» »

Kateri router?

Kateri router?

««
90 / 126
»»

SeMiNeSanja ::

Zimonem je izjavil:

Midva se nimava kaj pogovarjati. Trgovinarka.

Kaj pa se potem ves čas zaganjaš kot nevzgojen pitbull?
Lajaš v tri krasne, pa še sam ne veš kaj in zakaj.

Pojdi brat kaj si pisal in se sramuj!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zimonem ::

Kaj da nimaš 100e da bi preizkusil eno opremo, tvoje izpade iz bivanjske problematike smo brali cel teden. Pametan pa, ko da te moje pička rodila

Razen kar prodajaš sam je vse ostalo v kurcu. Pa še svojo ekspertizo bi prodajal najraj za jurja po dnevu. Ma prozoren si kot pleksi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

rok_p ::

Pozdravljeni,

zadnje čase opažam, da mi na računalnikih občasno počasi nalaga spletne strani, kot včasih, ko se je najprej pokazal tekst, pa potem slike pa nazadnje še slog...

Danes sem pogledal status routerja in je Average Load 100%. JE lahko to vzrok za počasnost? Router je pa TP Link TL WDR3600 v1 z ddwrt.

Na mreži sta priklopljeni še 2 brezžični dostopni točki in 3 stikala (speljano po hiši). Vse s povezavo 1Gb. Preko teh se lahko poveže 6 računalnikov preko kabla, 3 preko wifi, 4 printerji, 3 NASi,in 3 Smart TVji.

Če je kriv router, katerega svetujete za zamenjavo? Hvala.
rok

mtosev ::

Lahko probaš firmware resetirati za začetek. Če podpira tomato lahko tudi to probaš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xandros ::

>Lahko probaš firmware resetirati za začetek. Če podpira tomato lahko tudi to probaš.
Kaksen nasvet je to?? Mal bo resetiral kot windowse, in upal, da bo cudezno zacelo vse delovati po restartu? Sej ni treba kr takoj nekaj napisat, samo da si zapisan tukaj.

Monitoring ddwrt za zacetek(kaj se sploh dogaja na mrezi) in potem se QoS(dns, http/s prioriteta pred stream in posebej p2p) na ddwrtju. Po napisanem imas dosti mreznega prometa, in bos potreboval qos.
In prosi nekoga z znanjem ddwrt da ti pomaga z nasveti prihraniti čas.
Sam si bos moral pomagati, nihce ti ne bo cudezno resil problema.

MrStein ::

Na vsakem računalniku je tak?

Če en PC priklopiš neposredno na modem, vse drugo pa odklopiš, je enako?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rok_p ::

Ja to je ekstremna situacija, ki sem jo opisal. Tudi na racunalniku, ki je priklopljen direkt v router. Ponavadi traja kaksne 10 - 15 minut, potem spet leti...eno 3-4x na dan.

Obstojeci router je dovolj zmogljiv?
rok

rok_p ::

Bil bil ta Dovolj zmogljiv?
rok

xandros ::

Wdr3600(560Mhz cpu, 128M rama) bo ze dovolj.
Tudi omenjeni mikrotik(600Mhz cpu, 64M rama) bo dovolj , vendar gres na drug sistem.
Če ne potrebujes rb2011il-IN (nima wifi-ja) zaradi 10 portov (pazi 5x1G + 5x100M porti so), rajsi poglej za zmogljivejsim hAP ac2(4x716Mhz, 128M) za podobno ceno.

Samo menjava hw ti bo mogoce(si naredil analizo prometa?) pomagala samo na kratek rok.

MrStein ::

Kaki internet? (hitrost)

Načeloma nakup novejše naprave ni slaba ideja, ampak je bolje najprej ugotoviti vzrok težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rok_p ::

Internet je 10/1 a1 vdsl.

Problem je vedno takrat, ko router nabije na 100%, pa ne vem zakaj.
rok

SeMiNeSanja ::

rok_p je izjavil:

Internet je 10/1 a1 vdsl.

Problem je vedno takrat, ko router nabije na 100%, pa ne vem zakaj.

Najprej preveri, če obstaja kakšen novejši firmware in tega posodobi.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vm1999 ::

rok_p je izjavil:


Na mreži sta priklopljeni še 2 brezžični dostopni točki in 3 stikala (speljano po hiši). Vse s povezavo 1Gb. Preko teh se lahko poveže 6 računalnikov preko kabla, 3 preko wifi, 4 printerji, 3 NASi,in 3 Smart TVji.


