» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
105 / 194
»»

          ::

trnvpeti je izjavil:

napredni uporabnik je tisti, ki razmislja v naprej, in se ne pusti omejevati


Zato pa napredni uporabnik že v štartu kupi zadosti zmogljiv računalnik, ki ga nato uporablja (hence "uporabnik") in ne izgublja časa (in denarja) z menjavo sokoraj vseh sestavnih delov.

Pithlit ::

          je izjavil:

Zato pa napredni uporabnik že v štartu kupi zadosti zmogljiv računalnik, ki ga nato uporablja (hence "uporabnik") in ne izgublja časa (in denarja) z menjavo sokoraj vseh sestavnih delov.

To si ga pa pihnil zdaj...
Life is as complicated as we make it...

opeter ::

Heisenberg je izjavil:

Hecno koliko neizkoriščenega prostora ko je vse na plati.
BI bilo resnično eno majhno microTX ohišje pa še sexi bi zgledal. Takega bi potem še sam kupil.


Pa saj to je microATX ohišje. Ti verjetno misliš na ITX?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

trnvpeti ::

Dr_M je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

napredni uporabnik je tisti, ki razmislja v naprej, in se ne pusti omejevati



Pa vsi pljuvajo po meni, ker hocem microsd kartico in odstranljivo baterijo v telefonu. Ocitno folku sede bit omejen.

taki so v vecini, in najbolj glasni

          je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

napredni uporabnik je tisti, ki razmislja v naprej, in se ne pusti omejevati


Zato pa napredni uporabnik že v štartu kupi zadosti zmogljiv računalnik, ki ga nato uporablja (hence "uporabnik") in ne izgublja časa (in denarja) z menjavo sokoraj vseh sestavnih delov.

skoraj vseh sestavnih delov :)
od kod si pa to pobral

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Heisenberg ::

opeter je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Hecno koliko neizkoriščenega prostora ko je vse na plati.
BI bilo resnično eno majhno microTX ohišje pa še sexi bi zgledal. Takega bi potem še sam kupil.


Pa saj to je microATX ohišje. Ti verjetno misliš na ITX?


Ja, tistega ki je pač mikro ;)

Nekako sem mislil, da je mikro najmanjši.

          ::

Pithlit je izjavil:

          je izjavil:

Zato pa napredni uporabnik že v štartu kupi zadosti zmogljiv računalnik, ki ga nato uporablja (hence "uporabnik") in ne izgublja časa (in denarja) z menjavo sokoraj vseh sestavnih delov.

To si ga pa pihnil zdaj...


Pihnil? Pithlit?

Pithlit ::

Heisenberg je izjavil:

Nekako sem mislil, da je mikro najmanjši.

Pico. Ampak to nima veze. ATX je en standard, ITX je drugi (pa še ene par jih je). MikroATX je kar velika zadeva... relativno, seveda - ITX je ene pol manjša zadeva, v grobem.

          je izjavil:

Pihnil? Pithlit?

Pihnil, ja. Napredni uporabnik bo zamenjal kar je treba zamenjat, kadar je treba. Nikakor pa ne vsega naenkrat (no, razen če presodi da bi to bilo najbolje). Če se proizvajalci trudijo to početje onemogočat, je to pač slabo... za oboje.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

          ::

Aha. Jaz sem pa vedno mislil, da napredni uporabnik ve kaj potrebuje in to že takoj kupi.

broken/link ::

kupi, če ima to možnost. če je pa nima se pa znajde in tudi kaj zamenja/dokupi, če je potreba. sej, ko boš enkrat napredni uporabnik se boš že navadil ;)

Pithlit ::

          je izjavil:

Aha. Jaz sem pa vedno mislil, da napredni uporabnik ve kaj potrebuje in to že takoj kupi.

Napredni uporabnik tudi ve kdaj potrebuje kaj boljšega... in to kupi, ter zamenja. Zakaj bi kupoval nov komp če rabiš, recimo, večji/hitrejši disk? Ali pa več RAM-a? Al pa novo grafično? Napajalnik?

Če kupuješ desktop mašino pač kupiš dobro ohišje (ki ti take akrobacije omogoča s čim manj komplikacij), pa dober napajalnik. Vse ostalo se menja po potrebi.
Life is as complicated as we make it...

          ::

Pithlit je izjavil:

Napredni uporabnik tudi ve kdaj potrebuje kaj boljšega... in to kupi, ter zamenja. Zakaj bi kupoval nov komp če rabiš, recimo, večji/hitrejši disk? Ali pa več RAM-a? Al pa novo grafično? Napajalnik?


