» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
186 / 194
»»

tikitoki ::

d4vid je izjavil:

Za tak denar sem v hoferju pred parimi leti kupil 14", FullHD IPS, N3540 procesor s 2 GB rama in 500GB diska. S nadgradnjo na SSD in 4GB rama je za moje potrebe čist dober še danes, ni pa raketa.


Za 218 EUr sem pred dobrim letom kupil z 15.6 incenim IPS zaslonom, N5000 Pentium, 4 Gb RAM, 128 Gb SSD. Za gledat filme in internet je dovolj. Se pa poznam, da je CPU svoh. 7 let star desktop (sicer top za tisti cas) dela bistveno bolj gladko.

bajsibajsi ::

Tudi ce se vam ne ljubi brati, svetujem, da pred nakupom Chuwi prenosnikov vsaj pogledate slike na originalnem Chuwi forumu in Amazon rejtingu. QC mora imeti Chuwi v k****. Izredno slabi panti povzrocajo, da prenosniki zacvetijo (razpadejo narazen), napihljive baterije itd.
Slej kot prej ugotovis, da kljub fancy izgledu in IPS-u, niso vredni 300 evrov ter da je v vecini primerov bolje dodati se kaksnih 200 eur in kupiti brand prenosnik.

hojnikb ::

manj k 3200u se danes itk ne kupi, ker je skoda denarja
#brezpodpisa

MrStein ::

Steinkauz je izjavil:

N4000 je precej bogi proc, samo za 270eur mislm, da težko dobiš kej bolj koristnega.

Točno tak. Ne vem, kaj eni sanjajo.
Za ta denar je to to.

Pa tak crap spet ni. Primerjaj recimo s kakim Atom x5-Z8350 :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aston_11 ::

270 EUR vrženih stran. Dobesedno. Ker ostane krap, tudi če daš 270 EUR.

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

manj k 3200u se danes itk ne kupi, ker je skoda denarja

Lep CPU, a upoštevaj, da požre dvakrat več elektrike.
In cena je tudi dvakratnik.

Saj jaz bi tudi imel luksuz, ampak potem udari realnost...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matobeli ::

Edina zadeva ki res smrdi pri tem dealu je da ni Hofrovega bonbončka 3letne garancije.

Proc je tak kot je, če uporabnik ne bo res veliko delal z office programi je bolje vzet tablico.

Sicer pa, vzameš in potem vrneš, če to ni to.

Sem enkrat vzel nekega atom x5 convertibla iz hofra. Ma je delal tako počasi da sem se že ob updejtu winsow odločil da gre nazaj.

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

manj k 3200u se danes itk ne kupi, ker je skoda denarja

Lep CPU, a upoštevaj, da požre dvakrat več elektrike.
In cena je tudi dvakratnik.

Saj jaz bi tudi imel luksuz, ampak potem udari realnost...

laptopi s tem cpujem so se prodajal za 300-350€, predn ni udarla korona. TDP je mogoče res večji pri amdju, ampak le ta nardi za to tudi več dela, tako da izkoristek je sigurno v prid amdju :)

če pa že morš kupit laptop v rangu 200-300e, je potem bolje da vzameš nekaj rabljenga z i3/ryzen4 za takšno ceno, kot pa novga, ki bo že iz skatle vprašljivo uporabn.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

Čudno, da nihče ni predlagal lovljenje dealov na eBayu ali amazonu. Se najde kaj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

ko ni nikjer zaloge, tut dealov načeloma ni
#brezpodpisa

Badwolff ::

kakšno je ferrex udarno kladivo, akumulatorsko?

matobeli ::

Ponavad je mejčken boljš od konkurence, torej dovolj dobro za domačo uporabo, ni pa to 150% boljš od konkurence. Prednost je da imaš ogromno orodja na isti bateriji, možnost 40V orodja v trenutni liniji in dobre pogoje vračila in garancije.

boolsheat ::

Badwolff je izjavil:

kakšno je ferrex udarno kladivo, akumulatorsko?


Sem ga kupil, čisto OK zadeva za "domačo" uporabo.

floyd1 ::

Kaka 4 leta imam hoferjevo "hilti" vrtalno kladivo workzone (sds+) na kabel in sem zelo pozitivno presenečen, koliko je že vzdržalo. Tudi več mesecev skoraj vsakodnevne uporabe pri obnovi hiše. Beton, opeka,... Če je ta ferex vsaj približno tako dober, bo super. Ampak po občutku je vsaka naslednja serija še nekoliko bolj "plastična".
Je pa tudi nekaj na tem, da je sploh s temi cenejšimi orodji treba še toliko bolj znat delat - malo občutka ne škodi niti pri tistih najdražjih, kaj šele pri teh.

