» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
183 / 194
»»

mtosev ::

Tvoj komp je sicer v redu. Samo še nekaj. Dal si winse za 110eur, za 15eur več je prenosljiva licenca. Ta cenejša verzija se veže na matično kot pri hoferjevem in ko menjaš mobo nimaš več licence. Jaz sem enem nabavljal licenco sem jih izbral prenosljivo. Ta komp na katerem sem namestil ta windows je sedaj v košu, tisto prenosljivo licenco pa zdaj lepo uporablja na novem kompu. Mimogrede hofer ima b550 plato kar je malo boljše od a520. Tvoj komp je še kr ok. Samo si že skoraj 600eur pa žal nima wifija, slabše ohišje, nima dvdja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

facepalm ::

Poglej kaksna je tista b550 plata.. :/
Winsi, ram, ssd, sestava, napajalnik so taki zato, da se priblizajo Medionovim specsem. Wifi in dvdrom pa manjkajo v korist (dosti) boljsega apuja. 525€ je se dalec od 600€.
Ce spedenamo optimalen config do 600€, dobis tak pc, s katerim se ta Medion sploh ne more primerjat.

MrStein ::

Torej za več denarja dobiš več? Pravi Sherlock...

A za podoben denar nikjer ne dobiš podoben PC?

A gre Hofer v politiko, da ima naenkrat take goreče nasprotnike?

Dejstvo, da se že več dni trudite najti "boljši, a cenejši" PC, pa ne rata, je 100% dokaz, da je to zelo ugoden nakup.

(grem po kokice v pričakovanju še več tepeža tega mrtvega konja)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

bajsibajsi ::

@MrStein
Dejstvo je, da se ze vec dni trudite nerazumno nasprotovati, namesto da bi se naucili brati.

Bom sebi naredil delo, pa vam - nesposobnezem - olajsal; ceprav dvomim, da bo pomagalo. Pa poskusimo, v kronoloskem zaporedju mojega prvega posta v tej temo o tem PCju:
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...

Povej, katera objava zgoraj ne drzi in zakaj.

facepalm ::

MrStein je izjavil:

Torej za več denarja dobiš več? Pravi Sherlock...

A za podoben denar nikjer ne dobiš podoben PC?

A gre Hofer v politiko, da ima naenkrat take goreče nasprotnike?

Dejstvo, da se že več dni trudite najti "boljši, a cenejši" PC, pa ne rata, je 100% dokaz, da je to zelo ugoden nakup.

(grem po kokice v pričakovanju še več tepeža tega mrtvega konja)

Mojemu configu zamenjaj apu ter dodaj wifi in dvdrom pa si pod 500EUR.
Seveda identicnega se ne da sestavit saj ima Medion lastno maticno in je tako "shitty" nisem nasel na trgu. Ce dam a520/b450, se boste zgovarjali, da je slabsi chipset (ceprav je maticna boljse kvalitete). Ce dam b550 pa je drazja ampak ima tudi boljse hlajenje vrmjev, kar boste hitro spregledali.

Kar mi zelimo povedat je to, da je cena "normalna". Enako je ugotovil reviewer.
Sam si lahko sestavis hitrejsi pc za enak denar pac brez bonbonckov. Ali pa izenacis performance zaradi potrebnih bonbonckov.
Ce pa zelis povedati, da je ta Medion najcenejsi PC (v slo) s tocno takimi komponentami, imas prav. Saj je tudi edini.
Sploh nisem vedel, da obstaja maticna z b550 chipsetom, da podpira 3200g/3400g cpuje. Uradno jih b550 ne podpira.

Edit: glede na to, da je tako ugoden.. koliko vas je kupilo ta PC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

klinker ::

svecka je izjavil:

klinker je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Jp. Krajsa garancija za ssd, ram, psu. Le zakaj bi želel to.


Za kar lahko posebej uveljavis RMA direkt pri proizvajalcu in enako je z nalepkami PCplusa.


