» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
46 / 124
»»

Sasmara ::

@Pithlit, moti me, da se delaš, kot da več veš, kot proizvajalec Pentaxima. Prav smešno je brati tvoje izjave, med tem ko Pentaxim navaja svojo "resnico".
Pentaxim
Ker pa zaenkrat ni dovolj podatkov, ki bi podpirali zamenljivost acelularnih cepiv proti oslovskemu kašlju, je priporo_ljivo, da se pri cepljenju s pet-valentnimi cepivi za enega otroka uporabi cepivo istega proizvajalca, vsaj za prve tri odmerke, če je le mogoče.

Jaz ti citiram uradne navedbe, ti kontriraš s filozofiranjem, zakaj bi ti verjel, zakaj tebi bolj kot proizvajalcu cepiva? Za tebe nikoli ne bo nobeden argument dovolj dober, ker si popolnoma zaslepljena, sploh ne dipuščaš možnosti, da nimaš prav. Toneš sama že konstantno nekaj časa, dokler te vsako rundo @Imagodei malo ven ne potegne.

Pithlit> Ma sej formaldehid pa aluminij ga kar naenkrat ne motita več
Me moti, prav tako antigen virusa hepatitisa - rekombinantni DNA, motijo me vse ostale snovi, ki niso navedene na cepivu, ker se po zakonu smatrajo kot "poslovna tajnost". Saj ne verjemeš, da je v cepivu samo to, kar je navedeno. Moti me, da gredo cepiva v smer rekombinantnih DNA...

Vse to zgoraj podano vodi do močnih stranskih učinkov, povezav do real primerov imate, da glava peče. Še zgoraj podane navedbe Pentaxima ne sprejemate, kaj še le teh real primerov
http://www.impfschaden.info/de/impfscha...


@Imagodei Morda cepljenje na oslovski kašelj zaradi mešanja ni učinkovito. Iz prakse, že tako ali tako so cepiva proti osl. kašlju bull. Varstvo, 5 otrok, 4 cepljeni in eden ne. 3 zbolijo za osl. kašljem, otrok brez zaščite pa ne. Zdravniki pravijo, "če si cepljen, lahko kljub temu zboliš, a v lažji obliki". Super razlaga in spet je cepljenje proti osl. kašlju učinkovitu, saj zboliš v lažji obliki.


Pa še nekaj svežega iz SLO
Januarja sem rodila hčerkico (prvi otrok). Vse je bilo ok, sama je že držala glavico in veliko je čebljala (tudi že zlogi). 3.5. sva imeli prvo cepljenje; jokala ni, vročine ni bilo, mesto vboda ni bilo nikoli rdeče ali kaj podobnega. Dva dni vse b.p., nato pa apatičnost, veliko je spala, zdelo se mi je da težje in hitreje diha, ni kazala nikakršnega zanimanja za njej najljubše igrače ali osebe in popolnoma je prenehala s čebljanjem. Po dveh dnevih so se zadeve normalizirale, le čebljanje je ostalo na mrtvi točki, zato sva se odpravili nazaj k pediatrinji. Poslala naju je v bolnišnico, da bi naju čez noč obdržali, vendar so naju tam le pregledali, ji vzeli kri in poslali domov. Zatrdili so mi da je razvita kot vsak normalni tri mesečni otrok, jaz pa jim nisem mogla dopovedati da je 90% drugačna. Odšli sva do
mov (napotki dojenje in nega kože?! Izvidov krvi nisem nikoli videla).
Opazila sem, da se mala muči, da bi iz sebe spravila kak glas, vendar ni šlo. Kdaj je bila že popolnoma solzna, vendar glasu od nikoder. Ne morem vam razložiti kako vidno se je mučila, zraven pa zaskrbljenost cele družine,... Ker se po mesecu stvari niso izboljšale (vmes pa sem naletela na vašo skupino) sem "odvihrala" nazaj k P. in zahtevala naj se nekaj vendarle naredi, da je punčka le še senca sebe. Dobili sva napotnico za alergologa v Lj (datum 17.9.). Sprva je tudi P. trdila da je "normalna", ko pa sem ji začela razlagati vsa moja opažanja mi je dejala, da mi verjame ter da jo očitno dobro opazujem...da je sicer njen prvi tak primer ampak da gre verjetno za kaj nevrološkega. V skupini sem opazila nasvet, da naj bomo diplomatski, zato tudi nisem nikoli rekla da sem proti cepljenju; le da me je (glede na prvotno reakcijo) pošteno strah. Zato smo se zmenili da zaenkrat ne cepimo.
Vprašala sem jo kaj lahko pričakujem v Lj, pa pravi da ne ve, omenila mi je kontrolirano cepljenje - ne vem kaj naj bi to pomagalo, saj se je reakcija tudi prvič pojavila šele po dveh dneh.
V sredini junija je imela obdobje potiskanja rokic v usta in takrat je končno iz sebe spravila nekaj glasu... od takrat smo pooooočaaaaaasiiii napredovali, tako da se danes oglaša brez pomoči v ustih
Zaradi vseh teh real primerov ne bom tvegal cepljenja za v dobro družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:

Zaradi vseh teh real primerov ne bom tvegal cepljenja za v dobro družbe.

Fail.

Cepis v dobro svojega otroka. "Druzba" te v to sili, ker je isto dejanje hkrati pozitivno za celotno populacijo.

Ce pa ne, pa seveda ne. V dobro tvojega otroka upam, da bo lahko sam popravil to morebitno napako.

Pithlit ::

Sasmara je izjavil:

Pentaxim
Ker pa zaenkrat ni dovolj podatkov, ki bi podpirali zamenljivost acelularnih cepiv proti oslovskemu kašlju, je priporo_ljivo, da se pri cepljenju s pet-valentnimi cepivi za enega otroka uporabi cepivo istega proizvajalca, vsaj za prve tri odmerke, če je le mogoče.

To bereš kar ti proizvajalec Pentaxim-a trobi. Stroka pa je po letih testiranja ugotovila da se stvar lahko brez skrbi zamenja. Hja... tud bayer ti bo trobil da je boljš jemat aspirin kot lekadol.

