» »

Petarde

Petarde

noraguta ::

c00L3r je izjavil:

Rajši kot petarde prepovejmo alkohol. Nasilje v družinah, kot posledica alkohola poškoduje več otrok in ljudi kot petarde. Vi pa bi petarde prepovedali... c c c

sam jih tud več ustvari , cccc
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zdravc1974 ::

Se strinjam skoraj z vsemi ki pametno razmišljajo,prepoved vedno daje kontraefekt...a se kdo spomne recimo tam 15 let nazaj da so govorili o nesrečah s petardami??? Rešitev je edino vrnitev legalne prodaje,s tem smo rešili polovico problema,drugo polovico bi pa rešili z pravilno vzgojo otrok...meni je oče glede tega veliko pomagal,rekel je..sine le po pameti pa nobenemu škode delat..evo danes tudi sam pokam in sem obziren do vsakega,grem na kraj kjer nobenega ne motim,vseeno pa še pogledam če je tam kaka žival,kdo starejši...pa pač počakam da gre mimo. Kulturo je treba imet do vsakega pa je vse vredu :),pa tistim ki kaj uničijo bi pa res naložil ogromno kazen,nabiralniki,kontejnerji...to ni kraj za eksploziv! Delajmo tako da nam bo v veselje :) in nobenemu v škodo. Vsem želim veselo in zdravo novo leto 2012 :D!

Rias Gremory ::

Vglavnem...a ste mel fajn ognjemete? :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Bellatrix ::

http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%2...
Nekdo je imel danes ponoči veliko dela na Kredarici:D
People are quick to judge and slow to correct themselves.

marvin42 ::

edino pravilno je, da so petarde prepovedane, saj se je nadležno pokanje močno zmanjšalo... če pomislim na čase 10-20let nazaj: ne hvala.
Mostly Harmless

zdravc1974 ::

Marvin42,a pokanje da je nadležno??? Zakaj pa potem to ne rečete lovcem ki celo leto pokajo po gozdovih in je tako kot na fronti...za njih pa nimate argumentov a ne? Pokalo se je in se še bo,sam lahko pokam kolikor hočem celo leto,seveda ne po 22h,imam namreč signalno pištolo,pa mi seveda ni potrebe pokat vsak dan in to počnem le en dan v letu,na silvestra :). Povedal bi le da ni treba bit ksenofob proti komerkoli in se s kulturnim obnašanjem veliko več doseže :). Vam in vsem ostalim želim srečno in zdravo 2012 :D!

marvin42 ::

zdravc1974: lepo si sam rekel "pokajo po gozdovih". Če bi petarde pokale po gozdovih, se mi ne bi šipe tresle in ne bi otrok jokal... Sploh pa nisem nič rekel o lovcih, o katerih imam seveda tudi svoje mnenje, a to ni tema o njih. Zato ne posplošuj v 3pm.
Mostly Harmless

Mipe ::

Samo kaj, ko v gozdu lahko sprožijo požar. Kdo bo odgovarjal zanj?

marvin42 ::

Saj so prepovedane. V zapor s takim, ki to stori.
Mostly Harmless

M1_Abrams ::

Ne piratke, pa tiste italjanke, ki imajo tisto vrvico da vseka tak da adijo. Puške, puške. To je bilo letos noro!
PHP & MySQL

jype ::

Ker je fotografija zelo zoprna, sem ogled otežil:

http://bou.si/rest/petarda.jpgx

Odstranite x, če bi radi videli realno sliko razmeroma pogostih posledic uporabe pirotehničnih sredstev.

Robi :P ::

to so norci kdor to naredi živali je za odstrel!!!

St235 ::

Problem je v tem, da ne rabi nihče imet namena. Lahko je pes preprosto stekel za petardo. Enako kot lahko nekdo slujačno stopi iza vogala ko prileti petarda, ali kot lahko slučajno nerodno pade nekomu v kapuco...