Zakaj bi trošil brezvezen čas in denar, ker pri hofru pride poštar direkt do tebe na dom, brezplačno odnese na servis PC in ga nazaj prinese.


Sploh ves da govoriva ravno o hoferjevi kisti?

šernk ::

s to debato ste vsi že ko vštejemo vaše nakladanje in ga preračunamo v čas ter posledično eur, najcenejši PC podražali za 400eur :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MrStein ::

facepalm je izjavil:


Mojemu configu zamenjaj apu ter dodaj wifi in dvdrom pa si pod 500EUR.

Kateri, dal si PcPlus. Tale?

facepalm je izjavil:


Prva trgovina, prvi podoben pc:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/n...


No, da vidimo:
- večji SSD: 20 EUR
- WLAN+BT : 10 EUR
- DVD enota: 15 EUR
- tipkovnica: 10 EUR
- miš: 5 EUR
- SD/MMC/MS card reader: 10 EUR
- USB 3.2 Gen2 ... sploh ne bom štel
- DisplayPort... ne da se mi več

Torej skupaj: +70 EUR, kar nanese 512 EUR lej no lej, nič cenejši ni. Pa recimo, da v funtech zastonj vgradijo vse to.

Kdor se ne strinja, pa naj da konkreten link. Brez wenn und aber... ker sicer lahko rečem da je tale build veliko zmogljivejši in cenejši:


Nekaj nepomembnih malenkosti sicer manjka, ampak kaj za to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

facepalm ::

Sem ze povedal, da se identicnega builda ne da sestavit, ker ne dobis budget maticne kakrsna je v medionu.
Ce ti ponudim alternativo, ti ne bo prav, ker nima usb 3.2 gen2 ampak le gen1. ceprav bo imela 4dimm slote namesto 2. ceprav bo ram v dual channel, namesto single. ceprav bo ram 3200mhz namesto 2666. ceprav bo ssd crucial in ne "cungalunga". ceprav bo napajalnik zmozen napajat se iGPU.
ne.. problem bo ker ne bo imel wifi, sdcard, tocno takega ohisja in (obupne) miske s tipkovnico.

ce pa mora vse to imet, se da sestavit pri funtechu za 458,46€ + mis,tipkovnica,wifi,bt,sd za 39,13€.
Torej 497,59€ da zglihamo skoraj vse boxe. Nima b550 chipseta, ker uradno ne podpira ryzne 2.gen. Nima usb 3.2 ampak "le" 3.1.
Ima pa mocnejsi 500w napajalnik, 3000mhz ram, 4dimm slote in heatsink na vrmjih.
Ampak ja.. ce ni b550 in usb 3.2 gen 2 ni to to.

Buggy ::

Hoferjev Medion je super build za nekega SP, ki ga da v racun brez davka in je krit z licencami, ce pride inspekcija.
Tole preseravanje kaj lahko za 50E cenej dobis iz nemcije pa ne vem ce ima kaj smisla, ker je ta tip compa tagretiran tocno dolocenim strankam. Za ta denar in vso podporo glede garancije in licenc je IMO top shit. Za intuziaste ta comp ni, kar je vsem jasno in ne vem kaj ste ga tolk zapeli okoli tega. ZA ta denar je cisto proper build. imam izkusnje s temi Medion buiildi in nikoli nobenega problema.
Tak ki isce taksen build zeli imeti safe moment ne pa performance. 3400G ali dual chanell mu ne igra vloge toliko kot to da ima racun z licenco za racunalnik na katerega bo instaliral ProKlik, pa ce mu inspektor pride na dom bo pac pokazal racun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

aborko ::

JSt se ne spoznam tako na kište, ampak nek vstopni budget ryzen z integrirano grafično, nekih 8 GB počasnega rama in ostalo šaro in ok Windows 10 home... za 500€? A ne bi moralo bit to malo ceneje? Pa ne 50€, ene 200€,.. Ali so pač Windowsi tak dragi? To je ja low end komp, ki ga še moj prenosnik šišne, pa je stal manj.

matobeli ::

Problem windowsov je da so dragi če kupiš en komad. Lenovo/Medion jih kupujeta za cca 5eur al kolko že.

