» »

Petarde

Petarde

LitralSM ::

Glej prvi p0457 na tej strani.

einstein :P ::

wtf?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Žalostno je vedeti, kakšni kupi gnilega dreka so nekateri "ljudje":

http://www.siol.net/scena/estrada/svet_...


Ma, če bi srečal tega človeka, ma bi ga zbrcal, da nebi ne videl, ne slišal, ne hodil, nič... ;( Kakšen kreten (ni dovolj grda beseda) moraš biti, da na vlaku eni punci vržeš petardo? Mislim, kakšen morilec! In to naj bi celo bilo zanj "osvajanje"???? Mislim, ta "človek" je totalno bolan.

jest10 ::

Sej ne, da se je v tej temi o tem pisalo že 3 tedne nazaj. Med drugim tudi ti.

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

Sej ne, da se je v tej temi o tem pisalo že 3 tedne nazaj. Med drugim tudi ti.



Tista, ki naj bi ji nekdo vrgel petardo zraven ušesa? No, nisem vedel, da je to zgodba o tejle, na vlaku. Je pa zanimivo, kako se je double j hvalil, da ni nič takega, če ti petarda poči zraven ušesa... Bi ga rad videl, sploh v zaprtem prostoru... Ona izgubi sluh, še nekaj naj bi ji priteklo iz ušes, neznosne bolečine, jj bi pa to brez težav withstandal...

Blinder ::

Kje se da na obali kupit petarde? Trst?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

einstein :P ::

@blinder

Nikjer, ker so nelegalne ;) No, saj razumem, da veš ampak ti priporočam, da premisliš o nakupu ;)

Blinder ::

tle se jih vsako leto poka(izven mesta), tudi če so ilegalne.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Double_J ::

einstein :P je izjavil:

jest10 je izjavil:

Sej ne, da se je v tej temi o tem pisalo že 3 tedne nazaj. Med drugim tudi ti.



Tista, ki naj bi ji nekdo vrgel petardo zraven ušesa? No, nisem vedel, da je to zgodba o tejle, na vlaku. Je pa zanimivo, kako se je double j hvalil, da ni nič takega, če ti petarda poči zraven ušesa... Bi ga rad videl, sploh v zaprtem prostoru... Ona izgubi sluh, še nekaj naj bi ji priteklo iz ušes, neznosne bolečine, jj bi pa to brez težav withstandal...


Ja samo to ni mogla bit tista zelena, je mogla bit kakšna konjska...
Dve šivanki...

einstein :P ::

@double j

Konjska? Komot je bila zelena, veš kakšen zvočni tlak nastane, ko to narediš v zaprtem prostoru, kot je vlak?!

Čudil bi se, če ni vlaku oken pometalo ven. Usedi se za mizo v svoji sobi, pa si piratko prižgi na mizi, i dare you, sam ne pol jokat, k boš še ti aparat uporabljal, če ne še palico za slepe, ko ti bo kaj v oko priletelo.

Ne vem, zakaj tako podcenjuješ to, drugače je, če ti na odprtem poči pol metra pred glavo, kot v zaprtem pol metra od ušesa.

PS: če petardo vržeš v zaprt kanal s težkim litoželeznim pokrovom in, da dobro tesni, lahko pokrov komot pol metra v zrak vrže, pa si predstavljaj, koliko tlaka mora v kanalu nastati, da v zrak zabriše 50kg težek pokrov, potem si pa predstavljaj tak tlak na tvojih bobničih! Ti jih zarije v možgane.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@double j

Konjska? Komot je bila zelena, veš kakšen zvočni tlak nastane, ko to narediš v zaprtem prostoru, kot je vlak?!

Čudil bi se, če ni vlaku oken pometalo ven.

Ne pretiravej.

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@double j

Konjska? Komot je bila zelena, veš kakšen zvočni tlak nastane, ko to narediš v zaprtem prostoru, kot je vlak?!

Čudil bi se, če ni vlaku oken pometalo ven.

Ne pretiravej.


Še en dokaz, da nimaš pojma. Sošolcu so vrgli 2m stran od okna petardo in mu je okno počilo (pa je bilo to zunaj), v zaprtem prostoru pa se ustvari veliko večji tlak, tako da ne pretiravam NITI MALO.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

PS: že z audio sistemi se lahko doseže pokanje oken, kaj šele s petardo, ki je narejena za glasen pok, se pravi, da premakne velik volumen zraka v zelo kratkem času. Kot sem že prej omenjal tisti kanal, ko 50kg pokrov zabriše pol metra v zrak, predstavljaj si namesto pokrova šipo, ki je lepo zatesnjena, ni šans, da ostane cela.

