» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
104 / 194
»»

ropo009 ::

Hofer ponuja ta hibrid:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...
MEDION(R) AKOYA(R) E2212T (MD 99700)
29,5-cm (11,6") večdotični zaslon
procesor Intel(R) AtomTM Z3735F
2 GB velik delovni pomnilnik
64 GB velik bliskovni pomnilnik
Windows 10 Home
Microsoft(R) Office(R) Personal lahko 1 leto uporabljate brezplačno1
visokoločljivostni zvok z 2 zvočnikoma s certifikatom Dolby AudioTM
brezžični LAN z Bluetoothom 4.0
vgrajena visokoločljivostna kamera in mikrofon
kamera s 5 mio. slikovnih pik zadaj
kamera z 2 mio. slikovnih pik spredaj
baterija z dolgim delovanjem - do 6 ur (odvisno od uporabe)
vključno z bogatim paketom programske opreme
številni priključki
mere/masa: priklopni del s tipkovnico: ca. 34 x 1,2 x 21 cm/0,81 kg, tablični računalnik: ca. 34 x 1,1 x 19,6 cm/0,86 kg

Je ta strojna oprema dovolj za windowse in uporabo (splet, filmi, office)?

Pithlit ::

Je... Sam mal drag je, IMHO. Če ga primerjam z mojim (P2214T) za dobrih 50€ več.
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

Je, ni bliskovito hitro, dela pa. Ampak vprašanje če se splača:
-star procesor
-1366 x 768 resolucija
-2GB rama

Želiš imeti:
-x5-Z8300/x5-Z8500
-1920x1080/1200 resolucijo
-4GB rama

300€ tudi ni tako malo. Je pa res da je to 12" tablica z tipkovnico.

CyberPunk ::

Lahko bi bil vsaj 1920x1080, glede na to, da je njihova lanska tablica imela tako resolucijo...

ropo009 ::

Ta hibrid za navedeno rabo potemtakem najbrž ne bi bil (hudo) zgrešen nakup.

Sicer sem gledal tudi tablice s tipkovnico (in windowsi) a so bile vse dražje.

Drugače pa bo to (ali podobno napravo) prinesel božiček :-)

Alamar ::

14 inčen Medion Akoya izpred par mesecev nazaj bo kmalu na voljo znižan in sicer po 219 EUR. Zaloge seveda skrajno omejene.:D

hojnikb ::

damn, zelo mamljivo
#brezpodpisa

clio open ::

radmannsdorf je izjavil:

xxxul je izjavil:

ce bo kdo nabavu dones medion comp, a lohk da kako sliko kolk ja placa za grafo, pa kaki konektorji na PSU so frej?

izvoli,






Hmmm... Mi zaupaš ob kateri uri in kje si ga kupil; če ne posega vprašanje preveč v zasebnost. Po zagotovilih v dveh Hoferjih (v prvem sem bil cca 8:30, v drugem 8:45; oba na Celovški)jih niso imeli več ne v LJ, ne v Medvodah ne v Trbovljah. Kar me je presenetilo, glede na to, da je trgovina prazna. Na srečo me je tudi spodbudilo v resnejši nakup :)

Pithlit ::

ropo009 je izjavil:

Ta hibrid za navedeno rabo potemtakem najbrž ne bi bil (hudo) zgrešen nakup.

Sicer sem gledal tudi tablice s tipkovnico (in windowsi) a so bile vse dražje.

Drugače pa bo to (ali podobno napravo) prinesel božiček :-)

Če te ne moti malo RAM-a, porazna ločljivost, praktično nič storage... ja, ni zgrešen nakup kar se rabe tiče. Je pa drag.

P2214T je podoben hibridnik. S parimi razlikami:
FHD 11,6"
dodatnih 500GB placa v docku (tipkovnici)
dodatna baterija v docku
4GB RAM-a

...za ~50€ več.

Rabljen
Nov
Life is as complicated as we make it...

mojca ::

Pri Hoferju sem kupila nekaj 20 W LED reflektorjev (doma imamo štiri, dva smo kupili za znance). V dveh letih je znancem crknil eden ali dva, nam pa že trije (dvakrat na isti lokaciji), četrtemu so šteti dnevi (LEDica utripa). Zadnje čase imajo sicer identične reflektorje kot na eBay-u (slabši dizajn od predhodne serije), s to prednostjo, da ti ga vzamejo nazaj in vrnejo denar, ko odpove.

V čem je fora, da to crkuje kot za stavo?

