» »

Kateri router?

Kateri router?

««
125 / 127
»»

M-XXXX ::

Na 2,4Ghz so samo trije popolnoma ločeni kanali: 1, 6 in 11.
Za 5Ghz ne vem.

Na modemu izklopi wifi (pri enih gre kar z gumbom zadaj), tvojega daj na kanal 1.
Iz modema je kabel v tvoj router v wan port ?

Sem poslal router že nazaj in sedaj kupujem drugega.
Ampak je bilo vse na različnih kanalih, tako da nebi smelo biti to problem.
Ja kabel je bil iz modema v router.


Če je to router izključno za klet, ne za ostale prostore, in je manj kot 100 EUR pogoj, predlagam omenjeni TP-Link Archer C80, pri nas ga dobiš za 40 EUR (mogoče še kje ceneje, to je prva trgovina, v katero sem pogledal).

Na 2.4 GHz boš imel le N standard, ampak glede na potrebe in situacijo se mi zdi, da v kleti ne bi z AX nič pridobil.

Če pa kupuješ glavni router za več prostorov, pa predlagam vsaj malo večji proračun, ker današnje cene domačih rotuerjev niso več to, kar so bile...

Ampak en drug predlog, preden sploh karkoli kupiš: daj za test ponudnikov router ven iz omare in poglej, kako potem lovi v kleti... čisto da vidiš, kaj se dogaja z 2,4 GHz signalom.

sem pripravljen tudi kaj več dati, ampak glede na to, da je modem prej iz sobe čisto normalno lovil sem predvideval, da bo vsak ruter opazno boljši, ne pa slabši.

In ja: Modem je prej iz prostora lovil normalno, sedaj pa je iz omare bolje lovil kor ruter iz prostora.

Han ::

V podobnem cenovnem rangu kot Asus RT-AX53U je TP-Link Archer AX53, ki naj bi bil za to ceno OK.

darthvader ::

Rad bi montiral nov domofon (ki ima tudi povezavo z www in pokliče na mobitel), ki se napaja preko POE vendar v nadstropju kjer pride UTP kabel ven imam samo wifi, modem ni v bližini.
Ena od možnosti je da kupim poceni brezžični usmerjevalnik in majhen POE usmerjevalnik ali tole: https://www.techtrade.si/brezzicni-usme...
Kaj priporočate?

raceboy ::

tale mikrotik map ima pasivni poe izhod. preveri kak poe imas na domofonu

Vesoljc ::

glede mikrotip-ovih routerjev z lte podpore, ima kdo prakso glede tega koliko casa router potrebuje za failover na lte? ce ga pac primarno uporabljas kot klasicen ozicen router in imas lte za backup dostop.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

krefi ::

zdravo,
potrebujem nasvet kako urediti omrežje in sicer gre se za domače omrežje dvo etažne hiše spodaj so starši do kjer je pripeljana optika in tam je tudi telekomov modem. Iz tega modema imam v svojo etažo pripeljan Lan kabel na katerega je trenutno priklopjen Xiaomi wifi router 3. Sedaj me pa zanima kako bi to najlažje nagradil prva ivensticija bi bila recimo do 200€ zato me zanima kaj je trenutno najbolj smiselno storiti? imam pa v zgornjem stanovanju tudi switch saj ima od xiomija router samo 2 lan porta potrebujem pa 4 zato če bi menjal router zgorej bi vzel enega z 4 porti. Sedaj pa kaj bo priklopjeno na omrežje spodaj kjer je telekomov modem je priklopjen en računalnik in en tv nič zahtevnega v etaži višje kjer je seda xiaomi pa je priklopjeno preko LAN: video nadzor, računalnik trenutno eden v prihodnosti vsaj še eden, homeassist RPI 3 preko WIFI: tiskalnik, naprave za pametno stanovanje, telefoni, prenosniki zato bi rad tudi mal bolšo pokritost Wifija.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Han ::

Na modem priklopiš npr. Asus RT-AX86U Pro, na tega pa vse ostalo. Xiaomi po potrebi uporabiš kot dodatno WiFi dostopno točko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

