» »

Kateri router?

Kateri router?

««
94 / 127
»»

floyd1 ::

Ja, samo router je to. Wl pa imam potem pokrit z dostopno točko UAP-AC-LR.
Rešitev je nekaj dražja, a bolj fleksibilna od običajnega "consumer" routerja in deluje zelo stabilno.

Argica ::

Torej si povezal LAN na routerju z dostopno točko, ki se hkrati napaja?

Vm1999 ::

flameir je izjavil:


Ali bo Archer C6 ok?

Denar ni problem, samo se mi zdi butasto dajat za neke funkcije, ki jih itak ne uporabljam. Rabim gigabit port, potem bom ugasnil DHCP, LAN dal na fiksni IP in imel router tako "v načinu switch+AP".

Imam sicer tam kjer bo ta router še en printer, ki sem ga mislil dat not preko UTPja.


Jaz imam podobno: 2x archer C6 v AP načinu, ročno določen lokalni IP in na enem od teh dveh je tudi printer preku UTPja.
Nimam pa NASa in ne vem kakšne so zahteve za to.

Kupil sem enkrat v marcu, ravno po nasvetu Han-a in mi ni žal.
Na mreži so še 2-3 pc-ji, do 6 telefonov, 2 smart napravi, 1 tv in 1 chromecast.

floyd1 ::

Argica je izjavil:

Torej si povezal LAN na routerju z dostopno točko, ki se hkrati napaja?

Ja, ampak tistega PoE porta zaenkrat ne uporabljam. AP napajam preko priloženega injektorja. Obstaja pa tudi verzija tega routerja (ERX-sfp), ki ima 24V PoE na vseh portih.

flameir ::

Vm1999 je izjavil:

flameir je izjavil:


Ali bo Archer C6 ok?

Denar ni problem, samo se mi zdi butasto dajat za neke funkcije, ki jih itak ne uporabljam. Rabim gigabit port, potem bom ugasnil DHCP, LAN dal na fiksni IP in imel router tako "v načinu switch+AP".

Imam sicer tam kjer bo ta router še en printer, ki sem ga mislil dat not preko UTPja.


Jaz imam podobno: 2x archer C6 v AP načinu, ročno določen lokalni IP in na enem od teh dveh je tudi printer preku UTPja.
Nimam pa NASa in ne vem kakšne so zahteve za to.

Kupil sem enkrat v marcu, ravno po nasvetu Han-a in mi ni žal.
Na mreži so še 2-3 pc-ji, do 6 telefonov, 2 smart napravi, 1 tv in 1 chromecast.


Imaš WIFI na istem kanalu, različno ali na automatic? Ter ali je SSID isti? V vsakem primeru - kako delujejo povezave z napravami, ko spreminjaš lokacije po stanovanju? S staro konfiguracijo mi recimo telefon nikakor ni hotel samodejno prestaviti na drug WIFI (isti SSID), čeprav je bil signal prvega precej slabši. Vedno moram prestavljati ročno... Raje investiram, da bodo naprave to delale samodejno.


P.S. Za PC kišto bi rad nabavil tudi bluetooth mrežno kartico. Rad bi, da mi bluetooth slušake delajo tudi brez kabla. Gledam, da so večinoma vse take, da imajo in bluetooth in WIFI, zato sprašujem tukaj, če morda kdo ve, kakšna je kaj razlika v kvaliteti bluetootha, ker v cenah je kar velika...
Recimo nekaj takega bi vzel: https://www.amazon.de/-/en/Ziyituod-AX2...

AmokRun ::

Na AP-jih daš isti SSID in različne kanale, da se med sabo ne motijo. Pa na 2,4GHz imaš samo tri kanale, ki se ne prekrivajo: 1, 6 in 11.

igor0203 ::

Sicer ne kupujem novega routerja, bi pa imel vprašanje... Imam Linksys WRT1200AC ter Uniquiti AP Lite, na Linksys-u imam izklopljen wifi oz. deluje samo guest network in celoten wifi v stanovanju peljem preko Ubiquiti.
Bi imel kaj "haska", če bi prižgal wifi tudi na Linksys-u? Prav tako moram popravit nastavitve na Ubiquiti, ker so hitrosti precej nizke (sicer priklopljen na wifi iz druge sobe).