Na povezavi 10/1 ??

Vm1999 ::

Če vklopiš 2 tv-ja istočasno, praktično nimaš več interneta... sem sam trpel to več let na povezavi 11/0,8 (takratni speedtest tržnega paketa 20/2).
Mogoče je tu vzrok?

damirj79 ::

Na 10/1 xdsl povezavi z dvemi tvji istocasno ostane za internet cca 2mbit. Se slisi dovolj, v resnici pa so danasnje web strani tako skropucalo in naloadajo polno dreka, da je taksna hitrost neuporabna. Zato traja vcasih kup cajta da kaj nalozi, kadar ne more browser iz cachea potegnit.

xandros ::

Prvo naj naredi analizo prometa(ddwrt ima nekaj vgrajeno, pa tudi ntop(ali Real-Time NetFlow Analyzer) ni problem nastavit)
Do takrat pa brez jokanja in potem razne hipoteze.

2M link pa ja ni problem za DNS in http/s promet,ostalo pa na cakanje.
QoS pa mu tudi kaksen ddwrt uporabnik na kratko opise.

damirj79 ::

Zagotovljenih 2M na link-u 10m gre bolj za silo, na kakšnih enostavnih webih, vse kar je bolj kompleksno in polno dreka pa odpira morje cajta. Prišli smo tako daleč, da na telefonu z egde povezavo ne odpreš več nič.

Pečo89 ::

Pozdrav fantje, en nasvet.

Pri telekomu so nam priklopili optiko. Sedaj wifi imam preko Telekomovega innbox g68. V hiši v zgornje nadstropje signal slabo nese. Ali je je smiselno kupiti router (bo imel večji doseg od trenutnega) ali da kupim nek ojačevalec wi-fi ki ga priklopim v zgornje nadstropje...

Zimonem ::

Set dostopnih točk(mesh). Povežeš pa s kablom. Range extenderji so bolj res za silo.

PARTyZAN ::

Izogni se mesh, kupi navadne dostopne točke in jih priklopi na router/switch v vsakem nadstropju.

scipascapa ::

ali powerline.

Master_Yoda ::

Pri meni pa je izdihnil power adapter za 10+let star D-LINK DIR-655 (z univerzalnim se prizge in dela - samo vprasanje koliko casa bo ker je ta univerzalni bolj svohten). Glede na to da bi za nov 12V 2A power adapter verjetno dal okoli 20+ EUR kolikor gledam (ce imate kje linke do cenejsih), studiram da bi mogoce bilo nabaviti nov router. Kaksne budget variante so trenutno priporocljive ?
Na prejsnji strani sem opazil Archer C7, ampak ko grem na internet malo gledati in vidim da dobim nekajkrat hitrejse Xiaomi ali pa huawei z Wifi6 za manj denarja (Xiaomi AX5, etc....) se po glavi coham in ne vem kaj vzeti.

Uporablja pa se v majhnem stanovanju tako da wifi range ni nikakrsen faktor. Internet je 100/20, fajn bi bilo da podpira openwrt (kar Archer C7 podpira). Funkcije kot rezervacija DHCP naslova za specificne MACe, etc. osnovne stvari pa tako ima verjetno vsak.
Dovie'andi se tovya sagain.

Vuli ::

kateri routerji imajo res dober domet. Sem imel Tenda W302R(3x2.5dbi), ki je nesla signal 200m sigurno, recimo TP C1200, to ne nese nikamor napram Tendi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

SeMiNeSanja ::

Master_Yoda je izjavil:

Pri meni pa je izdihnil power adapter za 10+let star D-LINK DIR-655 (z univerzalnim se prizge in dela - samo vprasanje koliko casa bo ker je ta univerzalni bolj svohten). Glede na to da bi za nov 12V 2A power adapter verjetno dal okoli 20+ EUR kolikor gledam (ce imate kje linke do cenejsih), studiram da bi mogoce bilo nabaviti nov router. Kaksne budget variante so trenutno priporocljive ?
Na prejsnji strani sem opazil Archer C7, ampak ko grem na internet malo gledati in vidim da dobim nekajkrat hitrejse Xiaomi ali pa huawei z Wifi6 za manj denarja (Xiaomi AX5, etc....) se po glavi coham in ne vem kaj vzeti.

Uporablja pa se v majhnem stanovanju tako da wifi range ni nikakrsen faktor. Internet je 100/20, fajn bi bilo da podpira openwrt (kar Archer C7 podpira). Funkcije kot rezervacija DHCP naslova za specificne MACe, etc. osnovne stvari pa tako ima verjetno vsak.