šernk ::

res je, službeni bosch profi serija lahko trpinčiš vrtalnik do onemoglosti. Pri workzone se je začelo kaditi pri prvi fi 8 izvrtini :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

svecka ::

Kako misliš kaditi? Takoj je šlo navitje?

floyd1 ::

"Plavi" bosch in hilti sta vedno veljala kot neuničljiva. Vsaj hilti je še danes tak, za boscha ne vem. Medtem ko makita, metabo, dewalt, milwakue... pa nimajo več takega slovesa.
Ampak tudi te XY kitajske mašince delajo ok, če jim daš vsaj malo "dihat". Jaz sem z workzonom delal vse živo, tudi ogromno za štrom s tamalo krono (65mm), nekaj celo v beton, pa hudič dela še danes. Ampak - vedno z občutkom. Majster mi je pred tem bauhaus kitajca uničil v nekaj urah.

floyd1 ::

svecka je izjavil:

Kako misliš kaditi? Takoj je šlo navitje?

Zakaj pa ne? Že če se s celo težo dolgo gor naslanjaš med vrtanjem v beton... Potem so tu še reže za hlajenje, ki so velikokrat narejene tako, da jih zlahka pokriješ z roko, lahko naletiš na betonsko železo in se sveder komaj še vrti, ti pa še kar tiščiš itd.

Tudi pri moji stari makiti se je pokadilo pred 14 dnevi. Ampak to je blo že 15 let staro, sds glava že čisto zjahana, moč udarca je že ful pešala. Posledično se je motor bolj obremenil in...

fikus_ ::

""Plavi" bosch in hilti sta vedno veljala kot neuničljiva. Vsaj hilti je še danes tak, za boscha ne vem. Medtem ko makita, metabo, dewalt, milwakue... pa nimajo več takega slovesa. "

Si delal primerjavo ali baba čula, baba kazala?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

stara mama ::

Hofer akumulatorsko orodje (Ferrex) obstaja kak servis, ali je edina možnost, da grem v trgovino s škatlo, računom in garancijo, pa do blagajničarke?

fikus_ ::

Lahko greš do blagajničarke. Sicer si pa dobil zraven kakšna navodila in na koncu nekje ti piše, kateri servis je za SLO.

matobeli ::

Tud na netu se dobijo ti podatki, malo bolj zakopani na hofrovi strani, so pa.

stara mama ::

fikus_ je izjavil:

Lahko greš do blagajničarke. Sicer si pa dobil zraven kakšna navodila in na koncu nekje ti piše, kateri servis je za SLO.

Ja, neka nemška brezplačna številka (00800) in proizvajalec v DE, slovenskega ni.

darkolord ::

Lahko daš številko artikla (IAN)?

kiFni ::

a so te njihove hlače/kaubojke za kej?

Okapi ::

Za 8 evrov so odlične, v smislu razmerja med ceno in kakovostjo.

šernk ::

svecka je izjavil:

Kako misliš kaditi? Takoj je šlo navitje?

zadeva deluje še danes, le pregrevat ga je začelo, pa nisem nekaj preobremenil, pač nov sveder ki dobro reže in gasa. Bosch profi zdrži 10 takšnih lukenj s takšno silo BP eno za drugim, tega je pa takoj začelo pregrevati. Dela še danes, za vijačenje, vrtanje v les, gips je več kot super.

a so te njihove hlače/kaubojke za kej?

kavbojke kupujem redno v Hoferju, so vredne ravno toliko kot tiste najcenejše iz H&M, newyorker itd, le da so 60% cenejše. Vsaj ko jih strgam/umažem mi jih ni škoda vreči stran.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Daliborg ::

floyd1 je izjavil:

"Plavi" bosch in hilti sta vedno veljala kot neuničljiva. Vsaj hilti je še danes tak, za boscha ne vem. Medtem ko makita, metabo, dewalt, milwakue... pa nimajo več takega slovesa.
Ampak tudi te XY kitajske mašince delajo ok, če jim daš vsaj malo "dihat". Jaz sem z workzonom delal vse živo, tudi ogromno za štrom s tamalo krono (65mm), nekaj celo v beton, pa hudič dela še danes. Ampak - vedno z občutkom. Majster mi je pred tem bauhaus kitajca uničil v nekaj urah.

No pri mojem fotru ki je bolj grobe narave in dela vsak dan z Dewaltam katermu je že zamenjal 2 para (2x2) bateriji, in izgleda kot da jo priveže zadaj za avto da mu praska po tleh, zadeva ne kaže znakov da bo izdihnila. Kot drugo mašino (ki je bila prva) ima Makito s katero še danes ruši v beton ker je pač večja. No pred kratkim je pa popravljal svojemu kolegu Bosch vrtalko/štemarco. :)
edit: je pa štromar tako da se zvrta veliko lukenj.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

matobeli ::

Plavi bosch, hilti, makita, iz sredine 90h so res over engineered mašine.