xandros ::

Odvisno, kje imas postavljen WRT1200AC, zelo dober na kratke razdalje.
Vklopis samo AC omrezje, daš isti SSID z _istimi_ parametri kot AP Lite.
Zmanjsas moc, in sprobas ce ti dela 802.11r (na openwrt ti bo sigurno delalo).

igor0203 ::

Super, ravno to me je najbolj skrbelo, da naprave ne bi znale preklapljati. Hvala!
Zdaj pa moram sam še pogruntat, zakaj mi 2.4Ghz omrežje deluje na 144Mbps. :( Kakšna ideja?

clix ::

802.11n, 20MHz kanal, 2 MIMO streama, se sinhronizira na max 144Mbps.

Če hočeš več, mora router podpirati več streamov ali pa razširiti kanal na 40MHz (ne priporočam na 2.4GHz, glede na že tako ozek spekter, razen če v bljižini ni drugih wifi omrežij).

AC se pa sinhronizira na več, saj podpira naprednejšo modulacijo (64-QAM vs 256-QAM pri ac)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

igor0203 ::

Pol pa makes sense, hvala za razlago!

blackbfm ::

Če hočeš več, mora router podpirati več streamov


omembe vredno je še da tipičen klient podpira 2 streama

Vili_vanili ::

Doma bi rad imel (Open)VPN zaradi HA in NextCloud in razmišljam, da bi sestavil neko i3 mašino z diski v RAIDu in gor poganjal virtualke, ena od teh bi bila pfSense. Za wifi imam Ubiquiti AC. Če imam optiko, dobim boljše performance tako kot z nekim routerjem z OpenWRT? Ali se je bolje izogniti single point of failure in večkrat menjati router glede na razvoj/potrebe? Mnenja?

Daniel ::

Poglej še malo v smer Wireguarda.

Invictus ::

Pa kak Nano Pi z 2 Eth portoma :). Ne rabiš zato i3...

Drugače pa je precej popularen OPNSense... Sam ni Linux, ampak FreeBSD...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

prepecenc ::

Prosil bi vas za nasvet.

Potrebujem router, ki ga bom priklopil na T2 modem (optika). Nanj bodo priklopljeni 3 desktop računalniki. Na routerju ne potrebujem WiFi-ja, saj imam le tega na drugem že obstoječem routerju (nanj teh treh računalnikov žal ne morem priklopiti). Iščem cenovno čim bolj ugodno rešitev, ki pa bo še vedno dobro delovala.

Vanadium ::

Pomoje ti rabiš switch in ne router?

prepecenc ::

Lahko tudi switch (če bo delovalo). Moram na kaj posebaj paziti pri nakupu switcha (vem da potrebujem 1GB prepustnost). MOrda kakšen kokreten predlog za nakup.

Invictus ::

prepecenc je izjavil:

Prosil bi vas za nasvet.

Potrebujem router, ki ga bom priklopil na T2 modem (optika). Nanj bodo priklopljeni 3 desktop računalniki. Na routerju ne potrebujem WiFi-ja, saj imam le tega na drugem že obstoječem routerju (nanj teh treh računalnikov žal ne morem priklopiti). Iščem cenovno čim bolj ugodno rešitev, ki pa bo še vedno dobro delovala.

Kupi najcenejšega, ki ima Giga porte. Wifi lahko izklopiš...

Ne kupuj switcha. Uporabi svoj router, da lahko še kaj porihtaš gor...

https://geizhals.eu/?cat=wlanrout&xf=12...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

J.McLane ::

Kaj bi pa ti rihtal na switchu? Vklopiš in ma da dela, jaz ga imam že vrsto let nekega Cisco 5 portnega Gb/s, ne vem zakaj bi kupoval Wifi router, če potem nič ne vklopiš v WAN in ne uporabljaš Wifi.

https://geizhals.eu/?cat=switchgi&xf=13...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Poxo ::

Zanima me, kateri router bi priporočali za mojo situacijo.