Seveda lahko dobiš komp cenejše, ampak če rabiš licenco z računom, bistveno ceneje pač ne bo šlo (za novo kišto). Je pa res da so bli tud leptopi že cenejši in taka kišta spet mal zgubi na uporabnosti.

Za fizične osebe je pa druga zgodba...

facepalm ::

Meni je zanimivo, da so danes budget laptopi hitrejsi od budget desktopov.
Ravno vceraj sem setupal enega z r5 4500u za cca 550€. Po testih sodec, je hitrejsi od mojega 3400g.

mtosev ::

matobeli je izjavil:

Problem windowsov je da so dragi če kupiš en komad. Lenovo/Medion jih kupujeta za cca 5eur al kolko že.


Nope. 40-50 eur pa že. Drugače pa je odvisna cena windowsa od konfiguracije kompa. Boljši specs več pride windows. Pri tistih atom based pcjih pa je licenca res verjetno 5eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bajsibajsi ::

@MrStein
Ce si "slucajno" spregledal.

bajsibajsi je izjavil:

@MrStein
Dejstvo je, da se ze vec dni trudite nerazumno nasprotovati, namesto da bi se naucili brati.

Bom sebi naredil delo, pa vam - nesposobnezem - olajsal; ceprav dvomim, da bo pomagalo. Pa poskusimo, v kronoloskem zaporedju mojega prvega posta v tej temo o tem PCju:
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...
https://slo-tech.com/forum/t494699/p683...

Povej, katera objava zgoraj ne drzi in zakaj.


Buggy je izjavil:

Hoferjev Medion je super build za nekega SP, ki ga da v racun brez davka in je krit z licencami, ce pride inspekcija.
Tole preseravanje kaj lahko za 50E cenej dobis iz nemcije pa ne vem ce ima kaj smisla, ker je ta tip compa tagretiran tocno dolocenim strankam. Za ta denar in vso podporo glede garancije in licenc je IMO top shit. Za intuziaste ta comp ni, kar je vsem jasno in ne vem kaj ste ga tolk zapeli okoli tega. ZA ta denar je cisto proper build. imam izkusnje s temi Medion buiildi in nikoli nobenega problema.
Tak ki isce taksen build zeli imeti safe moment ne pa performance. 3400G ali dual chanell mu ne igra vloge toliko kot to da ima racun z licenco za racunalnik na katerega bo instaliral ProKlik, pa ce mu inspektor pride na dom bo pac pokazal racun.


Bom kar sam sebe citiral:
Ne, konkretni Hoferjev PC se nic kaj prevec ne splaca kupiti! Lahko pa parafriziramo o tocno dolocenih pogojih, pod katerimi bi se mogoce nekomu splacal ta nakup.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

aborko je izjavil:

JSt se ne spoznam tako na kište, ampak nek vstopni budget ryzen z integrirano grafično, nekih 8 GB počasnega rama in ostalo šaro in ok Windows 10 home... za 500€? A ne bi moralo bit to malo ceneje? Pa ne 50€, ene 200€,.. Ali so pač Windowsi tak dragi? To je ja low end komp, ki ga še moj prenosnik šišne, pa je stal manj.

Največji hekerji foruma so se več dni trudili najti cenejšega, pa ni šlo. Torej ja, toliko to stane.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajsibajsi ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
Pa kljub temu se naprej vztrajas. Mentalno moten, ali ti le ponos ne dovoli, da priznas, da se motis in da trenuten Hoferjev PC ni vsesplosno najboljsi build, kar se ga da dobiti za 500 evrov?!

facepalm ::

MrStein je izjavil:

aborko je izjavil:

JSt se ne spoznam tako na kište, ampak nek vstopni budget ryzen z integrirano grafično, nekih 8 GB počasnega rama in ostalo šaro in ok Windows 10 home... za 500€? A ne bi moralo bit to malo ceneje? Pa ne 50€, ene 200€,.. Ali so pač Windowsi tak dragi? To je ja low end komp, ki ga še moj prenosnik šišne, pa je stal manj.