Zato ker v štartu kupiš dovolj dobrega da takrat, ko bi po tvojem scenariju menjal disk ali karkoli pač zamenjaš cel paket. Vmes pa se ne zajebavaš s šravfanjem.

trnvpeti ::

tudi ko menjas cel paket, star ostane, in lahko nekomu sluzi naprej

facepalm ::

          je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Napredni uporabnik tudi ve kdaj potrebuje kaj boljšega... in to kupi, ter zamenja. Zakaj bi kupoval nov komp če rabiš, recimo, večji/hitrejši disk? Ali pa več RAM-a? Al pa novo grafično? Napajalnik?


Zato ker v štartu kupiš dovolj dobrega da takrat, ko bi po tvojem scenariju menjal disk ali karkoli pač zamenjaš cel paket. Vmes pa se ne zajebavaš s šravfanjem.


napredni uporabnik se ne "zajebava s sravfanjem", ampak samo "sravfa" in pika:)
ce si on the budget, je bolj smiselno vzet cenejso konfiguracijo (z moznostjo nadgraditve), saj do takrat, ko bos dejansko potreboval vec moci, bo le-ta cenejsa kot je danes.

si ne predstavljam, da bi menjal racunalnik, ker mi je disk postal prepocasen...
se manj pa scenarij, ko bi cakal, da postane vecina component prepocasnih, zato da opravicim nakup novega racunalnika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Pithlit ::

          je izjavil:

Zato ker v štartu kupiš dovolj dobrega da takrat, ko bi po tvojem scenariju menjal disk ali karkoli pač zamenjaš cel paket. Vmes pa se ne zajebavaš s šravfanjem.

Jao.

V štartu kupiš najboljše za svoj denar, ki je dovol dobro za to kar počneš. In ne mečeš denarja stran za stvari ki jih ne potrebuješ. Ne kupuješ rama pa diskov na zalogo. Ne daš 500€ za cpu če je tist za 250€ čist dovolj dober (in bo povsem zadostoval dokler unemu ne pade cena na 250€)... in tako naprej.

V računalništvu je glupo kupovat za naprej, ker imajo 'cutting edge' zadeve hudo premium ceno... in zadeve hitro 'zastarijo' oz. se tolk pocenijo da se pol po buči tolčeš.
Life is as complicated as we make it...

          ::

Obi-Wan once thought as you do.

Če šparaš pri sestavljanju potem ja, ima nadgrajevanje nek smisel. Če pa kupiš nek soliden in dobro uravnotežen računalnik, potem ti pa celoten paket lahko služi do konca.

Dr_M ::

Jest mam 3.5 leta staro plato in cpu. Od zacetne sestave je samo se to isto, vse ostalo pa ze zamenjano (z ohisjem vred). Nikoli ne menjam vseh komponent na1x, ampak po potrebi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

trnvpeti ::

en recimo notebook/racunalnik, z recimo 2G prilotanim ramom, prilotanim diskom, prilepljeno baterijo nekomu odsluzi, mu je premalo, si zazeli nekaj novega
z dodatnim ramom in/ali drugim ssdjem in/ali novo baterijo lahko komu ali za neke druge stvari sluzi se naprej

mojca ::

Smo že off-topic, ampak jaz imam prenosnik iz leta 2009, ki mi še vedno odlično služi. Sem mu pa že dvakrat menjala disk (100 GB -> ... -> 750 GB), početverila ram (2 GB -> 8 GB), menjala akumulator, nekajkrat menjala in nekajkrat lotala okvarjen napajalnik, 2x menjala okvarjen SATA kabel. (Na prejšnjem sem 2x garancijsko menjala akumulator, 2x garancijsko napajalnik, kupila disk, kupila ram, garancijsko menjala okvir okrog LCD-ja, 3x tipkovnico, 1x spodnji del ohišja, 1x DVD enoto.) Zdaj me je pa groza misli na to, da bo mašina nekega dne odpovedala, ker ima naslednja generacija enakih prenosnikov vse zalotano in niti enega ušivega rama ali diska ne moreš dodati oz. zamenjati naknadno. Najraje bi kišto, kjer je enostavno zamenjati karkoli, a kaj, ko je kišto problem vlačit naokrog. Šraufanje je pa najlepši del oz. bistvo vsega :)

Alamar ::

freesty je izjavil:

Alamar je izjavil:

14 inčen Medion Akoya izpred par mesecev nazaj bo kmalu na voljo znižan in sicer po 219 EUR. Zaloge seveda skrajno omejene.:D


Kdaj pa bo znizan? Ga imam namen kupit.
Od sobote (Hofer vikend). Bodi pred trgovino takoj zjutraj, če ga hočeš imeti. Zaloge so res minimalne, ker gre za odprodajo. Govora je pa o navadnem 14 inčnem medionu in ne o hibridu, ki ga je en zgoraj višje omenil.

