» »

Kateri router?

Kateri router?

««
117 / 127
»»

Daniel ::

UI naprave boš sicer nekoliko lažje konfiguriral kot Mikrotikove, tako, da upam, da ti to ne dela težav.

PINki ::

Kateri je boljši nakup?
Iger ne igram, bolj pomemben mi je boljši range. Uporabljal se bo v trosobnem stanovanju, namescen na skrajni legi (ne bo na sredi stanovanja). Oba dobim za cca 140€
TP Link Archer ax73
https://www.tp-link.com/us/home-network...

ali

Asus RT-ax86S
https://www.asus.com/networking-iot-ser...

psychoshorty ::

PINki je izjavil:

Kateri je boljši nakup?
Iger ne igram, bolj pomemben mi je boljši range. Uporabljal se bo v trosobnem stanovanju, namescen na skrajni legi (ne bo na sredi stanovanja). Oba dobim za cca 140€
TP Link Archer ax73
https://www.tp-link.com/us/home-network...

ali

Asus RT-ax86S
https://www.asus.com/networking-iot-ser...


Vsem asusa. Veliki plus je podpora Merlinovega FW -ja.

scipascapa ::

asusa na mimovrste.

PINki ::

scipascapa je izjavil:

asusa na mimovrste.

Rad bi vedel zakaj?
Hvala, lp

Han ::

RT-AX86U/S ima večji domet, bolj zmogljiv 4-jedrni procesor, več spomina in bistveno boljšo podporo kot TP-Link.

OldSkul ::

Sicer ni AX86U, ampak kdor gleda za AX58U, pazite na V2 verzijo. Ta ne podpira Merlin FW. Za kogar je seveda to pomembno.

Han ::

AX58U / AX3000 je večinoma dobavljiv le še v2, ki ima novejši 4-jedrni procesor in 2,5 Gbps WAN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

PINki ::

Han je izjavil:

RT-AX86U/S ima večji domet, bolj zmogljiv 4-jedrni procesor, več spomina in bistveno boljšo podporo kot TP-Link.

Super, hvala.

zajtam123 ::

PINki je izjavil:

Kateri je boljši nakup?
Iger ne igram, bolj pomemben mi je boljši range. Uporabljal se bo v trosobnem stanovanju, namescen na skrajni legi (ne bo na sredi stanovanja). Oba dobim za cca 140€
TP Link Archer ax73
https://www.tp-link.com/us/home-network...

ali

Asus RT-ax86S
https://www.asus.com/networking-iot-ser...


Če ti gre za domet in stabilno delovanje vzami Ubiquiti UAP-AC-LR če ti ga rata še kje dobiti.

mat xxl ::

Samo Asusa, najceneje mislim, da bo na ANNI, kasneje preko AiMesha tudi brez problemov podaljšaš domet, pa še varnostno rešitev dobiš for free zraven.

PINki ::

Sem vzel Asusa, še pravi čas, ko je bil na MV 140€, zdaj je nazaj na 200€.

Router dela super, polna hitrost tudi v najbolj oddaljeni spalnici. Zadovoljen. Hvala za pomoč pri izbiri.

mtosev ::

Jaz sem za svoj router dal 153EUR, sedaj je 205EUR na mimovrste.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dvihtelic ::

Pozdravljeni. Kateri switch mi priporočate do nekje 50€ da bo imel poe+?

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dvihtelic ::

NejcSSD je izjavil:

Jaz imam tega
https://www.amazon.de/TP-Link-TL-SG108P...

Tale izgleda kul, kakšen kabel pa imaš da povežeš ?

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Tole je tudi opcija, odvisno za kaj rabis https://www.amazon.de/FS1010PG-Gigabit-...