Največji hekerji foruma so se več dni trudili najti IDENTICNEGA, pa ni šlo. Torej ja, toliko to stane.


there.. i fixed it for you.
Boljsega oz bolj optimiziranega se da dobit ce sakrificiras nepotrebne stvari. Katere so te, je odvisno od uporabnika.
Ce pa potrebujes b550 chipset, usb3.2 gen2, wifi, card reader in shitty tipkovnico/misko je pa ta res edini za ta denar.
Se da sestaviti malenkost boljsega z vsemi bonboncki (-usb3.2 gen2) za par eur manj, ampak manjko usb 3.2 pomeni, da je pc slabsi. Ceprav z boljso maticno, napajalnikom, dual channel ramom in zato boljsim performancem in moznostjo poceni upgradea.

bajsibajsi ::

@facepalm
Saj to sem jaz ze v startu napisal, pa so se dololceni* se naprej delali bebca: Ne, konkretni Hoferjev PC se nic kaj prevec ne splaca kupiti! Lahko pa parafriziramo o tocno dolocenih pogojih, pod katerimi bi se mogoce nekomu splacal ta nakup.

Nekateri bi se obesli na ta PC, tudi ce bi Hofer zraven dodal 2 kg pralnega praska. Bi pac rekli, da je ta PC najboljse kar se da dobiti za 500 eur, sploh za tiste, ki imajo pralnico perila (hint: dobis Win10 pa se pralni prasek).

Ampak dejstvo ostaja - nakup tega racunalnika v splosnem ni najboljsi nakup, saj se za priblizno enako ceno dobi BISTVENO boljsi, ali enak za BISTVENO nizjo ceno. Obe trditvi veljata tako v primeru nakupa v Sloveniji, kot v primeru nakupa iz tujine.

*mtosev, svecka, fikus_,FireSnake, MrStein itd

Zgodovina sprememb…

Horas ::

bajsi še kar serje.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

katimm ::

https://dostava.hofer.si/TRUST/Prenosni...

je mogoče že kdo naročil da sproba tole? na ebayu vidim da je tale zadeva 100€... sicer pa mislim naročit, če mi ne bo všeč pa vrnem in dobim denar. Najbrž pa ne morem pričakovati nek waw

FireSnake ::

facepalm je izjavil:

Meni je zanimivo, da so danes budget laptopi hitrejsi od budget desktopov.
Ravno vceraj sem setupal enega z r5 4500u za cca 550€. Po testih sodec, je hitrejsi od mojega 3400g.


Kaj si?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bajsibajsi ::

Horas je izjavil:

bajsi še kar serje.


Ne ti serjes ze ves cas in ne samo v tej temi. Poleg tega ne znas niti brati. Napisem spodnje:

bajsibajsi je izjavil:

@fikus_
Nisi sposoben sam posrfati in sestaviti PC?

Za SLO sem ze napisal, da se ekvivalent dobi za cca. 350 eur.

Primer bistveno boljsega racunalnika za nekih 360 evrov (vkljuceno budget ohisje) iz tujine:

Ta konfiguracija ima 16 GB hitrejsega rama, boljsi CPU, brand SSD.
Ce izberemo enak CPU, enako kolicino rama, random SSD, random PSU, 320 chipset, pridemo na nekje 250 eur + ohisje.


In kaj ti odgovoris?!

Horas je izjavil:

kje je pa ohišje? hah, 50EUR pa si že na 400. bedniki ki se trudite dokazat svoj prav.

