» »

Trojanec mi je okužil PC in mi onemogoča prenesti karkoli na zun. disk

Trojanec mi je okužil PC in mi onemogoča prenesti karkoli na zun. disk

__jack__ ::

Avast mi kar naprej javlja, da je bil trojanec premaknjen v karanteno, ampak kljub temu karkoli dam na ključek/disk se mi spremeni v bližnjico in na drugem PC-ju ni več mogoče dostopat do tega.

Poleg tega, mi malo po tem ko vklopim PC obremeni vsa jedra na 100%.

Okužena pa menim da je datoteka svchost.exe.

Kaj naj naredim?

Bolf3nk ::

ameba ::

Naloži si

http://www.filehippo.com/download_spybo...

ter

http://www.filehippo.com/download_malwa...... ( za to rabiš kodo, če nikjer ne dobiš mi pošli ZS, pa ti jo pošlem )

V skrajnem primeru pa windowos essentials.

Te programi ti definitivno spucajo ves sistem oz. odkar popravljam računalnike ( 7 let ), pa sem jih dal že veliko čez, sem s temi programi vse rešil oz. redko kdaj je bil potreben format sistema.


EDIT :

še tole http://www.hijackthis.de/
Snameš dol,poskeniraš sistem z save log file, ko ti odpre log file skopiraš vse kar notri piše v prazno okno na prejšni strani, ter klikneš Analyze this, naprej je pa vse logično :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

Bolf3nk ::

7 let popravljaš računalnike in ne veš, da je spybot zastarel in zanič? bil je dober ja... tam pred 7 leti.

ameba ::

Spyboot naredi večino...
Malware pa piko na I :-)

amigo_no1 ::

Offline scan pa še več :D.

__jack__ ::

Problem je, da ne morem nic instalirat... Nikakor nic ne gre, ker se takoj obremeni na 100% procesor ko vklopis komp. Edina resitev je zgleda v LIVE CD linuxa in resitev fajlov ter ponovna namestitev sistema ali???

Siddh ::

kill svchost.exe proces?


fosil ::

Namesto linux cd-ja uporabi avira cd, z linka ki ga je dal Bolfenk.
Tako je!

SmeskoSnezak ::

Ne bi raje disk dal ven v drug racunalnik in tam celoten disk preskeniral s tamkajsnimi programi, ki so ti jih tukaj svetovali? Pol sploh ne rabis nic prenasat, samo viruse spuces. In imas cist disk ;)
@ Pusti soncu v srce... @

ameba ::

A boš reku da če greš v safe mode da ti ne pusti nič dela ?

RejZoR ::

avast! Boot Scan anyone? Pol pa še check z Norton Power Eraser in Comodo Killswitch in Comodo Autoruns.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

huek111 ::

Avast ima možnost pregleda ob zagonu.Sigurno bo počistil toliko, da boš lahko naložil še kaj drugega!

Aha RejZor si me prehitel za minuto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

JesusChrist ::

Če pa nič od tega ne gre pa še ti vedno ostane katerakoli live distribucija linux-a. Bootaš, skopiraš vse želene fajle na zunanji disk, formatneš kišto, da spucaš vso nesnago, preskeniraš zunanji disk z AV, skopiraš fajle nazaj. Voila. Gotovo.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

Oddelek: Pomoč in nasveti
424848 (3824) Master_Yoda
»

Avast! problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
233607 (2525) Glugy
»

analiza hijack this

Oddelek: Pomoč in nasveti
171763 (1543) klaudija
»

problem z virusi

Oddelek: Pomoč in nasveti
284493 (4198) solatko
»

Računalnik šteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
18700 (598) ameba

Več podobnih tem