NejcSSD ::

Kabel je navaden utp, vsak switch ima pa klasično napajanje. Da laufa POE ni kabel nič važn ampak začetna in končna točka morata to omogočati (recimo wifi hotspot in switch)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

dvihtelic ::

NejcSSD je izjavil:

Kabel je navaden utp, vsak switch ima pa klasično napajanje. Da laufa POE ni kabel nič važn ampak začetna in končna točka morata to omogočati (recimo wifi hotspot in switch)

Ok, hvala

dvihtelic ::

Dobil in zmontiral vse skupaj. Brez problema namestil vse potrebno vključno z
UBIQUITI Brezžična Dostopna Točka 3000Mb stropna U6-LR UniFi 6. Vendar moram priznati, da me je razočarala malo, ker ne pokrije 140m2 velike stanovanja. Tako da, kaj mi svetujete, da povečam pokritost?

damirj79 ::

Si pričakoval, da boš takšno kvadraturo pokril z enim samim AP? Mogoče bi šlo z montažo nekje v sredini in na primerni višini oz na stropu, ampak dvomim. Montiraj še en AP.

dvihtelic ::

Ok, bom nabavil, se dobi kaj takega, da ne rabim POE+?

NejcSSD ::

dvihtelic je izjavil:

Dobil in zmontiral vse skupaj. Brez problema namestil vse potrebno vključno z
UBIQUITI Brezžična Dostopna Točka 3000Mb stropna U6-LR UniFi 6. Vendar moram priznati, da me je razočarala malo, ker ne pokrije 140m2 velike stanovanja. Tako da, kaj mi svetujete, da povečam pokritost?


Tole z LR je itak nateg, ker mora tudi naprava znati nazaj poslati paket na taki razdalji to pa v večini ne gre. Bolje da bi za ta dnar kupil 2x AC 6 Lite
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Bolf3nk ::

Kateri router naj vzamem za cca 100€?

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

Ali kdo dobro obvlada Asusov sistem AImesh ?

Na sistemu imam centralni router Asua RT-AX86u, potem za njim podaljševalnik RT-AC55 in na koncu, kot tretji RT-AC68U, vse to se lepo poveže v Aimeshu, problem je, da pokritost razvejanega stanovanja, vseeno ni najboljša pred vsem med osnovo in prvim podaljševalnikm je tak tak, čeprav sta v istem ogromnem prostoru skoraj brez sten samo 15 m narazen.

Opcije imam ali dodam pov ezavo, čez eklektriko od prvega do zadnjega, verjetno Netgear ali ima Asus, kaj takega skupaj z Aimeshom, mislim, da ne, vsaj pri nas nedobavljivo.

Kaj je sistem ZenWiFI od Asusa, je to združljivo z Aimeshem od Asusa, je res, kaj močneje in superiorneje, ker bi morda, kako sedanjo odvečno napravo, lahko uporabil, na drugi lokaciji...

Torej, ker imam "smart house" in veliko Shelly novejših komponent, ki lahko tudi pomagajo wi fi sistemu, lahko, tudi, kak nasvet okoli tega, ker ja mora biti ok wi fi signal povsod, žal je sedaj nekje relativno slab i dodati moram tako ali tako, nekaj, samo, kaj je optimum, tudi če stane malo več.

damirj79 ::

Če delaš prek wifija mesh, potem je tole z asusom slaba rešitev, ker asus nima posebej wifi uplinka. Ko tako v verigo dodajaš ima vsak na voljo samo pol hitrosti linka, pa še lag se povečuje. Če imaš možnost, poveži vse točke na centralnega prek utp kabla.

krefi ::

sem v gradnji novega stanovanja v velikosti 110m2 in iščem router kateri ima zelo dober domet WIFIja za nekje do 150€.
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

mat xxl ::

damirj79 je izjavil:

Če delaš prek wifija mesh, potem je tole z asusom slaba rešitev, ker asus nima posebej wifi uplinka. Ko tako v verigo dodajaš ima vsak na voljo samo pol hitrosti linka, pa še lag se povečuje. Če imaš možnost, poveži vse točke na centralnega prek utp kabla.


Žal ni te možnosti, če bi bila bi imel večino na kabel povezano., tako, pa žal, ne gre , tudi električarji so že iskali te kable med obnovo, pa jih ni, oziroma en kabel je bil z ene strani na drugo nepremičnine, vendar deluje samo ene 5 od 8 povezav in, kao ni OK.

