» »

Hofer ponudba

Hofer ponudba

Temo vidijo: vsi
««
82 / 194
»»

misek ::

Roomba in podobne zadeve so neumne, zato se zaletavajo. Obstajajo pa bolj pametni sesalci, ki imajo malce več senzorjev in si lahko tudi mapirajo prostor.

Dr_M ::

Pa stanejo manj kot ledvica na crnem trgu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

barakus ::

Znebi se vseh tepihov in ovir na tleh in ti bo ta robot zmanjsal intervale rocnega sesanja iz enkrat tedensko na enkrat mesecno. Vsaj taka je moja izkusnja.

Magic1 ::

Sej ravno to je problem, prvo moraš ti pospravit, potem bo pa on dokončal. Glede na to da ti par minut vzame da stvari umakneš in potem spet postaviš, si vzameš še tistih par minut in posesaš s baterijskim in si fertik. Z rumbo pa moraš to narest ko greš nekam in ko prideš nazaj maraš še vedno postaviti stvari na svoje mesto.
Magic

barakus ::

Ja postavljanje nazaj nima smisla, jaz sem mislil znebi se teh reci za vedno...

misek ::

Dr_M je izjavil:

Pa stanejo manj kot ledvica na crnem trgu?
Začuda manj kot roomba. Vsaj tako je pred kratkim zatrjeval nekdo, ki se očitno spozna na stvar. Ni pa povedal modela. Povedal je, da je roomba pometač in ne sesalec, saj ima premalo moč.

driver_x ::

Pometači so v glavnem vsi, verjetno pa vsi tudi rahlo sesajo za pobiranje finega prahu. Roomba po mojem opažaju prostor obdeluje tako, da se naključno "odbija" od ovir, glede na velikost prostora oceni čas sesanja, vsake toliko pa čisti tudi robove. Seveda ima tudi metode za obdelavo raznih ovir. Tak način je preprost in deluje zadovoljivo v skoraj vseh primerih. Čim napravi dodajaš pamet in neko orientacijo v prostoru (o tem nekaj vem, saj sem se v preteklosti s tem ukvarjal), pa kaj kmalu naletiš na probleme s situacijami, ki jih na začetku nisi predvideval. Na koncu šteje le učinek. Pri nas obe rumbi delata v času, ko smo zdoma, tako da je vseeno, kako delujeta. Je pa hiša (tudi) na njun račun bolj pospravljena, saj se šara ne valja več po tleh.

CellarDoor ::

a nima neko osnovno mapiranje in beleži kje je že bila in kjer še ni, tam tudi gre, preden konča?

MarStre ::

Jaz imam Rombo že eno dobro leto in res ne vem kaj imate eni tako nestrpnost do tega sesalčka?

Med delovniki štarta ob enajstih in razen izpraznjenja koša nimam popolnoma nobenega dela z njo. Pa gre po štirih prostorih... in me ne bo nihče prepričal da je bila slaba investicija, ker dejansko nimam več fobije o sprehajanju po stanovanju v čipkastih belih nogavičkah.

Je pa res da ne živim v svinjaku, kjer bi po tleh ležale umazane gate in na pol izpraznjene konzerve tune. Morda taki rabite bager/mamo ne robotski sesalec?

driver_x ::

CellarDoor je izjavil:

a nima neko osnovno mapiranje in beleži kje je že bila in kjer še ni, tam tudi gre, preden konča?


Podrobnosti algoritma ne poznam, vendar bi si na podlagi opazovanj za Roombo upal trditi, da se premika naključno.

erkgheoruugh ::

Pred leti, ko sem se spravljal v nakup, sem na netu videl filmček, kjer so bili z vrha posneti v temi (z infra kamero ali nekaj takega) trije robotki. Roomba, samsung, pa še en, ki se ga ne spomnem. Bila je neka povprečna soba. Izkazalo se je, da je naključni algoritem od roombe boljši od teh načtrnih mapiranih zadev, saj je bila cela soba pofarbana, v primerjavi z drugima dvema, kjer je bilo več črnih pack na koncu posnetka.
Mogoče je bila pa samo reklama za Roombo. Ampak mene je prepričala.