AvtoR ::

Pregrevanje elektronike? 20w je že lahko problem hladit brez dobrega zračenja in hladilnih reber za odvod toplote. Samo ugibam!

floyd1 ::

Pregrevanje in slaba izdelava.
Kupil sem "malo bolj firmski" kitajski 10W led reflektor in enaki simptomi - utripajoča ledica (počasno utripanje). Vzel narazen, zmigal kable in ugotovil, da je krivec samo en slab stik, ko se zadeva zagreje - dva 230V kabla v notranjosti sta namreč povezana le z nekakšno sponko, ki je samo stisnjena, namesto običajne, ki se privijači in ki bi držala 10x boljše. Po hitrem servisu zadeva dela OK že 1 mesec. Saj vem, da se vsakemu ne da "šraufat" zadev za 10 EUR, ampak mogoče pa pride komu ta informacija prav.

Slovenistan ::

Alamar je izjavil:

14 inčen Medion Akoya izpred par mesecev nazaj bo kmalu na voljo znižan in sicer po 219 EUR. Zaloge seveda skrajno omejene.:D


A to je tisti štirijedrnik s pentium in 2gb rama ?

SimplTech ::

Verjetno imam Alamar v mislih MEDION AKOYA E4214.

Zanimiva ponudba za 219 EUR.

ropo009 ::

Pithlit je izjavil:


Če te ne moti malo RAM-a, porazna ločljivost, praktično nič storage... ja, ni zgrešen nakup kar se rabe tiče. Je pa drag.
P2214T je podoben hibridnik. S parimi razlikami:
FHD 11,6"
dodatnih 500GB placa v docku (tipkovnici)
dodatna baterija v docku
4GB RAM-a
...za ~50€ več.
Rabljen
Nov


Alamar je izjavil:

14 inčen Medion Akoya izpred par mesecev nazaj bo kmalu na voljo znižan in sicer po 219 EUR. Zaloge seveda skrajno omejene.:D


Se spomnim tega iz hoferja...

Konkretni hibrid (za katerega sem spraševal) vidim (po raznih mnenjih) ni najbolj optimalna izbira. Je drag, a konkurenta s podobnimi karakteristikami nisem našel. Ta pri hoferju ponuja tudi triletno garancijo, ki vsekakor šteje. Tudi kombinacija (tablica-prenosnik) je všečna še posebej za uporabnika, ki se (šele) spoznava z računalništvom. Windowsi so prednost, saj le te učijo na tečajih. Za osnovno rabo tako mislim da bo dovolj dober.

Je pa res, da bi mu pasalo malo več rama in večja kapaciteta diska, a v tem primeru cena presega budget, ki je na voljo.

Nakup v tujini pa ne pride v poštev.

Hvala vsem za mnenje.
Lp

trnvpeti ::

SimplTech je izjavil:

Verjetno imam Alamar v mislih MEDION AKOYA E4214.

Zanimiva ponudba za 219 EUR.

meni se pa ne zdi tako zanimiva:
- ocitno se slabo prodaja, zato so veckrat po prvi ponudbi ponovili akcije
- namesto 500G diska bi notri dali en 120G(ali celo 60G) ssd, in isto pustili moznost vgraditvi dodatnega HDD v bay, in se cena bi bila lahko nizja
- 4G rama bi res minimilno povecalo ceno in slab dostop do menjave rama
- nestandardna baterija otezuje menjavo

perci ::

Jst imam hibrida (hp envy x2) že par let in lahko povem, da ga praktično nikoli ne uporabljam kot tablico. Uporabljam ga kot laptop s touch screenom.

Je pa v uporabi že nekaj let, po nekaj ur na dan, tko da je očitno še kar vzdržljiva zadeva.

Pithlit ::

Tablični del je... bolj igrača. Kar ni nujno slabo - včasih res prav pride da lahko ločiš ekran od ostale periferije. Pa še besedo o resoluciji... ta ~720p je sicer za laptop nekako še sprejemljiva zadeva, ampak ko ekran ločiš od tipkovnice ga ponavadi držiš bliže očem, in zadeva postane moteča. So pike le malenkost prevelike.

Jaz mojega kot tablico uporabljam za kak film predvajat ko naše mulce na kakšno tekmo peljem (pa da je najmanj 2 uri vožnje v eno stran - se zgodi mogoče 2x letno). Obesim med zice in mulci so lepo tiho zadaj. Pa ko v kliničnem čakam na pregled kot da nimam boljšega dela kot tam sedet (od takrat ko sem naročena) uro ali dve (dokler ne pridem na vrsto). Drugače je kar v laptop mode.