200 eur je zelo malo, če želiš res pokriti tako hišo je hitro med 700 do 1000 eur, ali pa, ja, res, kar je tu sport na tem forumu, z najmanj denarja kupiš nekaj sila poceni in enega zaposliš, da 24 ur na dan skrbi, da to, ravno še na meji vsaj za silo nekako deluje.....

bajsibajsi ::

1000 eur ce zivis v dvorcu, za normalne (hise) je router, katerega je omenil Han, vrh glave. :)

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

mat xxl je izjavil:

200 eur je zelo malo, če želiš res pokriti tako hišo je hitro med 700 do 1000 eur, ali pa, ja, res, kar je tu sport na tem forumu, z najmanj denarja kupiš nekaj sila poceni in enega zaposliš, da 24 ur na dan skrbi, da to, ravno še na meji vsaj za silo nekako deluje.....

Zanimivo, da sem sam imel takšno hišo pokrito z dvema brezžičnima routerjema. En poceni TP-link spodaj v garsonjeri, en Asus v zgornjem štuku. Srednji štuk pa za dva penzionista lovi dovolj signala iz spodnje garsonjere. Edina težava je bila ena soba v zgornjem štuku, kjer je bil bolj slab signal, zato sem kupil še en Assus router in naredil mesh, da je še ta soba dobro pokrita.

Cena? Cca 370 EUR. Če ne bi kupil Asusov za 190 in 130 EUR, ampak dva cenejša routerja, bi zadeva ravno tako pokrila vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Vesoljc ::

Na prvi pogled zelo podobna routerja:
ASUS RT-AX88U Pro
ASUS TUF GAMING AX6000

kaksna je tocno razlika?
https://www.asus.com/product-compare?Pr...
ceprav tukaj na compareu ne pise, ima AX6000 tudi MU-MIMO

razlika v ceni je faktor 2
:shrug:
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ReRMh ::

je linksys e3200 še v uporabi kje? gor je tomato 1.28 od 2016.
zadnje primeren fw izgleda freshtomato 2023.5?
če bo star gospod zaopekal, bo dan k počitku ali vsaj umaknjen v senco...
čaka še nedotaknjen pred-inflacijski asus rt-ac2900...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

Daniel ::

Jaz ga bom verjento postavil kot dostopno točko nekje. Gor je zadnji FreshTomato

https://freshtomato.org/downloads/fresh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

krefi ::

Zdravo
Iscem router za mansardno stanovanje. Postavitev je sledeca v spodnji etazi je telekomov modem kateri je priklopjen na optiko, iz tega modema je potegnjen kabel v moje mansardno stanovanje ki je v velikosti 140m2. Router bi bil nekje na sredini tlorisa v njega pa bodo priklopjeni 4-utp (računalniki, videonadzor, HA server,...) kabli kateri pelajo do posameznih sob.. želim da ima router dober domet wifija.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Han ::

ReRMh ::

uff, tale pro je kar makina...

itak je linksys na freshtomato 2023.5 (je zadišalo kot v luštovih rastlinjakih)
zakaj zdaj ostane brez interneta, prvič pa je, pa smo prestavili in konec!
ethernet kabel iz innbox lan v linksys wan port, ja?
je potrebno kaj resetirati/ugasniti in vklopiti v določenem zaporedju?

Daniel ::

ReRMh je izjavil:

uff, tale pro je kar makina...

itak je linksys na freshtomato 2023.5 (je zadišalo kot v luštovih rastlinjakih)
zakaj zdaj ostane brez interneta, prvič pa je, pa smo prestavili in konec!
ethernet kabel iz innbox lan v linksys wan port, ja?
je potrebno kaj resetirati/ugasniti in vklopiti v določenem zaporedju?


Napisano tako, da je nemogoče ugotoviti kaj ste prestavili in česa je bilo konec.