Bom probal poiskat.

mirkuma ::

driver_x je izjavil:

CellarDoor je izjavil:

a nima neko osnovno mapiranje in beleži kje je že bila in kjer še ni, tam tudi gre, preden konča?


Podrobnosti algoritma ne poznam, vendar bi si na podlagi opazovanj za Roombo upal trditi, da se premika naključno.


"Roombas do not map out the rooms they are cleaning. Instead, iRobot developed a technology called iAdapt Responsive Cleaning Technology.[9] Roombas rely on a few simple algorithms such as spiral cleaning (spiraling), room crossing, wall-following and random walk angle-changing after bumping into an object or wall. This design is based on MIT researcher and iRobot CTO Rodney Brooks's philosophy that robots should be like insects, equipped with simple control mechanisms tuned to their environments. The result is that although Roombas are effective at cleaning rooms, they take several times longer to do the job than a person would. The Roomba may cover some areas many times, and other areas only once or twice."
vir: Roomba @ Wikipedia

In podrobneje:
http://www.jade-cheng.com/uh/coursework...
Video:
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

MrStein ::

Saj je kar nekaj testov, s posnetkom ("črto") poti robotka.
In primerjavami med modeli. Itd.
Malo starejši, recimo: http://www.heise.de/ct/inhalt/2011/18/1...

Nekaj slik:
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vens ::

Sam imam Neatota in Roombo. Roomba ob njem deluje kot retardirana.
Neato prostor poskenira z laserskim senzorjem in posesa, ne pa pomete kot roomba.

Pri roombi me najbolj moti, da ne posesa v delih sobe, ki so malce bolj skriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vens ()

CellarDoor ::

pri nas je tako zaprt trg, da je Roomba pri robotskih sesalnikih kot Xerox pri tiskalnikih včasih, ko je bil komunizem

mat xxl ::

misek je izjavil:

Roomba in podobne zadeve so neumne, zato se zaletavajo. Obstajajo pa bolj pametni sesalci, ki imajo malce več senzorjev in si lahko tudi mapirajo prostor.


No ko si tako zelo pameten, v robotiki sem že dolgo, kaj ko bi nas razsvetlil ! Morda si mislil na Samsunga, ki je tako zelo pameten in tako dobro mapira prostor, da se zaves tudi dotakniti ne upa, gre par cm od njih, še boljši pa je če imamo v kuhinji crom podnožje, tam gre kar ene 40 cm stran.......

Tako, da ne nakladaj, če nimaš pojma, sam sem osebno stestiral že celo vrsto robotov pometačev pa zaenkrat je čez Roombo ni, so sicer kaki Neato , Karcher dobri nasprotniki, samo se jim zalomi pri cenah rez. delov...

Pa ne kupujte teh igrač v Hoferju, ker je primerjava z Roombo smešna...., če pa bi se še kdo rad osmešil pa ga vabim na test k meni , pa npr. poskusimo, da oba po pomoti požreta eno kuhinjsko krpo, ki je padla na tla, pa da vidimo, če konkurenca Roombi sploh preživi brez poškodb ... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

matobeli ::

A je kdo vzel prenosni plinski žar iz Hoferja?

Mene kar malo mika, se ga da tudi za kuhanje uporabit, pa še precej zložljiv je. Nisem pa uspel razbrat kakšne jeklenke uporablja, razen "500g (ali ml) reusable", pa da je nek adapter še zraven.

Kdo ve kaj več o jeklenkah ali pa o kvaliteti samega žara?

edit: tole je to https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

lopov ::

matobeli je izjavil:

A je kdo vzel prenosni plinski žar iz Hoferja?

Mene kar malo mika, se ga da tudi za kuhanje uporabit, pa še precej zložljiv je. Nisem pa uspel razbrat kakšne jeklenke uporablja, razen "500g (ali ml) reusable", pa da je nek adapter še zraven.

