slišati na to temo.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

papak ::

Tudi pri nas bo čas za nov router. Lani med prvim lockdownom sem se nategnil z Asus RT58AC V2, ki pa je sicer dobro opravljal delo do sedaj.

Zdaj pa so se pojavile težave in sicer tanove naprave (kotel, shellyi, kak drug racunalnik) se samodejno odklapljajo z 2.4ghz mreže, pa nasploh vidim da je ram usage 90%.

Router mora:
- prebaviti na 2.4ghz precej IoT naprav, kot so shelly-ji, kamera, access point za plinski kotel, en star linksys z openwrt za razno opremo iz službe
- prebaviti 2 telefona in nekaj računalnikov in mibox s na 5ghz
- dobro streamati z laptopa na drug laptop oz. tablico (če lahko tudi draga kdaj ostane doma)
- internetni priključek je 200/100, t-2 routerja se ne uporablja
- če zmore še disk s kake 20mb/s za kak torrent bi bilo top ?
- imeti boljšo 2.4 in 5ghz pokritost od sedanjega RT58AC V2
- cena 100-150€

Ne bi se rad spet nahecal, ker bo to zdaj rešitev za par let.

TP-LINK ARCHER AX50 - AX3000
Asus RT-AX55

To je to, ali se da dobit precej boljše, za 50€ več?

scipascapa ::

Raje potem AX72 or AX73.

papak ::

Kaj pa kaj od ASUS-a?

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

igor0203 ::

NanoPi R2S (OpenWRT) + Tp-Link EAP225/245 (slednji je trenutno na Amazon.DE cca 85eur)

Wizem ::

Kateri AP izbrati za povezavo z routerjem (najbrž bo to Linksys WRT3200ACM)? Naloga AP bo povezava MF naprave v omrežje.
Hvala za pomoč in nasvete!

scythe ::

Sam uporabljam Dlink DAP2020 na razdalji 15m, primarni router imam TP-Link C80 AX1900, povezava med routerju in AP je 61%. Dela trenutno OK, momentalo mi nabije ping na 102ms in posledično vrže alarm iz videonadzora. Moram najdit prave nastavitve glede Beacon interval, RTS Threshold...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Ales ::

papak je izjavil:

... pa nasploh vidim da je ram usage 90%.

To je normalno in tudi na tvojem naslednjem routerju bo isto. Na linuxu (in nasploh na vseh OS-ih) je RAM namenoma zaseden kolikor se da. Če ni porabljen direktno za programe, ga pa OS zasede s cachejem. Saj ga nimaš zato, da ga boš gledal praznega...

zzitop ::

xandros je izjavil:

Zelo enostavno....

1.do 50eur
1core@775, 128M rama, 300M optika brez QoS bo delovalo bp
Archer C6, cca 35eur, gor lahko das openwrt



Ja, C6 bi bila dobra izbira, težava pa je, da na Openwrt 5GHz WiFi deluje zares porazno in nestabilno. O tem sem na openwrt forumu in uradni strani spregledal, a ko sem namestil, sem to še kako čutil. Z uradnim FW dela BP.
Morda so v V21 rešili, a za sedaj nisem zasledil, da bi temu bilo tako.
Sem pa tudi jaz pristaš Openwrt, na vseh tvojih routerjih, pa tudi pri večini kolegov, kjer sem kaj zmontiral, sem dal ta FW, ampak na tisti Flint se spet ne da naložiti pravega. Za sedaj je za AX routerje Openwrt še prava redkost. Vidim pa, da trenutno največ openwrt uporabnikov namešča njihov FW na Xiaomi 4A Gbit.

Oktan ::

Zdravo. Za kolega iščem router za normalno domačo uporabo (par telefonov in prenosnik) v rangu okoli 45€. Dovolj je tudi samo da dobro lovi 2.4ghz signal.

Hiša je dvonadstropna tako da mora pokrivati spodnje in zgornje sobe, lokacija routerja pa bo v sredinski sobi.

Sam imam v stanovanju Archer C6 že skoraj 2 leti s katerim sem zelo zadovoljen ampak me zanima če je to dovolj za njega tudi za pokrivanje zgornjega nastopja?

Gledam na zelo prodajan model C80 za 45€. Je še kaj boljšega v tem rangu ali se splača dati še malo več za ziher?

Hvala in lp

hojnikb ::

če rabi samo 2.4GHz, kupi dva poceni ~20-25€ routerja in jih daj vsak v svoj stuk. Tko maš precej boljšo pokritost kot z enim za 45€.
#brezpodpisa

broken/link ::

kot je hojnikb rekel. tole je a way to go je - ali 2xrouter ali router+access point ali celo router+2xAP.