ReRMh ::

Daniel je izjavil:

Napisano tako, da je nemogoče ugotoviti kaj ste prestavili in česa je bilo konec.

joj no...

nekam sem prenesel upgradean linksys in v tamkajšnji obstoječ innbox ruter/modem v lan port vtaknil ethernet kabel in v linksys wan port. če si se skonektal na linksys wifi, si imel internet, lepo delalo kot največjemu šerifu.

potem sem ga hotel prestaviti na namensko poličko in potem ne dela več internet na linksys, čeprav je ethernet spet enako vtaknjen v innbox lan in linksys wan port. zdaj, če se skonektaš na linksys wifi, ni interneta...

tudi, če prikopim na prvi kabel, kjer je delovalo najprej, linksys nima več interneta.

če še vedno ni jasno, lahko samo na ZS ali pa obupamo.

Daniel ::

Je Innbox v bridge? Reboot ne pomaga? V vmesniku si preveril kaj se dogaja?

ReRMh ::

innbox u92 ni videti, da bi sploh bil nastavljiv za to...

linksys je v wireless ethernet bridge na 5ghz in dela, ne izgleda ZELO stabilno, sem pa res resetiral vmes...
raje bi sicer kabel in linksys kaže za vse porte samo 100Mbps namesto deklariranih 1Gbps, wtf?
sem nordvpn nastavil po navodilih, kaže, da je delujoč ampak status kaže 0 pretoka...
možno, da deluje, če bi bil priklopljen direkt na linijo, v tem bridge načinu pa ne.

dobro, ne rečem, je odlično služil že do sedaj ampak črv ne da miru :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

blackbfm ::

200 eur je zelo malo, če želiš res pokriti tako hišo je hitro med 700 do 1000 eur, ali pa, ja, res, kar je tu sport na tem forumu, z najmanj denarja kupiš nekaj sila poceni in enega zaposliš, da 24 ur na dan skrbi, da to, ravno še na meji vsaj za silo nekako deluje.....


prvo se je treba vprašat koliko uporabnikov je sploh in kakšno prepustnost se potrebuje.. če kupuješ zase router za youtube z 8 antenami, si enostavno povedano bedak:))

ReRMh ::

blackbfm je izjavil:

200 eur je zelo malo, če želiš res pokriti tako hišo je hitro med 700 do 1000 eur, ali pa, ja, res, kar je tu sport na tem forumu, z najmanj denarja kupiš nekaj sila poceni in enega zaposliš, da 24 ur na dan skrbi, da to, ravno še na meji vsaj za silo nekako deluje.....


prvo se je treba vprašat koliko uporabnikov je sploh in kakšno prepustnost se potrebuje.. če kupuješ zase router za youtube z 8 antenami, si enostavno povedano bedak:))

sicer ne škodi, če se res konkretno opremiš... se da uporabno naredit za veliko manj že, če router (z ali brez ojačitvami) postaviš na primerno lokacijo pa ni treba nič štrcat po par let... meni je sicer starega linksysa škoda, prave rabe nima razen kot kakšen dodaten ap.

Invictus ::

Mal izuven teme, ampak kateri Access Point je sedaj dober.

Interna antena če možno.

Pluis bi bil PoE.

Pa da ni ravno zlatarska cena.

1x se je govorilo o enem Tp-Limku, pa ne najdem sedaj tukaj, kateri model je bil. Tam cirka 80 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MASS ::

S ciljem izboljšanja wifi hitrosti po oddaljenih kotih bajte s šibkim signalom grem zamenjat router z novejšim. Pogledam v to temo, nabavim RT-AX86u pro. In točno to se je zgodilo, signal še vedno šibek, mogoče malo boljši kot prej, a hitrosti po teh oddaljnih kotih v bajti nekajkrat višje. Začne pa štekat vse, kar je na LAN-u. Router kaže neka rumena opozorila, "zamenjaj kabel ali slab konektor" piše, hitrost lanov 100mbps. Wau. Vrnem stari router, vsi lan-i takoj na Gb. Ponovim vajo z Asusom, spet lan samo na 100mb. Stari router je WRT1200AC.
Kaj je sedaj to, so se standardi za RJ45 kaj spremenili zadnje čase? Ma kablov po bajti ne mislim menjat, se da kaj naredit na tem Asusu, da se to popravi? Sicer je dober router to, poleg omenjene sem naletel še na eno šibko točko, a o njej drugič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MASS ()

Daniel ::

Očitno ti s kabli nekaj ne štima. To lahko samo ti ugotoviš, mi nismo v tvoji hiši. Vsak poceni tester bo dovolj za preveriti kable ali pa pač stisni nove konektorje.

