» »

Kateri router?

Kateri router?

««
75 / 126
»»

Han ::

m1h4 je izjavil:

ok hvala. kaj se pa danes potem gor nalaga za en firmware? malce sem že vn iz časov ko smo na gl54 nalagali ddwrt in tomato :)
OpenWRT ali DD-WRT.

damirj79 ::

kody je izjavil:

najbolj me mika TP-link ker še funkcionira preko elektrike


Malo ne bi zaupal kar kakrsnkoli mesh sistem. Da ni tak kot od Asusa aimesh, ko dela za en drek.

xandros ::

damirj79 je izjavil:

kody je izjavil:

najbolj me mika TP-link ker še funkcionira preko elektrike


Malo ne bi zaupal kar kakrsnkoli mesh sistem. Da ni tak kot od Asusa aimesh, ko dela za en drek.

fajn bi bilo podpreti to

 kot je razvidno je to za max-stream

kot je razvidno je to za max-stream

xandros ::

Drugace pa se lahko kaj o hruskah in jabkah.
Dong Ngo je vietnamc, ki je bil glavni router tester za CNET, sedaj pa je na svojem.
In lahko preveris razliko/razmerje med EA9500 in AC86U.
Sam pa, kot zagovornih Linksysa potegnes vzporednico med ea9500 in ea8500.

damirj79 ::

Ne bi, ea9500 ni ok, sploh pa ne mores vzporednice potegnit ti, ker gledas samo grafe, brez brat teksta.

xandros ::

Ti brez grafov, proti Dongu z grafi(obstajajo tudi teksti), ni dileme.

Če prikažeš ea8500 in ea9500, pa bomo to vzporednico(bo moral biti ea8500 krepko boljsi od ea9500 , da se bo priblizal tebi neljubemu Asusu) potegnili z Dongom.

damirj79 ::

xandros je izjavil:

damirj79 je izjavil:

kody je izjavil:

najbolj me mika TP-link ker še funkcionira preko elektrike


Malo ne bi zaupal kar kakrsnkoli mesh sistem. Da ni tak kot od Asusa aimesh, ko dela za en drek.

fajn bi bilo podpreti to

 kot je razvidno je to za max-stream

kot je razvidno je to za max-stream



A pogledas na slikco kaj pise? Client je Netgear R7000, to je, da ti muke prihranim, 3x3 stream in test pac poteka po treh streamih. Asusa so pa testirali na 4x4 klient. Na 2x2 stream (to je priblizno tisti average throughput) na 5G pa so 246/221 proti 164/263. Koliko bos pa dejansko izkoristil maks 4x4 streame pa ne vem, vecina prenosnih naprav je tako ali tako 2x2, le redke so 3x3.

xandros je izjavil:

Ti brez grafov, proti Dongu z grafi(obstajajo tudi teksti), ni dileme.

Če prikažeš ea8500 in ea9500, pa bomo to vzporednico(bo moral biti ea8500 krepko boljsi od ea9500 , da se bo priblizal tebi neljubemu Asusu) potegnili z Dongom.


Ne bi se podvajal z grafi iz SNB, ti samo preberi kaj pise, ne samo slikic gledat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

xandros ::

Zdaj sva oba(jz ker sem dal repliko na en tvoj komentar, da sem enkrat gledal max, drugic pa ti average) iz konteksta.

Najbolje da se vrnema na eno slikco, Dongovo, kjer je na isti sliki ea9500 in ac86u.

Se lahko strinjava, da Dong z 20letnimi izkusnjami(poglej kaj je vse pretestiral) ni dajal na isti graf hruske in jabke?
Če se ne, potem nimava kaj vec debatirat. Jaz ne vem kdo si,ce trolas, ali si samo slabe volje, ali samo trmast, ker sem si drznil reci, da ea8500 ni boljsi deal kot ac86u.

Ce se pa strinjas, pa greva dalje...

damirj79 ::

V resnici si zasel samo ti :) Ker jaz nisem apriori napisal, da je boljsi linksys v vsem. Doticni asus je, ce imas primernega klienta, hitrejsi, ampak to je pa tudi vse. Ni kaksnega pametnega alternativnega fw, merlinfw pac ni to to. Ce nimas primernega klienta pa se hiter ni. In je vecja verjetnost, da nimas taksnega klienta.

Mi pa tudi ni jasno od kje se je ea9500 znasel notri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

xandros ::

No, vidim, da si malo precekiral Donga :) Verjetno si tudi videl, da ne testira z Asus prirejenim klientom. Na renome, si ne more to privoscit.