@ropo: če si omejen na Slovenijo je alternativa res bolj boga. Drugače imaš na voljo še, recimo, Asus T200 (od 350€ naprej). T100 je cenejši (ima pa 'le' 10,1" ekran).
Life is as complicated as we make it...

mojca ::

floyd1 je izjavil:

Pregrevanje in slaba izdelava.
Kupil sem "malo bolj firmski" kitajski 10W led reflektor in enaki simptomi - utripajoča ledica (počasno utripanje). Vzel narazen, zmigal kable in ugotovil, da je krivec samo en slab stik, ko se zadeva zagreje - dva 230V kabla v notranjosti sta namreč povezana le z nekakšno sponko, ki je samo stisnjena, namesto običajne, ki se privijači in ki bi držala 10x boljše. Po hitrem servisu zadeva dela OK že 1 mesec. Saj vem, da se vsakemu ne da "šraufat" zadev za 10 EUR, ampak mogoče pa pride komu ta informacija prav.


Bom razstavila in pogledala, kje se pregreva in ali je kakšen spoj očitno zanič. Največji štos je, da reflektor itak gori samo tisto dobro minuto naenkrat in ne ves čas, zato ne vem, zakaj bi se pregreval (razen če so tudi kitajci dizajnirali z isto logiko: saj ni potrebe po dobrem odvajanju toplote, a ne, zakaj bi jo vgradili in povečevali stroške).

Magic1 ::

mojca je izjavil:

Pri Hoferju sem kupila nekaj 20 W LED reflektorjev (doma imamo štiri, dva smo kupili za znance). V dveh letih je znancem crknil eden ali dva, nam pa že trije (dvakrat na isti lokaciji), četrtemu so šteti dnevi (LEDica utripa). Zadnje čase imajo sicer identične reflektorje kot na eBay-u (slabši dizajn od predhodne serije), s to prednostjo, da ti ga vzamejo nazaj in vrnejo denar, ko odpove.

V čem je fora, da to crkuje kot za stavo?

Podobne probleme sem imel z Lidlovimi led zadevami. Izgleda da je večina teh led zadev zelo slabe izdelave. Slabi loti, ki se le malo segrejej in popustijo, najslabša elektronika...
Zgleda da računajo na to, da ne boš hranil račune za ves ta šrot za 10€.
Raje bi videl, da bi bile zadeve par eurov dražje, a malo kvalitetnejše.
Magic

Runnagain ::

Kaj pa garancija treh let? Meni lidlova oz. hoferjova led še ni nobena crknila, se pa to dogaja s poceni kitajskimi.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Izgleda, da kot imaš srečo. Imaš nekare solidne zadeva, a ogromno tudi prepakiranih cheap Kitajcev.
Magic

freesty ::

Alamar je izjavil:

14 inčen Medion Akoya izpred par mesecev nazaj bo kmalu na voljo znižan in sicer po 219 EUR. Zaloge seveda skrajno omejene.:D


Kdaj pa bo znizan? Ga imam namen kupit.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BorutK-73 ::

Meni je crknil napajalnik za led palčke (3 palčke). Priklopil na 12V direkt na PC napajalnik in dela naprej. Me pa bolj skrbi če crkne napaljc v kuhinji pod pultom kjer so 2 palčke ledik.

matobeli ::

Kakšne LED palčke imaš to?

d4vid ::

trnvpeti je izjavil:

SimplTech je izjavil:

Verjetno imam Alamar v mislih MEDION AKOYA E4214.

Zanimiva ponudba za 219 EUR.

meni se pa ne zdi tako zanimiva:
- ocitno se slabo prodaja, zato so veckrat po prvi ponudbi ponovili akcije
- namesto 500G diska bi notri dali en 120G(ali celo 60G) ssd, in isto pustili moznost vgraditvi dodatnega HDD v bay, in se cena bi bila lahko nizja
- 4G rama bi res minimilno povecalo ceno in slab dostop do menjave rama
- nestandardna baterija otezuje menjavo


Ti bi v računalnik za 220€ dal SSD? Če mi najdeš prenosnik za 300€ s SSD diskom (in to zamenljivim!), mi daj link. 2GB rama je za moje potrebe zaenkrat dovolj in mi deluje povsem OK, pa sem imel prej Phenom X6 in 8GB rama. V obeh pa imam SSD, to je res.
Pač moje mnenje je, da je za 220€ top buy. Mislim, da bom kupil kar še enega, če bo res 220€. Rabim nekaj za blagajno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

d4vid - Ravno v računalu za 220€ pride ssd do izraza. Če imaš močno mašino i7, hiter ram in HDD s 7200o/min, so razlike dovolj majhne, da pri zagonu in odpiranju navadnih failov razlike skoraj ne opaziš, pri podhranjenem mlinčku pa ta razlika res pride do izraza, saj govorimo o še enkrat hitrejšem odpiranju in večji odzivnosti pri vsem.