Ravno zato, ker je preprosto preveč teh nesrečnih okoliščin, ki so povezane s petardami in ker razen nadležnega zvoka ni od njih nobene koristi, so prepovedane.

krneki0001 ::

Sam pa lepo počakam novo leto ob psih, ki so prestrašeni zaradi pokanja, potem pa budilko in ob 6h zjutraj vračamo pokanje sosedom. Vsakemu eno malo večjo petardo direkt pred bajto, da se cela bajta strese in da se v hipu prižgejo luči in priletijo gledat, kaj je bilo. Pa jim lepo srečnega pa zdravga vošim in grem do naslednjega soseda. Kjer ponovim postopek.

Letos mi tega sicer ni bilo potrebno več delat. Namreč ker jim je v spomin na prejšnja leta očitno še nekaj ostalo v glavi, letos ni noben od sosedov metal petard, na rakete pa psa nimata nobenega strahu in tako smo preživeli lepo novo leto, brez "lužic" po stanovanju. Oglavnem eno izmed novih let, ki mi je bilo glede tega všeč.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> Sam pa lepo počakam novo leto ob psih, ki so prestrašeni zaradi pokanja, potem pa budilko in ob 6h zjutraj vračamo pokanje sosedom.

Jaz tudi!

Razen vračanja, tok otročji pa že dolgo nisem več.

Mipe ::

Ma, petarde pokavcem v rit, pa je. Bodo pač srali v vrečko, vse zavoljo sprevržene zabave, ki nima prostora v sodobnem svetu.

kmetek ::

Nebivedu: kako naj jaz vračam potem tu v Kranju na jebeni Planini, ko leti iz vseh strani? Še danes so nekaj malega popokal budale neumne.

Pyr0Beast ::

Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zdravc1974 ::

Marvin42 nič ne posplošujem,oče ma bajto čisto zraven lovskega revirja zato te vabim kdaj čez leto da se oglasiš na kako fajn pokajočo 'fronto' pa lajanje psov...te pa zaradi otroka čist razumem,rabiš mal miru zato si pa tako nastrojen proti pokanju,no saj zdaj boš imel 360 dni mir :) ker je vse že mimo..heh Mipe,tvojih komentarjev se vzdržim...bi mogoče kakemu nemcu,avstrijcu ali pa švicarju rekel da ne živi v sodobnem svetu :) in da je divji ker enkrat na leto poka?? Menim da smo mi slovenci postali eni nestpneži,vse okrog nas nas moti...pa s tem ne mislim le te teme. Bodimo strpni do vseh :)

zdravc1974 ::

Me je pa ob pogledu na to sliko ubogega psa stisnilo :(...le kakšen človek lahko to naredi živali?? Takega bi blo treba mal na opazovanje v Polje dat...ni za komentirat!

Pyr0Beast ::

http://24ur.com/novice/slovenija/sojenj...

Sej smo tut tle to mel.

Človek gor ali dol

Za petarde ne rabiš polnoletnosti ampak psihotest.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki0001 ::

kmetek je izjavil:

Nebivedu: kako naj jaz vračam potem tu v Kranju na jebeni Planini, ko leti iz vseh strani? Še danes so nekaj malega popokal budale neumne.


Počakaš do drugega dne in ko veš da vsi spijo, šele takrat vračaš, da jih "meče" iz postelj, pa da ob mačku še bolj doni v glavi.

jype, ni to otročje vračat, ampak sovražnika udari tja kjer ga najbolj boli in verjemi da naslednji dan z mačkom ni več prijetno poslušat pokanje petard. Jst upam, da jih to moti, da sprevidijo, kaj delajo živalim s tem pokanjem - mišljeno na sosede, ne na celo populacijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

ni tak slaba ideja
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dzinks63 ::

Ne vem zakaj so ravno petarde problem, sedaj ko se jih malo težje nabavi, mularija posega kar po raketah. Za novo leto jih niso spuščali samo v zrak, ampak so bazukirali kar mimovozeče avtomobile po cestah in druge primerne tarče.

