» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
156 / 194
»»

Han ::

Imaš CDM bench v "USB 3.0 ključ" temi. Skratka, pooooooočaaaaaasnoooooo....

matobeli ::

Tudi ene 10 komentarjev nazaj je objavljen screenshot...

blink ::

Hofer Giga - 200GB, do 20Mb/s, za 15eur/30dni.
https://www.hot.si/wifi2go.html

OK.d ::

Če nič drugega se splača vzeti samo zaradi modema, ker je odklenjen.
https://www.amazon.de/Alcatel-MW40V-2AA...
LPOK.d

cortez ::

predi je izjavil:

Ja, sem kar dva nabavil. Ju bom probal enkrat proti večeru.


Predi, ali lahko z HWInfo-tom preveriš, kateri panel je vgrajen ? Hvala za info.

https://www.hwinfo.com/download.php

predi ::

cortez je izjavil:

A potem si nabavu ta 24 inch VHA monitor...Kako se odnese ?

Odnese se z ročko na na embalaži. ;)

Drugače pa sem sprobal samo enega - tistega v uničeni škatli. Razen katastrofalnih prevodov menijev (od treh podprtih jezikov je eden Slovaščina, ki je bistvu Slovenščina, "enabled" je preveden kot "na", ipd.), nimam nekih pripomb. Nobenih dead pixlov. Navodila sicer omenjajo nek vijak, ki ni priložen. Made in China.

Slika je pa zame upgrade v primerjavi s 6+ let starim 21' Samsungom. Razlika v vidnih kotih glede na zaslon novejšega HP-jevega prenosnika je tudi očitna. Druge reference pa niti nimam, vsaj ne side by side. Moram še sicer ugotovit katere nastavitve mi najbolj ustrezajo.

Sem pa slišal, da so nekateri dobili monitorje s celimi rižami dead pikslov. Kot sem rekel, Hofer dela s tehnično robo kot svinja z mehom.

HWInfo bo enkrat zvečer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

opeter ::

cortez je izjavil:

Predi, ali lahko z HWInfo-tom preveriš, kateri panel je vgrajen ? Hvala za info.


Kje v HWInfo vidiš vrsto panelo?
Sem za foro na tukajšnjem računalniku zagnal ta programček in nič takega ne vidim:

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

d4vid ::

mi en lahk za tale tiskalnik pove, je ok za obcasno rabo? Pri HPju sem mel tezave, kartuse so ble vedno zasusene ce sem printal enkrat na mesc
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Han ::

Kateri tiskalnik? Tri leta star Canon Pixma MX475?

d4vid ::

Ja, tocno ta. Ni ok?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Han ::

Glasen, brez dupleksa, majhni in dragi kartuši sta prazni po ca. 100 natisnjenih straneh...

d4vid ::

Kaj je pa ok za neko normalno ceno, barva hocem da je poceni, pa da ima wifi. Barvno tiskanje mi ni prav pomembno, ne skodi pa ne.

Trenutno mam xerox phaser 3010, pa saj je super, ampak se mi je zgleda nek valcek zlomil in zelo tezko potegne papir.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Canona vzemi, ampak modele ki imajo 5+ kartuš. Neoriginal kartuše se dobijo po cca 1usd komad, držijo pa kar nekaj barvnih strani.

Wifi, fullduplex, borderless, photo print, scaner...

kurjač ::

PIXMA MX475 uporablja kartuše z vgrajeno glavo. Z zasušitvijo vsaj pri originalnih ni težav in deluje popolnoma OK. Priložene kartuše niso XL varianta in zato natisneš temu primerno.

OK.d ::

Tole vzemi, printaj in dolivaj kot na petrolu;)https://www.harveynorman.si/vecnamenska...
LPOK.d

šernk ::

za 140eur dobiš tako epsona, kot HPja že, ki sta oba klaso pred brotherjem.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

valdo ::

OK.d je izjavil:

Tole vzemi, printaj in dolivaj kot na petrolu;)https://www.harveynorman.si/vecnamenska...

to kaj si dal link, uporabljaš?
tuhtam da bi kupil canon g2400
tako da prosim za tvojo potrditev oz. izkušnje brother ali canon

Hvala

šernk je izjavil:

za 140eur dobiš tako epsona, kot HPja že, ki sta oba klaso pred brotherjem.

ok, utemeljitev prosim
- kvaliteta tiska
- kartuše koliko vzdržijo in stanejo $$
- glave pacanje in sušenje
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: valdo ()

šernk ::

na googlu imaš precej testov glede teh CISS tiskalnikov.