Kdo ve kaj več o jeklenkah ali pa o kvaliteti samega žara?

edit: tole je to https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


IMO gre za standardne kartuše z navojem (sodim po opisu), kot jih ima Iglu: http://www.iglusport.si/kartusa-450-g

Adapter je za take brez navoja, zgoraj ima navoj (kot kartuša z navojem), spodaj pa vpneš kartušo in jo drži za obroč. Po sliki sodeč ni nobenih spon, tko da sem malo skeptičen glede zanesljivosti tovrstnega vpetja.

Edit: o zmenjenim žarom nimam izkušenj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

misek ::

mat xxl je izjavil:

No ko si tako zelo pameten, v robotiki sem že dolgo, kaj ko bi nas razsvetlil
Tole predajam mnenje človeka, ki prav tako deluje v robotiki :) Ker smo se ravno pogovarjali o teh zadevah. Preberi si tudi odgovor uporabnika Vens (Roomba .... retardirana).

opeter ::

Roombo imajo zdaj v "akciji" pri Šparu (kuponski zvezek).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Dr_M ::

Torej ta pometac od vilede za 99€ je ok ali ne? Rabim za eno sobo cca 30m2, po tleh so ploscice. V V sobi je kavc, klubska mizica, ostalo omare in dva macka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

šernk ::

Za po ploščicah pomest 2x tedensko je več kot dovolj.

klubska mizica pa odvisno ali upa pod njo ali ne, čene bo šel pač okoli.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sajmon ::

Prenosnik v akciji 18.6.2015

Sicer specifikacije niso ne vem kaj, sem pa presenečen nad fullhd ekranom za to ceno (279€).

Mare2 ::

>>>procesor Intel® Pentium® N3540

Kaj je to zaen procesor?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dr_M ::

Baytrail. Za tako ceno je cisto ok. Edino malo rama ima ta prenosnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matobeli ::

Vidim da ima prenosnik možnost dodatnega 2.5" diska. Kdo ve kaj več? So odstranili DVD enoto in dali tja ležišče za disk? (nikjer ne omenjajo DVD/CD/BR)

Je to dobro? So hitrosti prenosa nižje ker mogoče ni pravi sata 3 vmesnik?

Kdo ve če se da dobiti 6 celično baterijo, oziroma koliko sploh drži ta 3 celična?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

buneech ::

Slika notranjosti
1 reža za RAM
DVD enote ni, je ležišče za disk
Baterija menda okoli 3h

Avstralci so ga imeli malce prej na voljo.

mtosev ::

sajmon je izjavil:

Prenosnik v akciji 18.6.2015

Sicer specifikacije niso ne vem kaj, sem pa presenečen nad fullhd ekranom za to ceno (279€).

bil bio odličen nakup, če bi imel 4gb rama. teh 2gb rama pa je verjetno zalotanih na matično in ne moreš nič
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pithlit ::

mtosev je izjavil:

bil bio odličen nakup, če bi imel 4gb rama. teh 2gb rama pa je verjetno zalotanih na matično in ne moreš nič

Fajn bi blo če bi temi sledil namesto da se kar po pameti oglašaš. Malce, čist malce višje, je slika notranjosti.
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Pithlit je izjavil:

mtosev je izjavil:

bil bio odličen nakup, če bi imel 4gb rama. teh 2gb rama pa je verjetno zalotanih na matično in ne moreš nič

Fajn bi blo če bi temi sledil namesto da se kar po pameti oglašaš. Malce, čist malce višje, je slika notranjosti.


Ravno zaradi takih je slo-teh zanimiv.

perci ::

z vključenimi winsi in IPS zaslonom.

Rukneš not 128gb ssd za 50 eur in imaš za 330 EUR soliden prenosnik.