Consumer routerji so vse bolj potrošna roba. Če nimaš nekih posebnih zahtev, bi načeloma moral biti vsak dovolj dober. Eni sicer delajo znanost iz tega, na koncu pa se dejansko bolj vrtijo okoli vprašanja, če lahko nadgradijo firmware z OpenWRT ali kerim klonom... Alternativno jih edino še 'muči' domet.
Vse bolj me spominjajo te debate na tisto vprašanje o tem, kateri WC papir je boljši....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

xandros ::

Router brez sw ni nic vreden!
Tko da razni xiaomiji za main router odpriporocam(samo poglej fw in virus scan by badu!) za malo bolj napredno(ze zaradi monitoring,kaj sele vlan) uporabo.
To je naceloma uporabno za AP (ce ne rabis vlan), ter router sw omogoca to.

Za main router:
a.Archer C6 cca 30eur, gor gre openwrt, 128M rama, storage je "samo"
8M,ce bos buildal bo tudi 8M dosti
b. Archer C7 cca 60eur, spet openwrt,16M, vec moznosti za igranje
c. Newifi D2(2x880Mhz cpu), cca 70eur preko ebay, 32M prostora, 512M rama, openwrt, AMPAK default wifi ne deluje najbolje, je treba buildat posebej, torej za znalce
d.Mikrotik hap ac2, ce se ni problem malo ucit

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Vse bolj me spominjajo te debate na tisto vprašanje o tem, kateri WC papir je boljši....

Kaj bi to naj pomenilo? Med različnimi WC papirji so konkretne razlike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Vuli je izjavil:

kateri routerji imajo res dober domet. Sem imel Tenda W302R(3x2.5dbi), ki je nesla signal 200m sigurno, recimo TP C1200, to ne nese nikamor napram Tendi.

Jakost oddajanja je zakonsko omejena. določeni routerji celo sami ugotovijo državo in ti omejijo max. moč oddajanja na zakonsko predpisano - čeprav bi sicer zmogli v neki drugi regiji oddajati tudi z višjo močjo.

Toda veliko bolj pomembna od jakosti 'dretja' je kako dobro 'sliši' naprava. tvoj mobitel ima moč oddajanja kakršno pač ima in če njegovo 'kričanje' ne doseže routerja ali pa ima ta 'slušne težave', se ti lahko pod nosom obrišeš za 'dobro komunikacijo'.

Tako se ti lahko zgodi, da vidiš signal routerja na mobitelu z eno ali celo dvema črticama... pa se ne boš uspel povezati.
Poleg tega tak router, ki se pretirano 'dere' smeti radijski spekter in bog ne daj, da takega poganjaš v bloku in sosedom z njim delaš zgago.

Bistveno bolje je dodati kabelsko povezane dostopne točke na mesta, kjer dejansko potrebuješ signal. Jakost oddajanja signala pa zmanjšati na nivo, ki ga dejansko potrebuješ, ne pa da smetiš naokrog.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

xandros ::

>Consumer routerji so vse bolj potrošna roba.
A ni bolje, da se predlaga boljsi potrosni router, iz katerega se lahko kaj dobis, ko potrebujes

>Če nimaš nekih posebnih zahtev, bi načeloma moral biti vsak dovolj dober.
Nekako se nekateri trudimo, da probamo na enostaven nacin razlozit, na kaj se naj gleda

>Eni sicer delajo znanost iz tega, na koncu pa se dejansko bolj vrtijo okoli vprašanja, če lahko nadgradijo firmware z OpenWRT ali kerim klonom...
Nobene znanosti ni, je zelo enostavno.
Predlog, ki se sprejme, ali pac ne, in se joka kasneje

>Alternativno jih edino še 'muči' domet.
Probamo lociti router od wifi-ja, in da "domet" pridobimo z vecimi napravami

>Vse bolj me spominjajo te debate na tisto vprašanje o tem, kateri WC papir je boljši....
tole je totalno zgresena primerjava

SeMiNeSanja ::

xandros je izjavil:

>Consumer routerji so vse bolj potrošna roba.
A ni bolje, da se predlaga boljsi potrosni router, iz katerega se lahko kaj dobis, ko potrebujes

>Če nimaš nekih posebnih zahtev, bi načeloma moral biti vsak dovolj dober.
Nekako se nekateri trudimo, da probamo na enostaven nacin razlozit, na kaj se naj gleda