na hitro kar sem našel pred 2 mesecema ko sem se sam odločal za tiskalnik:

kvaliteta tiska (canon in HP sta si blizu, brother in epson sta v drugi ligi):
- canon
- HP
- brother
- epson

cena barve:
vse se vrtijo okoli 7eur za cca 80ml, tako da je ta razprava praktično nepomembna (cca 6000 strani) ob tiskalniku večinoma dobiš en komplet, nekje celo 2 kompleta črne barve.

kvaliteta same glave:
tu epson premočno vodi in bo kot zadnjemu šla glava, ostali so tam tam.

splošna kvaliteta izdelave printerja:
- epson
- canon
- HP
- brother

sam sem se odločal na podlagi kvalitete tiska, ker natisnem sem in tja tudi kakšno fotografijo in sem se odločal med HP in canon. Hotel sem vzeti canona a nima driverjev za linux, tako da sem pristal na HPju, je pa bil epson tudi blizu a je odločilo da na testih na splošno graje čez kvaliteto tiska pri HPju ni, medtem ko za epson sem dobil par negativnih mnenj. sem po dobrih dveh mesecih uporabe zadovoljen? delno. mal me jebe, ker mi meče ven da nima papirja čeprav ga ima (verjetno bom dal v reklamacijo po novem letu, ker sedaj printer pač rabim), ter sama počasnost printanja (če daš printat 70 strani bo precej časa printal). Ampak če pomislim da je za prejšnji printer me komplet kartuš stala 70eur in je zdržalo nekje 800-900 strani...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

valdo ::

šernk je izjavil:

...

Hvala, uporaben in izčrpen odgovor
Lp

Han ::

Če ne rabiš barv, je za občasno tiskanje laser še vedno boljša izbira.

šernk ::

s tem se pa strinjam.

čeprav bom tako rekel: pri HPju ki ga imam (GT 5820 CISS) je barva tako poceni in spustim 1x tedensko eno stran skozi, da se mi glava ne zasuši, verjemi da me barva stane ravno toliko kot tist list papirja. Torej recimo da me vzdrževanje printerja v času ko ga ne rabim stane cca 1eur na leto.

ampak to je praktično treba pri vseh printerjih, ki nimajo glave v kartuši, ker če se ti zasuši si ga naj...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Cveto ::

No, jest imam epsona, model L386. Dobil sem ga za 125 eur (ali nekaj takega) v leclercu. Prej sem imel samsung laserja, ki pa ni imel skenerja in kjer bi moral menjati imaging unit (150 eur). V bistvu sem vzel ker je bil daleč najcenejši od teh z črnilom v flaškah. Zraven dobiš set 4-h flašk za osnovno polnjenje (ki so polne in ne tričetrt prazne kot sicer kartuše pri inkjetih) ter še dodatno dve črni flaški.

Kakovost je bolj tako-tako. Razni dokumenti, grafi in ostalo kar recimo najbolj rabimo je ok, kakšne slike pa ne ravno. Primerjam sicer z službenih HP-jem za dva jurja, tako da morda pričakujem preveč. Zadevo sem sicer kot točno tako že predvidel glede na prebrane opise, tako da nisem ravno razočaran. Ostalo dela ok, wifi, aplikacija za telefone, skeniranje, solidno hiter izpis... Tudi kakovost je videti ok, pač v tem razredu.

Ales ::

Kako vezo ima vse to s Hoferjem?

Več nasvetov o printerjih (ne rečem, da tile zgoraj niso ok, nisem bral) boš dobil, če odpreš temo o tem ali najdeš že obstoječo.

d4vid ::

Hehe, sem preveč hotel vedit o printerjih... Bom preskočil, bom raje svojega inkjeta predelal na ciss :)

Kakorkoli, zakaj se mi zdi, da tale laptop: https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... ni prav velika nadgradnja proti mojem E4214 (Pentim N3540, 2 GB v osnovi - nadgrajen na 4 GB, 500 GB disk, dodatno vgrajen 120 GB SSD)? Res, ma touch screen, ampak bi od prenosca za ceno mojega x2 (enkrat je bil E4214 170 € v hoferju, 2-3 leta nazaj), pričakoval več...

Sem mislil malo posodobit, pa it v hofer, pa vidim da ne bo nič... Sem pričakoval vsaj i3 :/
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

predi ::

cortez je izjavil:

predi je izjavil:

Ja, sem kar dva nabavil. Ju bom probal enkrat proti večeru.