- gigabit router, dual band
- client(?) bridge(?) način :) tu nisem čisto prepričan, saj sem na internetu zasledil različno terminologijo.
Skrata rad bi da se router poveže na zunanji Wi-Fi (imam dovoljenje ter geslo, nimam pa dostopa za urejanje zunanjih nastavitev). Potem pa bi jaz na svoj router priklopil NAS, TV, laptop, telefon (ene prek kabla, ene prek wifi). Najraje bi, da so moje naprave v svojem omrežju, ter od zunanjega Wi-Fija vlečejo samo internet. Če ne gre, pa so lahko tudi v istem omrežju, tako imam zdaj za silo s starim WRT54GL, vendar hočem nadgradit, saj se trenutno zatika pri streamanju 4k vsebin med napravami. :)
- če sem prav gledal bi verjetno prišel skozi s 40-60€ ranga routerjev? Mal sem gledal TP-LINK Archer C6 / C6U ali C7? Če so kakšne bistvene prednosti lahko dam mal več za future proof. Drugače pa z veseljem prišparam kak evro. :)
- če je ta funkcionalnost vgrajena pa da je enostavnejši set-up je toliko boljše

Daniel ::

Da se marsikaj narediti, praktično skorajda vsak router ti podpira način delovanja kot Wifi client. Boš pa seveda imel dvojni NAT in bo nekaj težav, če boš želel dostop do svojih naprav od zunaj. Mikrotik Hap Ac2, če ga boš vedel nastaviti ali pa zgoraj omenjeni TpLinki bi morali biti temu kos brez težav.

markk1 ::

Pozdravljeni katero router priporočate za optiko da spravi skozi vsaj 100mbs srednjega razreda.
Hvala

xandros ::

1 QCA95xx 1core cca 750Mhz (Archer C6, C7)
1a brez QoS z orig fw bo prebavil BP
1b openwrt z QoS(aka Sqm) bo sel do kaksnih 80M

Torej z Qos glej 2x+ core
2 Mikrotik Hex (brez wifi) 2/4 880Mhz
3 Mikrotik hap ac2 4x 716Mhz

Daniel ::

Mikrotik HAP Ac2 in Ac3 spravita skozi WAN do LAN skorajda nekje do gigabita, na WLAN, pa nisem testiral dlje kot do 200 Mbps. Načeloma naj bi šlo še hitreje a kaj dosti več v praksi na pričakovati.

xandros ::

https://netduma.com/blog/beginners-guid...
wan-lan brez QoS nima smisla gledati.
Začnite vsaj razmisljat o tem.

Daniel ::

In kaj naj si domač uporabnik na optiki začne s qos? Sam imam optiko 200/150 pa tudi če gor obesiš kup torentov (kar je ob tej hitrosti že problem, ker so zaključeni v par minutah) se ping do operaterja na Mikrotiku poveča iz 1 MS na celih 7 MS. Kakšni problemi bi se naj po tvoje ob tem pojavili pri domačih uporabnikih?

xandros ::

Ze en torrent/download, ki pozre 200M linijo, bos pri drugem uporabniku(yt,netflix,games,videocall) takoj videl zakaj rabis qos.
Verjetno bos rekel, da ne mores zafilat 200M linijo a ne?

SeMiNeSanja ::

Pri 20 Mbps liniji ne rabiš QoS, pri 200 pa ga nenadoma rabiš?
Logika...?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Vm1999 ::

Kaj pa če preprosto omejiš torrent na 180M?

xandros ::

>Kaj pa če preprosto omejiš torrent na 180M?
Na prvem clientu ga omejis na 180, pa na drugem tudi? ali kako?

>Pri 20 Mbps liniji ne rabiš QoS, pri 200 pa ga nenadoma rabiš?
A ni še boljs, da reces, da pri 20M rabis , pri 200M pa ne? :)

MrStein ::

xandros je izjavil:

https://netduma.com/blog/beginners-guid...
wan-lan brez QoS nima smisla gledati.
Začnite vsaj razmisljat o tem.

To je tako kot v temi o avtomobilih: Pod 200 konji je brezveze!

Ja, 200 konjev je fajn imeti, se pa da živet tudi brez. Komot.