Seveda ga ne boš našel, ni pa 50€ tak strošek, da ga nebi zmogel, istočasno pa imaš original disk lahko kot zunaji ali za zamenjavo z DVD enoto.
Delo krepa človeka

d4vid ::

solatko - se strinjam. Vendar za ta denar ne dobiš SSDja v računalniku.
Imam točno ta prenosnik in deluje popolnoma zadovoljivo s Intenso SSDjem. RAM-a pa še nisem nadgradil, bom v naslednjem letu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

solatko ::

Saj ga skoraj v nobenem do 1000€ ni. Hočejo pač vsi prodajat veliko prostora 1T, 1,5T in ne brzine.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Kar se tiče cene, bi medion kamot lahko dal 64 ali 128GB eMMCja, pa nebi stal nič kaj več kot tisti mehanski disk, ki je noter
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

Kar se tiče cene, bi medion kamot lahko dal 64 ali 128GB eMMCja, pa nebi stal nič kaj več kot tisti mehanski disk, ki je noter

Prav to govorim, niso v redu sestavili prenosnik. Oz bi slo veliko bolje za isto denarja.

Kar se tice za blagajno.
Zbox 120 eur , ssd 40 eur, ram 20 eur, skupaj pride pod 200.

solatko ::

Ko poslušaš bodoče lastnike prenosnika ali deska, je prvo vprašanje velikost diska, saj jih večina misli, da z manj kot 1T ne bodo preživeli.
Če bi ponujali samo prenosnike z 60, 120 ali 250GB diski, bi jih prodali občutno manj, kot jih prodajo sedaj, saj je za večino potencialnih kupcev, hitrost mašine dovolj velika tudi z navadnimi diski, samo da je dovolj prostoren.
Naprednejšim uporabnikom pozneje ni problem zamenjati disk ali dokupiti adapter in zamenjati skoraj neuporabno DVD enoto, povprečni uporabnik pa pač uporablja navaden disk in je zadovoljen, ker gre gor toliko filmov, slik in glasbe.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

zanimivo, da se potem proda toliko tablic pa telefonov :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

solatko ::

hojnikb - Saj sem vedel, da brez tvojega komentarja ne bo šlo.
Seveda uporabniki kupujejo tablice in telefone za enaka opravila in sposobnosti, kot prenosnike in desktope.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

Naprednejši uporabniki raje vzamejo ssd že v štartu... pa pol dodajo en zunanji disk (al whatever). Manj napredni uporabniki bi isto počeli... če bi imeli možnost (pa je pravzaprav ni). Nenaprednim uporabnikom pa itak vse dol visi.

To, da se v prenosnike ne vgrajuje ssd-jev, je blesavo. Pa govorim za vse cenovne range. Poceni prenosniki (tko kot ta medionov 14") bi komot lepo preživeli s tistimi emmc-ji ki jih medion itak v vsako tablico tlači. Sicer niso neki šprinterji (so le malenkost hitrejši od hdd-jev)... ne bo pa nobenega skoraj kap zadela ko se bo prenosnik prevrnil. Dražji prenosniki pač imajo proper ssd-je.
Life is as complicated as we make it...

trnvpeti ::

tudi napredne uporabnike se omejuje, prilepljena ali nenavadna baterija, prilotan ram, cel prenosnik razdred zaradi vgraditve ssda,...

Assass1n ::

Če je govora o 14", ram ni prilotan ampak je en slot za klasični ddr3l ram, ssd vgradiš z odvitjem enega vijaka, baterija pa je 3 celična se jo da ven vzeti in neseš v ebatt in ti jo zrihtajo še ceneje kot od drugih laptopov.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Pithlit ::

trnvpeti je izjavil:

cel prenosnik razdred zaradi vgraditve ssda,...

Saj kupiš zunanjega! Na usb2!

Assass1n: u bistvu govorimo bolj na splošno... se je pa s tem 14" začelo, ja.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

trnvpeti ::

ja naslosno, ko kupujes nov prenosnik, in gledas te parametre(da lahko zdaj ali kasneje kaj zamenjas), ugotovis, da je prisoten omenjen trend

ne vidim tehnicnega razloga, da se od spodaj odvije en vijak, in se zamenja ali doda ram in ssd na m.2 recimo

hojnikb ::

Pithlit je izjavil:

Naprednejši uporabniki raje vzamejo ssd že v štartu... pa pol dodajo en zunanji disk (al whatever). Manj napredni uporabniki bi isto počeli... če bi imeli možnost (pa je pravzaprav ni). Nenaprednim uporabnikom pa itak vse dol visi.