Duhec ::

...pa 1920 x 1080 resolucija...
http://blackbird.si/

buneech ::

Js bom vrjetn enga šu iskat, k je doma lih enmu T60 grafična šla.
SSD mam že iz T60, 4GB ram bom pa že iz ene mašine doma uzel, k ne rabm. Zgleda ok zadeva.

NejcSSD ::

Lahko bi bil na račun linuxa še cenejši, 2gb se mi zdi premalo - sploh če se ne da povečati količino
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

hojnikb ::

ja, a ma ta model slot za ram ?
#brezpodpisa

matobeli ::

A je tisto na sliki baterija ki ni izmenljiva ali je samo tako odprta za slikanje?

edit: pa a bi se dalo iz slike sklepati da je drugi disk priklopljen preko slimCD priključka in je vmes samo en konverter? Bi to kaj vplivalo na hitrost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

lopov ::

Po sliki zgoraj sodeč ima enega, bi moral pokazati še z druge strani, kaj je pod tipkovnico, lahko da še en slot :)

Edit: link na forum -- http://forums.whirlpool.net.au/archive/...
Baterija je res "krneki" :O

IMO lahko menjaš vgrajeni 2Gb modul za enega 8Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

matobeli ::

Mogoče če bi celice zamenjal z nekimi propper 3.4Ah (vs 2.2Ah) >:D

hojnikb ::

al pa kupiš kake ploščate in jih namečeš tja, kjer je dvd pogon..

Fino je videt,da je ddr expandable, ni mi pa vščeš aktivno hlajenje. Tak procesor ga namreč ne rabi.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Prenosnik ima premalo placa za konkreten kos aluminija, da bi lahko pasivno hladil tak cpu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Za tak cpu nerabiš konkreten kos aluminija, da ga ohladiš.
En mali heatsink al pa kr lepo thermal pad na ohišje, pa je že ok.

HP ma recimo tak.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

Jest imam drugacne izskusnje z baytrailom. More bit mal vecji hladilnik in soliden pretok zraka, pa se drzi okoli 45-50°C.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

matobeli ::

Pa še 12-13" bi bil lahko, pa pod 1.5kg, če smo že pri željah :P

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

Jest imam drugacne izskusnje z baytrailom. More bit mal vecji hladilnik in soliden pretok zraka, pa se drzi okoli 45-50°C.

Veliko baytrail zadev sploh nima nobenga heatsinka...

Je pa čisto dober do kakih 80C, dokler se ne začne throttle point.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Veliko baytrail zadev sploh nima nobenga heatsinka...


Atomi, ki imajo 2-3w TDP, kar je popolnoma neprimerljivo z 7.5 ali celo 10W.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

baytrail atomčki imajo povečini 4W TDP (2W je sdp)... ~3W več pa tut ni nwm kaj.

All in all, potrebe po aktivnem hlajenju ni. Druga stvar pa je, če je base okostje mišljeno tudi za močnejše procesorje, potem je pač tak hladilni sistem prenesen tudi na šibkejše modele.
#brezpodpisa

Pithlit ::

Moj baytrail se trenutno 'poti' na 53°C. 7.5W TDP. Brez omembe vrednega heat sink-a. Še hladilnih rež ni (tko da je pretok zraka = 0). A bomo spet prirejal kriterije?
Life is as complicated as we make it...

Dr_M ::

A bomo spet prirejal kriterije?


To lahko ti delas, jaz nimam nic od tega.
Imam plato z baytrail procesorjem ze kaksno leto, tako da zelo dobro vem, kako se obnasa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Pomaga tudi, če veš česa je silicij sposoben zdržat.

Eni ratajo čist penasti, ko vidijo da cpu dela preko 50C. Čeprav je modra čisto dober do 90C.
#brezpodpisa

CellarDoor ::

buneech je izjavil:

Slika notranjosti
1 reža za RAM
DVD enote ni, je ležišče za disk
Baterija menda okoli 3h

Avstralci so ga imeli malce prej na voljo.

Avstralci so pa hitri
««
82 / 194
»»