Sasmara je izjavil:

Jaz ti citiram uradne navedbe

Ne. Ti citiraš to kar ti proizvajalec poda v unem listku zraven cepiva. Mimogrede, kaj se je zgodilo s tistim 'proizvajalci lažejo!'?

Sasmara je izjavil:

Me moti, prav tako antigen virusa hepatitisa - rekombinantni DNA, motijo me vse ostale snovi, ki niso navedene na cepivu, ker se po zakonu smatrajo kot "poslovna tajnost". Saj ne verjemeš, da je v cepivu samo to, kar je navedeno. Moti me, da gredo cepiva v smer rekombinantnih DNA...

Čaki, čaki... ti slepo verjameš proizvajalcu ki te za vsako ceno želi zakleniti na svoj izdelek (bog ne daj da bi kdo denar nosil h konkurenci)... v isti sapi pa trdiš da te taisti proizvajalec zavaja s tem da ne navede vseh snovi v cepivu. Kako že to gre skupaj?

Pa še to... ker očitno nisi sposoben brati. Za to da se nekemu zdravilu dovoli uporabo mora proizvajalec dostaviti celotno dokumetacijo (od procesa proizvodnje do uporabe vseh pomožnih snovi). Drugače pač ne dobi dovoljenja za uporabo in se lahko slika.

Sasmara je izjavil:

http://www.impfschaden.info/de/impfscha...

Dej nehi s temi vrači že enkrat. Lej kdo si lasti to stran:
Andreas Bachmair. Homeopat. Ja... šušmar, po domače. In ti temu verjameš? Ne verjameš pa, seveda, vsem sortam legitimnih raziskav. Kaj naj ti drugega rečem kot bučman...

Dej že enkrat eno resno študijo ne pa nek homeopatski bavbav.
Life is as complicated as we make it...

Starodavni ::

Po vsem napisanem imam občutek da je Sasmara troll in bi ga morali spraviti na hladno za večne čase. S svojimi blodnjami in nejasnostmi (kot je pitlit povedala, tone globje v drek) dela paniko in strah med običajno rajo.

Do zdaj še ni sploh navedel peer-to-review članka o tem famoznem imunologu in njegovih trdivah da so cepiva škodljiva ali kaj je že. Rekel samo da je ta oseba svetovno priznan imunolog, imena pa ni omenil. Em lol?

Pa navaja kar ene kvazi-članke in obskurne strani, kjer se vidi manipuliranje (zavedno in nezavedno). Hkrati pa oglašujejo razna zelišča in homeo(shit)patska zdravila, ali pa kakšno spletno stran kjer je vse v ... nemščini.

Imagodei je imel čisto prav, zato me čudi, da sasmara ni spravljen na hladno glede na njegove nekonstruktivne odgovore.

Samo mojih 5 centov za to temo.

Pithlit ::

Starodavni je izjavil:

homeo(shit)patska zdravila

No ja, jaz nisem apriori proti homeopatiji. Amigran (neka tinktura proti glavobolom ki jo delajo v samostanu v olimju) mi pomaga. Ampak pomaga mi tudi lekadol.

Ampak... homeopati naj se držijo svoje obrti. Ni se treba delat strokovnjaka za cepiva. Jaz tudi ne hodim solit pameti 'raketnim znanstvenikom'.
Life is as complicated as we make it...

WarpedGone ::

ali pa kakšno spletno stran kjer je vse v ... nemščini.

Ja, sigurno je brezveze če je v nemščini...

Dejte se mal tut v ogledalo pogledat tu pa tam.
Zbogom in hvala za vse ribe

.:joco:. ::

Ja, sigurno je brezveze če je v nemščini...

Dejte se mal tut v ogledalo pogledat tu pa tam.

Slab argument ja. Ste pa nehali spodbijat vse dobre argumente. Torej case closed.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

imagodei ::

WarpedGone je izjavil:

ali pa kakšno spletno stran kjer je vse v ... nemščini.

Ja, sigurno je brezveze če je v nemščini...

Dejte se mal tut v ogledalo pogledat tu pa tam.

Eh, z nemščino je hudič, ker jo zna procentualno precej manj slo-techovcev, kot angleščino. Očitno pa Samsara uživa v objavljanju nemških linkov.

Samo po sebi nič narobe, obstaja tudi Google Translate. Večji problem je v kredibilnosti teh strani.

Tle hočmo videt zgolj in samo hladno, mrtvo dato. Ne zanima nas, kako je otroček po cepljenju za 3 mesece nehal čebljat. Kakor grozno izgleda, da se otroci kao po cepljenju "čist osebnostno spremenijo", manjka podatek o tem, kako bi se šele spremenili, če bi pri treh mesecih dobili oslovski kašelj in ga prebolevali par tednov.

Paranoiki so prepričani, da je kriv formaldehid al pa aluminij v cepivu (ki ga je pod mejo detekcije oz v koncentracijah, bistveno manjših, kot je naravna koncentracija teh snovi v otrokovi krvi), ne pomislijo pa, da virusna/bakterijska okužba sama po sebi tudi ni nedolžna in da lahko tudi ta povzroči spremembe pri otrokih. Nimam podatkov pri roki in niti ne vem, ali obstajajo, ampak bolj verjetno je, da je reakcija prej posledica stika s patogenom (ali v primeru Di Te Per stika s toksinom), kot pa posledica formaldehida v cepivu. Če otrok ne bi cepili, bi pa dobili full-blown okužbo s pravim patogenom.

Otročka, ki je bil prve 3 mesece stalno "nasmejan" in ga ni pestilo drugega, kot občasno napenjanje, nenadoma cepijo, prvič pride v stik s patogeni. Lahko dobi vročino, morda glavobol, telesno počutje je slabše - pač normalna sistemska reakcija na okužbo. Po eni strani ga to lahko prestraši. Če so starši paranoični, otrok to začuti in reagira še na reakcijo staršev. Po drugi strani pa dejansko pride do sprememb v organizmu. Ampak, kdo pravi, da pri stiku s pravim patogenom ne bi prišlo?