Han ::

Poleg tega flešni Asusa na Merlin firmware in mu po tem še 'operi možgane' s tovarniškimi nastavitvami (Factory defaults).

Če nanj priklopiš PC s priloženim UTP kablom, je povezava 1 Gbps?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

MrStein ::

Točno tak. Probaj z drugimi kabli. Pa ne "doma izdelanimi" ampak pravimi, preverjenimi.

Za silo lahko med naprave in ta ruter daš en drugi switch. Lahko kar stari ruter za to uporabiš.

A so problemi z vsemi napravami? Ali samo eno?

Včasih eni niso kompatibilni. Smola. En switch vems to reši. Ali MEnjava naprave (recimo mrežne kartice, če gre za PC).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

Mal izuven teme, ampak kateri Access Point je sedaj dober.

Interna antena če možno.

Pluis bi bil PoE.

Pa da ni ravno zlatarska cena.

1x se je govorilo o enem Tp-Limku, pa ne najdem sedaj tukaj, kateri model je bil. Tam cirka 80 EUR.


https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/categ...

MASS ::

Hvala za odgovore.
Takole je z mojim novim Asusom RT-AX86u pro na LAN omrežju po bajti:
- kabli so cat5e, 1Gbps je povsod laufal že pred 100 leti ne nekem 300N Gb wifi routerju in do sedaj na wrt1200ac.
- na novem RT-AX86U pro pa povsod 100mb lan
- na kablih zamenjam konektorje na obeh straneh, premerim, preverim, poizkusim, spet 100mbps. Pinout B.
- na enem od teh kablov je PC, v nastavitvah mrežne skenslam nagotiate in forcam 1Gb, začne delat 1Gb
- na drugem kablu je en star PC, ostane 100Mb tudi po ročni nastavitvi 1Gb. Za štos vtaknem eno novejšo Gb lan karto na pcie na tem kompu, spet 100mb. Karto ročno prisilim v Gb, spelje 1Gb.
- na tretjem kablu je 1/2 leta star smart TV, lan nastavitev seveda ni, ostal je na 100mbps.
- na 1m kabla je en x prenosnik takoj šel na 1Gb;
Sedaj ne vem, ali so ukinili podporo za katerega od starejših standardov, ali je strojni del lan izhodov na asusu bolj šibke narave in rabi "kat8" za 1Gb na 20-ih metrih, in sploh me zanima, kako zadeva dela na 2,5G. Če kdo uporablja, naj malo poroča.
Primerjal sem lahko samo napram Liksysu, ki je mimogrede odličen delovni stroj, ga pa ta Asus na wifi-ju res konkretno prekaša, na lanu pa pa ne vem, pri meni zaostaja krepko. Extra switch verjetno lahko reši, a mi smrdi in se mi trenutno še neumno zdi ob novem supertruper routerju. Ma res no :(

@Han Kaj je prednost Merlin FW napram stock in pa vprašanje, le ta omogoča kaj globje nastavitve lanov?

Imam pa še eno vprašanje za uporabnike RT-AX86u pro glede USB, če lahko tu ali moram v drugo temo?

GupeM ::

Pri meni so vse povezave brez kakršnih koli nastavitev in enforcanja gigabitne, razen enega zigbee huba, ki je že itak samo 100 mbiten.
Bi bilo možno, da si dobil defekten kos?

Sicer pa vprašaj, kar te zanima ane.

broken/link ::

Oz po katerem standardu maš kable narejene?

link_up ::

kaksnih 14 dni nazaj sem za tasta nabavil archerja ax53...ma zadeva leti. :) Thumbs up! za 70e ...
In and Out

Han ::

@MASS: Mogoče si dobil tak primerek Asusa, da je na kablovje izredno občutljiv. Prijatelju gre prek Cat.5e (20-30 metrov) brez težav 1 Gbps, sem mu pa takoj namestil Merlina. Z njim pridobiš nekaj več nastavitev in preglednosti, a LAN hitrost ne moreš forsirat na najvišjo možno. TV imajo večinoma 100 Mbps LAN.

