» »

tezave z diski

tezave z diski

SmeskoSnezak ::

imam kar nekak diskov, kot ze kdo ve... nekateri so precej dobri ... eden je recimo velik 320, tega ki pa imam jaz v enem laptopu, pa je 250... zadeva je taka, da sn dobil nekje en starejsi fujitsu siemens laptop. ugotovil pa sem da ne podpira velikih diskov, razen ce jih spremenis iz sata300 na sata150 hitrost... kje se to naredi? druga moznost pa je, da bi iz mojega prenesel cist vse na tadrug disk in uporabil mojega... kaj priporocate, da naredim? rad bi najhitreje uspobo drug laptop, da lahk podatkovno bazo gor namestim
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Prenosnik je Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5535 (Bios je V1.08, obstaja V1.13... sam zacuda je .iso prazen). Ta 320GB velik disk je pa Hitachi. 250GB disk je WD Scorpio Blue.
@ Pusti soncu v srce... @

Duhec ::

Hm, če bi bil v tem Fujitsu starejši SIS ali VIA južni most, ki se ne zna odzivat na diske sata II (sata 300), ki imajo autospeed negotiation, bi še pomislil, da podpira samo sata 150, tako pa ima SIS968, ki naj bi podpiral sata 300 bp.
Poglej v dokumentacijo, če ima ta tvoj model Hitachi diska (zraven sata konektorja) še en konektor, kjer z jumperji fiksiraš disk na sata 150 speed, podobno temu:

Če ISO flash biosa ne dela poizkusi Windows flash iste verzije 1.13.

SmeskoSnezak ::

Duhec je izjavil:

Hm, če bi bil v tem Fujitsu starejši SIS ali VIA južni most, ki se ne zna odzivat na diske sata II (sata 300), ki imajo autospeed negotiation, bi še pomislil, da podpira samo sata 150, tako pa ima SIS968, ki naj bi podpiral sata 300 bp.
Poglej v dokumentacijo, če ima ta tvoj model Hitachi diska (zraven sata konektorja) še en konektor, kjer z jumperji fiksiraš disk na sata 150 speed, podobno temu:

Če ISO flash biosa ne dela poizkusi Windows flash iste verzije 1.13.

Ne, nima tega jumperja. Flash biosa je ze uspel na 1.12, 1.13 nisem nikjer nasel. Sem pa ugotovil, da baje ni napaka v disku, temvec v prenosniku. Baje da se tolko pregreval, da mu je moglo neke odpovedat, kar ima probleme z prepoznavo diskov, namrec vcasih ga vidi, vcasih ne, enkrat je vecji, drugic manjsi al pa ima velikost 0. Neki error je takoj na zacetku ven metalo. Tak da sem ze v lovu na delujoce zadeve, to pa vracam al pa bom prodal.

p.s.:zdaj sn zvedo, da je en disk se dejansko zarad tega unico , dobo bad sektore zarad tega. a se to res lahk zgodi, da se racunalnik tak pregreva, da unici disk?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združljivost sata 150 in sata 300

Oddelek: Strojna oprema
6741 (692) Pyr0Beast
»

Se mi ga splača nadgrajevati?

Oddelek: Kaj kupiti
261827 (1066) cpu
»

NE zazna sata diska!

Oddelek: Strojna oprema
131259 (1112) jan01
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192007 (1522) boštjan
»

Kateri trdi disk...

Oddelek: Kaj kupiti
7949 (885) m_2501

Več podobnih tem