» »

Retro Kino?

Retro Kino?

Yugos ::

Mislim da nebi bilo slabo če bi imel kino tudi retro varianto, kjer bi prikazovali uspešnice ki so desetletja stare in so jih v kinu lahko gledali samo tisti ki so ga takrat lahko obiskovali!

Rad bi videl Odisejo 2001, Ben Hur, Star Wars in podobne...

Bi šli ali je internet uničil ta užitek v živo?

genesiss ::

Kinodvor
Kinoteka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Yugos ::

genesiss je izjavil:

Kinodvor
Kinoteka


oboje deluje da je program bolj skrhan, namenjen zmanjšanem finančnem proračunu in zgleda si ne morejo privoščiti večjih filmov zaradi dražjih avtorskih pravic...

Lepo bi bilo da Kolosej ki je močnejši kaj naredil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

SaXsIm ::

No, ni. Bistvo (recimo Kinodvora) je prikazovanje evropske, pa tudi druge kinematografije, ki ni mainstream (Hollywood), poudarek je na kvaliteti in art filmu. Sam sem pogosto v kinodvoru, imajo pa recimo tudi kakšne bolj znane filme (nazadnje sem gledal Dangerous method).

Kar se pa starejših filmov tiče, mislim, da ima tudi kolosej kdaj kakšne tematske predstave.
SaXsIm

RejZoR ::

Ni slaba ideja. Mislim, kolk filmov je bilo, ki sem jih zgrešil, pa bi jih mogoče rad pogledal na velikem platnu. Oz bi ga folk pogledal še enkrat, ker so ga gledal samo na majhnem ekranu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Yugos ::

SaXsIm je izjavil:

No, ni. Bistvo (recimo Kinodvora) je prikazovanje evropske, pa tudi druge kinematografije, ki ni mainstream (Hollywood), poudarek je na kvaliteti in art filmu. Sam sem pogosto v kinodvoru, imajo pa recimo tudi kakšne bolj znane filme (nazadnje sem gledal Dangerous method).

Kar se pa starejših filmov tiče, mislim, da ima tudi kolosej kdaj kakšne tematske predstave.


Zgrešu si bistvo, drame in umetniški filmi ne zahtevajo velikega platna, imajo enak učinek doma! Sci fi in akcije z veliko CGI pa so samo boljše na platnu.

Ni vse kar je v Hollywooodu narejeno zanič, vrhunski filmi bodo vedno osupljivi v živo!

jype ::

Yugos> Zgrešu si bistvo, drame in umetniški filmi ne zahtevajo velikega platna, imajo enak učinek doma! Sci fi in akcije z veliko CGI pa so samo boljše na platnu.

Slušalke pa glavo tik pred monitor, pa bo isto.

Yugos> Ni vse kar je v Hollywooodu narejeno zanič, vrhunski filmi bodo vedno osupljivi v živo!

Če film temelji na "posebnih učinkih", potem očitno šepa pri zgodbi, likih in drugih prvinah, ki naredijo film dober, tudi če je posnet po dogme 95.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> Zgrešu si bistvo, drame in umetniški filmi ne zahtevajo velikega platna, imajo enak učinek doma! Sci fi in akcije z veliko CGI pa so samo boljše na platnu.

Slušalke pa glavo tik pred monitor, pa bo isto.

Yugos> Ni vse kar je v Hollywooodu narejeno zanič, vrhunski filmi bodo vedno osupljivi v živo!

Če film temelji na "posebnih učinkih", potem očitno šepa pri zgodbi, likih in drugih prvinah, ki naredijo film dober, tudi če je posnet po dogme 95.


Jaz ne grem v kino gledat vrhunski film z posebno zgodbo, ga raje uživam doma!
Kino je pozaba,zabava in točno to, malo zgodbe in veliko akcije. Zato se pa v kinu tudi najbolj prodajajo taki filmi!

So pa filmi kot so Odyssey 2001, Ben Hur in Alien ki so zame vrhunske mojstrovine in bi jih rad gledal na velikem platnu in noben me ne bo prepričal da je en samomorilski artistični film boljši samo zato ker spada v podskupino filmov brez financ in skuša meni prodati artizem pod krinko slabe produkcije ki jih je tudi veliko kot filmov v hollywodu ki so zanič!

jype ::

Yugos> noben me ne bo prepričal da je en samomorilski artistični film boljši samo zato ker spada v podskupino filmov brez financ

Tega niti ne poskušamo, vsekakor pa finance v zadnjih 70 letih niso dejavnik, ki bi imel karkoli opraviti s kvaliteto končnega izdelka, če pogledamo povprečje praktično vse filmske produkcije.

Artizem, tako kot CGI, sta brez vsebine samo olupek.

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> noben me ne bo prepričal da je en samomorilski artistični film boljši samo zato ker spada v podskupino filmov brez financ

Tega niti ne poskušamo, vsekakor pa finance v zadnjih 70 letih niso dejavnik, ki bi imel karkoli opraviti s kvaliteto končnega izdelka, če pogledamo povprečje praktično vse filmske produkcije.

Artizem, tako kot CGI, sta brez vsebine samo olupek.


Sem kdaj rekel da so? Ni pogoj niti denar niti subkultura, povsod je slaba produkcija, vsake toliko se pa najde nekdo ki naredi dober film!

Od Kusturice Dom za vešanje je fantastičen film, vendar je zelo malo takšnih!
Potem se pa najdejo mali producenti ki samo kričijo avantgarda,posebna zvrst, noben nas ne razume, mi smo nekaj kar samo posebneži razumejo...LOL

Meni je zelo všeč L'homme qui plantait des arbres ali Hrvaški Surogat, samo takšnih vrhunskih risanih filmov je malo!

Če bi v Sloveniji redno delali produkcijo tipa Cvetja v Jeseni bi nonstop gledal naše filme, samo to je redko...ostalo so kvazi filmarji ki samo kričijo noben nas ne razume in prav je tako, ker še sami sebe ne!

jype ::

Yugos> Od Kusturice Dom za vešanje je fantastičen film, vendar je zelo malo takšnih!

Ja, ampak to gre prek vseh žanrov in razpona finančnih zalogajev. Star Wars je recimo film, ki ima strahotno slabo režijo, pa je kljub temu uspešen v vseh pogledih.

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> Od Kusturice Dom za vešanje je fantastičen film, vendar je zelo malo takšnih!

Ja, ampak to gre prek vseh žanrov in razpona finančnih zalogajev. Star Wars je recimo film, ki ima strahotno slabo režijo, pa je kljub temu uspešen v vseh pogledih.


Kaj si hotel tukaj povedati? Sem kdaj omenil da je box office znak za dober film?
Nerazmni stavki, citiraš me potem pa greš totalno v drugo smer...

jype ::

Yugos> Nerazmni stavki, citiraš me potem pa greš totalno v drugo smer...

Strinjam se s tabo, morda nisi pričakoval tega :)

Yugos ::

jype je izjavil:

Yugos> Nerazmni stavki, citiraš me potem pa greš totalno v drugo smer...

Strinjam se s tabo, morda nisi pričakoval tega :)


Res nisem samo ne deluje da si hotel kaj konkretnega povedat ali celo dokazat!

jype :: danes, 09:56:21
Tukaj si, potem si se pa zgubil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Trek Beyond (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9017218 (7983) oo7
»

Amazon bo produciral lastne filme

Oddelek: Novice / Ostale najave
85687 (4602) nodrim
»

Bomo imeli v Sloveniji kvalitetnejše kino dvorane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8522120 (18022) Engineer_
»

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Oddelek: Novice / Ankete
394424 (2906) zee

Več podobnih tem