Skratka - hladna dejstva. Ne pa s čustvi obremenjeno javkanje. Nekateri otroci se po okužbi s poliomielitisom orenk in trajno osebnostno spremenijo. Poleg tega pa postanejo še invalidi. (Or is it the other way around?)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Yosh ::

Me moti, prav tako antigen virusa hepatitisa - rekombinantni DNA, motijo me vse ostale snovi, ki niso navedene na cepivu, ker se po zakonu smatrajo kot "poslovna tajnost". Saj ne verjemeš, da je v cepivu samo to, kar je navedeno. Moti me, da gredo cepiva v smer rekombinantnih DNA...


In na podlagi kakšnega znanja ti sklepaš da je to vse "strup"?

Formaldehid nastaja v eni specifični encimski reakciji v telesu, ki poteka konstantno. Sasmara ne razume, da ogromno "junka" nastaja v telesu in da smo vsak trenutek izpostavljeni uničenju. Problem pa je njegova očitna ignoranca preverljivih podatkov in slepo prepričanje. Kot sem že rekel, povej točno česa se bojiš v cepivu, kaj te vznemirja in ti bom skušal razložiti na ustrezen način.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yosh ()

Sasmara ::

Je tako težko razumeti, da peer-to-review člankov nikoli ne bo, ker so farmacevtski lobiji premočni. Zakaj Monsanto v ZDA skozi spravi vsaki drek, v EU pa prihaja zelo počasi, denar!

Kako mora imunolog biti bedast, da bo priznal ne cepljenje svojih otrok? Vi bi ga na cesti popljuvali, ker se morda ne strinja z vašimi prepričanji. Ker bi bil eden redkih proti večini, bi ga zaničevali, ga vlačili po vseh cajtingah, službo bi izgubil, še na grmadi bi ga zažgali, če bi vam zakon to dopuščal.
In kaj bi mel on od tega, popolnoma nič!

@Pithlit Razumeš ti sploh nemško, verjetno ne. Kaj ima s tem, kdo si lasti stran? Na strani imaš vrsto cepiva in real primere na cepivo, ki jih opisujejo oškodovanci. Hvala bogu, da takšna stran obstaja, da ne bo kdo mislil, da so res cepiva tako varna. Kje je za SLO uradna statistika stranskih učinkov? Ne reči, da jih ni.



@yosh

Kot vemo, so cepiva sestavljena iz snovi, ki so navedene na deklaraciji in snovi, ki so dodane pri proizvodnji samega cepiva in ki jih po zakonu ni potrebno deklarirati. V vsakem cepivu je od 80 do 100 pomožnih snovi, na deklaraciji po večini do 10. Temu se reče poslovna tajnost - zakonsko proizvajalec ni dolžan sporočiti pomožnih snovi organu (+80%), ki presodi o odobritvi cepiva.
Sama uradna sestava je že kritična, bolj kritični bi naj bili še vsi ostali prikriti živčni strupi, dodani pri proizvodni ki so zakonsko pred javnostjo zaščiteni.

Zakaj toliko govorim o živčnih strupih, zato ker je razlika, ali cepiš 3 mesečnega ali 3 letnega otroka. Otrok pri 3 mesecih nima praktično nobene zaščite možganov pred toksičnimi snovmi, ker ima njegova hematoencefalna bariera visoko prepustnost. Tako lepo kri s toksičnimi stvarmi kroži od glave do pete in se snovi nekje naložijo v telesu.

Zanimivo je prav to, da se aluminij in živo srebro "najraje" odložita prav v možganih. Imamo otroke, kjer stranski učinek ni takoj viden, saj ne znajo ne govoriti, hoditi, plezati. Vse se lahko začne izražati po 1 letu, ko otrok začne govoriti..., a povezave s cepivom seveda ni, "saj je ja že 6 mesecev od tega" Tu je po mojem glavni razlog, zakaj so otroci cepljeni prezgodaj!

Navajate max vrednosti aluminija /kg teže, koliko zaužijemo s hrano...Mislim da je bistvena razlika, ali ga zaužije starejši otrok ali še dojenček, ne glede na mejno vredno /kg teže. Razlika je, če aluminij zaužijemo, ali pa ga dobimo intravenozno / mišica. V 2min je v krven obtoku. Prav tako je razlika, če kačji strup zaužijemo, ali pa gre direktno v obtok. Moj otrok še ima hematoencefalno bariero v tej starosti močno prepusttno in ne rabi tega sranja v svojem telesu.


V prvih odmerkih bi naj dobil cepivo proti davici, otroški paralizi, oslovskem kašlju, Hib, tetanusu. To si pa mislim o smiselnosti cepljenja.

-cepivo proti osl. kašlju je verjetno eno neučinkovitejših, kar jih poznam. Iz prakse, cepljen ali ne, dobiš ali ne, čista loterija. Pediater "bo pa bolezen v lažji obliki..." Ne rabi.
-tetanusa še lep čas ne rabi
-davica, ja cepili bi 30 let nazaj
-otroška paraliza - morda pozneje pri +2leti
-Hib, ne rabi.

Pithlit ::

Sasmara je izjavil:

@Pithlit Razumeš ti sploh nemško, verjetno ne.

Ne predpostavljaj kar v tri dni... te zna v rit ugriznit. Tekoče govorim angleško, nemško, Italijansko. Ne tako zelo tekoče našo bivšo srbohrvaščino. Medtem ko govorit ne znam ravno dobro... pa dobro razumem špansko in francosko (tudi bralno). Pa nekaj malega japonščine. Mislim da imam kar krito ene 3/4 sveta.

Sasmara je izjavil:

Kaj ima s tem, kdo si lasti stran?