Zato če že potem preko elektrike..... ali z več takimi točkami...., signal je za silo povsod, vendar ja včasih malo motovili, bi ojačal.

zajtam123 ::

za vse ki iščete dobre rešitve si kupite en Mikrotik router (brez Wifi) in nato dodajte poljubno število Ubiquiti dostopnih točk.
To bo preprosto delovalo kot se zagre.

MrStein ::

krefi je izjavil:

sem v gradnji novega stanovanja v velikosti 110m2 in iščem router kateri ima zelo dober domet WIFIja za nekje do 150€.

V malo manjšem stanovanju v bloku je ponudnikov ruter (od A1, neki Zyxel) "lovil" vsepovsod 300-400 Mbps (v bližini ruterja pa še 500 in več). V najbolj oddaljenem koti, za haldilnikom pa 100-200 Mbps. Merjeno z aplikacijo Speedtest na telefonu.

Če ne pričakuješ ravno gigabit vsepovsod, potem bo vsak "normalen" ruter pokril zadevo. Razen če imaš kake hude stene vmes.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

mat xxl je izjavil:

.... sistemu, lahko, tudi, kak .... tako, nekaj, samo, ....
Ni čisto jasno, ali se namenoma zajebavaš z vejicami ali kaj... Ampak pogosto te je nemogoče brati. Dejansko, razluščiti, pomen, je, zaradi, 783, čistonarobepostavljenih, vejic, težko. :D

1) Na tvojem mestu bi prvo drugače razpostavil AIMesh točke, preden greš vlagati v drugo opremo. Prepričaj se, ali je med njimi dober WiFi signal in če ni, jih postavi drugače.

Je pa čisto res, da se z uporabo takega WiFi mesha že po naravi stvari hitrost prenosa vsaj razpolovi in še dodatno poslabša, zato:

2) Drugo, resno bi razmislil o polaganju kablov med želenimi AIMesh točkami. Verjamem, da ne bo prijetno, a to je dokončna rešitev problema.

3) Kot zadnjo možnost bi razmislil o povezavi preko el. omrežja. Naredi test, ali bo sploh sprejemljiva kvaliteta in ne pričakuj preveč.

Ko boš testiral, ne verjemi na opremi prikazanim hitrostim temveč naredi dejanske malo podrobnejše teste uporabe, predvsem kakih VoIP ali IPTV signalov, da ne boš presenečen, ko bodo izpadi prenosa.

Boobiz ::

Potrebujem čimcenejše priporočilo za "off the shelf" router, ki bo deloval samo v AP načinu. Uporaba bo čisto nezahtevna, a imam vseeno nekaj (praktičnih) želja:
- dober signal tudi skozi več sten
- Updejti, updejti, updejti... razni TP-Linki, ki so mrtvi, ko ga neseš iz trgovine mi ravno niso. Ali če tega ni..
- ...openWRT podpora ali kaj drugega, kar ima kake updejte za sabo, da si takoj neodvisen od proizvajalca, ki je naredil cegel.

Opcija bi bila tudi kakšen Ubiquiti AP (uporabljam že sedaj zase, pa zakaj ne bi še za starše meneđiral na svojem kontrolerju), a so najbrž high power APji pri njih še mnogo dražji.
I'm drunk, what's your excuse?

hojnikb ::

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

podpira tudi openwrt.... Tudi z cenejšim 4Cjem gre, sam ni na zalogi...
#brezpodpisa

broken/link ::

4Cja nočeš. tudi openwrt ga odsvetuje https://openwrt.org/toh/xiaomi/xiaomi_m...

openwrt na 4a-ju pa dela super, sem ga ravno prejšnji teden flešnil in 1dan testiral, ampak moraš:
1. najprej downgradeat firmware
2. namesti openwrt

navodila so drugače čist ok spisana na openwrt uradni strani, ampak niso pa ravno za računalniško manj-pismene. Tako da mal si poglej, potem pa srečno :)

edino kar bi še omenil je to, da je napaka v opisu. ni dvojedrni proc notr, ampak samo 1jedro. Tako da če hočeš gigaporte pa 2jedrni cpu, se ozri za 4a GIGABIT verzijo, stane pa cca 10-15eur več.