>Eni sicer delajo znanost iz tega, na koncu pa se dejansko bolj vrtijo okoli vprašanja, če lahko nadgradijo firmware z OpenWRT ali kerim klonom...
Nobene znanosti ni, je zelo enostavno.
Predlog, ki se sprejme, ali pac ne, in se joka kasneje

>Alternativno jih edino še 'muči' domet.
Probamo lociti router od wifi-ja, in da "domet" pridobimo z vecimi napravami

>Vse bolj me spominjajo te debate na tisto vprašanje o tem, kateri WC papir je boljši....
tole je totalno zgresena primerjava

Če pogledam tvoja priporočila zgoraj, samo potrdijo to, kar sem napisal - če ni WRT klona za router, za nekatere od vas tak router ni nič vreden.

Pozabljaš, da večina ljudi nima ne namena, še manj pa potrebo, da bi menjala originalni firmware z nekim WRT-klonom. Za te je seznam WRT-podprtih routerjev brez neke realne vrednosti.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

xandros ::

>Če pogledam tvoja priporočila zgoraj, samo potrdijo to, kar sem napisal - če ni WRT klona za router, za nekatere od vas tak router ni nič vreden.
je vreden do prvih problemov, kot sem napisal gor
ce pa imas taksen router, ti lahko nekdo ali sam pomagas

Lahko pa spregledas predlog, in ga uporabljas kot ne *wrt!

>Pozabljaš, da večina ljudi nima ne namena, še manj pa potrebo, da bi menjala originalni firmware z nekim WRT-klonom. Za te je seznam WRT-podprtih routerjev brez neke realne vrednosti.

Dolocene routerje dobis out of box z *wrt!
Kar je se bolje!

Ne razumem kaksno stalisce zagovarjas?
Da naj kupijo, kar pac da trgovina v akcijo??

Napisi kaksen dober predlog in kaj doprinesi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

Vuli ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Vuli je izjavil:

kateri routerji imajo res dober domet. Sem imel Tenda W302R(3x2.5dbi), ki je nesla signal 200m sigurno, recimo TP C1200, to ne nese nikamor napram Tendi.

Jakost oddajanja je zakonsko omejena. določeni routerji celo sami ugotovijo državo in ti omejijo max. moč oddajanja na zakonsko predpisano - čeprav bi sicer zmogli v neki drugi regiji oddajati tudi z višjo močjo.

Toda veliko bolj pomembna od jakosti 'dretja' je kako dobro 'sliši' naprava. tvoj mobitel ima moč oddajanja kakršno pač ima in če njegovo 'kričanje' ne doseže routerja ali pa ima ta 'slušne težave', se ti lahko pod nosom obrišeš za 'dobro komunikacijo'.

Tako se ti lahko zgodi, da vidiš signal routerja na mobitelu z eno ali celo dvema črticama... pa se ne boš uspel povezati.
Poleg tega tak router, ki se pretirano 'dere' smeti radijski spekter in bog ne daj, da takega poganjaš v bloku in sosedom z njim delaš zgago.

Bistveno bolje je dodati kabelsko povezane dostopne točke na mesta, kjer dejansko potrebuješ signal. Jakost oddajanja signala pa zmanjšati na nivo, ki ga dejansko potrebuješ, ne pa da smetiš naokrog.


razumem, sosedje gredo lahko na drug kanal, če jih kaj moti.
V glavnem, z laptopom se je dalo povezat 200m stran, za tel nisem ziher.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vm1999 ::

200m?

Vuli ::

na odprtem, zračna linija, da se razume. v drugo stran kjer je bilo več ovir je šlo 50-60m s telefonom. REcimo pred hišo sem imel s Tendo poln signal v avtu, s C1200 ni varjante.
pa je avto na istem mestu parkiran, kot ruter.:D
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Vedran ::

Mogoče ni prava tema ali enako vprašanje sem zastavil v eni drugi temi in nisem dobil noben odgovor.
Verjamem pa, da mi lahko ziher tukaj nekdo pomaga in da ve za kaj se gre.

Ali na router-ju vklopiti naslednje možnosti?

- Firewall in stealth mode
- e-mail filter via port 25 enabled
- NetBIOS filter enabled
- Teredo filter enabled

Ali na router-ju izklopiti naslednji dve možnosti?