če bi pa rad sam testiral - vzameš svoj router in ga odneseš do prijatelja. Ga samo v elektriko vklopiš in preveriš, če je signal po celi bajti. Ni treba, da je priklopljen na internet, da stestiraš signal.

Oktan ::

Hvala vama, odlična predloga. Lp

igor0203 ::

V Links trgovini imaš Xiaomi 4A Gigabit na katerega lahko gor pokneš OpenWRT in imaš odličen poceni router. Stane pa malenkost več kot 26eur

Ales ::

igor0203 je izjavil:

V Links trgovini imaš Xiaomi 4A Gigabit na katerega lahko gor pokneš OpenWRT in imaš odličen poceni router. Stane pa malenkost več kot 26eur

Na tega gre gor tudi AsusWRT, če koga zanima. Se pravi na Gigabit verzijo, ne na navadnega.

scipascapa ::

letmein ::

Ima kdo predlog za budget managed layer 2 16 portni switch + router + 2x AP... malo sem gledal Mikrotik opcije, ampak me "strašijo" zapisi o konfiguraciji..gre za pa domačo uporabo.

Daniel ::

Za Mikrotik si lahko snameš Winbox in se povežeš na demo.mt.lv uporabniško ime: admin brez gesla.

https://mikrotik.com/download

in malo preveriš kako izgleda RouterOS. Je pa sistem nastavljen na read only.

Rias Gremory ::

Ali mora router kaj posebnega podpirat da bo T-2 IP TV deloval?

Daniel ::

T-2 iptv se priklaplja direktno na modem, če je govora o zunanjih sprejemnikih. Za aplikacijo pa ni potrebno nič posebnega.

Oktan ::

Malo bom vskočil ker imam enako vprašanje. Kaj pa če imam modem v kleti in potem samo en utp kabel do dnevne sobe v prvem nadstropju kjer bi imel router in še T2 iptv? Rabim switch pred tem?

Daniel ::

Vsekakor, ker čez router ti ne bo ravno delalo.

scipascapa ::

Potencialni izbor sem skrčil na dva modela:

HUAWEI WiFi AX3 Pro Quad model ali Xiaomi AIoT Router AX3600, katerega?

PINki ::

Kaj predlagate v price rangu 100-150€ za domaco uporabo?

Optika 100/10
Stanovanje 80 kvadratov
Do 10 naprav na omrezju (tudi 5ghz naprave)
Dosti uporabljamo chromecast ce kaj pomeni ta info

Se ne spoznam prav dobro na routerje zato prosim za priporocilo.
Hvala

PINki ::

Tole sem zbrskal, ok zadeva?
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Morda je tudi overkill za nase potrebe, saj nihce ne gejma, bo pa future proof zadeva, saj ne kupujem router vsako leto.

Han ::

Mimovrste ima ASUS v akciji...

https://www.mimovrste.com/iskanje?s=rt-...

OldSkul ::

Vsaj za AX68U zelo dobra cena, ostalo verjetno tudi.

MrStein ::

PINki je izjavil:

Kaj predlagate v price rangu 100-150€ za domaco uporabo?

Optika 100/10
Stanovanje 80 kvadratov
Do 10 naprav na omrezju (tudi 5ghz naprave)
Dosti uporabljamo chromecast ce kaj pomeni ta info

Se ne spoznam prav dobro na routerje zato prosim za priporocilo.
Hvala

Kaj pa ti da ponudnik interneta?
Včasih imajo ruterje, katerim nič ne manjka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PINki ::

Slab domet ima v spalnici (druga stran stanovanja). Pa prikljucil bi gor en disk (nas).

Han ::

Za to kar iščeš/rabiš, zadošča RT-AX56U. Če želiš višje USB in AC/AX hitrosti, je boljši AX58U. Na oba lahko pokneš Merlin firmware.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

shadeT ::

Jaz pa iščem WiFi router z močnejšimi antenami.

Malo preslab signal je na drugi strani hiše trenutno z nekim starim routerjem. (en laptop potegne signal, drugi pa slabo).

Zahteve po hitrostih so nikakve, saj to uporablja samo tašča za maile gledat na drugi strani, kot imamo router. Max 2 laptopa sta gor povezana (nezahtevna uporabnika).

floyd1 ::

"Nek star router" je ???
Prestaviti router ni možno? Druga možnost je priklopiti še en WiFi Acess point (na kablu) malo bližje tisti lokaciji. Tisto bo sigurno delalo. Ena ali dve steni manj znata narediti kar veliko razliko.
En sam router v hiši navadno bolj slabo pokriva vse prostore.

shadeT ::

Ne vem iz glave kater router je stari. Nisem pa zdaj na lokaciji kjer je.