Vanadium ::

broken/link je izjavil:

Oz po katerem standardu maš kable narejene?


Je napisal po B standardu, zna bit, da je mogoče kaki defekt v routerju, še posebej, če je predhodna naprava delovala b.p. na gbit

Invictus ::

damirj79 je izjavil:


https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/categ...

To novi wifi-6 APji pa niso poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

damirj79 je izjavil:


https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/categ...

To novi wifi-6 APji pa niso poceni...


Mislim da so nekih 10% dražje štartale cene kot wifi5.

link_up ::

a so bili kdaj cenejsi? lite klasika je bla zmer 90e.
In and Out

Excavator ::

Kaj se trenutni splača vzet za stanovanje, cca. 70m2. Imam še enega Archer C2 v predalu, pride verjetno v poštev samo kot kak AP (če bo slučajno potreba).
4 fizične naprave (2x PC, 1x mini server (plex, samba, pihole, par docker servisov), 1x Telekom NEO). Linija bo 1000/100Mbps, do vseh naprav pa CAT6A. Pogoj je, da lahko konfiguriram VLAN-e za IPTV, samo menda ima že tole vsak router v tem rangu?)

Je tule sploh smiselno nabavljat svoj router oz. raje kar pustim tistega, ki ga bo prinesel Telekom? Do nekje 100EUR bi se še stegnil. Mogoče kak Archer C80?

Zgodovina sprememb…

MASS ::

Han je izjavil:

@MASS: Mogoče si dobil tak primerek Asusa, da je na kablovje izredno občutljiv. Prijatelju gre prek Cat.5e (20-30 metrov) brez težav 1 Gbps, sem mu pa takoj namestil Merlina. Z njim pridobiš nekaj več nastavitev in preglednosti, a LAN hitrost ne moreš forsirat na najvišjo možno. TV imajo večinoma 100 Mbps LAN.


Hvala za usmeritve vsem.

Merlin je naložen.
TV ima GB lan.
Ampak sedaj so vsi lani na 1G razen TV, tako da je ta zadeva z LAN-i trenutno sprejemljiva.

Problem imam z Printer serverjem v temu routerju. Le ta ima USB2 in USB3 vhoda. Na USB2 sem vtaknil USB printer, kot je do sedaj bil na LInksysu. Instaliral sem ga po navodilih na oba načina, kot sta navedena v user manualu. Oba poizkusa instalacije sta bila uspešna. Printanje pa se dogaja z 1-2 minutno zakasnitvijo za vsako stran printa. Če npr. daš print 1 stran 3 kopije, bodo vse tri vun prišle v nekih 5->6 ih minutah. :)) Skratka, neuporabno. Daš print, na printerju čez nekih 15sek začne utripat ledica, ptem še traja večnost, da začne tiskat. Na PC-jih ali na prejšnjem Linksysu gre v printanje hipno. Kot da je komunikacije med routerjem in printerejem preko USB super počasna, no, vsaj občutek je tak. Na USB3 je disk, ki deluje BP, ampak prenos je nekih 30% počasnejši kot pri starem Linksysu. Ampak ok.
Za test nabavil nov 3x oklopljen USB A-B kabel, ni spremembe. Trenutno sem na latest win 11 pro. Ima kdo izkušnje z printanjem preko USB-ja tega routerja? Kakšen nasvet, kaj še probat?

Vanadium ::

Keri TV pa je to če ni skrivnost. Še nisem zasledil TV z gbit

mihec87 ::

Invictus je izjavil:

damirj79 je izjavil:


https://eu.store.ui.com/eu/en/pro/categ...

To novi wifi-6 APji pa niso poceni...


