» »

Siol TV na optiki

Siol TV na optiki

smejko ::

Živijo!

Odločam se za Siol TV na optiki in me zanima, koliko je maksimalno številko TVjev ki lahko na enkrat gleda programe?

Je možno kako od Wireless routerja do računalnika pripeljati signal do računalnika in preko VLC predvajati TV? Če ja, kateri router bi priporočali? Ima kdo s katerim dobre izkušnje?

lp P

Pesimist ::

Ni neke znane omejitve. Uradnja je 4. Vendar gre do sinhronizacije in ta je pri gigaporta kar visoka.

Je možno ja.
Priporočam Broadcom based ruter, Netgear 3500L ali Linksys E2000. Sam imam prvega.
Lahko tudi Atheros based, vendar si limitiran na DDWRT in zaenrkat še mi ni uspelo izolirati multicast prometa od Wifi. Imam pa TP-Link TL-WR1043ND.

Pri broadcomu NetGear 3500L pa deluje TV preko wifi prima, brez onesnaževanja.

smejko ::

se pravi lahko brez problema iz modema povlečem en kabel do BOXija ki bo v dnevni, drugi kabel pa v Wireless router in preko tega routerja potem na prenosniku gledam TV?

gendale ::

če nimaš neke ekstra želje po dodatnih programih s siol tvja uzemi raje siol kabelsko

isto gre preko optike

plačaš manj

gledaš na kolikor hočeš tvjih

pa za razliko od siol tvja dela praktično vedno
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Pesimist ::

ja. In še najenostavneje, da si nabaviš broadcom, na kerega lahko daš ta firmware za uspešno blokiranje multicasta. http://tomatousb.org/download
To je namreč važno, sej drugače ob gledanju TVja nemoreš surfati, oz še hujši primer, celo diskonekta te lahko in prepreči drugim clientom connect, če niso dovol blizu.

Stremaš pa lahko še v internet, služba... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

smejko ::

predvsem nebi rad vlekel po celem stanovanju kablov če obstaja wireless varianta zato se pa malo zanimam za to :) kok pa kej nese tale Netgear? nese 3 nadstropja?

Pesimist ::

smejko je izjavil:

predvsem nebi rad vlekel po celem stanovanju kablov če obstaja wireless varianta zato se pa malo zanimam za to :) kok pa kej nese tale Netgear? nese 3 nadstropja?


Bil je kvalificiran med boljšimi, vendar 3 nadstropja I dont know. Mi mamo kr fajn nabasano omrezje tu in TV se gleda, samo 2 sobi dalje in še to mpeg4 kanali ki so 70% majnjši kot normalni optični.

Drugace pa speedtest zna izmeriti vse od 10-38Mbit downloada na tej lokaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

smejko ::

ma sej Wireless router bom verjetno kr do svoje sobe pripeljal, samo z routerjem se nebi rad nategnil da mi potem tv nebi delal.

smejko ::

Pesimist ::

To so pa siolove uradne rešitve.
Kupi pa vrni ce ne deluje dobro. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Ted ::

Mislim da je boljša (in cenejša) rešitev kot Ruckus kak elektro set. Primer: http://www.mimovrste.com/artikel/250004...
Mah...

Pesimist ::

In kak to deluje točno. V bloku recimo? Vseeno v keri sobi si samo da je 200metrov razdalje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

laguna1 ::

Mislim da sem nekje bral, da če imate v bloku oz. v hiši več faz (do tri), mora biti na isti fazi (isti tokokrog).

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

Pesimist ::

In kaka je šansa da je eno stanovanje priklopleno na več kot 1 fazo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

smejko ::

Ted je izjavil:

Mislim da je boljša (in cenejša) rešitev kot Ruckus kak elektro set. Primer: http://www.mimovrste.com/artikel/250004...


Se pravi kupiš 2 taka enega vštekaš v utičnico pri modemu drugega v vtičnico pri tvju in zadeva deluje?

Pesimist ::

tako je mišleno ja. Kako pa res deluje pa nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

laguna1 ::

@pesimist, ponavadi so vsaj gradnje tam po letu 1980 letu narejene tako, da imajo v hiši narejene vse tri faze, saj so recimo steklokeramična plošča, pečica, ... veliki porabniki el. energije in se tako prerazporedi na več faz. Poglej na tvoj račun za elektriko, tam imaš ponavadi napisano ali imaš eno varovalko ali pa recimo 3X20. Kakšni so pa v bloku računi pa ne vem.

LP

smejko ::

še eno vprašanje,...

ali je iz siol modema do routerja potrebno vleči IPTV + internet ali se da vse spelat po 1 kablu?

Pesimist ::

Kolega je nabavil pravkar Asusa RT-N16 in zadeva je fenomenalna.
Z orginalnim firmwarem imaš že udpxy, wifi multicast block, unicast in vse to vgrajeno noter, kaj sem jaz moral posebej delat na mojega netgearu in tomato.

Vsekakor moras IPTV+Internet povezati z ruterjem. Dalje pa lahko gre po enem kablu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spock83 ::

Po novem tudi pri Siolu gre čez en LAN port data in video promet. :))

Pesimist ::

not really ampak ok.

Spock83 ::

greš stavit ;)

Pesimist ::

grem stavit da ne deluje na drugem sistemu kot linux in siol boxah, ker je spet siol prilagojena stvar kot vse tipično siolovsko.
Zadeva ni simple plug n play v ruter kot T2 and off you go, tako da doben ruter software nezna delat z tem.
tudi udpxy nezna delat z trunk portom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Spock83 ::

Ne bodi tak pesimist. ;)

smejko ::

nam lahko kaj več razkriješ?

Spock83 ::

samo to da je info s prve roke ;)

Drugače logično da so to morali narediti zaradi Siol Boxa. Dostop do tv kanalov + neta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

smejko ::

in kako se to vse skupaj v praksi usposobi? kaj je potrebno vse spremeniti?

Spock83 ::

Ne vem dokler sam ne probam oz. da pridem do nekoga, ki ima Telekom.

Spock83 ::

Če imaš modem/router od Siola pojdi pogledat kakšno je stanje in kakšne so možnosti na port nastavitvah. Lahko namesto data ali video nastaviš na trunk port?

Res pa je pol, da mora mrežna podpirat VLANe. Tudi tagirane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

smejko ::

prek wireless gre tud?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ethernet over PowerLine

Oddelek: Kaj kupiti
132384 (1926) Company
»

Siol box kako povezati preko wifi

Oddelek: Omrežja in internet
177878 (6226) AC_DC
»

Router z multicast

Oddelek: Omrežja in internet
132830 (1742) slitkx
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415167 (12914) neres
»

Omrežje za IP TV

Oddelek: Omrežja in internet
202851 (2194) amigo_no1

Več podobnih tem