- transmit status information over UPnP
(UPnP is used to provide connected computers with status information about the router in the home network. It has no influence on the security settings of the router.)
- allow access for applications
(This setting allows applications to read and edit the settings of the router. Such programs for smartphones, the router add-on for we browsers, and configuration software from your service provider. Data are transmitted in accordance with the TR-064 standard. For access the application must log in with the router. The corresponding login data are administered. To log in an application over the internet, a router user with authorization for access from the inetrnet must be used.)

starfotr ::

Mogoče en video za razmislek.

tebodi ::

xandros je izjavil:

Router brez sw ni nic vreden!
Tko da razni xiaomiji za main router odpriporocam(samo poglej fw in virus scan by badu!) za malo bolj napredno(ze zaradi monitoring,kaj sele vlan)

Bom tule vprašal, ker nisem zasledil, da bi to kje pomagali razjasnit ali obravnavali:
Naj povem, da so mi omrežne osnove jasne, nimam pa časa ali volje se s tem podrobno ukvarjat, pomembno mi je, da stvar kot je router dela ok, brez zatikanja, da se po možnosti (samo) posodablja itn., da ima osnovne nastavitve za povprečnega ali malo več uporabnika, ostalega ne bom nikoli rabil.

Zadnjih par let sem tako bp uporabljal Xiaomijev Router 3G. Na PC-ju z externim adapterjem (1300mpbs) "hitrost povezave/priklopa" (prikazano npr. v windows adapter connection status) nikoli ni padla pod 300 Mbps na 2.4GHz, sicer 400-800 Mbps na 5 GHz (oboje 3-5 m razdalje, signal je bil neprekinjen tudi 2 nadstropji nižje v hiši).
Kot imam sicer izkušnje, po par letih naenkrat ni bil več stabilen, hitrost je padla pri wlan prenašanju datotek iz 20-25 MB/s na ~10 MB/s.

Zakaj pride do tega menda nihče ne ve - eni pravijo, da se izrabi oddajnik, kakorkoli.

Poskusim z novim Xiaomijem AX3600 (Wifi6), v istih pogojih je bil prenos 5-10 MB/s, sicer signal v redu, "hitrost povezave/priklopa" pa samo okrog 150 mbps, naenkrat celo pade do ~50 mbps, seveda se vse ustavi.
V takšnem primeru "soft reboot/reset" ne pomaga, pomaga pa fizični izklop in vklop, potem je navadno nekaj časa enako kot prej.
Hardware izgleda ok - CPU v tem routerju je zmogljiv.

Sprašujem, ker me skrbi, da se bo ob zamenjavi tega primerka zadeva ponovila, torej v čem je tukaj sploh vzrok? (Če kdo ve...)

Nimam pojma, ali je v mojem okolišu nekaj, ker se mi je podobno zgodilo z Asus (ASUS RT-N66U, teh sem preskusil 3 komade, vsi podobno crknili po par mesecih ali sploh niso delali pribl. ok), Linksys (po par letih), omenjen Xiaomi je bil še najboljši.

Sicer pa za koga, ki išče, kateri router nabaviti za domačo, nezahtevno uporabo:
Xiaomi so čist ok, imajo praviloma boljši hardware za primerljivo 2-3x nižjo ceno, update deluje in je posodabljan (kar je najpomembneje), nastavitev je čisto dovolj za običajnega uporabnika (oz. preveč). Zaenkrat je software v kitajščini (Google translate), aplikacija je v ang., če so v bližini še kakšne xiaomi naprave, zadeve med seboj delujejo ok.

Vuli ::

ima kdo kake izkušnje s powerline adapterji, je vse en kurc kakega vzet, ali so kaki boljši?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

SeMiNeSanja ::

Vuli je izjavil:

ima kdo kake izkušnje s powerline adapterji, je vse en kurc kakega vzet, ali so kaki boljši?

Če že moraš štrikat z powerline... imam nekakšen splošen vtis, da si je Fritz naredil nekakšen sloves 'solidnega proizvoda'.

Vseeno priporočam nakup preko spleta, da lahko vrneš v primeru nezadovoljstva.

Sam ne uporabljam powerline adapterjev, zato zgolj govorim o 'splošnem vtisu', ki ga ustvarijo komentorji....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

Nova generacija dela hitreje kot stara.

Imam nekaj s spodnjega konca lestvice in iz ene sobe v drugo dela tam 70-90 Mbps (LAN priključek je 100 mega, tako da več ne more biti). Nekih obremenilnih testov pa nisem delal.