Omenjeni Tp-link je bil eap245 če se prav spomnim...
https://www.tp-link.com/us/business-net...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Han ::

@MASS: Priter serverja prek USB kabla sicer še nisem prakticiral na Asusih, bi pa preveril nastavitve v Polknih za port, prek katerega tiskalnik komunicira z routerjem. Če nikakor ne boš rešil zadeve, za ta namen še naprej uporabljaj Linksys - na Asusa ga priklopi kot dostopno točko.

Mimogrede, kateri je ta tiskalnik, ki očitno nima niti LAN niti WiFi?

bakus ::

Zdravo,

Kupujem nov router, ki ga imam namen stisnit v neko elektro omarico, ki pa je precej majhna. Problem je, ker poleg ruterja rabim še media converter (ker linijo dobim po optiki), ter potrebujem vsaj 8 LAN portov - ker od omarice imam potem speljane kable po celi hiši naprej v vse prostore.
WI-FI oddajnik je zaželjen, ni pa nujen.
Trenutno imam v omarici media converter ter router Archer C80 z antenami, ki mi praktično vzame celo omarico. Vse špila OK, ampak imam samo 4 LAN porte - rabil bi jih več, prostora za stikalo nimam več.

Zdaj bi pa rad malce optimiziral prostor in sicer možnosti sta dve:
- da se znebim media converterja in kupim router z SFP vhodom
- da kupim router z vsaj 8 LAN porti

Ena izmed možnosti je tak Mikrotik z SFP vhodom + switch https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Ampak slišal sem da so Mikrotiki dokaj nerodni za konfiguracijo, in da zna hecat če je treba kak port forwarding delat. Kake izkušnje?

Druga varianta pa kak tak router, čeprav je cena že kar huda.
https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...
Pri tem mi je pa še malce škoda, da nima anten, ker če ima router SFP vhod in 8 LAN portov (torej ne rabim ne media converterja, ne switcha), bi bilo že dovolj prostora tudi za WI-FI antene - ampak takšnega praktično ne najdem.

Kaj bi priporočali?
Ste že slišali za problem kompatibilnosti med SFP in routerjem, moram biti na kaj pozoren?

MASS ::

Vanadium je izjavil:

Keri TV pa je to če ni skrivnost. Še nisem zasledil TV z gbit

Na kablu pri routerju mi piše TV, ker gre po bajti na en tv in meni je čisto jasno, da je pred tv-jem androidd box z giga lanom, drugemu pa nobenemu, sorry za nedoslednost. Sem pa šel pogledat tv spece, res ima 100M lan.

Tidule ::

bakus je izjavil:

Zdravo,

Kupujem nov router, ki ga imam namen stisnit v neko elektro omarico, ki pa je precej majhna. Problem je, ker poleg ruterja rabim še media converter (ker linijo dobim po optiki), ter potrebujem vsaj 8 LAN portov - ker od omarice imam potem speljane kable po celi hiši naprej v vse prostore.
WI-FI oddajnik je zaželjen, ni pa nujen.
Trenutno imam v omarici media converter ter router Archer C80 z antenami, ki mi praktično vzame celo omarico. Vse špila OK, ampak imam samo 4 LAN porte - rabil bi jih več, prostora za stikalo nimam več.

Zdaj bi pa rad malce optimiziral prostor in sicer možnosti sta dve:
- da se znebim media converterja in kupim router z SFP vhodom
- da kupim router z vsaj 8 LAN porti

Ena izmed možnosti je tak Mikrotik z SFP vhodom + switch https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Ampak slišal sem da so Mikrotiki dokaj nerodni za konfiguracijo, in da zna hecat če je treba kak port forwarding delat. Kake izkušnje?

Druga varianta pa kak tak router, čeprav je cena že kar huda.
https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...
Pri tem mi je pa še malce škoda, da nima anten, ker če ima router SFP vhod in 8 LAN portov (torej ne rabim ne media converterja, ne switcha), bi bilo že dovolj prostora tudi za WI-FI antene - ampak takšnega praktično ne najdem.

Kaj bi priporočali?
Ste že slišali za problem kompatibilnosti med SFP in routerjem, moram biti na kaj pozoren?

