» »

Petarde

Petarde

krispe ::

Pri nas zunaj poka kot bi bila svetovna vojna, in to že celo večer... Kaj bo šele čez dve uri ;((
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Janac ::

kmetek je izjavil:

Kaj je smisel metanja petard? A komu prihaja?


Mogoče komu kej v gatam pride ja, hahahaahha !:)):))

Od strahu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

korenje3 ::

v mojih časih pred leti so nam za vsako novo leto eksplodiral poštni nabiralnik...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

einstein :P ::

korenje3 je izjavil:

v mojih časih pred leti so nam za vsako novo leto eksplodiral poštni nabiralnik...


jaz jih zmlatim, če dobim tiste, ki so nam vrgli petardo noter. >:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mipe ::

Vem za enega, ki je na svoj poštni nabiralnik uštimal sireno, ki se je prižgala takoj, ko je kdo odprl nabiralnik. Žal je nastradal ravno poštar. Ubožec je bil ves pretresen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Venum ()

krneki0001 ::

pr nas so neinteligentneži vratca nabiralnika vedno od spodaj zakrivili in vsak dan približno 2 tedna je bil ukraden cajtng. Pol sem imel pa dosti, pa sem spodaj nalimal britvico. Naslednji dan je bil cel hodnik krvav in to konkretno krvav, ampak cajtnga pa nikol več ni noben ukradel.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mat xxl ::

Ja za kaselc rešiti, čisto enostavno ali daš vrata dol, ali ga pa do daske nabašeš na silo z starim papirjem in zapreš in ni prostora, da bi kam vrgli..... :)

einstein :P ::

hahaha, ne morem verjeti, zaradi ene petarde je na ogled prišel bombni tehnik :))

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/nez...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

kmetek ::

evo nocoj spet pokajo, policije pa nikjer. psa pa ne moreš ven peljati zaradi tega.

mtosev ::

našega psa ni strah pokov.lepo to
sn včeraj bil z njim 10min pred 0.00 zunaj pa ga ni nič motlo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

vorantz ::

jao ste tečni s temi psi
strenirajte jih, da jim zraste par...

kaj pa stari ljudje? a so psi res bolj pomembni kot vaši ostareli člani družine?

ramiz?! ::

vorantz je izjavil:

jao ste tečni s temi psi
strenirajte jih, da jim zraste par...

kaj pa stari ljudje? a so psi res bolj pomembni kot vaši ostareli člani družine?

vorantz ta je pa dobra ... 85% starih ljudi skoraj nič ne sliši ostalih 15% pa bolj slabo
Never regret anything, there's always a reason things happen.

koyotee ::

obstajajo ljudje, ki imajo psa in obstajao ljudje, ki mečejo petarde.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jest10 ::

koyotee je izjavil:

obstajajo ljudje, ki imajo psa in obstajao ljudje, ki mečejo petarde.

Obstajajo tudi ljudje, ki imajo oboje, ter ki nimajo nič od tega.
Jebote posploševanje

Double_J ::

koyotee je izjavil:

obstajajo ljudje, ki imajo psa in obstajao ljudje, ki mečejo petarde.


http://www.siol.net/novice/crna_kronika...

Obstajajo tudi nekateri, ki pse hranijo s petardami...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

oo7 ::

Tak,ki meče petarde v živali je zrel za ubit in pokopat.

ripmork ::

kaj pa stari ljudje? a so psi res bolj pomembni kot vaši ostareli člani družine?

a če so ostareli člani družine bolj pomembni to pomeni, da štirinožni družinski člani niso? Neumna primerjava.

Stari ljudje vsaj po večini razumejo, kaj pomeni (neprijetno, moteče, tudi zaradi presenečenja strašljivo) pokanje petard.
Prenekatera žival se pa trese od strahu vsakič znova, ker ne razume dogajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

krispe ::

Double_J je izjavil:

koyotee je izjavil:

obstajajo ljudje, ki imajo psa in obstajao ljudje, ki mečejo petarde.


http://www.siol.net/novice/crna_kronika...