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@double j

Konjska? Komot je bila zelena, veš kakšen zvočni tlak nastane, ko to narediš v zaprtem prostoru, kot je vlak?!

Čudil bi se, če ni vlaku oken pometalo ven.

Ne pretiravej.


Še en dokaz, da nimaš pojma. Sošolcu so vrgli 2m stran od okna petardo in mu je okno počilo (pa je bilo to zunaj), v zaprtem prostoru pa se ustvari veliko večji tlak, tako da ne pretiravam NITI MALO.


Ja pretiravaš.

P.S. Ko boš "zmetal" toliko petard, kot sem jih jaz, se pa znova oglasi in pametuj. (No dejansko jih nisem metal, ampak sem se na samem igral z njimi-v glavnem testiranje koliko škode naredijo, ter povečevanje njihovega efekta. Tako da ja, VEM kaj lahko naredi petarda-prostor v kupeju vlaka je absolutno prevelik, da bi tlak izvrgel okna. Še posebno pa ne zelena piratkica:)). Druga stvar je jasno kakšna doma narejena zadeva)

Maxl ::

S piratko ne boš nikoli "oken z vlaka pometel" in litoželezni pokrov "pol metra v luft" vrgel.

Smurf ::

einstein :P je izjavil:

PS: že z audio sistemi se lahko doseže pokanje oken, kaj šele s petardo, ki je narejena za glasen pok, se pravi, da premakne velik volumen zraka v zelo kratkem času. Kot sem že prej omenjal tisti kanal, ko 50kg pokrov zabriše pol metra v zrak, predstavljaj si namesto pokrova šipo, ki je lepo zatesnjena, ni šans, da ostane cela.

Z audio sistemom ne bos razbil sipe. Smo pred leti zeleli naresti nekaj takega za demonstracijo merilnih instrumentov. Imeli smo konkretne zvocnike (mislm, da je bila glasnost okoli 140db) in vinske kozarce z izmerjeno lastno frekvenco. Zavibrirali so konkretno, razbili se pa niso. Delovalo bi na kaksnih, ki so zelo slabo narejeni, ampak mi nismo uspeli taksnih najti. Skratka stvar je precej tezja, kot jih vidis v filmih.

einstein :P ::

Gospodje, žal vas moram razočarat ampak nimate pojma:

Smurf, pač niste vedeli, da obstajajo boljši zvočniki in ojačevalniki od tistih, ki ste jih imeli vi. Pa BTW 140db ni nič. (s tem res ne boš počil okna).



@jest10

Še vedno se delaš pametnega, a? Pa s tem, ko sem rekel "okna ven pometalo", sem mislil na počena okna, vsekakor jih ne bo "pometalo" ven, mogoče imaš samo ti preveč domišljije... Sicer pa, če ne verjameš, probaj... Daj piratko v svojo sobo, zapri vsa vrata in okna, pa jo prižgi, pa na lastno odgovornost, jaz ti ne bom za nič plačeval.

PS: pa kar poslušaj pol metra stran, kaj bo, saj jj pa tudi trdi, da ti ne bo nič ;)

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Fante, v moji sobi je počilo že kaj več, kot le piratkica. Pa so šipe čisto ok.

šernk ::

jest10 je izjavil:

Fante, v moji sobi je počilo že kaj več, kot le piratkica. Pa so šipe čisto ok.



tud enim je počilo že marsikaj v sobi, dokler niso skoraj 6 nadstropni blok zrušili.

da šipa poči je precej odvisno pod kakšnim kotom prileti valovanje nanjo, koliko je fiksna in sama trdota šipe. Niti ena šipa namreč ni enaka.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

šernk je izjavil:

jest10 je izjavil:

Fante, v moji sobi je počilo že kaj več, kot le piratkica. Pa so šipe čisto ok.



tud enim je počilo že marsikaj v sobi, dokler niso skoraj 6 nadstropni blok zrušili.

da šipa poči je precej odvisno pod kakšnim kotom prileti valovanje nanjo, koliko je fiksna in sama trdota šipe. Niti ena šipa namreč ni enaka.