Nazaj na temo: 100 Mbps bi moral čisto vsak moderen ruter požreti, sploh brez sqm
Moj 10 let stari AR7161 čip na 680 MHz gre 250-400 normalno, z flow-offload opcijo pa 700-900 Mbps
Stal je 100 EUR, torej nič posebnega. V smislu: danes to dobiš za 50 EUR ali manj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

xandros ::

>Nazaj na temo: 100 Mbps bi moral čisto vsak moderen ruter požreti, sploh brez sqm
to smo ze rekli, si pa ti se bolj enostavno napisal

>Ja, 200 konjev je fajn imeti, se pa da živet tudi brez. Komot
Z 10 konji, en šolar ali dva, en zaposlen ali dva, ki delata od doma pa ni već tko komot a ne?
5000 šolarjev je takšnih, ki niti konja nimajo.

Daniel ::

xandros je izjavil:

Ze en torrent/download, ki pozre 200M linijo, bos pri drugem uporabniku(yt,netflix,games,videocall) takoj videl zakaj rabis qos.
Verjetno bos rekel, da ne mores zafilat 200M linijo a ne?


Ja bom rekel. Kot home user qos pri optiki ne rabiš. Ko gremo v office use pa je zadeva temu primerno drugačna, tudi cenovno.

Pa še zmeraj lahko tudi pri home use nastaviš qos na VOIP in DATA tudi na Mikrotiku za 60 EUR, če ne moreš živeti brez tega in te 5 ms latence pri VOIP pogovoru izjemno moti...

dejanslo ::

Daniel je izjavil:

Mikrotik HAP Ac2 in Ac3 spravita skozi WAN do LAN skorajda nekje do gigabita, na WLAN, pa nisem testiral dlje kot do 200 Mbps. Načeloma naj bi šlo še hitreje a kaj dosti več v praksi na pričakovati.


5g na ac3 je po mojem vtisu znatno boljši kot na ac2. V sosednjem prostoru (za vogalom) 400+mbps. odjemalec mbp. antene se očitno poznajo.
There`s More Than One Way To Do It

Daniel ::

Zanimivo, moje izkušnje pa so ravno obratne. 5 ghz na AC2 mi je zagotovilo 200 Mbps na telefonu 2 siporex zidova in nekje 8 metrov stran, dočim se na Ac3 precej mučim z raznoraznimi nastavitvami, da dosežem vsaj 150 Mbps na telefonu. Večino klientov imam na kablu ampak tu so potem še telefoni, Google TV in Firestick, ki pač obožujejo Wifi. Je pa seveda po specifikacijah Ac3 malenkost boljši ampak se mi zdi, da so ga s temi velikimi antenami kvečjemu pohabili. Praktična razlika je sicer 1 generacijo višja številka switch čipa, nekaj več RAMa in ROMa in velike zunanje antene. Drugače sem pa ravno začel odkrivati svet CAPsMANa in da se HapAC2 odlično obnese kot dostopna točka. Trenutno se med Ac3 in Ac2 premikam brez, da bi padel ping, čakam pa še 2 Ac2, da malce razširim Wifi.

blackbfm ::

Daniel je izjavil:

In kaj naj si domač uporabnik na optiki začne s qos? Sam imam optiko 200/150 pa tudi če gor obesiš kup torentov (kar je ob tej hitrosti že problem, ker so zaključeni v par minutah) se ping do operaterja na Mikrotiku poveča iz 1 MS na celih 7 MS. Kakšni problemi bi se naj po tvoje ob tem pojavili pri domačih uporabnikih?


Bufferbloat, in ironicno pri visjih hitrostih lahko mrezno opremo se bolj spravis na kolena

Mogoce to ni pogost scenarij pri povprecnem uporabniku, ampak to ne pomeni da problem ne obstaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Daniel ::

Vsekakor obstaja, zato sem tudi omenil domače okolje in poslovno okolje. Izjemno malo verjentosti je, da bo domač uporabnik katerokoli hitrost optike gnal do skrajnosti 24/7, da bi imel take težave.

Invictus ::

J.McLane je izjavil:

Kaj bi pa ti rihtal na switchu? Vklopiš in ma da dela, jaz ga imam že vrsto let nekega Cisco 5 portnega Gb/s, ne vem zakaj bi kupoval Wifi router, če potem nič ne vklopiš v WAN in ne uporabljaš Wifi.

https://geizhals.eu/?cat=switchgi&xf=13...

Recimo nastaviš svoj Wifi, kar ti operaterjev ne omogoča... Sicer ne v tem primeru, ampak O.K.

