» »

Pomoč pri besedilni nalogi, nujno!

Pomoč pri besedilni nalogi, nujno!

BigWhale ::

Tole za ogrevanje:

"Aneja je pripravila mizo za nedeljsko kosilo. Na mizo je dala 7 kroznikov, 2 skledi, 5 kozarcev in nekaj zlic. Koliko zlic je na mizi, ce je Maks prestel 20 kosov pogrinjka?"

Prosil bi, za resne odgovore, potem pa se, ce lahko daste oceno za koliko stare otroke bi bila taksna naloga primerna. :)

Bias ::

verjetno bi nasa tamala prej pogruntala...j sm prebutast. Bom pa spremljal temo, mogoce mi celo rata kaj pravilno povedat ;)

WarpedGone ::

Če je kos pogrinjka vse kar se lahko uporabi za jest - 6.
Zbogom in hvala za vse ribe

cokipoki0 ::

po moje 7+2+5+x=20 x=6 4-5 razred

Mipe ::

Zanič podano vprašanje.

Pa poskusimo. Vsak krožnik mora imet žlico zraven, juha pa to. Torej sedem jušnih žlic.
Dve skledi. Ne vemo, kaj je not. Francoska solata ima praviloma žlico not za lažje zajemanje, sicer pa vilice. Ponavadi se uporablja namenski pribor za solato. Torej nič žlic.
Pet kozarcev. ČESA? Sadne kupe? 5 čajnih žličk. Soka, vina? 0 žličk.

Dorej od sedem do štirinajst žlic.

Matek ::

7 + 2 + 5 = 14 kosov pogrinjka brez žlic, torej 6 žlic. Je pa rahlo češko in zavajajoče, da ena oseba iz družine Maksa in Aneje očitno ne rabi žlice, dva pa kozarca. Predvidevam da za nižjo stopnjo, 2-3 razred.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Bias ::

a pol nisem tok glup... ali sam zih je ksna caka.

BigWhale ::

To je naloga za drugi razred. :> Kjer otroci niti ne vedo kaj je pogrinjek, starsi pa cudno gledajo zakaj pogrinjki niso kompletni in zakaj ne bi bilo bolje naloge zastaviti z baloni, bonboni ali cim podobnim. :)

technolog ::

Pogrinjek ima dva pomena:


pogrínjek -jka m (i?) kar se pripravi na (pogrnjeno) mizo za serviranje hrane eni osebi: pripravila je pogrinjke za šest gostov; razstava sodobnih pogrinjkov / tak pomivalni stroj pomije naenkrat osem pogrinjkov posode za serviranje hrane osmim osebam // prtiček, na katerega se postavi ta pogrinjek: krožnik mora stati sredi pogrinjka; barvasti, vzorčasti pogrinjki; kupiti komplet pogrinjkov ?


Jaz sem to razumel kot prtiček, kamor se postavi pribor, tako da nisem videl nobene logike. Lahko ima kdo več prtičkov, nekdo pa nobenega.

To rendera nalogo "unsuitable", sepravi da ti odgovorim, ta naloga ni primerna za nikogar.

Zgodovina sprememb…

puffs ::

Takšnih in drugačnih levih nalog se kar najde. Slučajno sem zadnjič videla tole, vsaj takih nimamo :D

Mipe ::

puffs je izjavil:

Takšnih in drugačnih levih nalog se kar najde. Slučajno sem zadnjič videla tole, vsaj takih nimamo :D

Kdo zaboga je pisal podnapise za ta video?

BigWhale ::

Danes je bila naloga podobna: "S koledarja prepisi vse praznike v zvezek."

Meni je pa utripnila rdeca lucka: praznike? drzavne? cerkevene? samo dela proste dneve? WTF!? :>

Rippy ::

Če nimaš nekakšnega konteksta na kakšen način naj bi se to rešilo je popolnoma nesmiselno. Ne vem zakaj poneumljajo otroke s tem.

Ihmo edina "prava" rešitev je najvišja verjetnost za 7 žlic. Drugače 4-5 razred.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

tx-z ::

Js sm prot koncu faksa pa je ne znam rešt.

Razn če je mišln kot 20 pogrinjkov..torj za 20 ljudi torej 20 žlic. Tisti podatki prej so pa za brezveze?