Zakaj je dal Dong EA9500 na seznam, in ne tvojega? Predvidevam, da je boljsi :)

damirj79 ::

Ma no, ker ga ze ravno toliko omenjas...link na test do tega ac86:
https://dongknows.com/asus-rt-ac86u-rev...

V komentrajih spodaj lahko beres, da nihce ni dobil 800+mbps iz tega routerja. Ne bom racunal, ker je pozno, ampak verjetno niti teoreticno na 3x3 klient ni mozno, na 2x2 pa sigurno ne. Glede na to da je test opravljal z mac book pro, sta samo ti dve opciji mozni. 4x4 v prenosnikih se zdaj ni za dobit. zaenkrat bolj zaupam SNB.

seminal ::

a tale linksys ima strojno pospeševanje openvpn? sam tko me zanima, ker nekih izrazitih prednosti v tvojem linksysu ni ali pač?

damirj79 ::

A to iščeš jajce v dlaki? Izrazite prednosti so se izpostavile že na začetku, če jih nisi prebral, tvoj problem. Če ti pa strojno pospeševanje AES ogrmno pomeni, potem ti routerji niso zate, boš moral posečt po nečem bolj profesionalnem, kajti več od 50-100mbps ne bo šlo na nobenem.

SeMiNeSanja ::

damirj79 je izjavil:

A to iščeš jajce v dlaki? Izrazite prednosti so se izpostavile že na začetku, če jih nisi prebral, tvoj problem. Če ti pa strojno pospeševanje AES ogrmno pomeni, potem ti routerji niso zate, boš moral posečt po nečem bolj profesionalnem, kajti več od 50-100mbps ne bo šlo na nobenem.

Pa še to bo potem treba preklopiti na L2TP ali IKEv2, ker strojno pospeševanje očitno zanemaja SSL VPN variante...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Joj se drkate za te laboratorijske grafe, če hočete hitrost (in zanesljivost), si pač potegnite kabl.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mzakelj ::

A to linksys in netgear ter asus sploh delajo routerje ? Meni so tisto bolj igračke....

damirj79 ::

Seveda so, ampak... saj debata je o igračkah. Če hočeš profi robo, si odpri svojo/novo temo.

m1h4 ::

Han ::

Rajši ne.

JanezH ::

m1h4 ::

ja sej razumem...ampak rabim nekaj na hitro / do jutri pa vidim da so povsod bolj kot ne slabe zaloge...

Han ::

TP-Link Archer C7 je na zalogi v LJ BTC.

Asus RT-AC68U pa v Trzinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

sitriani ::

Odlična ponudba:

Asus AC86U - mediamarkt.at

Mimovrste še enkrat dražji

scipascapa ::

hja, kako pa do mediamarketa razen da se gre v celovec? :p

mat11 ::

Graz
mat

mat xxl ::

Ker imam doma prešvoh wi fi signal, na sicer zmogljivem Asus routerju, oziroma imam med dnevno sobo, kjer je router in spalnico vmes kar 2 armirano betonske stene, ki ubijejo signal sem nabavil še wifi repeater Asus RP-AC55, sedaj me pa zanima samo eno, ali je za vklop zadeve priporočljivo uporabiti, kar WPS gumb in ga jasno omogočiti na Asus routerju in temu repeaterju, kot svetujejo navodila ali je z varnostnega stališča to bolje drugače narediti, ali se jih pač spari, pa potem naknadno odklopi WPS v ruterju ?

Sprašujem, ker do sedaj še nisem tega štelal na tak način. ( SSID in gesla verjetno potem taka točka ponastavi, kar po routerju ? )

MrStein ::

Eni trdijo (a ne morejo dokazati), da lahko razbijejo to.

(bolj pametnega na to temo boš težko dobil, jaz bom samo opozoril še enkrat na detalj "ne morejo dokazati")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

Eni trdijo (a ne morejo dokazati), da lahko razbijejo to.

(bolj pametnega na to temo boš težko dobil, jaz bom samo opozoril še enkrat na detalj "ne morejo dokazati")

Ne bodi preveč pameten 'kamniti'.

WPS je v osnovi ranljiv, koliko ranljiv, pa zavisi od implementacije. Če ga vklopiš samo toliko časa, da registriraš drugo napravo, potem pa ga izklopiš, ni panike. Za uspešen bruteforce hack na ranljivi implementaciji rabiš v povprečju nekje od 20 min pa do 8 ur. V tem času pa brez težav izvedeš prijavo naprave in izklopiš podporo za lenobe.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mat xxl ::

SeMiNeSanja hvala za pojasnilo, sem že malo domneval v kaj takega samo nisem bil siguren, ali potem še dela, ko naknadno odklopim WPS, pa vidim, da deluje.