Veliko. Tisti šarlatan ima pač svojo agendo. Konkurenco očrnit kolikor se le da. Najlaššje skozi izmišljotine. Če se ljudje ne bodo cepili, bodo bolni, bodo iskali zdravila. Ker so ljudje ki se ne cepijo ponavadi ne cepijo zaradi kemije... hja bodo pač kupovali naravna zdravila. In kdo so naravni zdravilci? Točno... homeopati. Happy?

Sasmara je izjavil:

Kot vemo, so cepiva sestavljena iz snovi, ki so navedene na deklaraciji in snovi, ki so dodane pri proizvodnji samega cepiva in ki jih po zakonu ni potrebno deklarirati.

Bullshit.

Sasmara je izjavil:

Temu se reče poslovna tajnost - zakonsko proizvajalec ni dolžan sporočiti pomožnih snovi organu (+80%), ki presodi o odobritvi cepiva.

Ja... mora. Sam ti si pretrd da bi ti to šlo v glavo. Brez dokumentacije zdravilo pač ne bo odobreno. Zato pa določenih zdravil pri nas ni... ker se proizvajalcem pač ne zdi vredno it skozi vso proceduro.

Sasmara je izjavil:

Sama uradna sestava je že kritična, bolj kritični bi naj bili še vsi ostali prikriti živčni strupi, dodani pri proizvodni ki so zakonsko pred javnostjo zaščiteni.

Ne. Se ponavljaš. Tudi če 1000x ponoviš še vedno ne bo res.

Sasmara je izjavil:

-cepivo proti osl. kašlju je verjetno eno neučinkovitejših, kar jih poznam. Iz prakse, cepljen ali ne, dobiš ali ne, čista loterija. Pediater "bo pa bolezen v lažji obliki..." Ne rabi.
-tetanusa še lep čas ne rabi
-davica, ja cepili bi 30 let nazaj
-otroška paraliza - morda pozneje pri +2leti
-Hib, ne rabi.

Ti si totalni norec. Resno.

Epidemiologinja Dr. Nina Pirnat:
Sestava cepiva nikakor ni poslovna skrivnost. Da je cepivo sploh na tržišču, ga mora odobriti Agencija za zdravila. Vsako odobrite spremlja obsežna dokumentacija o zdravilu, dokazila, natančen opis proizvodnih postopkov, …

Jap, ti kar bluziš še naprej. Samo da bo po tvoje. Pa ni. Na srečo vseh ostalih.
Life is as complicated as we make it...

.:joco:. ::

Je tako težko razumeti, da peer-to-review člankov nikoli ne bo, ker so farmacevtski lobiji premočni.

Dej ti razumi, da je ta argument totalno mimo in vedno lahko obojestranski. Kaj če anti-cepilno propagando sponzorira farmacija, ker so cepiva preveč učinkovita, farmacevti pa bi radi služili na kurativi (analgetiki, antipiretiki, invalidski vozički ipd) namesto na preventivi (cepiva)?
Če svoje "nedokaze" opravičuješ s tem, da jih je nekdo skril, je isto kot bi rekel, da ti je domačo nalogo pojedel pes. Možno. Ampak zelo malo verjetno. Tukaj vsi vemo, da možno je vse. Pogovarjamo se o tem, kaj je najbolj verjetno.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Sasmara ::

@Pithlit

Nimaš prav. Na deklaraciji cepiv ni pomožnih snovi, ki so potrebni za izdelavo cepiva, ker je tako zakonsko urejeno. To je potrdil nemški, švicarski, avstrijski inštitut. Me veseli, da obvladaš toliko jezikov, torej ne bo problem.
Od 2:30 - 8:20




Pa res si enkrat poglej vsaj čas, ki je naveden. Za ostale, ANG podnapisov nisem našel, so pa HR.

Kaj praviš na cepivo tetanusa - toksin. Se da človeka imunizirati na strip ? :))
Od 1:10 - 4:45

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:

Kaj praviš na cepivo tetanusa - toksin.

Anatoksin, ne toksin. Lepo bi bilo, ce bi tvoji viri imeli kaj pojma o cemu blebetajo.

Sasmara je izjavil:

Se da človeka imunizirati na strip ?

Na nekatere lahko. Na toksin tetanusa ne, zato se seveda uporablja anatoksin, da sprozi odziv imunskega sistema. Ta se prilagodi za prepoznavanje molekularnih markerjev, da se lahko pravocasno sprozi imunski odziv v primeru okuzbe z dejanskim tetanusom.

Zeh.

Se kaksna larifari flaflarija, ki ti po nepotrebnem krati spanec?

Sasmara ::

Mumps epidemija v Švici od 1999 do 2001. Epidemija je bila v začetku prikrita, saj je oblasti bilo sram, da zbolevajo cepjeni ljudje in tega niso hoteli obešati na veliki zvon. Ampak ker je šlo za epidemijo širšega obsega in so podatki pricurljali v javnost, so tudi oblasti sporočile uradne podatke.
Sramota od učinkovitosti cepiva:
1999 - 17100 obolelih
2000 - 28000
2001 - 10000
Od vseh zgoraj naštetih je bilo 60-70% ljudi cepljenih! Me sploh ne čudi, da so zadevo hoteli prekriti, saj je bilo cepivo kompletni bull! O prikrivanju oblasti pa raje ne bom, ni znanstvenih studij, če res prikrivajo. (sarkazem)
http://www.bag-anw.admin.ch/sentinella/...

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:


Od vseh zgoraj naštetih je bilo 60-70% ljudi cepljenih! Me sploh ne čudi, da so zadevo hoteli prekriti, saj je bilo cepivo kompletni bull!

Da, ven pridejo tudi serije cepiv, ki ne nudijo zascite. Ravno tako se lahko kaksen paket cepiv hrani na napacen nacin in se kaj gre lahko narobe. Dobra lekcija kaj se bi dogajalo, ce se ne bi cepilo, mar ne?

Ne vem pa po kaksni logiki lahko potem za naprej in nazaj zaljucis, da cepiva niso ucinkovita ali pa, da ne pomagajo. Prej nasprotno.