Looooooka ::

tale argument "boge zivali" bi osebno vsakemu, ki ga uporabi najrajsi zabil v...
zivali se tud gonijo parkrat na mesec...lajajo, mjavkajo pa jih poslusamo.
en dan v letu naj ljudje pokajo.hrup je del zivljenja...pa ce so to petarde al pa padanje dreves.
tisti, ki ga moti naj kupi svojemu psu kksne zadeve za cez usesa(JIH PRODAJAJO) in naj utihne.
ce ma tok rad svojega psa in ne more prenest "trpljenja" naj ga tisto noc pelje nekam v gore.
samo naj ne pricakuje, da se bo vecina umikala par norcem, ki mislijo, da je en dan pokanja najvecji problem v zivljenju in sploh najhujsa stvar, ki se lahko zgodi "ubogim mackom in psom".
in ja...tud jst mam domace zivali ampak tole jamranje decembra je pa cist 2 much.

šernk ::

tale argument "boge zivali" bi osebno vsakemu, ki ga uporabi najrajsi zabil v...


take bi izpostavil en dan v letu tam enim 180dB vsake toliko udar. sej samo za 24ur...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

Looooooka> tisti, ki ga moti naj kupi svojemu psu kksne zadeve za cez usesa(JIH PRODAJAJO) in naj utihne.

Tistih par kritičnih noči je z nami not, ker nočemo, da ogluši.

Looooooka> in ja...tud jst mam domace zivali ampak tole jamranje decembra je pa cist 2 much.

It's my Internet and I can whine all I want.

Pyr0Beast ::

Lukata ziher nebi motilo če mu zraketirajo stanovanje.

Mogoče je pa že gluh ? Hmmm
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Naš pes je mirno prenašal pokanje, brez kakšnih zdrah. Like a boss.

jype ::

Meizu> Naš pes je mirno prenašal pokanje, brez kakšnih zdrah. Like a boss.

Problem ni v tem, ali je streloplašen, temveč v tem, da mu tako glasno pokanje poškoduje sluh.

St235 ::

dzinks63 je izjavil:

Ne vem zakaj so ravno petarde problem, sedaj ko se jih malo težje nabavi, mularija posega kar po raketah. Za novo leto jih niso spuščali samo v zrak, ampak so bazukirali kar mimovozeče avtomobile po cestah in druge primerne tarče.


In zato ker nekulturna mularija zlorablja rakete in z njimi ogroža varnost je po tvoje smiselno da se dovoli uporaba petard?

dzinks63 ::

Ravno nasprotno, tudi rakete bi se morale prepovedati, saj so še veliko bolj nevarne kot petarde.

jest10 ::

Pa avtomobile tudi. A ti veš kaj eni počnejo z njimi;((

M1_Abrams ::

Meizu je izjavil:

Naš pes je mirno prenašal pokanje, brez kakšnih zdrah. Like a boss.

Naš isto. Treba ga naučit.
PHP & MySQL

RejZoR ::

Naš pa ne. Pa ne da bi se bala ampak ji gre na živce. Sploh ker imamo ravno za sosede teroriste, ki razstreljujejo bolj kot ameriška vojska v afganistanu... In pol vsakič ko je počilo, da so se zatresla okna je letela k vratom in tam lajala. Oddaljeni poki je niso nič motili.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Meizu ::

Hja jst ne vem, kako to rešujete v mestih, ampak pri nas na vasi je že sama hiša dovolj debelo zidana in izolirana, da se celo pokanje sosedov ne sliši močno.

blackbfm ::

Moja psička je ob pokanju tut čist prestrašena. Ampak ko pa vidi mačka 100m stran potem pa nima veze, tut če bi blo treba letet direkt čez minsko polje:D

M1_Abrams ::

RejZoR je izjavil:

Naš pa ne. Pa ne da bi se bala ampak ji gre na živce. Sploh ker imamo ravno za sosede teroriste, ki razstreljujejo bolj kot ameriška vojska v afganistanu... In pol vsakič ko je počilo, da so se zatresla okna je letela k vratom in tam lajala. Oddaljeni poki je niso nič motili.