Koštale so pa ravno toliko kot če bi danes dal x2 ali x3 za njih, tako da spet ni take panike.

Danes delaš na baterijo pa mir.

facepalm ::

Jaz sem zapalil 2 workzone baterijski vrtalki. Pac nista dobro prebavili vrtanje v beton s svedrom fi10.
Tretja (z dvema baterijama) pa sluzi ze 3 leta in je dala skozi adaptacijo dveh stanovanj, tretje pa se caka:)
Imam se udarno kladivo workzone (1500w) l, ta pa dela ze 5 let bp. Tudi posojal sem ga. Ni ravno najlazji ampak za 50€ se je ze veckrat preplacal.

floyd1 ::

fikus_ je izjavil:

""Plavi" bosch in hilti sta vedno veljala kot neuničljiva. Vsaj hilti je še danes tak, za boscha ne vem. Medtem ko makita, metabo, dewalt, milwakue... pa nimajo več takega slovesa. "

Si delal primerjavo ali baba čula, baba kazala?!


Ko boš imel doma majstre, malo poglej. Za malo bolj resna dela še marsikdo potegne ven 15 let starega plavega Boscha ali tistega "tardečega". Včasih še od fotra. Samo redni servisi (mazanje, čiščenje) in dela.

Torej - baba vidla, baba kazala ;).

fikus_ ::

Ja, za 15 let starega ti bi pa verjel.

floyd1 ::

facepalm je izjavil:

Jaz sem zapalil 2 workzone baterijski vrtalki. Pac nista dobro prebavili vrtanje v beton s svedrom fi10.
Tretja (z dvema baterijama) pa sluzi ze 3 leta in je dala skozi adaptacijo dveh stanovanj, tretje pa se caka:)
Imam se udarno kladivo workzone (1500w) l, ta pa dela ze 5 let bp. Tudi posojal sem ga. Ni ravno najlazji ampak za 50€ se je ze veckrat preplacal.

Verjetno imava isto udarno kladivo za 50€. Za štemarco se meni niti ne zdi tako težko orodje, vredna pa je res vsakega evra. Drugače sem imel še prastaro manjšo makito in novejšo poceni baterijsko (BHR 202). Baterijska je praktična, ampak pri kakem štemanju ali konkretnejšem svedru in betonu požre 4Ah baterijo v 10 minutah in jo potem pol ure polni. 2 polnilca in 3 baterije so obvezne za (približno) tekoče delo in moč ni taka kot pri "workzonu". Glede price-performance je hoferjeva res daleč spredaj.

To, kar si skuril - so bile šraufarce ali SDS mašine? Če si s "šraufarco" šel z 10-ko v beton, potem to niti ni presenečenje, ker si se tega lotil z napačnim orodjem. Je prešvoh in tudi če je vibracijska to ni pravo "kladivo" iz večjih (SDS) mašin. Za kak omet in opeko bi morala bit OK, ampak tudi tu je treba z občutkom. Najprej kaka štirka in šele potem debelejši sveder.

floyd1 ::

fikus_ je izjavil:

Ja, za 15 let starega ti bi pa verjel.

Vsaj za Hiltija še danes velja, da kupiš samo enkrat. Ampak cena...

facepalm ::

floyd1 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jaz sem zapalil 2 workzone baterijski vrtalki. Pac nista dobro prebavili vrtanje v beton s svedrom fi10.
Tretja (z dvema baterijama) pa sluzi ze 3 leta in je dala skozi adaptacijo dveh stanovanj, tretje pa se caka:)
Imam se udarno kladivo workzone (1500w) l, ta pa dela ze 5 let bp. Tudi posojal sem ga. Ni ravno najlazji ampak za 50€ se je ze veckrat preplacal.

Verjetno imava isto udarno kladivo za 50€. Za štemarco se meni niti ne zdi tako težko orodje, vredna pa je res vsakega evra. Drugače sem imel še prastaro manjšo makito in novejšo poceni baterijsko (BHR 202). Baterijska je praktična, ampak pri kakem štemanju ali konkretnejšem svedru in betonu požre 4Ah baterijo v 10 minutah in jo potem pol ure polni. 2 polnilca in 3 baterije so obvezne za (približno) tekoče delo in moč ni taka kot pri "workzonu". Glede price-performance je hoferjeva res daleč spredaj.

