» »

Prostovoljno služenje vojaškega roka?

Prostovoljno služenje vojaškega roka?

«
1
2

guest #44 ::

Razmišljam, da bi se prijavu za tiste 3 in nekaj mesece.

Razlogov je več. Glavni je ta, da se mi trenutno ne da razmišljat o sebi in rad bi malo odmislil vse skupaj. Sledi zaslužek v času ko je službo jebeno dobit, spoznavanje novega folka, zastonj fizična vadba, malo drugačna dnevna rutina. Nenazadnje tudi to, da sem vedno oboževal vojaške reči.

Sam je pa zadeva taka, nebi rad izgubil punco v tem času pa tud s starimi prijatelji bi se rad še dobival, ter še nekaj malenkostnih aktivnosti orpavljal.
Rad bi izkušnje nekoga, ki je tam že bil. Na strani piše, da se delovnik konča ob 17:00, sobota pa nedelja fraj. Zglasit pa se je treba ob 7:00 v kasarni če se ne motim. Mislim, da glede časa ni pretirano drugače od kake obične službe. S punco se itak vidimo za vikende, za kolege enkrat tedensko pa bi lahko odšel iz kasarne. Govori se da je urjenje tudi v postojni, sam tam ni nič omenjena postojna najbližje je Vipava. Kje je štos?

Glede drugih reči...kako poteka vsakdanje delo tam? Kako z fizičnimi napori, sicer razen manjše poškodbe hrbta sem fizično sposoben saj se redno ukvarjam s športom?
Bral sem da eni ne zdržijo psihičnega pritiska...kaj je to najpogosteje mišljeno, inštruktorji, sovojaki, klanjanje avtoriteti...? Kaj je najbolj naporen del?

tnx

stalker ::

Najtežje se imajo prostovoljci v Vipavi. Bil sem tam 2009 in ni noben bav-bav. Več napišem po spancu.

Gladi ::

Mislim da zaradi finančnih težav je zadnje leto to zelo omejeno, če se ne motim.

smoke ::

Jaz imam kolega ki je profesionalen vojak in mi je rekel da to kar delajo s prostovoljnimi vojaki je vbistvu bolj cartanje kot kaj druga. :) Kolk je temu za verjet sicer ne vem.

kow ::

Bi kar verjel. Eden prijatelj je služil, drugi služi pravkar. Nobeden ni bil pred odhodom fizično pripravljen. Če bi začeli na polno, bi se itak vsi poškodovali. Če nisi ravno nek psihofizični invalid, bo pomoje mala malica. Po drugi strani je služil oz. služi pri 25 letih in takrat je psihološki del dosti lažji kot za kakšnega najstnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

floyd1 ::

guest #44 je izjavil:

Govori se da je urjenje tudi v postojni, sam tam ni nič omenjena postojna najbližje je Vipava. Kje je štos?

Urjenje v Postojni je verjetno mišljeno na Počku - največji vojaški vadbeni teren v Sloveniji.

amigo_no1 ::

Lahko greš tudi za rezervista, če te veseli vojska, a nisi ravno prepričan če bi bil profesionalni vojak
http://www.postanivojak.si/index.php?id...

_IKE_ ::

amigo_no1 je izjavil:

Lahko greš tudi za rezervista, če te veseli vojska, a nisi ravno prepričan če bi bil profesionalni vojak
http://www.postanivojak.si/index.php?id...


samo tu je potem potrebno imeti razumevajočega delodajalca...znajo malo probleme delat ....v javni upravi verjetno ne, v gospodarstvu pa verjento še sploh če delaš kaj specifičnega...

Keyser Soze ::

Hm, pri prvi generaciji prostovoljcev, kjer sem sodeloval tudi sam, ni bilo glih enega velikega cartanja. No, logično, imaš takšne in drugačne kandidate. Ekstreme v obe smeri, preveč in premalo zagrete. Ampak neke vojaške osnove se da človeka tam kar naučit če je vsaj malo odprte glave. Marsikateri kandidat je pokazal precej več znanja in tudi psihofizične moči kot pa predstavniki stalne sestave.