To, da se v prenosnike ne vgrajuje ssd-jev, je blesavo. Pa govorim za vse cenovne range. Poceni prenosniki (tko kot ta medionov 14") bi komot lepo preživeli s tistimi emmc-ji ki jih medion itak v vsako tablico tlači. Sicer niso neki šprinterji (so le malenkost hitrejši od hdd-jev)... ne bo pa nobenega skoraj kap zadela ko se bo prenosnik prevrnil. Dražji prenosniki pač imajo proper ssd-je.


V resnici so eMMC pomnilniki precej hitrejši od kateregakoli hddja.

solatko je izjavil:

hojnikb - Saj sem vedel, da brez tvojega komentarja ne bo šlo.
Seveda uporabniki kupujejo tablice in telefone za enaka opravila in sposobnosti, kot prenosnike in desktope.


Verjameš al pa ne, večina uporabnikov kupuje tablice ravno kot replacement za računalnik/desktop.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

>Verjameš al pa ne, večina uporabnikov kupuje tablice ravno kot replacement za računalnik/desktop.
prav obratno
kot dopolnilo, kavc, postelja, prenasanje,igre,...

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

V resnici so eMMC pomnilniki precej hitrejši od kateregakoli hddja.

Čist odvisno. Saj sem par strani nazaj bench nalimala... pa smo pogruntal da ni nek biser. To, da je za prenosne naprave boljša izbira (od hdd) v praktično vsakem pogledu, je pa jasno.
Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

Biser se ti zdi da ni za to, ker gledaš napačne podatke. V random read je še vedno precej hitrejši od kateregakoli diska.
#brezpodpisa

          ::

trnvpeti je izjavil:

tudi napredne uporabnike se omejuje, prilepljena ali nenavadna baterija, prilotan ram, cel prenosnik razdred zaradi vgraditve ssda,...


Ne vem če "napredni uporabnik" pomeni ravno to, da nekdo vsak mesec razstavi in nadgradi računalnik. Temu bi jaz rekel bolj "napredni nadgrajevalec". Itak so pa ponavadi to ljudje, ki so jim bistvene samo specifikacije, četudi potem računalnik uporabljajo le za fejsbukl ali igrice.

trnvpeti ::

napredni uporabnik je tisti, ki razmislja v naprej, in se ne pusti omejevati

Pithlit ::

hojnikb je izjavil:

Biser se ti zdi da ni za to, ker gledaš napačne podatke. V random read je še vedno precej hitrejši od kateregakoli diska.

Hmmm... sem imela v mislih malenkost slabše cifre. Tko, faktor 3 v random. My bad!

 emmc

emmc

Life is as complicated as we make it...

hojnikb ::

V random read vsaj faktor 10-15

Sekvečne hitrosti so boge, ampak te itk ne igrajo vloge pri odzivnosti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

trnvpeti je izjavil:

napredni uporabnik je tisti, ki razmislja v naprej, in se ne pusti omejevati



Pa vsi pljuvajo po meni, ker hocem microsd kartico in odstranljivo baterijo v telefonu. Ocitno folku sede bit omejen.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pithlit ::

Dr_M je izjavil:

Pa vsi pljuvajo po meni, ker hocem microsd kartico in odstranljivo baterijo v telefonu.

Sej maš že 32GB dost! Pa dobiš že telefone tud s 128... Itak boš pa telefon menjal preden bo treba baterijo menjat!

A tko? :P Še resolucija manjka... Pa koji k*** rabiš 1080p na telefonu?!?
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

Pithlit je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Pa vsi pljuvajo po meni, ker hocem microsd kartico in odstranljivo baterijo v telefonu.

Sej maš že 32GB dost! Pa dobiš že telefone tud s 128... Itak boš pa telefon menjal preden bo treba baterijo menjat!

A tko? :P Še resolucija manjka... Pa koji k*** rabiš 1080p na telefonu?!?


Ja tko.
Zarad mene ma lahko telefon 1TB pomnilnika, jest hocem msd kartico.
Moja tasca ima nexusa 4, ze pol leta jamra, da ji baterija niti en dan ne zdrzi vec, ampak telefona ne da na servis, ker bi bila vsaj en teden brez. Moja mat ima nexus 5, popolnoma enaka zgodba. Telefon uporablja minimalno, vcasih zdrzal 3-4 dni, zdej samo se od jutra do vecera.
Ampak ja, folk bi prostovoljno zalimal baterijo not. Omejenci.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
104 / 194
»»