Oh, pa recimo na Irskem so pred kratkim povabili na ponovno cepljenje vse, ki so ze bili cepljeni pri cisto dolocenem zdravniku, ki je s cepivom ravnal narobe. Zaradi tega obstaja verjetnost, da ti otroci dejansko niso zasciteni in je edino smiselno, da se cepljenje ponovi.

Ne vem pa zakaj ga bi zaradi taksnih napak pribijali na kriz. Ali pa morda ze vnaprej ves kdaj in pri komu bo cepljenje neuspesno?

Sasmara ::

BlueRunner je izjavil:


BlueRunner > Na nekatere lahko. Na toksin tetanusa ne, zato se seveda uporablja anatoksin, da sprozi odziv imunskega sistema. Ta se prilagodi za prepoznavanje molekularnih markerjev, da se lahko pravocasno sprozi imunski odziv v primeru okuzbe z dejanskim tetanusom.


Necepljen se s tetanusom lahko okužim vsaki mesec. Kljub okužbi, in da telo pozna že toksin, ne tvori nobenih protitelesc in spet zbolim, again and again.

Pri cepivu gre torej za anatoksin, ki pri človeku prepozna markerje toksina. Torej je cepljenje učinkovito nekaj let.

Razloži mi, zakaj pri naravni okužbi telo takoj ne prepozna toksina, pri cepivu pa bi ga naj nekaj let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:

Razloži mi, zakaj pri naravni okužbi telo takoj ne prepozna toksina, pri cepivu pa bi ga naj nekaj let?

Zaradi tega, ker je toksin dovolj strupen, da je cloveku smrtno nevaren v kolicini, ki je manjsa od tiste, ki bi sprozila zadosten odziv imunskega sistema.

Morda pove dovolj ze to, da je to drugi najbolj strupen cloveku znan toksin na svetu.

Sasmara ::

Saj če sem cepljen, bom prav tako dobil premalo toksina za sprožitev imun. sistema. Zdaj mi ne samo reči, da je cepivo tako super duper, da pa samo cepivo prepozna majhno količino toksina?

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:

Saj če sem cepljen, bom prav tako dobil premalo toksina za sprožitev imun. sistema. Zdaj mi ne samo reči, da je cepivo tako super duper, da pa samo cepivo prepozna majhno količino toksina?

Ne beres. Ce si cepljen dobis anatoksin. Dobis ga v zadostni kolicini in dovoljkrat doziranega, da se imunski sistem lahko odzove in razvije dovolj spominskih B-celic, ki lahko zacno v primeru, da se v sistemu pojavi toksin takoj proizvajati dovolj velike kolicine protiteles.

Sasmara ::

Sasmara > Saj če sem cepljen, bom prav tako dobil premalo toksina za sprožitev imun. sistema. Zdaj mi ne samo reči, da je cepivo tako super duper, da pa samo cepivo prepozna majhno količino toksina?

Berem, prehitro pišem :) "Premalo toksina v obliki okužbe"... Še enkrat, po domače, trdiš da s anatoksinom omogočiš telesu prepoznavanje toksina, ki ga imunski sistem necepljenega človeka po okužbi ne prepozna?

Magic1 ::

BlueRunner svaka ti čast, da se ti da ukvarjat s takim ignorantom. Najhuje je da ima neznanje osnov področja tako veliko, da ni niti več smešno. Še dobra da taki ljudje nimajo možnosti odločat o takih zadevah.
Magic

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:

Sasmara > Saj če sem cepljen, bom prav tako dobil premalo toksina za sprožitev imun. sistema. Zdaj mi ne samo reči, da je cepivo tako super duper, da pa samo cepivo prepozna majhno količino toksina?

Berem, prehitro pišem :) "Premalo toksina v obliki okužbe"... Še enkrat, po domače, trdiš da s anatoksinom omogočiš telesu prepoznavanje toksina, ki ga imunski sistem necepljenega človeka po okužbi ne prepozna?

Da, seveda. Kolicina toksina, ki te ze lahko ubije, je vecinoma premajhna, da se bi nepripravljen imunski sistem (torej brez ustreznih B-celic) sploh lahko odzval.

Zato bos v primeru, da bos kje res staknil tetanus, dobil eno injekcijo seruma s protitelesi, da bo reseval trenutno tezavo in drugo injekcijo cepiva, da se te znebijo za naslednje desetletje.

Potem bos moral samo se upati, da bos prezivel... smrtnost je okoli 30%.

Magic1 ::

Izgleda da ima človek zadosti časa in energije, ker prebira vse te homeopatske članke.
A nebi bilo bolj koristno, če mu kdo predlaga kakšno knjigo(s faksa), v kateri je dost detailno razloženo delovanje imunskega sistema.
Magic

Sasmara ::

@Magic1 Hvala bogu, da nimam tvojega karakterja! Eni smo študirali povsem nekaj drugega, cepivo in vsa materija me do otroka ni zanimala, cepljenje je bilo samoumevno...Samoumevno do hude reakcije v ožjem družinskem krogu in do imunologa, ki svojih otrok ni cepil. Jasno, da se porajajo vprašanja ja, otrok je tisti, zaradi katerega bedim tu gor.

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

A nebi bilo bolj koristno, če mu kdo predlaga kakšno knjigo(s faksa), v kateri je dost detailno razloženo delovanje imunskega sistema.

Je bila sponzorirana s strani zlobnih korporaij (seveda pa je njihova priporočila o jemanju zdravil treba jemati smrtno resno... bog ne daj zamenjat aspirin s paracetamolom) in požegnana s strani skorumpiranih oblasti.

You can't win.

Sasmara je izjavil:

Na deklaraciji cepiv ni pomožnih snovi, ki so potrebni za izdelavo cepiva, ker je tako zakonsko urejeno.

Na deklaraciji ne. Ker to ni potrebno. Zato ker so vse tiste snovi v tako nizkih koncentracijah da _niso_ omembe vredne. Seveda pa tisti ki odločajo o tem ali bo zdravilo dobilo dovoljenje za uporabo ali ne... prekleto natančno vedo kaj vse je notri. Vedo pa tudi kaj vse točno se je uporabljalo med postopkom izdelave.