Horas je izjavil:

ka je bajsibajsi? kar izbris? se ne boš branil? daj še nakladaj kako je to kar si ti spacal bolj poceni, s tem da ni ohišja? pa poštnina tudi nekaj prinese ane vsaj 20-30eur če se ne motim.


Beres selektivno, neutemeljeno nabijas, niti slike nisi sposoben preveriti in kaj pise na njej. Pa celo poudaril sem, da je v ceno 360 eur vkljuceno budget ohisje, ki ga v build (314 eur, vidno na sliki desno zgoraj za nedonosencke!) iz tujine namenoma nisem dal (dvojna postnina). Opazil si, da na sliki ni ohisja, BRAVO! Ne opazis pa, da gre za opazno boljsi build (2x kolicina rama, hitrejsi ram, hitrejsi procesor, boljsi napajalnik). To je samo primer, saj tu nisi primoran v eno konfiguracijo, ampak lahko komponente poljubno zamenjas, dodas, pa se visek denarja ti ostane (za npr. 27" monitor ali pa nekaj let pralnega praska). Niti glede postnine 20-30 eur nimas prav, ker je nizja, ampak ti tega ne bi vedel, ker vec kot ocitno nisi sposoben izvesti narocila iz tujine.

Vceraj sem se poigral in sestavil se nekaj bolj optimalnih buildov, ki so dobavljivi, oboje, tako iz Slovenije, kot tudi iz tujine. Ampak saj nima smisla, da izgubljam cas tu vs uporabnikom tipa mtosev, svecka, fikus_,FireSnake, MrStein, horas itd, za katere je jasno, da nimajo ne dovolj znanja, ne dovolj mentalne sirine, da bi bili vsaj sposobni in spodobni priznati svojo neutemljeno zmoto. Ne, mah kje... MrStein bo raje trdil, da je Hoferjev PC top shit za 500 eur, ker dobis zraven se 2kg pralnega praska in USB 3.2 Gen2. Pa pojma nima, kaj konkretno boljsega ponuja USB 3.2 Gen2, le bolje se mu slisi, ker je pac nekaj gen 2 in ne gen 1. Ceprav, ce ga vprasam, koliko naprav ima doma z USB 3.2 Gen2 kontrolerjem, ne bo znal povedati in bo moja vprasanja ponovno ignoriral.

Se naprej pa bo nabijal, da se bolj optimalnega racunalnika za 500 eur ne dobi.

bajsibajsi ::

edit/
Pa se zavedam, da ni OK, se spuscati na njihov nivo, ampak kaj drugega preostane? Ignoriranje oz. neobjava ali pa kljubovanje v upanju, da bo potencialni random potrosnik temo bral in izvedel, da Hoferjev trenutni PC ni najbolj optimalna izbira za 500 evrov.

facepalm ::

bajsibajsi je izjavil:

edit/
Pa se zavedam, da ni OK, se spuscati na njihov nivo, ampak kaj drugega preostane? Ignoriranje oz. neobjava ali pa kljubovanje v upanju, da bo potencialni random potrosnik temo bral in izvedel, da Hoferjev trenutni PC ni najbolj optimalna izbira za 500 evrov.


Kako da ni? Se vedno nisi sestavil pcja z b550, usb 3.2gen2, sd card reader, wifi, dvdromom, misko, tipkovnico, 3 letno garancijo za manj.
/s

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
Pa kljub temu se naprej vztrajas. Mentalno moten, ali ti le ponos ne dovoli, da priznas, da se motis in da trenuten Hoferjev PC ni vsesplosno najboljsi build, kar se ga da dobiti za 500 evrov?!

Zakaj pa noben ne more linkati tega famoznega "boljšega PC"?
Ja, eni res vztrajate...

bajsibajsi je izjavil:

Ampak dejstvo ostaja - nakup tega racunalnika v splosnem ni najboljsi nakup, saj se za priblizno enako ceno dobi BISTVENO boljsi, ali enak za BISTVENO nizjo ceno. Obe trditvi veljata tako v primeru nakupa v Sloveniji, kot v primeru nakupa iz tujine.