Obstajajo tudi nekateri, ki pse hranijo s petardami...


Jaz bi tega človeka, ki je to naredil ubogi živali ubil z golimi rokami! ;(( >:D
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

krneki0001 ::

krispe je izjavil:

Double_J je izjavil:

koyotee je izjavil:

obstajajo ljudje, ki imajo psa in obstajao ljudje, ki mečejo petarde.


http://www.siol.net/novice/crna_kronika...

Obstajajo tudi nekateri, ki pse hranijo s petardami...


Jaz bi tega človeka, ki je to naredil ubogi živali ubil z golimi rokami! ;(( >:D

Se ne splača, ker bi potem moral odgovarjat kot za človeka.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

furion ::

Mogoce pa se mu vrne, pa se mu zgodi kaj takega (poci petarda v roki, video - ogled na lasten discretion)
thatsphucked .com/post/2013/01/Bomb-Explodes-In-Hand.aspx

einstein :P ::

Za Bežigradom so danes že veselo metali petarde po cesti in v bližini parkiranih avtomobilov.

Je smiselno klicati policijo v takih primerih? BTW, vztrajali so kar kakšnih 20 minut s tem metanjem.

Skratka, precej annoying in nevarno, ter neumno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mat xxl ::

Ja a ne bi raje gasilcev poklical, se lahko ja kaj vžge ???

einstein :P ::

In boš zdaj rekel, da si z njimi? Na avtobusni postaji je bilo tudi polno ljudi, oni pa tiste m80-ke mečejo, ali karkoli že so tiste rdeče. Pri takih idiotih niti ne veš, kdaj ti bo kdo kaj pod noge vrgel.

Ko sem se hotel nasloniti na eno od tistih stojal za kolesa od bicikelj-a, sem skoraj padel, ko mi je 2m stran za hrbtom počilo. Človek ob tem času niti ne pričakuje petard, potem jo pa dobiš direktno zraven sebe in niti ne veš, da bo nekaj počilo zraven tebe.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Jah, pa pokliči policijo (če ti je nerodno, lahko na anonimno 080 1200). V čem je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

V tem, da bi itak skliznili, ko bi zagledali policijo, po vsej verjetnosti.

Pa še dolgo hodijo, ponavadi.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Spet prihaja ta čas v letu.. :|

Skrajni čas, da si naredim domač coilgun za take nekulturneže.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

MIHAc27 ::

einstein :P je izjavil:

Za Bežigradom so danes že veselo metali petarde po cesti in v bližini parkiranih avtomobilov.

Je smiselno klicati policijo v takih primerih? BTW, vztrajali so kar kakšnih 20 minut s tem metanjem.

Skratka, precej annoying in nevarno, ter neumno.


Meni so par let nazaj vrgli pod parkiran avto (verjetno je bila mega nekaj malo močnejšega v galvnem). Tašča jih je še videla, ko so se vsedli v svoj avto in odpeljali. Ker je bilo kup plastike naokrog, sem seveda klical policijo. Prišli so šele čez kake pol ure popisali zadevo in to je bilo to. Dobili jih niso kot kaže. Pa še vmes med popisom, je vsaj 1x fino počilo.
No na srečo z avtom ni bilo hudega. Neka zaščita je odpadla stran in blatnik malo počen, ampak saj je potem kmalu šel v pokoj. Se je pa izpod njega kadilo, da sem že mislil gasilce klicat.

einstein :P ::

@mihac27

Barabe smotane. ;(( A registrske ni videla?

@rias gremory

Pa čimvečje kondenzatorje uporabi ;) >:D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

MIHAc27 ::

@einstein Ne.. prehitro so odpeljali, temno, pa še iz okna jih je dol gledala.

zuz3k ::

sicer pokanja petard nekako skoraj ni več, se pa verjetno vsi strinjamo da je pokanje
petard nekako naznanjalo veseli december in praznovanje novega leta, zdaj skoraj nimaš
občutka da je december in bližanje novega leta


včasih smo mulci komaj čakali december, hitro v italijo kupit za 10k SIT petard, skrit u kofano
pred taplavmi na meji, doma na črno prodajat in pokat cel december
Life is a psychological game.