Epidemiologinja Dr.Nina Pirnat:
Koncentracije pomožnih snovi v zdravilih so vedno preskušane ali na poskusnih živalih v konc bistveno manjših, kot se jih potem uporablja na ljudeh, za določitve toksičnih oz. letalnih doz se spet uporabljajo specifični izračuni, ocene tveganja pa so prirejene na »črne scenarije«, (to pomeni, da se v izračunih upošteva izpostavljenost najbolj občutljivih). Pomožne snovi v zdravilih torej ne smejo ogrožati nikogar iz toksikološkega učinka, seveda pa preobčutljivosti na neko snov v naprej ne moremo predvidevati.


Seveda se ona moti. In imajo prav razni homeopati pa vrači. Aja pa tist tvoj imaginarni prijatelj brez imena.

Sasmara je izjavil:

otrok je tisti, zaradi katerega bedim tu gor.

Tvoj otrok ima to srečo da ga čredna imunost (hvala ne vem komu je v Slovenija ta še vedno dovolj visoka) ščiti pred tvojo neumnostjo.

Ja... cepljenje is bad people!
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

BlueRunner ::

Pithlit je izjavil:

Tvoj otrok ima to srečo da ga čredna imunost (hvala ne vem komu je v Slovenija ta še vedno dovolj visoka) ščiti pred tvojo neumnostjo.

Hvala gre v veliki meri tudi arogantnim zdravnikom, ki cepijo brez ustrezne presoje tveganj. Starsev ne poslusajo in nicesar ne vprasajo, ce pa so kaj vprasani, pa jih takoj proglasijo za panicarje.

Taksnim se ne bi prevec zahvaljeval. Zdravnik pediater mora imeti drugacen odnos in tudi, ce ima moc, je ne rabi izrabljati z aroganco. Ravno njihovo obnasanje lahko bistveno negativno vpliva na prihodnost te precepljenosti.

Sasmara ::

Zakaj še tega nobeden ni komentiral.
@Pithlit, prepusti jim prednost.

Sasmara > Zakaj toliko govorim o živčnih strupih, zato ker je razlika, ali cepiš 3 mesečnega ali 3 letnega otroka. Otrok pri 3 mesecih nima praktično nobene zaščite možganov pred toksičnimi snovmi, ker ima njegova hematoencefalna bariera visoko prepustnost. Tako lepo kri s toksičnimi stvarmi kroži od glave do pete in se snovi nekje naložijo v telesu.

Zanimivo je prav to, da se aluminij in živo srebro "najraje" odložita prav v možganih. Imamo otroke, kjer stranski učinek ni takoj viden, saj ne znajo ne govoriti, hoditi, plezati. Vse se lahko začne izražati po 1 letu, ko otrok začne govoriti..., a povezave s cepivom seveda ni, "saj je ja že 6 mesecev od tega" Tu je po mojem glavni razlog, zakaj so otroci cepljeni prezgodaj!

Navajate max vrednosti aluminija /kg teže, koliko zaužijemo s hrano...Mislim da je bistvena razlika, ali ga zaužije starejši otrok ali še dojenček, ne glede na mejno vredno /kg teže. Razlika je, če aluminij zaužijemo, ali pa ga dobimo intravenozno / mišica. V 2min je v krven obtoku. Prav tako je razlika, če kačji strup zaužijemo, ali pa gre direktno v obtok. Moj otrok še ima hematoencefalno bariero v tej starosti močno prepusttno in ne rabi tega sranja v svojem telesu.

Magic1 ::

Ajoj, a lahko navedeš koliko aluminija je v cepivih, mini, micro ali piko gramov? Ali bomo kar na slepo okoli otepali?
Magic

Pithlit ::

BlueRunner je izjavil:

Hvala gre v veliki meri tudi arogantnim zdravnikom, ki cepijo brez ustrezne presoje tveganj. Starsev ne poslusajo in nicesar ne vprasajo, ce pa so kaj vprasani, pa jih takoj proglasijo za panicarje.

Sem srečala par takih ja. Niti ne zanemarljivo malo... ampak so kar krepko, krepko v manjšini. Saj folk tud govori okol in vsaj na regionalnem nivoju se za take ve... in se preprosto ne hodi k njim če ni prav nujno. Prosta izbira zdravnika je lepa stvar.

Sasmara je izjavil:

Zakaj še tega nobeden ni komentiral.

Sem jaz citirala epidemiologinjo.

Magic1 je izjavil:

Ajoj, a lahko navedeš koliko aluminija je v cepivih, mini, micro ali piko gramov? Ali bomo kar na slepo okoli otepali?

0.6 mg aluminum hydroxide (v Pentaximu)
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

mirage ::

@Samsara: Imaš kakšno znanstveno študijo glede prepustnosti BBB pri 3 mesečnikih? Kolikor sem jaz uspel najti so ugotovitve le, da ni razlike ali pa, da ni dovolj podatkov za sklepanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

Pithlit ::

Mimogrede... tolk unega zlobnega aluminija se pa uporablja za zdravljenje:
Usual Adult Dose for Zollinger-Ellison Syndrome

500 to 3600 mg orally 4 to 6 times a day as needed, between meals and at bedtime.
Life is as complicated as we make it...

Sasmara ::

mirage je izjavil:

@Samsara: Imaš kakšno znanstveno študijo glede prepustnosti BBB pri 3 mesečnikih? Kolikor sem jaz uspel najti so ugotovitve le, da ni razlike ali pa, da ni dovolj podatkov za sklepanje?


Aha ok, torej moram prvo BBB raziskati, ki mi največ pomeni pri odločitvi. Nimam, zato sem pa vprašal, kaj menite o vsem tem. V 1h sem si naredil zgoraj podano sliko, o BBB sem pa nekje bral, da bi naj otrok tam od 2 leta dalje dobil dovolj dobro neprepustnost.