Čisto možno da imate take sosede. Vem za en primer letos za novo leto, ko je model streljal z plinom in so sosedu ven spokala okna.
PHP & MySQL

Bura ::

Da so petarde prepovedane, ni nič slabega.Še več kaj bi moralo biti v tej državni prepovedano in bolj kaznovano pa na žalost ni, ker imamo tako "sposobne" voditelje ;)



l.p.

zdravc1974 ::

Da malce prekinem to temo z enim stavkom,ki mi ga je rekel moj sosed policist...za novo leto se je pokalo in se bo zmeraj,tega nobena policija na svetu ne bo preprečila... jst pa dodajam da tudi noben zakon tega ne bo spremenil. Glede živali pa,mam živ primer mojga kolega ki ma rotvajlerko..zadnjič je šel iz sprehoda ravno ko je okrog našega bloka bla 'kanonada' in psica ni niti trenila,pa je usekalo tko blizu da sva se midva zganila :)..je pa povedal da se je tko navadila,oziroma jo je sam in nima problemov s tem. Sej če pomislimo,kako pa recimo policijski ali pa lovski psi sprejmejo poke? Tko da ta tema je popolnoma odveč in zastonj je huda kri glede tega :D ker tako pač je in bo. Sej 'sezona' je zdaj mimo in bodo tudi 'pokofobi' :) imeli mir. Srečno 2012 vsem :D!

brin4 ::

tvoj kolega ima gluho psico:)

zdravc1974 ::

O ne nima :) nč bat,ko jo pokliče k sebi pride ko strela :D pa naj bo še tko daleč.

jype ::

Mogoče je zdej že gluha, če prej ni bla.

krneki0001 ::

Tudi moji rottweilki si lahko metal petarde, pa jih je samo gledala in tut trznila ni. Sedaj pa ko imam psa, ki sliši miš 70cm globoko pod snegom, je pa to nekaj čisto drugega. Za vsak pok na dvorišču se zdrzne, če je pokanje v daljavi, to ni problem. Največji problem je ker imamo pesjak 9X10m in mulci potem v pesjak mečejo petarde za zabavo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

stalker ::

Za spremembo vrži enega mulca v pesjak. Sam imam to srečo da živim na vasi in lahko nekaj 100m od hiš mečemo magari letalske bombe, pa se ne bo noben pritoževal. Pokanje je za nas užitek. Tako kot je za vas poslušanje glasbe, pečenje palačink, vrtanje lukenj v zid ob 7h zjutraj (preklet tastari! 5000eur kazni in en mesec zapora!).

dzinks63 ::

Rottwajlerji so zakon, tudi moja psička se je obnašala enako, na petarde in druge poke je bila popolnoma stabilna, pač pes z veliko glavo in zna presodiditi kako in kaj. Če bi še enkrat imel psa, obvezno rottwajler, seveda pa mora biti pravilno vzgojen od mladiča naprej.

jype ::

Kaj pa storite, da glasno pokanje psu ne poškoduje sluha?

zdravc1974 ::

Ja za druge pse ne vem,napisal sem za to rotweilerko...drugač je pa to zakon psica,ubogljiva,pametna pa prijazna do vseh :)...sluh pa..tud nam ljudem bi se poškodoval če bi nam pokalo vsak dan okrog ušes,za tistih par dni pa menim da ni panike :D,glede sluha vem zase ker sem mizar pa sem delal na stroju za razrez plošč 16 let in brez zaščite sluha(antifonov) bi bil res skoraj gluh..nekdo je omenil da prodajajo nekakšne zaščite tudi za ušesa psov,no če je tako pa naj tisti ki bi radi zaščitili pasja ušesa to kupijo pa bo mir :D.

;-) ::

Tud moja staffordka je pridna, med pokanjem je gledala v zrak in rakete. Imam pa tud starejšo manjšo mešanko, ki se ji meša ob pokanjem, prav vidi se da ji je nelagodno in da jo "boli".

Kaj pa storite, da glasno pokanje psu ne poškoduje sluha?

Jaz jih imam noter tiste dni ki poka.

jype ::

Ja, jaz tudi, ampak ker je zunanji pes, je to zoprno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporabljate zabavno pirotehniko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711723 (8089) jest10
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476807 (4458) scipascapa
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926276 (21518) jest10

Več podobnih tem