(TP-Link TL-PA4010P je, AV500 standard)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vuli ::

ja Fritz je že verjetno že kar 1 klasa višje. Enkrat smo probali z extenderjem, ampak v hiši z veliko železja je to bolj pesek v oči.
Mari se bo na koncu dalo rešit z kabli.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

dc10 ::

Že nekaj časa uporabljam TP-LINK TL-PA7010P KIT AV1000 in sem zelo zadovoljen... Iz podstrešnega stanovanja hiše v klet je povezava okoli 170mb, po stari električni instalaciji in še keramične varovalke so.... predvidevam, da na novejši instalaciji in novejših varovalkah še bolje deluje...

lp

Voluharr ::

V firmi smo pred časom v Conradu za testiranje vzeli nek kit z Devolo čipovjem in je bila povezava 200~300 Mbps.
Stabilnost se je normalno obnesla.

Edino v res mejnih pogojih, ko se je povezava komaj še vzpostavila,cca 80~90m napeljave, je deloval samo ping in čez so šli še ostali majhni paketki.
Paketki večji 80B podatkov so bili dropani.
Poleg tega smo dva vključili v isti razdelilec, zraven je bil pa še en star prenosnik. Zadeva ni delovala zaradi motenj napajalnika.

krenpac ::

Kateri usmerjevalnik trenutno priporočate za domačo uporabo? Cena naj bo tam okoli 50€. Lahko tudi več ali manj, če je to upravičeno. Glavna prioriteta je zanesljivost.

Je tole ok zadeva?
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Ali pa tole?
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Priporočate kaj druga?

Buzdovan ::

Pozdravljeni,

podobno kot "krenpac" tudi sam iščem ugoden router za nezahtevno (max. 2 napravi hkrati) domačo rabo v cenovnem rangu okoli 50€. Sedaj nalogo routerja opravlja Tehnicolor EPC3928, ki ga prilagajo pri telemachu. Problem je, da mi ta z wi-fi signalom NE pokrije celotnega stanovanja (cca. 65m2). Router je v dnevni sobi. Ko sem nanj povezan z mrežnim kablom je download okoli 80Mbps. Ko se povežem nanj s prenosnikom v vidni liniji 2m stran, hitrost pade na okoli 35Mbps. Za sobe, kjer ni wi-fi signala, oziroma je ta zelo slab, to rešim z ojačevalnikom (TP-Link TL-WA860RE). Vendar je hitrost tam komaj okoli 5Mbps, ob dobrem vremenu mogoče prileze do 10. Lahko z boljšim routerjem rešim to zadevo? Kabli po stanovanju ne pridejo v poštev.

Hvala za pomoč.

Han ::

Do 50 eur je Archer C6 še vedno najboljši nakup. Vse kaže, da je trenutno pri nas na zalogi le v BTC za osebni prevzem (mimovrste).

blackbfm ::

Verjetno gre za prenasičen 2.4ghz spekter ali pa je tisti wifi router res zanič

Priporočam da greš na 5ghz kjer je manj motenj in večja prepustnost. JE pa na 5ghz manjši doseg, lahko da bo dovolj, lahko da ne. Drugače pa vmes daš še en extender, npr tplink c20 v5 (to je sicer v osnovi router ampak ima zelo fleksibilne nastavitve)

S takim setupom bi mogu imet 100 Mbps+.. Zraven glavnega routerja 400

Han ::

ECP imajo res slab WiFi.

Buzdovan ::

Hvala za odgovore.

Najbrž bo res vzrok v zelo slabem priloženem routerju. Bom vzel archerja c6. Če bo isto, ga še vedno lahko vrnem. Ker je žalostno, da pade hitrost prenosa za polovico na razdalji 2m. Prestavil sem se na "manj" zaseden kanal, vendar ni opaziti razlike. Je pa wifi "anlajzer" pokazal bistveno manjšo gnečo v 5ghz. Žal tega obstoječi ne podpira.

Nov router preprosto povežem s starim, staremu pa ugasnem oddajanje wifi? Ali je bolj komplicirano? Moram še kaj paziti?

Hvala.

Buzdovan ::

Archer c6 je razprodan. Dopoldne je še bil. Kakšni drugi predlogi do 50€?

mzakelj ::

Fantje dajte malo več za router, sploh če ste na optiki. Boste hvaležni kasneje. Sam sem dal skoraj 300€ za RB4011 in moram reči da je vreden vsakega centa. Ne nekih pocen zadev kupovat, sploh če boste tv čez peljali ali še kaj drugega... Se enostavno ne splača na dolgi rok.
««
90 / 126
»»