Hvala še enkrat, BTW če kdo rabi ima Madžarska spletna trgovina cene za ta repeater Asus RP-AC55, cca 50% nižje, kot so pri nas najnižje najdene cene, gre tudi tam za črni petek, pa vseeno poglejte si malo, v nedeljo sem naročil , plačilo po povzetju ob dostavi, ker jim 100% ne zaupam, dobil danes, cena cca 43 eur z dostavo in odkupnino, kar vse plačaš, samo pošteno. No dobil sem v četrtek blago preko DPD.

pirlo ::

Problem WPS-a je da ko ga aktiviraš (vklopiš) ni nobene varnosti... vsak se lahko v tem času poveže gor. Zato ga Apple nikoli ni implementiral v svoje naprave, Google pa ga je tudi sedaj odstranil z Androida.

SeMiNeSanja ::

pirlo je izjavil:

Problem WPS-a je da ko ga aktiviraš (vklopiš) ni nobene varnosti... vsak se lahko v tem času poveže gor. Zato ga Apple nikoli ni implementiral v svoje naprave, Google pa ga je tudi sedaj odstranil z Androida.

PIN že moraš vedet, če si navaden 'vsakdo'.

Če si pa sosedov mulc, pa si pogledaš par Youtube posnetkov, potegneš ustrezni programček in se malo igračkaš, ko imaš preveč časa, potem pa z veliko verjetnosti lahko uganeš PIN.

Kolikšen je že tisti PIN? Osem-mestni? Misli si! Dejansko je 2x 4-mestni! Napadalsko orodje najprej preizkusi vse kombinacije prve četverice in ko odkrije pravo kombinacijo, nadaljuje z drugo četverico številk.

Ker so že zdavnaj pogruntali, da je to precejšnja šibkost, so malo bolj resni proizvajalci pričeli dodajat neke kriterije, po katerih naj bi router ocenil, da nekdo izvaja bruteforce, pa da se potem preneha odzivati na napadalca. Baje pa da je precej 'consumer' routerjev brez kakšnih boljših 'zaščit' in temu ustrezno lažje zlomljivih.

Orodja za vlamljanje so temu ustrezno nadgradili in pričeli dodajat pavze med posameznimi poskusi in podobne prijeme, da bi se izognili odkritju. Ne vem, ali med te prijeme spada tudi menjavanje MAC naslovov, kar seveda bistveno oteži zaznavo bruteforce-a - a po drugi strani bistveno upočasnuje ugibanje pravega PIN-a.
Na koncu je največ odvisno prav od implementacije 'zaščite' na routerju, če bo zaznal, da se gre za bruteforce in kako na zaznavo reagira - ali čisto izklopi WPS, ali samo počasneje odgovarja, ali blokira določen MAC naslov,...
Od tega potem tudi zavisi, ali bo napadalcu uspelo oz. koliko časa bo potreboval, da bo ugotovil PIN kodo in se tako dokopal do dejanskega preshared key-a oz. gesla za WiFi.

Če zgolj na kratko vklopiš WPS in takoj po uporabi spet izklopiš, praktično ni verjetno, da se bo kdo preko bruteforce-a dokopal do gesla usmerjevalnika - razen če seveda napadalec ni čakal da boš vklopil WPS in imaš PIN, kateri je med prvimi, ki jih je orodje poskusilo, če ustrezajo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Buggy ::

Je morda kje se nizja cena kot 112€ za Asus RT-AC68U AC1900 Dual Band router?

https://edigital.si/mesh-router/asus-rt...

Danes, jutri nabavim. Ce ima kdo kaksen info (tudi alternative) se priporocam.

hvala!

Han ::

Edigital je zadnje čase na slabem glasu. Avstrijski Mediamarkt ima RT-AC86U za 125 eur.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_a...

mat xxl ::

Edigital, je čisto Ok, celo na podjetje pošljejo brez davka, po preverbi in ja jasno naročiš plačilo po povzetju in se izogneš zgodbi, ki jo je res imel, neki uporabnik, ki je plačal v naprej, potem so se pa Edigital in DPD izgovarjali eden na drugega, čeprav je bilo jasno, da končni prejemnik blaga ni dobil. Če izbereš po povzetju se pač ne sekiraš, računajo pa res 1,86 eur več za to povzetje. Sam sem imel tudi že Asus stvari v garanciji na menjavi pri nas z njihovim računom, pa ni bilo težav !

