» »

Linux Mint pridobiva priljubljenost

1
2
»

opeter ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

Mint prihaja v dveh izvedbah: Debian in Ubuntu based. Ni mi čist jasno: od zdaj bo samo LMDE (debian based), nič več ubuntu based? Wie Schade...

In pa druga: Gnome 3. Khm. Cmok v grlu.

zz


Nič ni Schade ... ravno nasprotno. Po mojem je bolje, da se bolj oklepajo korenin (Debian) kot pa Ubuntu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

musli ::

popster je izjavil:

sm sprobal ta awesome na linux mintu in se mi zdi da je bolj za pocasne računalnike primeren


Ja, če si samo namestil osnovno različico, potem je zadeva precej špartanska. Če hočeš pa ga seveda lahko nališpaš...

Fora je ravno v tem, da je osnovna različica res osnova, potem si moraš pa sam zgradit in nastavit zadevo.

Pa seveda glavna stvar tiling managerjev je, da lahko popolnoma vse narediš s tipkovnico. Imaš pred-nastavljene razporeditve oken, k jih manjšaš večaš. Se premikaš med razporeditvami. Seveda je na voljo tudi navaden floating način.
Zadeva podpira pravo več-zaslonsko delovanje - na vsakem monitorju imaš neodvisna virtualna namizja (tags). Posamezno okno je lahko na več tag-ih hkrati...
Vsa stvar je popolnoma customabilna v lua skriptnem jeziku, tako da si lahko programiraš sve pa svašta če bi hotel. Ljudje majo notifier za e-mail narjene ...

Primerček, da vidite kako to zgleda.

popster ::

a ve kdo kako se namesti "google search" namesto "mint custom google search" v firefoxu na linux mint?

popster ::

sem ze nastimal google search s tem:http://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...

broken/link ::

Po vseh teh komentarjih sem si dolpotegnil 12ko in jo namestil na laptopa in jo aktivno uporabljal cca teden dni. Moram reči, da če primerjamo gnome3 in mintovo različico namizja, da je slednja zadetek v polno. Za resno delo, seveda. Spodnji pult je zadetek v polno, urejenost samega namizja je večja in nasplošno stvar dela kot mora delat. ok, 1x al 2x sem celo uspel sesuti namizje - in to jim zamerim - in takrat si ga naje**** ... če maš samo osnovno znanje si mrzel. Problem je v tem, ker ti sistem ne sporoči, da se ne odziva (bug-report v stilu KDEja ali da bi se namizje zatemnilo), ampak stvar samo ne dela.
po tednu dni sem bil Minta naveličan in ker je itq blo že vse sformatirano teden dni nazaj in sistem še ni bil postavljen, kot mora bit, sem za foro preizkusiš še fedoro16 s gnome3 namizjem. Mazohistični poizkus samomora se je končal v 2dneh. Gnome3 brez dodatkov = useless. Ok, zgleda lepo, to je pa tudi vse. V kolikor maš mal več okn odprtih si mrzel. alt+tab/hotspot zgoraj levo odpirata nova okna, nove grafike - zakaj? zakaj, če imaš taskbar, ki ga lahko za to uporabiš. na srečo ugotovim, da obstajajo gnome-shell-extensions. vsa vesel namestim, jih par obklukam, atl+f2->r in glej ga zlomka, "gnome 3 je krešnil. prosim odklukajte dodatke, ki povzročajo težave" ... s poizkušanjem sem potem odkril, da je težava v alternative-status-menu, ki pa ne dela že več kot 2mesca. ampak stvar se da rešit, saj ima res zelo zanimiv bug, ki se ga da obiti. Da na hitro končam: obstaja tudi dodatek, da ti odprta okna spravi v taskbar, ampak 1. stvar je neodzivna, 2. stvar se ne posodablja kot bi si želel - torej SPROTI!, in 3. po tem, ko sm enablal gnome-shell-extensionse mi je uspelo gnome3 sesuti vsako uro minimalno 1x.
tako sem potovanje v gnome3 svet zaključil, na sistemu imam spet opensuse 12.1 s KDE namizjem, najti moram le še rešitev za moje ati mobility driverje, da bo sistem delal tako, kot mora.
moje mnenje: gnome3 je isto sranje, kot je bil KDE4. alfa produkt, ki je prehitro prišel v stable-stadij. KDE4 je bil uporaben šele z verzijo 4.5 in ne dvomim, da bo s gnome3jem isto. Ali pa bo gnome3 dosegel to stopnjo razvoja še kasneje. Pustimo se presenetiti.

MrStein ::

Jaz pa sem prejšnji teden porabil za preizkušanje, nastavljanje, updatanje, fiksanje itd... točno 0 ur.
Ves ostali čas pa sem _uporabljal_ PC.

PS: OK, par minut sme porabil za preizkus programiranega alarma na PC:
- set alarm
- power off (Shutdown v Windows slengu)
- čakaj do nastavljenega alarma
- glej kako se PC vklopi
- napiši android-ovcem, da pobrišejo izgovor "na android napravi ne dela alarm, če je aparat izklopljen, saj na PC tudi ne"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mintovci delajo svojo različico Gnome Shella (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5118392 (15277) BigWhale
»

Linux Mint 12 zunaj, ponuja dobro staro gnome izkušnjo

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4914300 (10386) Icematxyz
»

Linux Mint pridobiva priljubljenost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5520281 (16309) MrStein
»

GNOME 3 skoraj nared

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
367884 (5946) Zvezdica27

Več podobnih tem