Poleg tega si svoj subnet naštimaš, kak VPN, ipd.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

J.McLane ::

Saj lahko kupiš kamion, a veš koliko peska lahko prepelješ, ampak čudno, da nekaterim Clio kar zadostuje.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

domenc ::

Živijo,
prosil bi za nasvet/pomoč/...

Poleti sem si kupil Unifi UAP-AC-LR, ker sem tukaj prebral, da naj bi zadeva lepo laufala. No prvi teden je bila zadeva odlična, visoka pokritost, velike hitrosti tudi okoli hiše - vse kul. Po kakem tednu pa začne zadeva hecati: na klientih ne dobi IP naslova, na 2.4Ghz se uspešno poveže na SSID ampak ni interneta (na 5GHz pa ni nobenih teh problemov).

Poskusil sem z veliko različnimi nastavitvami, beta FW-ji, itd. Nič kaj bolje - najprej je vedno delovalo nekaj dni vse OK, potem pa ponovno so se začele težave z prej opisanimi siptomi.

Vmes sem poslal AP pod RMA garancijo na Češko, kjer sem dobil nazaj nov UAP-AC-LR. Ponovno - na začetku nekaj dni OK, nato pa enake težave naprej (DHCP sem rešil z premikom DHCP strežnika na en vmesni router, ISP-jev DHCP pa ugasnil (ISP je Telemach in glavni router je UBEE)).

Zadnji teden mi je npr. 5 dni delovalo nemoteno na stable FW-ju, včeraj ponovno začelo hecati, da na 2.4 GHz-ju ni interneta.

Sedaj pa ne vem, ali ga kakšne nastavitve zafrkavajo, kaj drugega? V okolici ni kaj veliko drugih 2.4GHz SSID-jov (1 od soseda se pojavi na listi na mobitelu).

Če ima kdo kake rešitve, predloge lahko tudi na PM.

Nimam pa nastavljeno nič posebaj (vse neke napredne nastavitve imam izklopljene) - imam 3 SSID-je + osnovna zaščita z geslom (SSID in SSID_IOT na 2.4Ghz ter SSID_5G na GHz). Kar sem ugotovil je, da na AC-ju pod SSH-jem na ifconfig-u je za wifi0 (2.4Ghz kar veliko napak).

Kaj predlagate?

Hvala!

Daniel ::

Mogoče, če bi dodal še kakšne vnose iz loga bi bilo lažje ugotoviti kje je težava. Ali pa če pač nastaviš samodejni ponovni zagon na 4 dni, čeprav to ni ravno najbolj elegantna rešitev. Je pa res zanimiva težava.

domenc ::

Daniel je izjavil:

Mogoče, če bi dodal še kakšne vnose iz loga bi bilo lažje ugotoviti kje je težava. Ali pa če pač nastaviš samodejni ponovni zagon na 4 dni, čeprav to ni ravno najbolj elegantna rešitev. Je pa res zanimiva težava.

Reboot (preko SSH -> reboot) ne deluje vedno - za zihr, da deluje naprej vsaj ene 4 dni, je običajno kar ponovna nastavitev devica (reset na default + na novo nastavitev SSID-je).

Bom log priložil + config, ko se bodo spet pojavile težave (predvidoma čez 5 dni). Včeraj sem sedaj naredil na novo inštalacijo controller + upgradu na zadnjo FW.

xandros ::

>Po kakem tednu pa začne zadeva hecati: na klientih ne dobi IP naslova
to nima veze z AP, poglej router in/ali controler loge

>na 2.4Ghz se uspešno poveže na SSID ampak ni interneta
glej zgoraj

>na 5GHz pa ni nobenih teh problemov
naredi se analizo spectra na 2.4, mikrovalovke, imas kaksne IoT naprave, hube,....

> 5 dni delovalo nemoteno na stable FW-ju, včeraj ponovno začelo hecati
naredi analizo z netflow


Kaj imas za glavni router???
Se ti kaksni IPji tepejo? staticni in dhcp rezervacije?
Imas se kaksno napravo , ki dodeljuje IPje(omenil si IoT) del

Imam na sumu, da se gres networking, pa ne razumes cisto....

domenc ::

@xandros:
- Dodeljevanje IP-jev preko DHCP sem rešil - prestavil DHCP na en dodaten router, kjer mi dela samo DHCP server (brez ostalega) - naj pa bi bil to problem tudi na Unifi FW-ju, kjer naj bi sicer v eni izmed zadnjih verzij to rešili (vsaj tako sem zasledil na njihovem forumu).