Če imaš čas in se želiš malo odklopit od vsakdanjih problemov, se naučit česa novega (ne tako zelo uporabnega za vsakodnevno življenje), dobit malo več kondicije oz. se spravit v malo boljše psihofizično stanje, potem pojdi tja. To je v bistvu samo ene sorte daljša služba (ni glih 8 ur) tako da si vikende in popoldneve frej in ne moreš izgubit stika z družino in prijatelji. Nič bolj, kot če bi se zaposlil.

P.S.: Ne pa sedaj pričakovat enega v über hardcore drila. Program je prilagojen začetnikom. Vseno pa to ni eno obično prijateljsko druženje, sploh če dobiš tapravega vodnika.>:D
P.P.S.: Pa pasji zna bit odnos s strani drugih kandidatov, sploh če si bolj švohne sorte in ne pokažeš zob tistim, ki te hočejo mal zaj****. Pač mentaliteta povečini ni glih na visokem nivoju. To ti mora bit jasno.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

IMO kaj hudo drugače kot je bilo na vpoklic niti ne more bit. Mentalno nekaj vmes med otroškim vrtcem in zaporom. Fizična zahtevnost primerna povprečnemu mladeniču. Psihiranje pa stvar sugestibilnosti žrtve, pač, če (pod)oficir reče, da te mora bit strah pohoda ali stanja v gmajni na straži, potem je nekaj ljudi tega dejansko strah, akoravno so drugače planinci in nočni čuvaji. To psihiranje si je treba unormalit na nek sprejemljiv nivo, upoštevat, če je človek res togoten, ker drugače zna malo zamerit, drugače pa ne preveč (upoštevat).

D3m ::

stalker je izjavil:

Najtežje se imajo prostovoljci v Vipavi. Bil sem tam 2009 in ni noben bav-bav. Več napišem po spancu.


Jaz sem bil 2008. Polno smeha, še najboljši so bili mestni čefurji.
Se prvi teden delajo važne, ko je pa prišel dan ko smo tekli na plaz jih je pa pol šlo domov. :))

PS.

glavi namen prostovoljnega služenja zame je bila priznana delovna doba dobrih 3 mesecev, za bodoče iskanje boljše službe.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

nuclear ::

......... ............

anyways..

Kakšna pa je plača v vojski za tisto trimesečno služenje?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

noraguta ::

pejd itak navš nč zgubu
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

gendale ::

nuclear je izjavil:

......... ............

anyways..

Kakšna pa je plača v vojski za tisto trimesečno služenje?

http://www.postanivojak.si/index.php?id...
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

gendale ::

najlažje usposabljanje je baje v murski soboti (nimam pojma kolk zihr je ta podatek)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Berserker ::

Tudi mene je mikalo da bi se javil na trimesečno usposabljanje. Ker pa so vadbeni centri kar daleč stran od doma (krško-vipava), me kar malo odvrača od te ideje.

gendale ::

na strani od vojske piše, da met tednom lahko živiš pri njih, med vikendom imaš pa plačane potne stroške do doma

če ti je samo to problem..
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

tx-z ::

Če boš šel tja, bod v zeloooo dobri fizični kondiciji, če ne boš samo sebi škodo naredu in se še mogoče poškodoval. To ni fat camp. In tm ne pazjo nate. Tko da če nimaš dost kondicije si boš neki zje*u in bo vse šlo v 3pisane marjetice.
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

D3m ::

True true.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stalker ::

@zigam: pretiravaš. Zeloooo. Ni treba da si profi športnik ampak če si na teden vzameš 15 minut za šport si na boljšem kot polovica kandidatov, ki sem jih imel ob sebi. Mi smo bili v Vipavi na urjenju skupaj s profesionalci. Za moje pojme so bili malo nežni do nas.

D3m ::

Nas so bolj gonili, kot vas vi ste ga imeli v easy.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Berserker ::

Sam redno obiskujem fitnes, nisem nek mišičnjak, ampak nikakor pa okornež, pa tudi z psom naredim 5-10km, če je možno vsak dan.