Seveda. Ampak šipa ne bo počila od piratke, kar trdi ajštajn. Volumen sobe je konkretno prevelik, da bi tako malo aktivne snovi naredilo dovolj nadtlaka.

Mipe ::

Vendar nekateri ne mečejo petard v odprt prostor. Mečejo jih pod noge, med glave, v kante. Od vseh pač ne gre pričakovati odgovornega odnosa.

medenko ::

Upajmo, da se jih čim prej prepove....in neumni starši dajejo denar otrokom. AVE starši.

jest10 ::

medenko je izjavil:

Upajmo, da se jih čim prej prepove....in neumni starši dajejo denar otrokom. AVE starši.

Saj so prepovedane.

medenko ::

ja zgleda niso, kajti vsak kurac jih ima.

jest10 ::

Seveda so prepovedane.
Niso pa prepovedane v okoliških državah, tako da kdor res želi, jih lahko nabavi, ter tvega kazen, če ga dobijo pri uporabi.

medenko ::

jah meče jih vsak kurac, ker policija ni sposobna polovit in kaznovat "kretene".

einstein :P ::

@jest10

Poglej si, kako zabriše kovinski sod v luft, pa premisli še enkrat:



Tukaj je zagotovo uporabljena močnejša petarda ampak ni pa to zdaj 100× močnejša.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

jest10 ::

Volumen soda je? Volumen sobe je? Daj razmisli...
Ter ja, to v sodu NI piratka.

einstein :P ::

Sploh nima veze. Če je petarda blizu okna, sploh ni treba, da je okolica zaprta, očitno o zvočnem tlaku in, kako se obnaša ne veš nič.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

OZZY ::

einstein :P je izjavil:

Sploh nima veze. Če je petarda blizu okna, sploh ni treba, da je okolica zaprta, očitno o zvočnem tlaku in, kako se obnaša ne veš nič.


Zgleda da ti nimaš pojma. Tlak nastane ampak za to mora biti še veliko drugih variabel, ki bi povzročile škodo kot jih navajaš. Razbitje šipe, da vrže 50kg pokrov v luft itd.. Prva je sama moč in količina eksploziva ter tip polnila, ki je uporabljen. In navadna piratka ne bo povzročila ničesar kar si napisal. Petarda ala cobra ali večje pa bi mogoče že povzročila pok stekla. Samo ona vsebuje veliko več eksploziva kot piratka. S tem, da piratke vsebujejo črni smodnik cobre in podobne zadeve pa drugo vrsto, ki je veliko bolj eksplozivna in razvije večji tlak.
Če primerjaš piratke, ki so ble včasih in so vsebovale tak smodnik in te današnje je velika razlika v intenziteti poka in posledično ostalih zadevah.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OZZY ::

einstein :P je izjavil:

@jest10

Poglej si, kako zabriše kovinski sod v luft, pa premisli še enkrat:



Tukaj je zagotovo uporabljena močnejša petarda ampak ni pa to zdaj 100× močnejša.




A si pogledal iz česa je eksplozivno telo narejano. Ni petarda ampak 70 t.i. sparkles oz po domače une praskatajoče palčke. Glede na to, da poznamo veliko velikosti le-teh in američani uporablajo veliko večje kot tukaj da slutiti, da je bilo uporabljena kar zajetna količina polnila. kako pa narediš tako eksplozivno telo pa poglej na youtube.
Če zadeve pravilno in dobro pakiraš in zaviješ eksplodira kot petarda, saj razvijejo skupaj velik tlak ko se vžgejo skupaj.

Poleg tega ko američani govorijo o firecracker majo v mislih kak chery bomb varjante, ki pa so močene.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

einstein :P ::

@ozzy

poglej drugi posnetek, ki je s petardo...

OZZY je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Sploh nima veze. Če je petarda blizu okna, sploh ni treba, da je okolica zaprta, očitno o zvočnem tlaku in, kako se obnaša ne veš nič.


Zgleda da ti nimaš pojma. Tlak nastane ampak za to mora biti še veliko drugih variabel, ki bi povzročile škodo kot jih navajaš. Razbitje šipe, da vrže 50kg pokrov v luft itd.. Prva je sama moč in količina eksploziva ter tip polnila, ki je uporabljen. In navadna piratka ne bo povzročila ničesar kar si napisal. Petarda ala cobra ali večje pa bi mogoče že povzročila pok stekla. Samo ona vsebuje veliko več eksploziva kot piratka. S tem, da piratke vsebujejo črni smodnik cobre in podobne zadeve pa drugo vrsto, ki je veliko bolj eksplozivna in razvije večji tlak.
Če primerjaš piratke, ki so ble včasih in so vsebovale tak smodnik in te današnje je velika razlika v intenziteti poka in posledično ostalih zadevah.



