» »

bluescreen problem

bluescreen problem

Phantomeye ::

okej, laptopa imam približno en mesec, na njem ne pocnem nicesar zahtevnega (doh, it's a laptop), nisem posegal v strojno opremo, gor imam priloženi OS.

Vsaj enkrat na dan se mi pa zgodi tole (slika zaslona ni moja, je pa vsebina ista)

 BSOD

BSOD



Pa ful ne bi rad zadeve pošiljal na servis (vsaj za enkrat, ker to pomeni, da sem brez računala vsaj en mesec - no saj veste, kako je s temi servisi), ker ga nujno potrebujem.

Phantomeye ::

.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

 zadnji štirje

zadnji štirje



Evo, upam, da tole bolj pomaga.

solatko ::

Bilo bi bolje, če bi povedal vsaj tip prenosnika. Morda je kak program (nekatere firme dajo zraven OS, ogromno nekih neuporabnih trial jajc), lahko je slab kak gonilnik, lahko se zadeva pregreva (prenosniki z AMD procesorji so nagnjeni k temu), morda ga imaš postavljenega na kakšni podlagi, ki onemogoča zračenje s spodnje strani.......?
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

solatko ::

Najbolje, da na novo naložiš sistem, potegneš gonilnike iz uradne strani, inštaliraš programe, ki jih rabiš in pustiš ostalo navlako. Po navadi, je na prednaloženem sistemu, naložen zastarel SW - to je stari gonilniki.
Če se ti ne da na novo instalirat, potegni z neta Revo uninstaller ali advanced systemcare. S temi programi lahko odstraniš vso nepotrebno navlako, pobrišeš trial AV in instaliraš MSE, nastaviš, kateri programi se zaženejo s sistemom in optimiziraš delovanje računalnika.
Če se bo še pojavljalo, bo potrebno odnest na servis (še prej pa naj ti nekdo, ki to zna, pregleda programsko opremo in ti jo poštima), saj programska oprema, oziroma napake zaradi nje, ne sodijo v garancijska popravila in boš moral tak poseg, kar krepko plačat.
Delo krepa človeka

Duhec ::

@Phantomeye, slika BSOD ekrana niti približno ni podobna napakam v tabeli BlueScreenView-a. Torej smo že v štartu iskali bucko v senu.
Največkrat se ti pojavlja napaka v gonilniku netio.sys.
Če pogooglaš okoli te napake se pojavlja največkrat v povezavi mrežnega gonilnika. Delaj na posodobitvi le tega.
Če imaš točno ta sistem z linka (skupaj z licenčnimi Win7-64 bit) potem naredi kompleten Windowsupdate.

Phantomeye ::

Duhec je izjavil:

@Phantomeye, slika BSOD ekrana niti približno ni podobna napakam v tabeli BlueScreenView-a. Torej smo že v štartu iskali bucko v senu.
Največkrat se ti pojavlja napaka v gonilniku netio.sys.
Če pogooglaš okoli te napake se pojavlja največkrat v povezavi mrežnega gonilnika. Delaj na posodobitvi le tega.
Če imaš točno ta sistem z linka (skupaj z licenčnimi Win7-64 bit) potem naredi kompleten Windowsupdate.



Zgleda, da nisem bil dovolj jasen glede tega. Ko sem v uvodnem komentarju napisal, da gre za isto vsebino - sem s tem mislil isti tip napake. Torej hardware. Verjetno se nisem preveč ukvarjal s tem, ker sem bil prepričan, da se tip napake nanaša na RAM (ampak potem sem pa po več testiranjih dojel, da je RAM okej), zato sem priložil tabelo... (pa pozabil izbrisat BSOD slikco :$$$). Se opravičujem.

Ja. Tocno ta sistem. Bom poskusil.

Phantomeye ::

Aja, zdi se mi prav, da napišem kje je bil problem.

Med googlanjem sem nekako našel spletni forum od McAfee-ja, kjer je imelo nekaj uporabnikov iste težave. Pa sem zbrisal svojega (ki je bil bundled ob nakupu laptopa). In zdaj dela brez problema :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326706 (6099) smotanc
»

Modri zaslon BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
311726 (1381) prenasalec
»

BSOD analizer

Oddelek: Programska oprema
8657 (508) dottor
»

netbook se mi sam od sebe resetira BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
51061 (1028) neeno
»

Blue Screen na Windows 7! Help!

Oddelek: Operacijski sistemi
81308 (1161) NazgulRR

Več podobnih tem