Sicer ravno to me moti da bi potem tam spal, nekako ni nobene zasebnosti, pa nisem ravno socialen tip.

Keyser Soze ::

Povprečnega ali celo malce nadpovprečno fizično pripiravljenega fanta je program, kot je bil zasnovan takrat na začetku, kar lepo zmatral. Ni bila to glih ena relaksacija kot to nekateri skušajo prikazat in nikakor kandidati niso mogli it kar mirno počivat, če so bili zmatrani.
Bilo je celo tako, da če ni bil preformance na nivoju, magari zaradi enega neposlušnega posameznika, so morali vsi na repete. Sicer se je velika večina kandidatov potem vlekla nazaj v kasarno skoraj po štirih, ampak nič ne de. Disciplina je bila na malo višjem nivoju, ravno tako kondicija, pa še česa novega so se naučili.

Je pa bila zadeva sigurno zastavljena malček drugače kot pri prejšnjem sistemu obveznega služenja. Je treba vedeti, da tule govorimo o posameznikih, ki so se zavestno odločili vstopit v ta program. Prostovoljno.
OM, F, G!

Mercier ::

Če bi prostovoljcem priredil budalaštine, ki so bile obvezne, ne bi bilo več tam nobenega. Me prav zanima koja budala bi prostovoljno nabijala kroge po stezi v račji hoji z imitacijo pokalice dvignjene nad glavo ob spremljavi kruljenja polpismenega idiota.

Marat ::

Berserker je izjavil:

Sam redno obiskujem fitnes, nisem nek mišičnjak, ampak nikakor pa okornež, pa tudi z psom naredim 5-10km, če je možno vsak dan.

Sicer ravno to me moti da bi potem tam spal, nekako ni nobene zasebnosti, pa nisem ravno socialen tip.


Potem si čisto v redu fizično pripravljen. Kar se pa tiče spanja tam, pa mislim da te ne bo nič motilo, ker boš na koncu delovnega dneva tako zdelan da boš brez problema zaspal. Če te bo pa motilo kakšno smrčanje pa lahko uporabiš čepke za ušesa, ki jih dobiš zaradi streljanja na strelišču. Vojska je drgač kolektiv, pozab ti na zasebnost/individualizem.

Aja, pa v vojski ni čistilk, sami si pucate vse, tud sekrete ;)

stalker ::

Nam je inštruktor rekel da smo imeli nekako 3x lažji program kot prva generacija. Ampak še zmeraj smo laufali čez plaz v polni bojni opremi.

gendale ::

a ti kj gledajo kaj imas v prtljagi, al lahko prineseš karkoli?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Marat ::

ja lahko prneseš karkoli, ampak problem je če boš lahko vse zložil v tisto malo omarico (pod posteljo ne sme biti NIČ). Da ne govorim o tem da morajo biti zadeve zložene lepo, po širini A4 lista papirja. Tko da ne pretiravat s svojimi osebnimi stvarmi, ene kavbojke, ena majica in en pulover bo čisto zadosti - ostalo dobiš kot del Bojevnika 21. stoletja.

gendale ::

kaj pa kaka zdravila (brez recepta) pa to
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Marat ::

gendale je izjavil:

kaj pa kaka zdravila (brez recepta) pa to

lahko imaš, v tvoje osebne stvari se glih ne vtikajo. Imaš pa v vsaki vojašnici tudi ambulanto.

gendale ::

thx, dejansko razmišljam da bi šel po faksu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Marat ::

zakaj? a nimaš nič pametnejšega za počet? >:D slovenska vojska drgač ni tako zanimiva, kot se ti zdi če gledaš vojaške akcijske filme. Še najbolj zanimiv je verjetno kak Vojaški tabor, v tistih dveh tednih res sprobajo dosti, baje se tudi s helikopterji furajo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

gendale ::

ja druga izbira je delo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Marat ::

po moje ti je bolš če greš na vojaški tabor, pol pa mal potovanja po svetu, kak sex turizem na tajsko pa se boš mel dost bolj fajn ;)

Berserker ::

Nekateri diplomanti ne dobijo takoj službe, mnogo se jih vpiše, samo da dobijo status, da lahko delajo preko študenta.