zuz3k ::

zdravo

še zmeraj iščem router/repetitor ki bi z tole zunanjo anteno



antena ima 5 GHz moč, ali to pomeni da lahko deluje tudi samo na 2 GHz in je ok

lovit mora signal iz druge hiše, ki zaznan na cesti razdalja 10 m

rabim router/repetitor, ki bi ga povezal na to zunajo anteno, ta antena bi sprejemala signal
router pa bi preko druge antene oddajal signal v spodnje nadstropje

se pravi kateri router/repetitor to omogoča?

mora pa imet:
- vsaj 2 anteni
- snemljivo anteno, da nanj prišravfam tole zunanjo za SPREJEMANJE
- možnost na način sprejemanja oddajanja
- moč ODDAJANJA v spodnje nadstropje 80m2
- lovit mora signal iz druge hiše, ki zaznan na cesti razdalja 10 m

ali ta rotuer linsys WRT54 omogoča
vse te stvari, ali omogoča kateri drugi?




lep pozdrav
Life is a psychological game.

Buggy ::

Han je izjavil:

Edigital je zadnje čase na slabem glasu. Avstrijski Mediamarkt ima RT-AC86U za 125 eur.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_a...


Jajca! Sem bil tako neucakan in ze narocil s placilom po povzetju.
Kaj pa je ta slab glas, dobava ali garancija...sry, ce je bilo ze povedano a nimam casa raziskovat.

damirj79 ::

MrStein ::

pirlo je izjavil:

Problem WPS-a je da ko ga aktiviraš (vklopiš) ni nobene varnosti... vsak se lahko v tem času poveže gor. Zato ga Apple nikoli ni implementiral v svoje naprave, Google pa ga je tudi sedaj odstranil z Androida.

Ne, ne more.

Za dokaz sem že denar ponujal.

No ja, sloteški nivo debate...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gapi ::

zuz3k je izjavil:

zdravo

še zmeraj iščem router/repetitor ki bi z tole zunanjo anteno



antena ima 5 GHz moč, ali to pomeni da lahko deluje tudi samo na 2 GHz in je ok

lovit mora signal iz druge hiše, ki zaznan na cesti razdalja 10 m

rabim router/repetitor, ki bi ga povezal na to zunajo anteno, ta antena bi sprejemala signal
router pa bi preko druge antene oddajal signal v spodnje nadstropje

se pravi kateri router/repetitor to omogoča?

mora pa imet:
- vsaj 2 anteni
- snemljivo anteno, da nanj prišravfam tole zunanjo za SPREJEMANJE
- možnost na način sprejemanja oddajanja
- moč ODDAJANJA v spodnje nadstropje 80m2
- lovit mora signal iz druge hiše, ki zaznan na cesti razdalja 10 m

ali ta rotuer linsys WRT54 omogoča
vse te stvari, ali omogoča kateri drugi?




lep pozdrav


Če je antena optimizirana za delovanje na 5 ghz pol dela samo v tem spektru in v nobenem drugem. Torej 2.4 ghz pozabi na tej anteni.
No person is rich enough,to buy back his past.

zuz3k ::

zdravo

moram na anteno pogledat je nimam trenutno doma če piše ali je samo 5 GHz

kaj pa v primeru da je samo 5 GHz. kateri repetitorji/routerji pridejo v upoštev?
ki morajo pa imet:
- vsaj 2 anteni
- snemljivo anteno, da nanj prišravfam tole zunanjo za SPREJEMANJE
- možnost na način sprejemanja oddajanja
- moč ODDAJANJA v spodnje nadstropje 80m2
- lovit mora signal iz druge hiše, ki zaznan na cesti razdalja 10 m

lep pozdrav
Life is a psychological game.

Alexius Heristalski ::

Prodam nerabljen Asus RT-AC68U za 100 EUR. Osebni prevzem med Ljubljano in Ribnico od 9. do 13. decembra. Ponudba velja do 5. decembra.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mtosev ::

eno malo vprašanje. imam tplink archer c5 v4 in trenutno imam stock firmware gor. ta dela zelo v redu. kaj bi pridobil, če dam gor npr openwrt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mat xxl ::

Je že kdo na Asus routerjih in dostopnih točkah v praksi vklapljal AiMesh tehnologijo in kako se ta obnese v praksi, na papirju pač poznam ?

Ker sam vklop in ona navodila router in ap na factory reset , potem pa dalje mi nekam čudno zvenijo........., ker sicer WPS ne deluje.