Boobiz ::

Hvala za te predloge. Izkaže se, da jih niti ne bom potreboval, ker glej ga zlomka, router, ki bi ga zamenjal je na OpenWRT listi. Ne vem zakaj sem nekoč mislil, da specifična revizija, ki jo imam nima sreče z OpenWRT. Sem ga naložil, skonfiguriral in zaenkrat lavfa, kot je bilo mišljeno.
I'm drunk, what's your excuse?

mndrin ::

Kaj priporočate za domačo uporabo? Dvo nadstropna hiša linja 500/100. Cenovni rang 200€

hojnikb ::

broken/link je izjavil:

4Cja nočeš. tudi openwrt ga odsvetuje https://openwrt.org/toh/xiaomi/xiaomi_m...

openwrt na 4a-ju pa dela super, sem ga ravno prejšnji teden flešnil in 1dan testiral, ampak moraš:
1. najprej downgradeat firmware
2. namesti openwrt

navodila so drugače čist ok spisana na openwrt uradni strani, ampak niso pa ravno za računalniško manj-pismene. Tako da mal si poglej, potem pa srečno :)

edino kar bi še omenil je to, da je napaka v opisu. ni dvojedrni proc notr, ampak samo 1jedro. Tako da če hočeš gigaporte pa 2jedrni cpu, se ozri za 4a GIGABIT verzijo, stane pa cca 10-15eur več.


ampak deluje pa ok, vsaj na moje primerku. Za varjante z drugim flash cipom obstaja unoffical verzija..
#brezpodpisa

Kawhi ::

mndrin je izjavil:

Kaj priporočate za domačo uporabo? Dvo nadstropna hiša linja 500/100. Cenovni rang 200€


Tp-link deco družino

Alfa Dog ::

Rad bi si postavil mesh sistem z dvema routerjema, ki bosta montirana na zidu- zato morata biti bele barve. Kar primernega najdem je vse v črni barvi.
Nočem kock ali stolpičev tipa tp llink deco, potrebujem žično povezavo med obema routerjema in 3-4 lan porte na vsakem.
Ima kdo kak predlog?

Daniel ::

Daj sliko čez.

Alfa Dog ::

To tudi ni ravno estetsko....

vrossi46 ::

Han ::

Prva dva (v prodaji je zdaj v2 model) imata 2,5 Gbps WAN port in 4-jedrni (1,7 GHz) procesor, tretji ima 3-jedrni (1,5 GHz) procesor in nekoliko hitrejši WiFi.

vrossi46 ::

Han je izjavil:

Prva dva (v prodaji je zdaj v2 model) imata 2,5 Gbps WAN port in 4-jedrni (1,7 GHz) procesor, tretji ima 3-jedrni (1,5 GHz) procesor in nekoliko hitrejši WiFi.



Se pravi glede na ceno - kvaliteto katerega izbrati?

In samo prvi ima quad-core

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

Han ::

Prva dva imata enak hardver, ker sta v prodaji v2. Kot rečeno, če rabiš nekoliko bolj zmogljiv WiFi, vzameš tretjega, sicer enega od prvih dveh. TUF AX3000 je najcenejši.

https://www.gamers.si/vse/isci/asus+ax

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

vrossi46 ::

Han je izjavil:

Prva dva imata enak hardver, ker sta v prodaji v2. Kot rečeno, če rabiš nekoliko bolj zmogljiv WiFi, vzameš tretjega, sicer enega od prvih dveh. TUF AX3000 je najcenejši.

https://www.gamers.si/vse/isci/asus+ax


Hvala ti,bom kar prvega vzel. 8-)

vrossi46 ::

Evo imam Asus TUF-AX3000 V2, pa me zanima zakaj bi bilo dobro dati gor Merlina?
Tretji dan uporabe ma lahko povem da med tem in "Linksys WRT 1900AC z DD-WRT-jem" ni Asus prav nič kaj boljši,kvečjemu ASUS malo slabše lovi.
Edino če kaj pomaga da dam Merlina gor?

Boobiz ::

kaj točno je pa bil razlog za "upgrade" oz. na kaj si upal?
I'm drunk, what's your excuse?
««
117 / 127
»»