» »

AMD A8-3820

AMD A8-3820

coligrobi ::

Pozdravljeni, naj mi nekdo razloži kako je možno da jaz ne najdem v nobeni trgovini AMD-jevega CPU-ja A8-3820 (65W) ampak danes v hoferjevem prospektu pa je sestavljen PC z ravno tem procesorjem. Kako?
Sem pa ravno dobil, mislim da ugodno glede cen pri nas AMD A8-3870 in me nekaj zanima,ventilator ima namazano(predvidevam) termalno pasto, ali še zdaj rabim dodatno namazat pasto na CPU?

coligrobi ::

Nobody. Vsi že spijo?

Tine:) ::

coligrobi je izjavil:

Pozdravljeni, naj mi nekdo razloži kako je možno da jaz ne najdem v nobeni trgovini AMD-jevega CPU-ja A8-3820 (65W) ampak danes v hoferjevem prospektu pa je sestavljen PC z ravno tem procesorjem. Kako?
Sem pa ravno dobil, mislim da ugodno glede cen pri nas AMD A8-3870 in me nekaj zanima,ventilator ima namazano(predvidevam) termalno pasto, ali še zdaj rabim dodatno namazat pasto na CPU?


Pozdravljen,
zakaj modela A8-3820 pri nas ne prodajajo ti ne znam povedat. Pravzaprav sem sele zdele sploh slisu da sploh obstaja 65W verzija štiri jedrnega llano procesorja. Sek kokr sm mal pogledu tud po tujih spletnih trgovinah jih veliko nima tega modela (razen v nekaj ze sestavljenih racunalnikih)

kar se pa tistega "namaza" tice pa verjetno mislis hladilnik za cpu. tak velik aluminjasti blok z rebri. Ja tisto spodaj je termalna pasta, za boljšo prevajanje toplote iz procesorja na hladilnik (za osnovno uporabo bo dost ce kr tisto ki je ze nanesena uporabs, ce bi pa rad boljse hlajenje pa najbol da kups ksno dobro pasto (naprimer mx-4) - v tem primeru najbolj da uno z eno krpo fajn dol pobrišeš in naneseš to novo)

aja pa se to,
glede na to da mas procesor a8-3870k ga boš verjetn slej ko prej hotu kej overclockat in s stock hladilnikom na bos prov dalec prsu zato bos verjetn mogu tut ksn bolsi hladilnik kupt :)

drugac pa kej poroci kok si s procesorjem zadovoljen, ker tudi sam razmišlam da bi kupu enga za HTPC!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tine:) ()

coligrobi ::

Nisem glih neki računalničar, sem pa se posvetil sestavi za katero bi rad da bi mi služila nekaj časa (kot pravimo prekmurci "boug daj toj rejči hasek") cca.dobrih 10 let. Nisem neki zahtevnež ampak mislim da bi šlo. A-3820 sem hotel zaradi varčnosti, sem pa 3870 dobil za 125€ tak da sem vzel tega.
Če je paste dovolj bom kar tako prilimal gor na CPU, grafične nisem vzel dodatno ker igric ne igram za FULL HD na TV bo pa ta CPU dovolj(upam).
Moj sestav:
- Asus F1 A75-M PRO
- AMD A8-3870 box
- 16 Gb(4x4) RAMM DDR3 CORSAIR VENEGEANCE 1600 MHz CL9
- XFX PRO 550W (80+ bronze, 5 let garancije)
- Sony optiarc AD-7283S
- CORSAIR CARBIDE 400R
- HDD (trenutno sposojen od brata WD 500Gb, so zaenkrat predragi, počakam mogoče bo pa še kak SSD 120Gb)
Kaj svetujete Windovs original ali bo z piratsko verzijo tudi šlo in KATERE?

FiDeK ::

Grafične gotovo ne rabiš posebej, če iger ne igraš. Ne vem pa, kaj boš počel s toliko RAMa? Ga imaš dvakrat ali štirikrat preveč za svoje potrebe :)

Pri Windowsih nimaš neke izbire, lahko si pa pogledaš kakšno tabelico, ki primerja različne izdaje 7ke med seboj (home, professional, ultimate..) in se odločiš katera ti ustreza.

fosil ::

Zakaj pa potem ne vzameš kar tega iz hoferja?
Tako je!

ombre ::

Sam sem sestavil računalnik za kolega z A6-3300 procesorjem (integrirana grafika) in je za osnovne potrebe (ne neke jake igrice ipd) zelo dobra stvar. 10 let ti stvar ne bo delala najbrž - no mogoče bo sam računaj da je življenska doba računalnika 5-6 let, potem pa ga zabašejo programi ki so vedno bolj potratni.
RAM-a ni nikoli preveč, zdaj pa je ddr3 še poceni, tako da bi ga na tvojem mestu vzel.

Če boš imel komp doma si kupi Windows Home premium.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

nejko8 ::

ta cpu je OEM, link: http://www.cpu-world.com/CPUs/K10/AMD-A...

pomoje je dosegljiv sam sestavljalcem računalnikov

opeter ::

ombre je izjavil:

Sam sem sestavil računalnik za kolega z A6-3300 procesorjem (integrirana grafika) in je za osnovne potrebe (ne neke jake igrice ipd) zelo dobra stvar. 10 let ti stvar ne bo delala najbrž - no mogoče bo sam računaj da je življenska doba računalnika 5-6 let, potem pa ga zabašejo programi ki so vedno bolj potratni.


Se strinjam, ampak če ne nadgrajuješ programe, potem bo brez težav deloval 10+ let.
V eni firmi imajo še vedno enega Pentium Pro 150 MHz, pa na njem brez težave deluje Windows NT4, ki je bil do zdaj dvakrat na novo inštaliran, samo zaradi menjave trdega diska.

Pa tudi v naši lokalni glaeriji imajo še vedno enega starega Applovega PowerMaca G4, ki še vedno opravlja isto funkcijo kot pred 11 leti. Sevea pa na njem teče stari MacOS 9.2.2 ...

Kdaj bodo pa na voljo štirijedrni 65 W-ni Llano procesorji v navadni prodaji?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

coligrobi ::

Če že nebi nabavil teh komp. bi sigurno vzel tega iz Hoferja.Rami so bili prvotno 8Gb potem pa sem našel še ene za 39,90€ in vidim da jim cena raste pa sem še te vzel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja starega PCja

Oddelek: Kaj kupiti
121313 (952) opeter
»

AMD Trinity (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8011759 (9181) D3m
»

Rač. za igre do max 500€

Oddelek: Kaj kupiti
183274 (2833) Voluhar88
»

a8-3870k vs i3-2100

Oddelek: Kaj kupiti
324516 (3677) x45
»

zmogljiv pc z malo porabo fusion/i3/atom

Oddelek: Kaj kupiti
81112 (811) amigo_no1

Več podobnih tem