BlueRunner ::

Sasmara je izjavil:

mirage je izjavil:

@Samsara: Imaš kakšno znanstveno študijo glede prepustnosti BBB pri 3 mesečnikih? Kolikor sem jaz uspel najti so ugotovitve le, da ni razlike ali pa, da ni dovolj podatkov za sklepanje?


Aha ok, torej moram prvo BBB raziskati, ki mi največ pomeni pri odločitvi. Nimam, zato sem pa vprašal, kaj menite o vsem tem. V 1h sem si naredil zgoraj podano sliko, o BBB sem pa nekje bral, da bi naj otrok tam od 2 leta dalje dobil dovolj dobro neprepustnost.

Ce zacnes pri zadnjih spoznanjih, potem bos videl, da je bilo potrjeno, da je ta razvita ze pred rojstvom.

Novicka.

Sasmara ::

Pithlit je izjavil:

Mimogrede... tolk unega zlobnega aluminija se pa uporablja za zdravljenje:
Usual Adult Dose for Zollinger-Ellison Syndrome

500 to 3600 mg orally 4 to 6 times a day as needed, between meals and at bedtime.


Ima kakšno drugo možnost? ;)

mirage ::

Pithlit je izjavil:

...bog ne daj zamenjat aspirin s paracetamolom....

Tukaj si ga malo mimo pihnil/a.;) Gre za dve različni zdravili. Analogija z zamenjavo znamke cepiv bi bila npr. zamenjava Lekadola z Daleronom (oboje je paracetamol).

Pithlit ::

mirage je izjavil:

Tukaj si ga malo mimo pihnil/a.;) Gre za dve različni zdravili. Analogija z zamenjavo znamke cepiv bi bila npr. zamenjava Lekadola z Daleronom (oboje je paracetamol).

Ne, ne... Infanrix in Pentaxim nista enaka (aktivne komponente, IPV če se ne motim). Tako kot ne aspirin pa lekadol (aktivne komponente). Lekadol pa Daleron imata enako aktivno komponento.

Pa če ni bilo očitno... sem karikirala. Cepivo je malenkost bolj kompleksno od aspirina.

Sasmara je izjavil:

Ima kakšno drugo možnost? ;)

Point je da lahko odrasli ljudje komot žrejo 21600mg zlobnega aluminija... na dan! Ubogo dete pa ne sme 0.6mg 5x v roku enega leta. Šment.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

mirage ::

U pa res, sry my bad :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

Sasmara ::

Pithlit < Point je da lahko odrasli ljudje komot žrejo 21600mg zlobnega aluminija... na dan! Ubogo dete pa ne sme 0.6mg 5x v roku enega leta. Šment.


Mislim da je razlika med lahko in mora žreti, misliš da ne? A misliš, da je 21600mg aluminija dnevno koristno, da ne bo pustilo nikjer posledic? A za to, ker mora zaradi bolezni odrasla oseba prejemati takšno količino aluminija, je prav tako upravičeno otroku vnesti aluminij, ne glede na količino?
Absorpcija aluminija preko prebavil je povsem nekaj drugega, kot injiciranje v mišico. Še zmeraj sem mnenja, da se pri nekaterih preveč aluminija odloži v možganih in tako pride do manj razvitih otrok.

Kot rečeno, BBB pri 3 mesečnem otroku še moram obdelati. @BlueRunner je podal smernice, da vidimo, če so kje kakšne resne študije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

Pithlit ::

Sasmara je izjavil:

Mislim da je razlika med lahko in mora žreti, misliš da ne?

Je razlika. Cepljenje je obvezno (kar se te debate tiče)... torej smo na _mora_.

Sasmara je izjavil:

A misliš, da je 21600mg aluminija dnevno koristno, da ne bo pustilo nikjer posledic?

Načeloma (in v večini primerov) ja. Zdi se mi koristno (tako kot vsako zdravilo s katerim dosežemo željen rezultat) in da ne bo pustilo posledic (dokler se jemlje tako kot je treba). Res pa je da je to že kar skrajna doza. Normalne doze so od 500mg do 1500mg, do 6x na dan.

Sasmara je izjavil:

A za to, ker mora zaradi bolezni odrasla oseba prejemati takšno količino aluminija, je prav tako upravičeno otroku vnesti aluminij, ne glede na količino?

Nikakor ne "ne glede na količino"! V Pentaximu ga imaš 0.6mg na dozo. V Infanrixu malenkost manj, 0.5mg na dozo. To pa je upravičeno, ja. Predvsem pa nenevarno.

Sasmara je izjavil:

Absorpcija aluminija preko prebavil je povsem nekaj drugega, kot injiciranje v mišico.

Res je, v prvem primeru gre zadeva dvakrat skozi jetra. V drugem pa enkrat. Zato pa je doza tako prekleto majhna in tako prekleto pod mejo nevarnosti.

Sasmara je izjavil:

Še zmeraj sem mnenja, da se pri nekaterih preveč aluminija odloži v možganih in tako pride do manj razvitih otrok.

Kot rečeno, BBB pri 3 mesečnem otroku še moram obdelati. @BlueRunner je podal smernice, da vidimo, če so kje kakšne resne študije.

Mnenje je fajn imet. Še posebej kadar si ga pripravljen zavreči (in ne trmasto vztrajati pri njem) ko se izkaže za zgrešeno.
Life is as complicated as we make it...

Sasmara ::

Sasmara je danes ob 03:14:53 izjavil:

Mislim da je razlika med lahko in mora žreti, misliš da ne?


Pithlit > Je razlika. Cepljenje je obvezno (kar se te debate tiče)... torej smo na _mora_.


Fail. Že naslov teme si zgrešila, "Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti". Veš kako pravijo, edino kar se mora v življenju je umreti.
No pri ostalih stvareh se pa tokrat začuda strinjam.

Samo še vseeno ne vem, če mu hočem v možgane stisnit nekaj tega aluminija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

Pithlit ::

Če ti pomaga...