Drug teden bo še ena tablica
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... in PS4 https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

BorutK-73 ::

matobeli je izjavil:

Kakšne LED palčke imaš to?


V kuhinji imam pa 2 daljše, skupno so pa isto dolge kot 3 manjše.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Dr_M je izjavil:


Moja tasca ima nexusa 4, ze pol leta jamra, da ji baterija niti en dan ne zdrzi vec, ampak telefona ne da na servis, ker bi bila vsaj en teden brez. Moja mat ima nexus 5, popolnoma enaka zgodba. Telefon uporablja minimalno, vcasih zdrzal 3-4 dni, zdej samo se od jutra do vecera.
Ampak ja, folk bi prostovoljno zalimal baterijo not. Omejenci.

A je 100 EUR prišparanega na račun zanič baterije odtehtalo vse te izgubljene živce (in čas, ko bi lahko uporabljali napravo, pa zaradi zanič baterije niso) ?

500 EUR za "idealen" PC + 100 EUR "šraufanja"
napram: 600 EUR takoj za PC, ki ne rabi šraufanja ?

Če si nezaposlen in imaš preveč časa, potem seveda prva možnost.
Sicer načeloma druga.

PS: Super derail teme! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

trnvpeti ::

100eur za sraufanje, da odvijes en/dva vijak/a, in vstavis ram :)

Dr_M ::

A je 100 EUR prišparanega na račun zanič baterije odtehtalo vse te izgubljene živce (in čas, ko bi lahko uporabljali napravo, pa zaradi zanič baterije niso) ?


Ce mene uprasas, so te vrste naprave najslabse mozne, ampak vsi jih hocejo met. Ubistvu nic ne prisparajo, prave ovce se vec placajo, recimo 100e za dodatnih 32GB pomnilnika. 64GB microsd stane ~20e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

100eur za sraufanje, da odvijes en/dva vijak/a, in vstavis ram :)

In maš bolj smiselno sestavo :)
Ampak ne, važno da je lično zapakirano, pa ni važno kaj je noter (oz. koliko smisla ima takšen combo).
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Tisti, ki kupijo tablico namesto prenosnika ali deska, to tudi zelo hitro prodajo ali pa jo uporabljajo za oglede risank med vožnjo mulcev, da je na zadnjih sedežih mir. Bolha je polna oglasov za skoraj nerabljene tablice.

Napredni uporabnik najprej vsaj okvirno ve, kako zmogljivo mašino rabi, potem pogleda koliko cvenka ima na razpolago in se pametno odloči p/p.

Vsi drugi uporabniki pa tako kot srake vidijo, da se zadeva sveti, hočejo hitro na FB in Twiter, vse ostalo pa jim je španska vas. Nekaj med temi drugimi je za silo seznanjeno, katere stvari naj bi računalnik vseboval, da bo kolikor toliko hiter, izjema pa so igričarji, ki jim je pomambno samo to, da najnovejše igre delajo na štirih monitorjih v xy nastavitvah.

SSD pogon pač ni p/p solucija, vsaj v prenosnikih za nekaj sto €, jih pa večinoma že, poleg HDD-ja, vgrajujejo v profi mašine.
Večino tistih, ki kupijo poceni prenosnik, le-tega uporabljajo za vsakodnevna opravila in kolekcijo filmov in glasbe iz PB ali Partisa. Njim pa je seveda pomembna kapaciteta HDD-ja.
Na 128GB spraviš hudičevo malo tega materiala.
Delo krepa človeka

d4vid ::

Zato pa imaš NAS + prenosnik :D Kar je spet naprednejša konfiguracija. Moj foter še med dvema diskoma ne loči, kako bi šele NAS uporabljal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

>SSD pogon pač ni p/p solucija, vsaj v prenosnikih za nekaj sto €,

Glih ssd je daleč najboljša p/p rešitev, ker tipičen uporabnik bo prej opazil razliko med odzivnosti ssd vs hdd kot pa neke i3ke in quad i7ke...

Pa ssdji majo še en added bonus; vzdržljivost.

Kar se pa tiče placa; 128GB je dosti placa za tipičnega uporabnika. Če pa ni, se pa vedno lahko kupi prenosni disk, da se lahko filme gleda tudi na tvju :)
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - p/p se ne meri samo hitrost in odzivnost, temveč tudi GB/€, tu pa zmagajo še vedno HDD-ji.
Sicer pa zagon dveh enakih prenosnikov, v enem je ssd, v drugem wd black je iz hibernacije razlike točno 5 sekund, katere so zelo pomemnbne splošnemu uporabniku.
Vse ostalo, kar se tiče surfanja, gledanja filmov, poslušanje muzike,..... med njima razlike ni. Torej je poleg malenkost hitrejšega odziva, vse ostalo v minus - pomanjkanje prostora.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Potem pa vidiš realnost zasranih sistemov, kjer vsak programčič nekaj praska po disku.