- Na spektru 2.4 Ghz mi ne najde drugega kot moje SSID-je + 1 sosedovega, mikrovalovka deluje občasno (nekajkrat na dan po 1-2 minute) + prav tako deluje občasno baby varuška (2x na dan po 1 uro), spekter na Unifiju pa neha delati običajno 5-6 dan po factory resetu. IOT naprave so ESP8266 (2x, statičen IP) kjer sta obe v načinu STA - se samo povezujeta, nimata svoje AP (imata izklopljeno).

- Ko bo ponovno nehalo delati, bom probal še z netflow-om.

- Glavni router je od ISP - Telemachov UBEE (192.168.0.1), kjer je DHCP izklopljen. DHCP nastavljen na enem dodatnem routarju (192.168.0.3), kjer je vse ostalo izklopljeno razen DHCP. DHCP je na rangu od 192.168.0.100-254, AP Unifi je na statičnem IP-ju (192.168.0.2). Tepejo se mi ne, ker so vsi na DHCP-ju razen nekaj izjem, kjer pa je statičen rang pod DHCP rezervacijam (do vključno 192.168.0.99).

- Ne grem se nikakršnega networking, želim samo da mi stvar dela nemoteno (prej z Wifi-jem od Telemachovega UBEE-ja je stvar delovala bolj stabilno, ampak zaradi premika routerja drugam, sem postavil novi AP Unifi na lokacijo, kjer je bil prej Telemachov UBEE (na Telemachu sem seveda WiFi izklopil).

xandros ::

Iot naprave so ponavadi bolj dummy, če imas pa še kitajske stvari...
Iot ponavadi delajo z websocketom, ti pa uporabljas še controller sw
In še kontroler si instaliral na ene windowse a ne? Pa imas še kaksno izklapljanje ob nedejavnosti....
Pa tudi slisal si tukaj,da Unifi dobro dela...

domenc ::

@xandros:
- Iot naprave so ponavadi bolj dummy, če imas pa še kitajske stvari...
* Ja pač so dummy, bolj kot ne jih imam za igranje z MicroPyhtonom na njih in nekaj senzorji povezanih gor (sporočanje pa mi deluje preko MQTT protokola)

- Controller SW uporabljam izključno od Unifija, da sem lahko nastavil Unifi AP, nameščen na Ubuntu; mrežna se mi ne izklaplja, ker imam poleg tega gor še plex/nginx/mosquitto, ki so bila do sedaj vedno dosegljiva preko žične povezave in so tudi dostopna od zunaj (testirano preko mobilne povezave v času nedelovanja AP)

- Da, za Unifi sem prebral na tem formu, da ga hvalijo. Očitno sem se pač nategnil. Prosim, predlagaj nekaj do ranga 100 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domenc ()

Daniel ::

Jaz imam 2x nanobridge in en Bullet, pa vse dela BP. Mene še zmeraj najbolj zanimajo vnosi v logu.

floyd1 ::

domenc, sicer ti ne bom kaj dosti pomagal, a pri meni doma sta tudi UAP-AC-LR in še starejši UAP-LR, povezana na ER-X router in potem na telemachov Cisco modem. Tudi jaz imam 3 VLAN-e (IoT, guest in "home"), nekaj smart home naprav (Sonoff, Shelly, Mi Robot), 2 statična računalnika in NAS (na kablu).
Edino, kar mi zadnje čase zafrkava je telemachov modem, ki ga moram potem resetirati, ostalo deluje brez ene najmanjše težave, čeprav so občasno odprti tudi trije MSteams hkrati, NAS vlači stvari dol, surfanje, youtube...

Sicer tu ni neke logike, ampak... a si poskušal kdaj ob tej situaciji zresetirati le modem in router? Po mojem bo vseeno bolj tam problem, UAP delujejo pri meni res "rock solid".

igor0203 ::

Nisem vedel, da lahko Rpi uporabiš kot zamenjavo za USG. Jaz že vem kaj bo moj naslednji projekt :) Pa še WRT1200AC se lahko znebim

««
94 / 127
»»