Epidemiologinja Dr.Nina Pirnat:
Podatke o strupenosti je potrebno vedno presojati v kontekstu odmerka oz. koncentacije: konc., ki povzročajo zastrupitve, so 1000-10.000x večje od konc, ki se uporabljajo v zdravilih. V zdravilih se uporabljajo konc., ki po študijah izpostavljenosti in ocen tveganja, nimajo škodljivih učinkov na zdravje.
...
...
...
ocene tveganja pa so prirejene na _črne scenarije_, (to pomeni, da se v izračunih upošteva izpostavljenost najbolj občutljivih). Pomožne snovi v zdravilih torej ne smejo ogrožati nikogar iz toksikološkega učinka, seveda pa preobčutljivosti na neko snov v naprej ne moremo predvidevati.

Rizik seveda je (nihče ne trdi nasprotno), je pa grozno minimiran.

Ali kot rečejo angleško govoreči... The benefits greatly outweigh the risks.

U bistvu... nekaj najbolj pametnega kar lahko storiš je da greš do epidemiološke ambulante in se pogovoriš z njimi. Hitro vidiš a ti hočjo kaj skrit al ne.

Sam meni na kraj pameti ne pade it homeopate spraševat. No, kako bradavice odstranit mogoče. Sam za tisto itak poznam rožico.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

dbevfat ::

Pithlit je izjavil:

Sam meni na kraj pameti ne pade it homeopate spraševat. No, kako bradavice odstranit mogoče. Sam za tisto itak poznam rožico.

Za nič ne rabiš spraševat homeopatov, lahko kar mene vprašaš. Zdravilo za karkoli je namreč vedno ... (napetost narašča) ... voda! No, ali sladkor, odvisno od agregatnega stanja zdravila.

Prosim vas, da ne sprašujete homeopatov o stvareh, o katerih nimajo pojma, torej karkoli v zvezi z boleznimi, zdravljenji, še posebej pa ne o stvareh, ki so pomembne. Si bodo še mislili, da so pomembni. Če so že kdaj koristni, je to ali golo naključje, ali placebo.
nvr2fat

Sasmara ::

Kot prvo bi rad samo omenil, da je vsak s svojim trudom prispeval svoj delček mozaika, ki si ga sestavljam. Vsak post je imel vrednost in tako sem danes pri prepričanju, da nobenemu ne bi upal svetovati oziroma odsvetovati cepljenja.

Zanima me še nekaj v zvezi s cepljenjem proti tetanusu (med tekom imel čas za razmišljanje).
Cepiva v bistvu delujejo na način, da telo z vnosom antigena naučimo, kako se mora odzvati na določen virus.
Pri tetanusu ne gre za virus, ampak za toksin, ki ga telo zaradi premajhne količine ne prepozna - ni reakcije imunskega sistema, in se lahko okužiš again and again. Zato pri cepljenju proti tetanusu uporabljamo anatoksin, ki ga vnesemo v telo v višjem odmerku in ga posledično telo prepozna, tvori protitelesca in telo je naučeno odreagirati na toksin tetanusa v primeru okužbe.

Zanima me sledeče:
Kako uspe telesu po cepljenju ca 10let prepoznati toksin, ki je v tako majhni količini, da ga telo necepljenega človeka ne prepozna? Edina razlika med ceplj. in necepljenim človekom je vbrizgan anatoksin in s tem kao naučimo telo odreagirati. A kako hoče čez 10 let telo odreagirati, če ne prepozna toksina, ki je v premajhni količini?
Kje je razlika, razumem potek cepiva ob injiciranju v primeru okužbe, kako pa deluje po 10 letih, mi pa ni jasno.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sasmara ()

mirage ::

Ni v tako manjši dozi, da ga telo ne bi prepoznalo. Imunski sistem reagira na toksin (antigen) tudi pri necepljenih, a je ta reakcija prepočasna, saj za tvorbo protiteles trajava več časa, saj gre za primarni imunski odziv, pri cepljenem pa sekundarni. Cepljeni ima namreč že namreč spominske limfocite, ki reagirajo hitro in močno. Itak pa dobiš pa pri poškodbah tetanus booster, da s tem še povečaš imunski odziv. Najlepše to vidiš na spodnji sliki.

Sasmara ::

@Mirage Sedaj je logično.

jest10 ::

Sasmara je izjavil:

Samoumevno do hude reakcije v ožjem družinskem krogu in do imunologa, ki svojih otrok ni cepil. Jasno, da se porajajo vprašanja ja, otrok je tisti, zaradi katerega bedim tu gor.


Pa boš kdaj kaj več povedal o tej namišljeni osebi?

Pithlit ::

jest10 je izjavil:

Pa boš kdaj kaj več povedal o tej namišljeni osebi?

IMHO smo prišli do točke ko to ni več pomembno...
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Koliko enega nabijanja v brez zveze ...

Ko ljudje ne razumejo osnovnih pojmov delovanja človeškega telesa. Samo en primer.

Če nekaj vbrizgaš direktno v krvni obtok ali pa isto količino snovi vzameš oralno, je bistvena razlika.

Tudi razlika je ali nekaj nastaja po celem telesu (kot npr. formaldehid) ali pa dobiš koncentrirano dozo na enem mestu.

Ampak nekateri se ne dajo nič dopovedat.

Še vedno drži, da kdor ponavlja laž dovolj dolgo časa, postaja resnica.

To cepljenje je zdaj že bolj religija kot pa neka uporabna znanost. Kot približno polovica uradne medicine.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Invictus je izjavil:

Koliko enega nabijanja v brez zveze ...

Ko ljudje ne razumejo osnovnih pojmov delovanja človeškega telesa. Samo en primer.

Če nekaj vbrizgaš direktno v krvni obtok ali pa isto količino snovi vzameš oralno, je bistvena razlika.

Tudi razlika je ali nekaj nastaja po celem telesu (kot npr. formaldehid) ali pa dobiš koncentrirano dozo na enem mestu.



Ko ljudje ne razumejo osnovnih pojmov merila.
Praviš da lahko zaužiješ 4 razrede(10^4 ali 10000) večjo dozo in je vpliv na telo bistveno manjši kot da bi minimalno dozo vbrizgal?
Magic
««
46 / 124
»»