Oz. drug možen odgovor: "Nekaj."
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Robertos664 ::

cokipoki0 je izjavil:

po moje 7+2+5+x=20 x=6 4-5 razred


al še nimaš otrok v šoli? to delajo v 2-3 razredu, pa še malo težje.

technolog ::

Naloga v osnovi reče:

Na mizi je 7 krožnikov, 2 skledi, 5 kozarcev in 20 prtičkov in vsaj ena žlica. Koliko je žlic?

Jaz ne razumem.

rokp ::

Mipe je izjavil:

Kdo zaboga je pisal podnapise za ta video?


Google? Saj si lahko das se prevesti v slovenscino (klikni tisti Cc spodaj), je se bolj zanimivo... ;)

Sicer pa je pri vecini teh nalog tako, da radi bistveno prevec kompliciramo (otroci si ponavadi stvari ne predstavljajo tako kompleksno, kot si jih ponavadi mi, zato so tudi resitve zanje lazje).
Let me translate:
7 kosov predmeta A
2 kosa predmeta B
5 kosov predmeta C
x kosov predmeta D

Vseh predmetov skupaj je 20, koliko je x? Skratka, cimmanj kompliciras, bolj je prav (vsaj za neke navadne naloge v osnovni soli, pri kaksnih tekmovanjih ali na visjih nivojih je lahko ze drugace).

mihec87 ::

Tale naloga je tako kakor si gdo razlaga pomoje-ker pogrinjek je pribor+krožniki vsaj kar se mene tiče in potemtakem je na mizi 20 žlic.
Ali če štejejo vsako stvar kot pogrinjek torej 20-7-2-5=6 torej 6 žlic.

Me prav zanima rezultat napiši sem..

Tole me malo spominja na tale vic..

Učiteljica:Janezek na veji so 3 vrane lovec ustreli eno vrano koliko vran je ostalo?
Janezek:Nobena
U:Narobe. mi je pa všeč tvoje razmišljanje.
Pa janezek upraša učiteljico
J:Po cesti grejo tri ženske in imajo sladoled ena ga seslja, druga grizlja in tretja liže.Katera je poročena?
U:(zardi)Tretja
J:Narobe tista ki ima poročni prstan.Mi je pa všeč vaše razmišljanje..

šernk ::

frendica študira predšolsko vzgojo (al kaj vem kaj že...nekaj takega) pa imajo take naloge na izpitih za fiziko, da sam kot strojnik (in tudi dober fizik) nimam pojma kaj zahteva naloga od mene. 90% nalog imajo napisanih na način, da praktično nimaš pojma kaj naloga hoče od tebe.

recimo ena naloga: imaš graf in na njemu 3 različne krivulje temperatur.

potem pa naloga: napišite za koliko se temperatura spremeni pri vsaki od krivulj.

potem lahko pa le ugibaš: sprememba med začetkom in koncem opazovanja ali maksimalna sprememba ali kaj tretjega, skratka na pol definirana naloga. pri naslednji nalogi pa nimaš pojma ali te zajebavajo v glavo ali mislijo resno in je bilo vprašanje: sonce ob 12 najmočneje greje, zakaj ni takrat najvišja temperatura (po grafu je najvišja temperatura pa ob 12:30). skratka cela naloga spisana na 3/4 nedefinirano, potem pa eno vprašanje, ko zahtevajo od tebe takšno podrobnost. pa ostale naloge so precej podobne. tako da najbrž ima rokp prav in kasneje ne znaš več razmišljat preprosto.

Danes je bila naloga podobna: "S koledarja prepisi vse praznike v zvezek."


pri temu bi rekel, da je za prepisat vse kar je z rdečim na koledarju razen nedelj...seveda pa moraš spet bit pozoren na praznik, ki pade na nedeljo pa si spet tam, pa imaš še praznike, ki niso dela prosti dnevi, pa imaš še ta in ta praznik, pa un praznik, pa kaj če določena zadeva zate ni praznik itd... in na koncu ko rataš starejši ugotoviš da je edini pomemben praznik valentinovo in dan žena, ter obletnica, ker drugače dobiš hitro kaj v glavo :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Riba za Sushi

Oddelek: Loža
104235 (3910) STASI
»

Čiščenje jeter

Oddelek: Loža
3410307 (9265) tx-z
»

Veleposlanikov shopping spree

Oddelek: Loža
393828 (3022) Okapi
»

Nakup pomivalnega stroja !

Oddelek: Kaj kupiti
113892 (3676) cekr

Več podobnih tem