Ugani, kater sistem bo bolj uporaben. Ne gre se samo za boot čase, ki so ubistvo dost irrelevant (win8 naprej že na hddju dost hitro boota).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Za povprečnega uporabnika bo oboje uporabno, samo prostora bo za filme,..... na SSD prej zmanjkalo.
Delo krepa človeka

Go-ahead ::

Kaj pa ta TV?

link

Ali se da z njim pogledat kakšen film na spletu,kar prek wifi-ja? Ali je nujno potrebno snemanje na usb ključe?

Zelnick ::

Go-ahead je izjavil:

Kaj pa ta TV?

link

Ali se da z njim pogledat kakšen film na spletu,kar prek wifi-ja? Ali je nujno potrebno snemanje na usb ključe?

Lahko kar prek Wifija predvajas prek racunalnika/tablice/smart telefona ce ti je lazje. Brskalnik pa je najbrz kaka chrome verzija in je malo nerodno brskat z dalinjcem.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

          ::

A je gdo danes že nabaviv Ipada? Jaz grem po šoli po enega če bodo še 8-).

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Za povprečnega uporabnika bo oboje uporabno, samo prostora bo za filme,..... na SSD prej zmanjkalo.

Uporabno mogoče prvi teden/mesec. Potem ko se pa naserje gor shitload sranja, pa malo manj...
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

          je izjavil:

A je gdo danes že nabaviv Ipada? Jaz grem po šoli po enega če bodo še 8-).

Kar ostani v šoli, ker se napiše KDO, ne GDO. Marija pomagaj!

          ::

radmannsdorf je izjavil:

          je izjavil:

A je gdo danes že nabaviv Ipada? Jaz grem po šoli po enega če bodo še 8-).

Kar ostani v šoli, ker se napiše KDO, ne GDO. Marija pomagaj!


Hvala za opozorilo mr. Alfred Einstein.

Zgodovina sprememb…

xxxul ::

ipad - ne trudi se, jih ni vec (vsaj v LJ)
btw:

http://m.slovenskenovice.si/novice/slov...

radmannsdorf ::

kamikaze5, Albert je bil, ne Alfred. In bil je fizik, ne jezikoslovec ;)
Če boš kupil ipad, priporočam čimvečjo uporabo wikipedie. Zelo uporabna zadeva.
Ostalim pa se opravičujem za offtopic.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Pred ljubljansko trgovino je bilo zgolj šest kupcev.


Hja, če ni Apple store se sploh ne splača čakat pred trgovino da te ujamejo novinarji.

Off: Tudi Alfred obstaja.

busdriver1 ::

v lj potem nikjer ni več ipadov?

          ::

radmannsdorf je izjavil:

Če boš kupil ipad, priporočam čimvečjo uporabo wikipedie. Zelo uporabna zadeva.


Poznam, saj sem avtor več 10 člankov.

Pithlit ::

          je izjavil:

Poznam, saj sem avtor več 10 člankov.

Lahko dobimo linke?
Life is as complicated as we make it...

Machete ::

Upam, da jih je kdo zlektoriral.. :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

Hmmm. Moraš bit pa kar freh, da nepismen pišeš po wikipediji.

          ::

perci je izjavil:

Hmmm. Moraš bit pa kar freh, da nepismen pišeš po wikipediji.


Sem pač večji del otroštva preživel zunaj, tako da moj prvi jezik je nemščina, zelo dobro (govorno in pisno) pa obvladam tudi francoščino in italijanščino, tako da opazke o nepismenosti prosim prihrani za kdaj drugič. ;) S slovničnimi napakami, ki jih namerno vnašam v svoje zapise, le prilagajam nivo pisanja slo-tehu.

black ice ::

Sodeč po ostalih tvojih prispevkih na tem forumu močno dvomim, da gre za namerne napake.

Pithlit ::

No dej, linke, resno me zanima. Lahko komot novo temo odpremo. Lahko so linki do člankov v kateremkoli od omenjenih jezikov (pa še parih zraven).

Verjetno ti je do zdaj že jasno da boš (si že) tarča posmeha v kolikor ne podpreš svoje trditve.
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

Nesta ::

Drug četrtek boste Konzolasi prsli na svoj racun. PS4 bojo mel v Hofrnu :)

Machete ::

Saj je že bil, kakor sem jaz videl. Tam blizu jogurtov in bio jajc.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
««
105 / 194
»»