Samo link na omenjene "boljše sisteme" vedno izgine ravno takrat, ko bi rad prilepil...

Pa ne spet tiste od prej omeniti, ki so cenejši zgolj zato, ker si iz košarice odstranil za 100 EUR elementov (in še vedno ni 100 EUR cenejši od Hoferjevega).

bajsibajsi je izjavil:


Vceraj sem se poigral in sestavil se nekaj bolj optimalnih buildov, ki so dobavljivi, oboje, tako iz Slovenije, kot tudi iz tujine. Ampak saj nima smisla, da izgubljam cas tu vs uporabnikom tipa mtosev, svecka, fikus_,FireSnake, MrStein, horas itd, za katere je jasno, da nimajo ne dovolj znanja, ne dovolj mentalne sirine, da bi bili vsaj sposobni in spodobni priznati svojo neutemljeno zmoto. Ne, mah kje... MrStein bo raje trdil, da je Hoferjev PC top shit za 500 eur, ker dobis zraven se 2kg pralnega praska in USB 3.2 Gen2. Pa pojma nima, kaj konkretno boljsega ponuja USB 3.2 Gen2, le bolje se mu slisi, ker je pac nekaj gen 2 in ne gen 1. Ceprav, ce ga vprasam, koliko naprav ima doma z USB 3.2 Gen2 kontrolerjem, ne bo znal povedati in bo moja vprasanja ponovno ignoriral.

Se naprej pa bo nabijal, da se bolj optimalnega racunalnika za 500 eur ne dobi.

S spuščanjem na osebni nivo in podtikanjem zgolj potrjuješ, da nimaš nič pametnega za povedat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

In za 40€ dobis wifi/bt/keyboard/mouse/card reader.

V kaj se boste sedaj vpicili? Kvaliteto ohisja? Se bom pa jaz v kvaliteto maticne.

bajsibajsi ::

@facepalm
Vrzi OS ven, pa DVD. Nima smisla, saj tega nihce od omenjenih, ki tu zagovarjajo nakup Hoferjevega PCja, ne bi kupil.

mtosev ::

Haha wrong. Winse jaz kupim original vedno. Dvdja pa res ne rabim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bajsibajsi ::

V EU so original tudi preprodani.

@MrStein
Saj ljudje vidijo kdo se dela(?) bedaka iz samega sebe. Dobesedno 2 posta nad tvojim zadnjim sem ponovno citiral samega sebe, kjer sem objavil boljsi build kot je trenutni Hoferjev PC.

Alamar ::

Medtem, ko se že tri strani prepirate, ali je vredno nabaviti tale računalnik po ceni 499 EUR, ali ne, je Aldi (matična družba Hofer Slovenija) verjetno prodal dobršen delež od 7.5k naročenih komadov tega računalnika z maržo o kateri lahko nemški online trgovci le sanjajo, da ne govorimo o naših mešetarjih tipa Funtech. In, četudi ne bo čisto vse prodano po retail ceni, bodo znižali za 10%, nato 20%...itd in še vedno imeli dobiček. Mimogrede, cena tega računalnika v Avstriji je 479 EUR, v Nemčiji pa 459 EUR.

Argica ::

7500 kosov za SLO?

facepalm ::

Alamar je izjavil:

Medtem, ko se že tri strani prepirate, ali je vredno nabaviti tale računalnik po ceni 499 EUR, ali ne, je Aldi (matična družba Hofer Slovenija) verjetno prodal dobršen delež od 7.5k naročenih komadov tega računalnika z maržo o kateri lahko nemški online trgovci le sanjajo, da ne govorimo o naših mešetarjih tipa Funtech. In, četudi ne bo čisto vse prodano po retail ceni, bodo znižali za 10%, nato 20%...itd in še vedno imeli dobiček. Mimogrede, cena tega računalnika v Avstriji je 479 EUR, v Nemčiji pa 459 EUR.