Sem imel kar bedno izkušnjo z sparitvijo roterja in ap ja, in ja priznam sem se fino zafrkaval router in ap samo ročno nastaviti pa , da dela v nulo piko (pa ne AiMesh sistem, klasiko) , ker ja se razume na skonfiguriranemu Asusu WPS pač ni delal, po navodilih, pa bi, moral resetirati na tovarniške nastavitve, kar je neumnost, je sicer sprožil WPS, vendar se je vedno končalo z napakami.......in ni naredil.
No na koncu sem ročno uredil in deluje........ Je pa malo beden priokus za Asuse, ki jih sicer zagovarjam....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mat xxl ::

No še dodatno vprašanje za poznavalce. Asusu routerji očitno izklapljajo Wan povezavo, ne vem, kje nastaviš, da to NE naredi, potem, če greš gor z laptopom je povezava v sekundi nazaj, niti ne opaziš, če pa greš z njihovo dostopno točko, pa ta rabi kar kako minuto ali dve "jajcanja" da ima spet internetno povezavo, kar je zelo moteče. Tudi na sami dostopni točki se ugasne lučka, ki kaže na povezavo z internetom. Če kdo ve rešitev, se v naprej zahvaljujem.

Buggy ::

Buggy je izjavil:

Han je izjavil:

Edigital je zadnje čase na slabem glasu. Avstrijski Mediamarkt ima RT-AC86U za 125 eur.

https://www.mediamarkt.at/de/product/_a...


Jajca! Sem bil tako neucakan in ze narocil s placilom po povzetju.
Kaj pa je ta slab glas, dobava ali garancija...sry, ce je bilo ze povedano a nimam casa raziskovat.



Ocitno zame le ni bil tako slab tale deal extreme nakup. DPD mi je namrec danes ze izrocil AC68U, s postnino vred in odkupom pa je bilo 120€...revision je pa E1. Doma se bomo pa poigrali z USB sharingom in torrenti :D

blackbfm ::

mtosev je izjavil:

eno malo vprašanje. imam tplink archer c5 v4 in trenutno imam stock firmware gor. ta dela zelo v redu. kaj bi pridobil, če dam gor npr openwrt


Nič

Openwrt das gor ko nekaj ne deluje ali hočeš feature ki ga original nima

SeMiNeSanja ::

blackbfm je izjavil:

mtosev je izjavil:

eno malo vprašanje. imam tplink archer c5 v4 in trenutno imam stock firmware gor. ta dela zelo v redu. kaj bi pridobil, če dam gor npr openwrt


Nič

Openwrt das gor ko nekaj ne deluje ali hočeš feature ki ga original nima

Včasih pa imaš potem tudi težave, ki jih original nima...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mtosev ::

blackbfm je izjavil:

mtosev je izjavil:

eno malo vprašanje. imam tplink archer c5 v4 in trenutno imam stock firmware gor. ta dela zelo v redu. kaj bi pridobil, če dam gor npr openwrt


Nič

Openwrt das gor ko nekaj ne deluje ali hočeš feature ki ga original nima
thx prejšnjega wrt160nl sn takoj ko sem ga dobil flashal na dd-wrt. po sedmih letih in po zadnji posodobitvi dd-wrtja sn dobil bricked router. fw je updajtalo in napisalo successful in restarting. več se nikoli ni zbudil. pol sn vzel tega tplinka
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Han ::

dd-wrt je sranje zadnje čase, sploh za stare routerje.

mat xxl ::

Tale moj problem, gor, ki sem ga omenjal, mi nihče ne želi komentirati, sem pa sam ugotovil, da je največji problem wi fija pred vsem 5G pa tudi 2,4G vendar malo manj in sicer armirano betonske stene .

Kot zanimivost imam samo 4 m od routerja mali wc z vseh strani obdan z AB stenami, razen vrata so lesena..... Za štos sem še čez vrata položil nek sicer tanek kovinski pokrov in ja signala sploh več ni bilo ne 2,4 ne 5 ke.

Tako, da signal pač seva, sam imam če si zamislim, kje so AB stene potem lego, kar bi rad pokril izrazito v L obliko, s tem, da je router pri L točki spodaj desno, signal bi pa rad na vrhu L znaka.

Na koncu sem nekako razvozlal, da zadeva deluje če je AP v točki, kjer je L zalomljen od zgoraj na desno, sicer pa vse ostale postavitve, kot je na vrhu L ja delujejo bolj ko ne samo na papirju v praksi pa porazno.

Blagor vsem, ki imate objekte grajene z opeko, knaufom, siporexom......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()
««
75 / 126
»»