Vojaški tabor je samo junija-julija.

Mesar ::

Vpišejo se v vojsko za status?

unknown ::

ta september grem na služenje v novo mesto.
za tiste, ki ste že bili na služenju imam vprašanje in sicer ali/in v kolikšni meri so borilne veščine vključene v program usposabljanja?
tnx

Keyser Soze ::

Ne glih preveč. Če mal pojambraš, ti morda kakšnega inštruktorja zrihtajo, pa vam kaj pokaže. Ampak nekega hudega poudarka na tem tam ni.
OM, F, G!

D3m ::

Malo je borilnih veščin, en dan smo imeli na razpolago glede tega.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stalker ::

Ko sem bil v Vipavi smo imeli cel teden po eno urco borilnih veščin. Neka čudna veščina za lomljenje okončin.

Berserker ::

Zanimiva tema.

Slučajno če ne pridem na zaželeni program višje šole, ter ne dobim nobenega dela, se še lahko prijavim v trimesečni rok ? Se splača ? Odneseš kaj izkušenj iz tega ? Malo sem skeptičen če je to sploh zame.

Sicer nisem v športni pripravljenosti, pa tudi postave nimam, ampak vsak dan opravljam težka fizična dela (dvigovanje ttežkih stvari recimo), ter sem že celo leto zunaj na soncu +10 ur na dan. Nimam težav z poslušnostjo, sem tih, vendar je bedno, ker so ti centri daleč od doma in bi cel teden ostal na tujem.

Meizu ::

Berserker je izjavil:

Zanimiva tema.

Slučajno če ne pridem na zaželeni program višje šole, ter ne dobim nobenega dela, se še lahko prijavim v trimesečni rok ? Se splača ? Odneseš kaj izkušenj iz tega ? Malo sem skeptičen če je to sploh zame.

Sicer nisem v športni pripravljenosti, pa tudi postave nimam, ampak vsak dan opravljam težka fizična dela (dvigovanje ttežkih stvari recimo), ter sem že celo leto zunaj na soncu +10 ur na dan. Nimam težav z poslušnostjo, sem tih, vendar je bedno, ker so ti centri daleč od doma in bi cel teden ostal na tujem.


To je vojska, kaj si pa mislil. Včasih so hodili iz slovenije mladinci po celi jugoslaviji in to za več kot leto dni...

Tero ::

Kakšna škoda da sem prestar za tole :(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

unknown ::

kaj pa glede očal kaj komplicirajo? jaz imam namen nositi športna očala

D3m ::

Ni komplikacij.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Marat ::

ni komplikacij, ampak če lahko si zrihtaj leče ;)

Mipe ::

Leč ne priporočam. Sovražnik ne bo čakal nate, da boš poiskal izgubljeno lečo v blatu. Očala je lažje najti :P

Meizu ::

Saj če nosiš očala v vsakem primeru ne boš postal ostrostrelec ali pa strelec na dolge razdalje, ampak boš bil najverjetneje v četi za bližnje spopade. In če ravno nimaš tolikšne dioptrije kot kakšne babice in dedki, potem lahko tudi brez očal na 100m zadaneš nasprotnika.

Okapi ::

Saj če nosiš očala v vsakem primeru ne boš postal ostrostrelec ali pa strelec na dolge razdalje
Kar je, mimogrede, neumno, če je res. Naš najboljši snajper nosi očala, in to kar konkretna.8-)

O.

Mipe ::

Pa še res je:

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vojak 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818186 (14381) Unknown_001
»

Vojska ali policija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9229327 (21465) MasterTade
»

Slovenska vojska-vprašanja in mnenja

Oddelek: Loža
274826 (3786) Hayabusa
»

Zdravniški pregled za prostovoljno služenje

Oddelek: Loža
152663 (2057) koyotee

Več podobnih tem