In ni nic narobe s tem. Sej pc je ok za ceno, smo ze povedali. Bistvo je, da ni cenejsi od konkurence.
Vcasih so imeli v Hofru take deale, da se ni dalo kupiti pcja oz prenosnika ob 09:00. So nas razvadli, sedaj pa imajo cene primerljive s konkurenco.
In vecina ki kupi tak pc (poudarek vecina in ne vsi) nimajo pojma kaj kupujejo. Dober argument za to je tudi to, da nihce tukaj se ni pohvalil, da je kupil enega zase ali za svoje bliznje.

Alamar ::

Računalnik ni cenejši zato, ker si lahko privoščijo takšno ceno za slovenski trg. Strinjam se, da je bilo prvih recimo 5 let od prihoda na naš trg res ugodna ponudba prenosnikov in stacionarnih računalnikov, ampak časi se spreminjajo. Hofer si je odrezal lep del pogače na našem trgu in cene celotne ponudbe so se dvignile. Postal je neke vrste "premium" diskont, kakorkoli se to že smešno sliši, če še niste opazili.

Tukaj je celo slovenski test tega sestava

https://tehnozvezdje.si/medion-akoya-e4...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

bajsibajsi ::

Niti za 459 "nemskih" evrov ni ravno super duper nakup.

Primer* boljsega in hkrati cenovno bolj ugodnega builda v SLO za 400 eur: https://imgur.com/a/eAh13WO
Za razliko 100 evrov se lahko dokupi ali zamenja (npr. 500 GB Nvme za dodatnih 12 evrov) se kaksno komponento in WinOS licenco z ebaya za par evrov. Po zelji tudi pralni prasek v Hoferju. Za prihranjeno razliko v znesku se ga lahko dobi kar precej kilogramov.

Primer* bistveno boljsega build iz tujine + npr. GTX 1050 (bolha 50 eur) za 500 eur: https://imgur.com/a/J9FSuOc
Ohisje sem dodal za tepcka Horasa, ceprav bi sam raje v SLO kupil LC925 ali LC7032, ki ima vgrajen 600W PSU, da ne bi placeval dvojne postnine. V tem primeru bi bila cena okoli 506 eur.

*Oba builda sta zgolj primera z B550 chipsetom. Do komponente tocno dolocena specifikacija niti ni pomembna. Pomembno je, da se za manj kot 400 evrov, da urediti boljsi - zmogljivejsi - racunalnik kot Hoferjev 500 evrski.

mtosev ::

Ta test sem jaz že linkal na prejšnjem pagu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alamar ::

@bajsibajsi

Seveda ni najcenejši, kljub temu bodo vse prodali. Sicer pa moraš pri ceni upoštevati še brezplačno dostavo, tri leta garancije in servis prevzem dom-dostava dom.

facepalm ::

Jaz upam, da bojo dali kakega ryzen5 prenosnika v prodajo. Npr tak, kot je bil konec avgusta v Avstriji.

matobeli ::

Kje hudiča pa živiš da nisi v 1h v prvem hofru na AT strani?

Odkar imajo ferrex baterijsko orodje ga kar dost kupujem ker so pri vseh iste baterije in je dovolj kvalitetno za ceno. So pa precejšne razlike.lahko med at in slo. Npr baterijski "karcher" pri nas 80eur, v at pa 60eur. Baterije pri nas cenejše, gor dražje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

facepalm ::

matobeli je izjavil:

Kje hudiča pa živiš da nisi v 1h v prvem hofru na AT strani?

Odkar imajo ferrex baterijsko orodje ga kar dost kupujem ker so pri vseh iste baterije in je dovolj kvalitetno za ceno. So pa precejšne razlike.lahko med at in slo. Npr baterijski "karcher" pri nas 80eur, v at pa 60eur. Baterije pri nas cenejše, gor dražje...