Predi, ali lahko z HWInfo-tom preveriš, kateri panel je vgrajen ? Hvala za info.

https://www.hwinfo.com/download.php

Kot je rekel opeter, ni nikjer podatka o specifičnem panelu. Vse informacije, ki jih poda HWInfo so v bistvu že napisane na Hoferjevem page-u. Lahko ti pa vseeno tule paste-am output, če hočeš vseeno.

Jaz sem medtem opazil, da je na enem od monitorjev neki stripe dead pikslov, podobno kot opisano tukaj. Tega bom verjetno vrnil. Vidi se samo pod kotom od zgoraj, ko se kaže bela podlaga. Skoraj ziher sem, da tega ni bilo ko sem ga prvič preverjal. Mogoče sem se preveč igral z nastavitvami. Aja, pa če nastavim Overdrive in dinamični kontrast na Vklopljen, si monitor ne zapomni nastavitev svetlosti in konstrasta - samo na ful vklopi svetlost, čim greš iz menija. Možno, da so se zaradi teh nastavitev pojavili tile dead piksli. Še to - zaslon naj bi šel do roba, vendar je poleg roba ohišja še en rob okoli samega display-a. Na promocijskem materialu torej zavajajo. Dejanski rob je nekje blizu centimetra.

Hja, malo denarja, malo muzike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

cortez ::

Ja, prilimi slikco vseeno. Hvala

valdo ::

rimljan je izjavil:

HOT ima novo tarifo HOT Giga...200GB? Vidim pri izdelku WiFi2GO...Registrirajte se in za 30 dni brezplačno prejmite HoT GIGA
a to še velja - deluje?
Registrirajte se in za 30 dni brezplačno prejmite HoT GIGA
Lp

rimljan ::

kolikor vem se ponudba začne 7.12., ob nakupu izdelka "Wifi2Go" za 30€, dobiš en mesec zastonj...oz.200Gb zastonj...
rimljan

predi ::

cortez je izjavil:

Ja, prilimi slikco vseeno. Hvala

MxxW5 ::

Kratko vprašanje. Kupil sem brezžične slušalke:

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

V navodilih piše, da se polnijo s priloženim USB kablom, prek PC-ja ali prenosnika. Nič ne piše, da bi jih lahko polnil z USB chargerjem (220V).

http://download2.medion.com/downloads/a...


Torej, ali kdo ve, ali lahko te slušalke polnim z USB chargerjem (npr. Samsungovim ali LG-jevim), ali se lahko kaj poškoduje?

blze ::

Pozdrav,

ali kdo ve kje se dobo rezervne dele za izvlečno pipo na kuhinji katero je prodajal Hofer? Pušča nam izvlečna cev in bi jo rad zamenjal.

Hvala.

Lp, Blaž
uživejte
blze

NejcSSD ::

Poglej OUTPUT na USB chargerju. Če je navaden 1A in ne neki fast charger bo pomojem čisto OK.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

fikus_ ::

Če imaš kje kakšen polnilec s polnilnim tokom 0,5A , potem ne vidim problema. Pri npr. 2A pa se zna pregrevati, če nima elektronike za omejitev amperaže polnjenja.

MxxW5 ::

Imam polnilce z 1A (precej star, prišel zraven HTC Desire), 1,2A (LG Nexus4) in 1,5A (Samsung Galaxy A).

fikus_ ::

PC USB2 naj bi zmogel 0,5A, USB3 pa 0,9A pri 5V. Je pa še odvisno od kabla.

MxxW5 ::

Hvala. Ne bi rad česa skuril.

hojnikb ::

nimas kej skurit, usb polnjenje je standardn protokol.
Pa tudi sicer če imaš kaj pojma, veš da z većjo močjo polnilca nimaš kej skurit
#brezpodpisa

MxxW5 ::

hojnikb je izjavil:

nimas kej skurit, usb polnjenje je standardn protokol.
Pa tudi sicer če imaš kaj pojma, veš da z većjo močjo polnilca nimaš kej skurit


Sem bil prepričan v to. Ampak včeraj sem hotel slušalke polniti z LG-jevim polnilcem, pa se je lučka za polnjenje na slušalkah prižgala in nato ugasnila. Na prenosniku so se nato slušalke polnile brez problema. Enako na Samsungovem polnilcu. Morebiti je z LG-jevim polnilcem kaj narobe, ne vem. Nisem štromar (obviously :D ), zato sem malo pobrskal po spletu, kjer so mnenja različna (od tega, da ni problema, do tega, da se s premočnim polnilcem uničuje baterija, do tega, da se tako skuri slušalke). Ko bi vsaj pisalo v navodilih za slušalke, kakšno moč polnjenja podpirajo. Piše le tole:

Baterija: 3,7 V/300 mAh, Li-ion, 1,11 Wh (integrirana)

MrStein ::

fikus_ je izjavil:

Če imaš kje kakšen polnilec s polnilnim tokom 0,5A , potem ne vidim problema. Pri npr. 2A pa se zna pregrevati, če nima elektronike za omejitev amperaže polnjenja.

