» »

Program za VHS

Program za VHS

vanromy ::

Kateri program naj uporabim za zajem filma iz VHS kasete, da ga presnamem vkomp in potem kopiram na dvd? Lp

Oddin ::

Pinnacle Studio, CyberLink PowerDirector in podobni v primeru, da imaš ustrezno strojno opremo, s katero omogočiš prenos podatkov iz videorekorderja na pc.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

vanromy ::

Imam video-audio kabel (imenovan video-audio grabber) in scart razdelilec in/out. Poizkusil sem uporabiti brezplačni program GoldenVideos s katerim nisem zadovoljen.

cortez ::

Najboljše rezultate sem dosegel z Corel (Ulead) VideoStudio.

AtaStrudl ::

S cim pa nisi bil zadovoljen? S stabilnostjo programa, uporabniskim vmesnikom ali kvaliteto slike?

Ce je problem kvaliteta slike, sam program ponavadi nima kakega posebnega vpliva (razen nastavitve kompresije). Tisti USB video dongli pa so res vcasih bolj tako...

PREDVSEM pa se moras zavedati, da je VHS pac VHS, 1974 analog consumer format, ki bo na 2012 monitorju vedno izgledal ekstremno usivo. Malo se da speglat s kakim denoiserjem, ampak resolucija je tam nekje 320x200, razmerje signal/sum, se posebej za krominanco, pa katastrofalno. Zato tudi najboljsi SW/HW ne more nic!

The Player ::

najlažje ti bo če boš uporabil program, ki si ga dobil zravn TV kartice. Tko js delam, ker enostavno pr ostalih programih ne morm pravilno sinhronizirat glasu in pol maš probleme, ker ti vse skp prehiteva/zaostaja

drgač pa probi z virtual dubom, sam pazi na prej omenjen problem.

pa veselo ripanje :D

energetik ::

Je še kakšna druga varianta kot TV kartica? Verjetno ne? Tudi jaz bi moral par kaset presneti na PC, preden se posnetki izgubijo na traku.

The Player ::

energetik je izjavil:

Je še kakšna druga varianta kot TV kartica? Verjetno ne? Tudi jaz bi moral par kaset presneti na PC, preden se posnetki izgubijo na traku.


Dvomim, da je, drgač ena alternativa je, če si lastiš grafično kartico, ki ima intengrirano TV kartico ala ATI all-in-one wonder ali pa grafično z VIVO priključkom (video in/out), sam tole je prava redkost dandanes, ker ma več al manj video out.

druga možnost pa je, da daš kaki fermi ripat, pa ti oni vse to opravjo za določeno ceno seveda.

energetik ::

Ja pol je verjetno ceneje nabavt eno pocen TV kartico, kot pa plačat za ripanje.

nejclp ::

Jaz sem pred leti v Hofru kupil usb video graber od Mediona, ker so se jim zaprašeni valjali po košarah, je bil znižan na ene 15 evrov, zraven je bil še softver (gonilniki + cyberlink power director), sem za hec kupil, pa dela brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

cortez ::

Če kdo rabi, lahko ponudim Terratec Cinergy 400 PCI z Philipsovim dekoderjem, ki je eden izmed najboljših.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316015 (10183) BorutK-73
»

VHS na DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
114351 (3244) free2dark
»

Digitalizacija VHS kaset

Oddelek: Zvok in slika
388339 (7069) dottor
»

presnemavanje vhs-cd

Oddelek: Zvok in slika
205179 (3769) sergejevic
»

VHS v Divx in podobno

Oddelek: Zvok in slika
425941 (3531) francek1

Več podobnih tem