Edina stvar pod 200 eur, ki izpolnjuje tvoje zahteve je mikrotik. Osnovne zadeve kot je portforwarding niso komplicirane. Najvecji problem je da se izgubis v poplavi opcij in potem tudi nekaj bazicnega kot je port forwarding izpade znanstvena fanstastika.

Je pa treba vedet, da ko gres enkrat ven iz cisto potrosniskega segmenta vse naprave postanejo tezje za konfigurirat, ze zaradi kolicine funkcij. V tem segments postane tudi normalno, da se wifi ureja preko loceni AP in router te funkcionalnosti niti ne rabi.

Lahko pogledas mikrotik RB3011, ce noces dveh naprav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MASS ::

Han je izjavil:

@MASS: Priter serverja prek USB kabla sicer še nisem prakticiral na Asusih, bi pa preveril nastavitve v Polknih za port, prek katerega tiskalnik komunicira z routerjem. Če nikakor ne boš rešil zadeve, za ta namen še naprej uporabljaj Linksys - na Asusa ga priklopi kot dostopno točko.

Mimogrede, kateri je ta tiskalnik, ki očitno nima niti LAN niti WiFi?


V glavnem umiram z nastavitvami vrat-portov, protokolov, brez uspeha. Tiskalnik je HP 1020, HP pravi, da na win 10 mora delat, no meni je tudi na 11ki, lokalno in preko linksysa. Ne najdem liste podprtih tiskalnikov za Asus routerje, ki bi bila mlajša od 5 let... Googlam, testiram, zapravljam čas zgleda. Bi mogoče ubodel nov mrežni laser, če bi bil ziher, da bi delal, čeprav stari 1020 še dela ko šus, prah zanj je pa skoraj zastonj.. mah...

bakus ::

Tidule je izjavil:


Edina stvar pod 200 eur, ki izpolnjuje tvoje zahteve je mikrotik. Osnovne zadeve kot je portforwarding niso komplicirane. Najvecji problem je da se izgubis v poplavi opcij in potem tudi nekaj bazicnega kot je port forwarding izpade znanstvena fanstastika.

Je pa treba vedet, da ko gres enkrat ven iz cisto potrosniskega segmenta vse naprave postanejo tezje za konfigurirat, ze zaradi kolicine funkcij. V tem segments postane tudi normalno, da se wifi ureja preko loceni AP in router te funkcionalnosti niti ne rabi.

Lahko pogledas mikrotik RB3011, ce noces dveh naprav.


Ok hvala, se mi je zdelo da nekih alternativ ne bo.
Če bi vse v eni napravi bi verjetno prišel v poštev tale mikrotik RB4011iGS+RM, tisti RB3011 je prevelik - ampak 250€ se mi zdi malo preveč.

Butasto je, ker če bi imel dovolj prostora, bi vse skupaj rešil za drobiž.
Mogoče če kupim kak manjši router, po možnosti brez anten ali s snemljivimi antenami, bo še ostal prostor za switch. Ima kdo kako idejo? Če ne bom pa rezal antene, če ne gre drugače...

Daniel ::

RB5009 si poglej. Port forrwarding ni noben problem.

Han ::

@MASS: kot kaže starosta HP 1020 ni optimalno kompatibilen z Asusom. Jaz sem še pravočasno nabavil LaserJet Pro M15w, ki nima novodobnih HP idiotizmov, ko brez interneta ne moreš tiskat, firmware pa se samodejno posodablja in ves čas preverja, ali je kartuša originalna...

Mogoče si lahko pomagaš s tem: https://support.hp.com/us-en/document/c...

Mrežni (HP) tiskalniki delajo po kablu brezhibno, prek WiFi pa zadovoljivo hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Če ne moreš uporabit Linksysa za print server, je opcija namenski Digitusov, ki je na pogled identičen TP-Linkovemu, kateri podpira HP 1020.

https://at.assmann.shop/en/Computer-Off...

https://www.amazon.de/dp/B07DNSTNLB

https://www.techtrade.si/mrezni-tiskaln...

https://www.tp-link.com/no/home-network...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
««
125 / 127
»»