Vsak polnilec (elektronika v napravi, ne v transformatorju) ima omejitev toka. Sicer bi vedno skurilo napravo, ali pa trafo.

(trafo = pretvornik iz 220V na 5V, po domače včasih "polnilec" ;))

MxxW5 je izjavil:

zato sem malo pobrskal po spletu, kjer so mnenja različna (od tega, da ni problema, do tega, da se s premočnim polnilcem uničuje baterija

"uničuje" se v smislu, da ga počasno polnjenje "manj obrabi" kot hitro, torej zdrži več let uporabe. Še vedno pa je večji tok uradno podprt in lepo deluje. Koliko je sploh razlike je verjetno stvar debate oziroma prepirov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jirzy ::

USB == USB. Nimas kaj skurit. Mozno je edino, da kaksen fast charging ne deluje, ce nimas originalnega polnilca - samo dvomim, da ga slusalke sploh imajo (fast charging namrec).

Kako se obnesejo slusalke?

MxxW5 ::

Jirzy je izjavil:



Kako se obnesejo slusalke?


Slušalke se obnesejo bolje od pričakovanj, ki so bila sicer nizka (cene brezžičnih slušalk z noise cancelingom priznanih znam so sicer vsaj 3x višje, cena Boseovih je npr. prek 350 EUR). Pri tem upoštevaj, da jaz prej takih slušalk (noise canceling, brezžične) nisem od blizu videl, tako da nimam z ničemer primerjati.

Zvok je soliden, ampak nič posebnega, neizrazit. Zame, ki jih rabim za YouTube, so v redu, dvomim pa, da bi zadovoljile človeka z audiofilskimi ambicijami.

Noise canceling (ki sem ga, ponavljam, izkusil prvič) ni ravno za dol pasti. Dobro deluje pri raznih konstantnih, nizkotonskih brnenjih in ropotanjih, slabše pa pri visokih tonih ali govoru. Vlak ali ventilator fino zaduši, čudežev pa ne dela.

Kar se tiče trajanja baterije, še ne morem nič reči, ker jih imam premalo časa.

Slušalke se zdijo dobro narejene. Bistveni deli so kovinski, naušne in naglavne blazine so udobne. Problem sem imel na začetku, ker so mi bile pretesne, ampak sem to uredil s fizično silo.

D3m0r4l1z3d ::

Impendanco imajo itak porazno. Ohm in da hause.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MxxW5 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Impendanco imajo itak porazno. Ohm in da hause.


Kaj to pomeni?

matobeli ::

hojnikb je izjavil:

nimas kej skurit, usb polnjenje je standardn protokol.
Pa tudi sicer če imaš kaj pojma, veš da z većjo močjo polnilca nimaš kej skurit


Ah, tapoceni elektronika se včasih zanaša da ima polnilec tokovno omejitev. Tudi usb ni imun na šlamparije.

D3m0r4l1z3d ::

Žal z rastjo OHMov raste tudi cena, vendar za dober zvok je nujna impendanca.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

d4vid ::

Kaj se sekiras, v navodilih pise USB na racunalniku. Ce sezges, reces da si v moder usb na racunalniku vklopu, pa ti zamenjajo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Dr_M ::

Verjetno nebi nihce hotel imet na glavi fire hazard slusalk? Samo ugibam...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ahim ::

MxxW5 je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Impendanco imajo itak porazno. Ohm in da hause.

Kaj to pomeni?

Da fante nima pojma o osnovah fizike (kaj sele elektrotehnike ...), a kljub temu stresa neumnosti.

JebatGa ::

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Kaj mislite o tem računalniku? Je za to ceno dober? Lahko kje pogledam kakšna je matična in rami?

modelno1 ::

Tukaj imaš test. Moja nemščina je bolj slaba, kolikor sem razbral ima i7 8700 CPU (ne i7 7700 kot piše v oglasu), z370 chipset, 2x 8GB DDR4 2400 MHz brez prostih DIMMov, SSD je Intel 600p NVMe, dodaten M.2 priključek, 450 W napajalnik.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.
««
156 / 194
»»