Rias Gremory ::

vsi strinjamo da je pokanje petard nekako naznanjalo veseli december in praznovanje novega leta

Ne.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mipe ::

Prej znak primitivizma.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

jest10 ::

Mipe je izjavil:

Prej znak primitivizma.

No ja, primitivizem se lahko gleda po načinu uporabe.
V osnovi so petarde ok. Če bi se upoštevalo ne metanje v strnjenih naseljih, ter med ljudmi, izgine 95% problemov povezanih z njimi.

tx-z ::

Če. Kar pa se ne bo zgodil. Vsaj ne v "našem civiliziranem" svetu. Drugje pa mogoče, sam tm pa tko nimajo problemov s tem ;)
tx-z

koyotee ::

Bognedaj petarde metat!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

einstein :P ::

Tistemu, ki meče petarde, so poki že v užitek, ostalim okoli pa ne, ker se ne počutijo niti udobno, niti varno. (kot tudi delavca s štemarco ne moti hrup, ki ga povzroča, ostale okoli njega pa)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

einstein :P je izjavil:

Tistemu, ki meče petarde, so poki že v užitek, ostalim okoli pa ne, ker se ne počutijo niti udobno, niti varno. (kot tudi delavca s štemarco ne moti hrup, ki ga povzroča, ostale okoli njega pa)
Oh, tudi delavca s štemarco moti hrup, vendar ima na izbiro prenašanje le tega ali pa iskanje novega šihta.

Ampak ja, užitka ob tem pokanju nikoli nisem razumel. Priznam pa, da je bil pok epski, ko je enkrat kolega vrgel dokaj močno pokalico v garažni kompleks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Tistemu, ki meče petarde, so poki že v užitek, ostalim okoli pa ne, ker se ne počutijo niti udobno, niti varno. (kot tudi delavca s štemarco ne moti hrup, ki ga povzroča, ostale okoli njega pa)
Oh, tudi delavca s štemarco moti hrup, vendar ima na izbiro prenašanje le tega ali pa iskanje novega šihta.

Ampak ja, užitka ob tem pokanju nikoli nisem razumel. Priznam pa, da je bil pok epski, ko je enkrat kolega vrgel dokaj močno pokalico v garažni kompleks.


Ja dobro, ga moti ampak niti približno toliko, kot ostalih v okolici. Če bi ga motilo, bi si že nataknil dušilke, tako pa frajerji vsi delajo brez le teh, ker mogoče z njimi nebi izpadli dovolj "možato".

Ampak ja, užitka ob tem pokanju nikoli nisem razumel. Priznam pa, da je bil pok epski, ko je enkrat kolega vrgel dokaj močno pokalico v garažni kompleks.


Ja, verjetno je zvenelo bolj, kot bomba oz. z nižjim zvokom.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

zuz3k ::

ubistvu mi je jasno zakaj današnja mladina ne poka več petard. Ker so vsi pomehkuženi in bolj v
stilu justin biber, glavno da je frizurca, slikanje v kopalnici pa objavit na FB profil
Life is a psychological game.

einstein :P ::

@georgi

to glede fb se čisto strinjam ampak pokajo pa še vseeno.

in to tudi takrat, ko to ni dovoljeno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

http://www.rtvslo.si/zabava/druzabna-kr...

Kako pa lahko oglušiš od poka petarde? Pomojem da sploh ne moreš.
Dve šivanki...

jebiveter2 ::

Kako pa lahko oglušiš od poka petarde? Pomojem da sploh ne moreš.

Pomojem si pa trapec in ne zdravnik da bi sploh kaj takega lahko trdil

Arctander ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/zabava/druzabna-kr...

Kako pa lahko oglušiš od poka petarde? Pomojem da sploh ne moreš.


Read and learn: http://www.nidcd.nih.gov/health/hearing...