Najprej izvedi v praksi, potem pa govori. Vsa vrata in okna zaprta, lepo v sobici prižgi piratko, pa poročaj. Presneti teoretiki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

OZZY ::

Preizkušeno in ne samo enkrat (velikosti sobe od 13-20 m2).. Tko da ne kvasi bedarij.. navadna piratka enostavno ne naredi tega.

Teoretik o tlaku si pa ti..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

einstein :P ::

OZZY je izjavil:

Preizkušeno in ne samo enkrat (velikosti sobe od 13-20 m2).. Tko da ne kvasi bedarij.. navadna piratka enostavno ne naredi tega.

Teoretik o tlaku si pa ti..



Link do posnetka prosim... Jaz sem namreč tudi že Tsar sprožil v sobi, pa se je komaj kaj slišalo, okna so pa ostala nedotaknjena.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

einstein :P ::

Se mi je kar zdelo, da ne bo odziva, ker tega preprosto nisi poskušal, samo mislil si, da me boš s tem utišal...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

OZZY ::

einstein :P je izjavil:

Se mi je kar zdelo, da ne bo odziva, ker tega preprosto nisi poskušal, samo mislil si, da me boš s tem utišal...


Ne bodi preveč pameten. Zakaj nisem odgovoril. Ker me ni bilo doma.

A ti resno misliš, da sem vsako pizdar***, ki sem jo počel oz. smo jo počeli snemal. Včasih se tega ni delalo. Drugače pa kok pa ti misliš da sem star?? Teh zadev ne počnem več vsaj 12 let. In v svojem življenju sem za novo leto počel marsikaj in imel veliko različnih "eksplozivnih" sredstev.

Ostajam pri temu, da nimaš pojma oz. si nek teoretik in sam tega nisi probal. Navadna piratka enostavno ne proizvede toliko tlaka, da bi šipe popokale. Basta... Ti pač trdi svoje in živi v svojem prepričanju.
Go with the flow.

OZZY ::

Pa še čist tko na hitro.. dva videa z gorila bomb.. sama zadeva je večja od piratke.. pa poglej kako poteka zadeva.



v sodu..
Go with the flow.

mihec87 ::

hehe einstein gdo pa drug...za potrditev svoje teze bo dal link do čist neki xx močnejšega..še dobro da ne debatiramo o zračnih puškah bi lepil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

_commandos_ ::

einstein :P je izjavil:

Se mi je kar zdelo, da ne bo odziva, ker tega preprosto nisi poskušal, samo mislil si, da me boš s tem utišal...


evo samo zate pok piratke v zaprtem prostoru http://www.24ur.com/novice/slovenija/pr...
6:23 (huda eksplozja)

einstein :P ::

@commandos

če je bil tisto kakšen pok, je moj prdec glasnejši. celo dijaki na posnetku so glasnejši od samega poka :))

@ozzy

hahaha, zakaj si delaš sramoto? tista "bomba" je bila prišgana na vrhu soda, lol :))

Zgodovina sprememb…

urosz ::

bv jokate. petard je vsako leto manj in sčasoma jih bo res le še minimalno. včasih je pri nas med bloki pokalo celi december, letos pa sem mislim da slišal 1 petardo do zdaj, pa smo 21-ega decembra.

če pa mislite, da je možno iz enega leta v drugo omejiti število petard na absolutno 0, pa ste si sami krivi.

jest10 ::

einstein :P je izjavil:

@commandos

če je bil tisto kakšen pok, je moj prdec glasnejši. celo dijaki na posnetku so glasnejši od samega poka :))

Običen pok obične piratke.
Ti "ekspert" bi pa to ja moral vedeti

hahaha, zakaj si delaš sramoto? tista "bomba" je bila prišgana na vrhu soda, lol

Če dejansko odpreš oči, potem opaziš, da je petardo spustil V sod skozi luknjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Double_J ::

Jaz sem vrgel piratko v domač WC... zgodi se nič posebnega, voda špricne do stropa.
Dve šivanki...

mihec87 ::

einstein :P je izjavil:

@commandos

če je bil tisto kakšen pok, je moj prdec glasnejši. celo dijaki na posnetku so glasnejši od samega poka :))

@ozzy

hahaha, zakaj si delaš sramoto? tista "bomba" je bila prišgana na vrhu soda, lol :))

Gdo si kaj dela vecjo....
Kaj potem po tvoje je vakum potegnil vrh soda za sabo oz izbocil?