To, kar si skuril - so bile šraufarce ali SDS mašine? Če si s "šraufarco" šel z 10-ko v beton, potem to niti ni presenečenje, ker si se tega lotil z napačnim orodjem. Je prešvoh in tudi če je vibracijska to ni pravo "kladivo" iz večjih (SDS) mašin. Za kak omet in opeko bi morala bit OK, ampak tudi tu je treba z občutkom. Najprej kaka štirka in šele potem debelejši sveder.


S tistima vrtalkama ("šraufarca") sem delal kot svinja z mehom:) Prva se je zapalila, ker sem vrtal 10 lukenj fi10 v betonska tla, za pritrdit ograjo. Sem bil prelen, da bi skocil po stemarco in napeljeval podaljsek. Sem vedel, da lahko v Hofru kadarkoli vrnem, ce se skuri. In se tudi je. Je pa zvrtala vse luknje. Zadnja je bila usodna. Druga pa ni videla fi10 ampak samo fi5 v betonsko plosco (izdelava spuscenega stropa). Z njo sem zvrtal cca 100 lukenj tacas, ko je stemarca pocivala, ker me je ze bolela rama vrtat luknje v strop (cca 250 total).
Sedaj bolj pazim na to vrtalko in posledicno deluje brezhibno. Tudi ko vrtam v kamen ali beton zacnem z najtanjsim svedrom. Ce se mudi pa vklopim stemarco.
Skratka z Workzone orodjem sem zadovoljen. Teh novih pa nisem se sprobal, razen sesalca na baterije, kateri je primeren res zgolj za prah (presvoh).

matobeli ::

fikus_ je izjavil:

Ja, za 15 let starega ti bi pa verjel.


Kakšnih 15, prej 25. Leta 2005 je blo orodje po kvaliteti že navzdol.

MxxW5 ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Ima kdo izkušnje z napravami za veslanje? Je tale vredna denarja?

Ukvarjam se le s tekom in kolesarjenjem, s slednjim le v znosnem vremenu. Imam cunning plan, da bi poleti in spomladi rekreiral spodnji del telesa s kolesarjenjem in tekom, pozimi pa bi v udobju lastnega doma z veslanjem krepil mišice v rokah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

klemenpa ::

Z veslanjem boš bolj kot roke krepil hrbtne mišice, ramena, core. Tudi triceps in biceps, vendar manj izrazito. Nimam pa izkušenj s to napravo.

AngelOfDeath ::

Lidl je tudi prodajal kopijo zelo popularnega modela:

https://www.lidl.de/de/crivit-rudergera...

cca 300 v Sloveniji.

Precej boljša zadeva, kot pa tale v Hoferju.
Original je cca 1300€ ?
edit: Slovnica

recmajkemi ::

Clo 179,99EUR je bil v Lidl outletu.
Če bi vedu takrat, da je to kopija Concepta 2 bi ga vzel, če prav ga nimam kam dat.:D
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

Zgodovina sprememb…

MxxW5 ::

Ja, samo kje naj ga sedaj dobim?

mtosev ::

And it's back.
3200G, 8gb ram, 512gb nvme ssd, 399 eur
https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

facepalm ::

mtosev je izjavil:

And it's back.
3200G, 8gb ram, 512gb nvme ssd, 399 eur
https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

No, sedaj pa je po Hofer ceni:))

cvalsr ::

Gledam specifikacije tegale Mediona in sem se zahaklal za USBje. Nekoč je bil to "univerzalni serijski bus", zdaj pa jih je tule že za dve vrsti naštevanja. Ali se "univerzalci" sploh še razumejo med seboj??? Že konektorjev je zdaj vsaj 5 različnih - standardni, midi, mini, mikro, C, Applov, ... Ali potem obstaja kaka pregledna tabela, kaj se ujema s čim?

Okapi ::

rs1975 ::

facepalm je izjavil:

mtosev je izjavil:

And it's back.
3200G, 8gb ram, 512gb nvme ssd, 399 eur
https://dostava.hofer.si/MEDION/Ve%C4%8...

No, sedaj pa je po Hofer ceni:))


Pa je to OK cena za tole? Sprašujem za 10-letnika, za potrebe šole in pa kakšnih ne preveč zahtevnih iger. Važno, da dela Fortnite! :)

hojnikb ::

pozabi fortnite na taki masini
#brezpodpisa

mtosev ::

Če doda grafo mogoče.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Filip8 ::

A ni veljalo, da 3200g zmore fortnite? se je kaj spremenilo?

facepalm ::

Filip8 je izjavil:

A ni veljalo, da 3200g zmore fortnite? se je kaj spremenilo?

Zmore vendar na low nastavitvah ter z dual channel pomnilnikom.
««
186 / 194
»»