Unknown_001 ::

zuz3k je izjavil:

ubistvu mi je jasno zakaj današnja mladina ne poka več petard. Ker so vsi pomehkuženi in bolj v
stilu justin biber, glavno da je frizurca, slikanje v kopalnici pa objavit na FB profil


V bistvu to pokajo samo še OŠ mularija. Kokr jst opažam to sploh ni več zanimivo takim ki so v srednji šoli- ajde mogoče prvi letnik še, ampak ni tako hudo kot 2 let nazaj :P. Dejansko se ne splača, mečeš gnar stran, "plavi orkestar" te jebe stalno zarad tega (vsaj pr nas) izpadeš kot idiot, pa hitr se kermu zameriš če kj preveč pod noge mečeš, ... Sam nikol nisem tega metal, ker mi je blo butasto, ampak dobr, vsako tele ma svoje vesele. 8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

Double_J je izjavil:

http://www.rtvslo.si/zabava/druzabna-kr...

Kako pa lahko oglušiš od poka petarde? Pomojem da sploh ne moreš.


O, pa še kako lahko oglušiš.

že 130db ti lahko hitro poškoduje sluh, recimo pa, da ima petarda okoli 150db, odvisno koliko stran si. 200db te že ubije ampak to je že druga zgodba, saj ima samo kakšna vodikova bomba tak zvočni tlak ali pa izbruh vulkana...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

einstein :P je izjavil:


že 130db ti lahko hitro poškoduje sluh, recimo pa, da ima petarda okoli 150db, odvisno koliko stran si. 200db te že ubije ampak to je že druga zgodba, saj ima samo kakšna vodikova bomba tak zvočni tlak ali pa izbruh vulkana...

Hmmm... Še v avtu se doseže 180db na SPL tekmovanjih. Voznik je takrat v avtu, res pa da s čepki v ušesih>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

D3m ::

V vojski smo dobili vžigalno vrvico in plastično eksplozivno sredstvo. Vaše mege in cobre se lahko skrijejo pred tem.

Še posebej si ponosen, ko je na koncu efekt gobe. 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Double_J ::

Ja možno je že... samo moreš imeti neke vrste okvaro, oziroma prekomerno občutljivost. Če ne bi ljudje kar oglušeli, ko bi bombe padale...
Dve šivanki...

einstein :P ::

jest10 je izjavil:

einstein :P je izjavil:


že 130db ti lahko hitro poškoduje sluh, recimo pa, da ima petarda okoli 150db, odvisno koliko stran si. 200db te že ubije ampak to je že druga zgodba, saj ima samo kakšna vodikova bomba tak zvočni tlak ali pa izbruh vulkana...

Hmmm... Še v avtu se doseže 180db na SPL tekmovanjih. Voznik je takrat v avtu, res pa da s čepki v ušesih>:D


Dokaz?

Največ, kar sem videl koga, da je bil v avtu, je bilo okoli 150db, 180 je pa precej močneje (zvočni tlak narašča logaritmično, ne linearno) in ne želi si biti recimo tukaj noter, niti s čepki:



Double_J je izjavil:

Ja možno je že... samo moreš imeti neke vrste okvaro, oziroma prekomerno občutljivost. Če ne bi ljudje kar oglušeli, ko bi bombe padale...


Važno je, kako blizu si. Prižgi petardo, pa bodi z glavo pol metra stran in garantirano boš oglušel. Zvočni tak pada s kvadratom glede na razdaljo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

Dust je izjavil:

V Sloveniji so petarde nelegalne že nekaj let, zanima me če je tako po celi evropski uniji in če lahko petarde legalno nabaviš v Nemčiji.


da malce razširim tole vprašanje: zakaj petarde niso nelegalne še za časa novega leta? Kaj je na njih takšnega, da so legalne?
ok rakete še mogoče, ker se uporabljajo tudi za praznovanja drugih reči. Ampak zakaj petarde? jaz bi jih povsem prepovedal z globo 1000 eur za vsakogar ki jo vrže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711664 (8030) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476767 (4418) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926142 (21384) jest10

Več podobnih tem