Cca 2h stran od najblizjega AT Hofra. Da bi porabil 4h voznje + gorivo za max 100€ prihranka, ne hvala. Po moznosti bi bil v tisti poslovalnici ze razprodan.
Ce je karkoli narobe pa spet voznja v 3pm..

MrStein ::

bajsibajsi je izjavil:

@facepalm
Vrzi OS ven, pa DVD. Nima smisla, saj tega nihce od omenjenih, ki tu zagovarjajo nakup Hoferjevega PCja, ne bi kupil.

Nismo vsi lopovi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Alamar ::

facepalm je izjavil:

matobeli je izjavil:

Kje hudiča pa živiš da nisi v 1h v prvem hofru na AT strani?

Odkar imajo ferrex baterijsko orodje ga kar dost kupujem ker so pri vseh iste baterije in je dovolj kvalitetno za ceno. So pa precejšne razlike.lahko med at in slo. Npr baterijski "karcher" pri nas 80eur, v at pa 60eur. Baterije pri nas cenejše, gor dražje...

Cca 2h stran od najblizjega AT Hofra. Da bi porabil 4h voznje + gorivo za max 100€ prihranka, ne hvala. Po moznosti bi bil v tisti poslovalnici ze razprodan.
Ce je karkoli narobe pa spet voznja v 3pm..
Hofer že lep čas ne prodaja računalnikov in večino ostalih vrednejših naprav v poslovalnicah.

MrStein ::

Alamar je izjavil:

@bajsibajsi

Seveda ni najcenejši, kljub temu bodo vse prodali. Sicer pa moraš pri ceni upoštevati še brezplačno dostavo, tri leta garancije in servis prevzem dom-dostava dom.

Saj to je njegov "argument", kup stvari izpusti, potem pa se hvali, da je malo ceneje.

To je kot če bi ti prodal "suh" hamburger samo s kruhom in mesom in se potem hvalil, da je ceneje od konkurence.

Pač, ne more se sprijazniti, da v tem primeru nima prav. Taki tudi morajo biti...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

facepalm ::

@Alamar
Se na to sem pozabil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

hojnikb ::

Guys, look on the bright side. Z poplavo taksnih racunalnikov na trgu bo slej k prej dobra ponudba rabljenih am4 komponent :)
#brezpodpisa

Kripto mesi ::

MrStein je izjavil:

Alamar je izjavil:

@bajsibajsi

Seveda ni najcenejši, kljub temu bodo vse prodali. Sicer pa moraš pri ceni upoštevati še brezplačno dostavo, tri leta garancije in servis prevzem dom-dostava dom.

Saj to je njegov "argument", kup stvari izpusti, potem pa se hvali, da je malo ceneje.

To je kot če bi ti prodal "suh" hamburger samo s kruhom in mesom in se potem hvalil, da je ceneje od konkurence.

Pač, ne more se sprijazniti, da v tem primeru nima prav. Taki tudi morajo biti...

V Hoferju ti pa na burger dajo se vanilijevo kremo in cokoladne mrvice. In potem se tolcejo po prsih, da je cenejsi kot drugod. Itak da je, ker taksnega nikjer ne prodajajo.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Ja, ker USB 3.2 gen 2 je res tako out of this world kot čokolada na burgerju.

mtosev ::

Glede da not b550, a to pomeni, da se lahko kasneje upgrada komp na amd 4000 serijo? Sprašujem, ker me zanima, če slučajno ni bios crippled da ne bi podpiral nove cpuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

OEM plate niso ravno namenjene za nadgradnje. Na enih recimo ne delujejo AMD grafične, samo Nvidia, ker je original grafa taka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Na hoferjevi bi rabila vsaka grafa delati, ker ima prost pci-e x16 slot. Me pa res zanima, če podpira druge novejše cpuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
183 / 194
»»