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

Jaz sem vrgel piratko v domač WC... zgodi se nič posebnega, voda špricne do stropa.


Whoa, ves pritisk se sprosti v vodi, ki jo požene v zrak, posledično tudi precej tišji pok oz. se manj pozna na okolici. WC pa je tudi konkretno debel, tako da nima kaj biti. Vse, kar si naredil je to, da si WC uporabil, kot dušilec pri pištoli. Če bi bil WC zatesnjen, bi ga razneslo, ko nič.

And then again, you might be just trolling.

mihec87 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

@commandos

če je bil tisto kakšen pok, je moj prdec glasnejši. celo dijaki na posnetku so glasnejši od samega poka :))

@ozzy

hahaha, zakaj si delaš sramoto? tista "bomba" je bila prišgana na vrhu soda, lol :))

Gdo si kaj dela vecjo....
Kaj potem po tvoje je vakum potegnil vrh soda za sabo oz izbocil?


Sod je že bil izbočen... Poleg tega je bil postavljen na pesku, pa če je od zgoraj vrgel petardo not, je imel še luknjo, kar je še dodatno zmanjšanje tlaka. Poglej si prave posnetke tega s sodi, ko ponese sod 20m v zrak.

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Poleg tega pa je v opisu posnetka: Okay this one was a small FAIL, but I have another one coming up.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Poslušaj se kake neumnosti tveziš...Na posnetku ob poku sod malo dvigne ter izboči pokrov(če tega ne vidiš potem res ne vem kaj gledaš), firecracker je bil v sod potisnjen na stranski luknji -kar je v primeru tvoje trditve(eksplozivno telo na vrhu oz pokrovu) nemogoče ker vsaj na planetu zemlja v tvojem primeru bi sodu pokrov vbočilo ter ga potisnilo navzdol v pesek... Ampak ne ti sedaj preusmerjaš na nepomemben opis posnetka.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

OZZY ::

einstein :P je izjavil:

@commandos

če je bil tisto kakšen pok, je moj prdec glasnejši. celo dijaki na posnetku so glasnejši od samega poka :))

@ozzy

hahaha, zakaj si delaš sramoto? tista "bomba" je bila prišgana na vrhu soda, lol :))



In zato je sod poskočil.. Isti posnetek je tudi ko prižgejo na sodu. Imaš part 1 in part 2..

S tabo komunicirat nima smisla, ker nimaš pojma. Vlečeš nekaj o čemer nimaš pojma. Pomilujem vse, ki ti poskušajo dopovedati, da to kar ti "nabijaš" ni res.

Po posnetku comandosa bi moral po tvojem vreč ven vsa stekla in vsem popokat bobniči ter zrkla v očeh zaradi tlaka, ki je nastal ob poku piratke.

Svetujem vsem, da se distancirajo od njegovih komentarjev, ker tip nima pojma o čem govori. Naj vleče svoje mi pa se mu bomo smejali. Na svetu obstaja veliko ljudi, ki žal "vlečejo" svoj prav in se jim pač ne da dopovedati, da nimajo prav. Žalostno a tko je.
Verjento mu je kdo nekaj v glavo vbil, da je piratka kot bomba in da pobije vse živo v sobi če poči. Verjetno je odlična za žoharje in bolhe pobijat, če jo vržeš v sobi, saj jih ubije sam tlak- ali pa umrejo od šoka moči poka... Stranski efekt pa je po njegovem, da razbije stekla..

To je moj zadnji komentar na njegove komentarje.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Double_J ::

And then again, you might be just trolling.


Ne... sem res vrgel v naš WC in poči kar močno.

Poleg tega... ko smo bili v osnovni šoli smo metali ljudem petarde v hišo, skozi tisto režo na vratih za časopis. Potem je pa prišlo nekaj teh lastnikov na šolo in so iskali, kdo je to naredil.

Pa vse kar so rekli je bilo, da je bil neznosen dim v stanovanju, nobeden ni poročal o počenih šipah.
Dve šivanki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711664 (8030) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476767 (4418) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926142 (21384) jest10

Več podobnih tem