Fora je, da ravno tam, kjer je potrega po signalu, ni kabla.
Je pa res, da je največja potreba na sredini hiše, tako da mislim, da samo malenkost boljša antena bi rešila problem, ampak ne vem kaj sploh iskat - čim višji dbi? Čim več anten?

Smo pa že poskušali še en WiFi AP, ampak potem se naprava (recimo mobitel) poveže najprej na original WiFi. Potem se pa premakneš, pa še vedno lovi (slabo) na glavni WiFi in ne preklopi na AP. Ker vmes ne zmanjka signala in je potrebno ročno menjavat WiFi in AP.

janezvalva ::

imam router Archer C80, ampak med dvema mobilnima napravama v omrežju imam prenos podatkov z 10MB/s. zakaj tako nizko in kako lahko povečam hitrost?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

blackbfm ::

Je pa res, da je največja potreba na sredini hiše, tako da mislim, da samo malenkost boljša antena bi rešila problem, ampak ne vem kaj sploh iskat - čim višji dbi? Čim več anten?


če nimaš pojma kaj delaš z aftermarket anteno ne boš naredil nič, samo še več sranja.. rabiš še en ap ali pa neko powerline rešitev


imam router Archer C80, ampak med dvema mobilnima napravama v omrežju imam prenos podatkov z 10MB/s. zakaj tako nizko in kako lahko povečam hitrost?


slab signal oz 2.4 ghz... izboljšaj postavitev in poveži jih preko 5ghz

Ales ::

shadeT je izjavil:

Ne vem iz glave kater router je stari. Nisem pa zdaj na lokaciji kjer je.

Fora je, da ravno tam, kjer je potrega po signalu, ni kabla.
Je pa res, da je največja potreba na sredini hiše, tako da mislim, da samo malenkost boljša antena bi rešila problem, ampak ne vem kaj sploh iskat - čim višji dbi? Čim več anten?

Smo pa že poskušali še en WiFi AP, ampak potem se naprava (recimo mobitel) poveže najprej na original WiFi. Potem se pa premakneš, pa še vedno lovi (slabo) na glavni WiFi in ne preklopi na AP. Ker vmes ne zmanjka signala in je potrebno ročno menjavat WiFi in AP.

To težavo z ročno menjavo povezave reši mesh oz. dovolj pametna router/AP, da znata to hendlat samodejno.

Tako na pamet, brez da bi vedeli, kateri router imaš zdaj, bi rekel, da ti bo težave rešil mesh sistem. To je lahko tudi kak soliden TP-Link in zraven dostopna točka, povezano z njihovim OneMesh. Ni treba, da je kaj zelo fensi za $$$$.

janezvalva je izjavil:

imam router Archer C80, ampak med dvema mobilnima napravama v omrežju imam prenos podatkov z 10MB/s. zakaj tako nizko in kako lahko povečam hitrost?


A od ene naprave do routerja in od druge naprave do routerja imaš pa boljši pretok podatkov? Je problem izključno med tema dvema napravama?

Moram pa reči, da če bi se trudil, ne bi uspel napisati manj o omrežju in napravah, kot si nam napisal...

d4vid ::

Kaj se priporoča za budget access point, s gigabit porti in čimvečjo hitrostjo prenosa po wifiju? Trenutno mam enga asusa za 20EUR s 2.4/5Ghz podporo, saj dela ok, a mu manjkajo gigabitni porti. Ker večinoma uporabljam wifi, bi rad imel hitrejše prenose med serverjem in PCjem (sedaj max 11MB/s).

Kaj vzamem? Rabim pa res samo AP, za router mam fritzbox 7590 (v garazi, kjer pride DSL v hišo, a ne pokriva bivalnega dela hiše).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

mat xxl ::

Router za 20 eur ...... :( Pa vesel bodi, da ti sploh KAJ dela, saj veš kolikor denarja toliko muzike !

Se pa čudim ljudem, kako si živce kravžjajo, namesto, da i odkartali primerno vsoto in si ohranili živce, se raje igrajo igro, koliko je najmanj možno, dati za router, pa da mi še dela, jaz pravim, takim ljudem, bogataši, ker sam nikakor nimam ne živcev ne časa, da bi lahko tako kupoval.......

Raje delam, kako uro ali dve več in tam zaslužim in potem kupim raje router, ki krepko presega moje potrebe in vem, da bo dobro služil naslednjih 5 ali 10 let.

Sedaj sem kupil Asusa RT-AX 86U in ga primerjam z starejšo linijo RT-AC in lahko samo rečem, ne moreš verjet, kaka razlika, nekje vsaj 30% boljša pokritost z signalom, o pasovni prepustnosti, pa nima smisla razpravljati, pač ja, bo z lahkoto in zadovoljstvom odslužil svojo ceno z delovanjem......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()
««
108 / 127
»»